Медовий місяць: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][перевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
Xqbot (обговорення | внесок)
м r2.7.3) (робот додав: ta:தேன் நிலவு
BunykBot (обговорення | внесок)
м Категоризація
 
(Не показано 24 проміжні версії ще одного користувача)
Рядок 1: Рядок 1:
{{Значення|Медовий місяць (значення){{!}}Медовий місяць}}
'''Медовий місяць''' — перша пора подружнього життя після [[весілля]]. Як правило означає подорож чи відпустку щойно одружених, під час якої вони святкують свій [[шлюб]]. У переносному значенні вживається як позначення чогось щасливго, найкращої пори в чомусь.
'''Медовий місяць''' — перша пора подружнього життя після [[весілля]]. Як правило, означає подорож чи відпустку щойно одружених, під час якої вони святкують свій [[шлюб]]. У переносному значенні вживається як позначення чогось щасливого, найкращої пори в чомусь.


== Походження ==
== Походження ==


Медовий місяць, як вислів і як практика святкування першого місяця шлюбного життя існує в багатьох країнах та культурах світу, у тому числі і українській. Існують різні версії походження цього вислову. У деяких культурах увага звертається, власне на [[супутник]] [[Земля|Землі]] ({{lang-fr|lune de miel}}) — [[Місяць (календарний)|місяць]], під час його повної [[фаза|фази]] мало тривати щастя молодих. Також щастям вважалося одружуватися саме в його повну фазу, таким чином медовий місяць мав бути періодом щастя молодят.
Медовий місяць, як вислів і як практика святкування першого місяця шлюбного життя, існує в багатьох країнах та культурах світу, у тому числі і українській. Існують різні версії походження цього вислову. У деяких культурах увага звертається, власне, на [[супутник]] [[Земля|Землі]] ({{lang-fr|lune de miel}}) — [[Місяць (час)|місяць]], під час його повної фази мало тривати щастя молодих. Також щастям вважалося одружуватися саме в його повну фазу, таким чином медовий місяць мав бути періодом щастя молодят.


За іншою версією, згадка [[мед]]у пов'язується з тим, що цей продукт, а частіше напій, який виготовляли на його основі, пропонували молодим після шлюбу. Вважалося що мед мав великі енергетичні якості, зокрема щодо [[потенція|потенції]] чоловіків. За більш екзотичною версією, у країнах [[Середземне море|Середземномор'я]], де практикувалося викрадення наречених, молоді ховалися від батьків протягом місяця і споживали у цей час мед. Звідки, як стверджується, і з'явилася традиція подорожувати після весілля.
За іншою версією, згадка [[мед]]у пов'язується з тим, що цей продукт, а частіше напій, який виготовляли на його основі, пропонували молодим після шлюбу. Вважалося, що мед мав великі енергетичні якості, зокрема, щодо [[потенція|потенції]] чоловіків. За більш екзотичною версією, у країнах [[Середземне море|Середземномор'я]], де практикувалося викрадення наречених, молоді ховалися від батьків протягом місяця і споживали у цей час мед. Звідки, як стверджується, і з'явилася традиція подорожувати після весілля.


Найбільш правдоподібною етимологією медового місяця є його переносне значення — солодкої як мед насолоди молодят одне одним. Вважалося, що молоді мали залишити рідних та знайомих і усамітнитися для святкування та веселого проведення часу. Згодом до цього додалася практика подорожей, під час якої молоді люди святкували свій шлюб.
Найправдоподібнішою етимологією медового місяця є його переносне значення — солодкої як мед насолоди молодят одне одним. Вважалося, що молоді мали залишити рідних та знайомих і усамітнитися для святкування та веселого проведення часу. Згодом до цього додалася практика подорожей, під час якої молоді люди святкували свій шлюб.

== Інші версії про медовий місяць ==
[[Вольтер]] писав у своєму романі «Задиг, або Доля» про те, що перший місяць шлюбу називається медовим, а другий — полиновим. Письменник мав на увазі притирання характерів, яке неминуче в новій сім'ї.

У [[Вавилон|Стародавньому Вавилоні]] теж любили мед. Батько нареченої повинен бути подарувати його молодому нареченому стільки, щоб того вистачило на весь місяць після весілля.

Існувала давня весільна традиція: випивати медовий напій родичам нареченого та нареченої, щоб відбулося зближення родин. Вважалося, що медовуха або медове вино допомагає людям краще зрозуміти один одного, зробити відносини ‘солодшими’.<ref>{{Cite news|url=http://wedding.ua/category/honeymoon/chto-takoe-medovyiy-mesyats/?lang=ua|title=Що означає 'медовий місяць'? {{!}} Wedding.ua|last=|first=|date=2017-06-15|language=|work=Wedding.ua|accessdate=2017-09-21|archive-date=21 вересня 2017|archive-url=https://web.archive.org/web/20170921194142/http://wedding.ua/category/honeymoon/chto-takoe-medovyiy-mesyats/?lang=ua}}</ref>

== Примітки ==
{{reflist}}


== Посилання ==
== Посилання ==


* [http://bloomingbluelotus.blogspot.com/2006/01/etymology-of-honeymoon.html Етимологічний словник] {{ref-en}}
* [https://web.archive.org/web/20110708025407/http://bloomingbluelotus.blogspot.com/2006/01/etymology-of-honeymoon.html Етимологічний словник] {{ref-en}}
* [http://wedding.ua/category/honeymoon/chto-takoe-medovyiy-mesyats/?lang=ua Що означає 'медовий місяць'? Wedding.ua] {{Webarchive|url=https://web.archive.org/web/20170921194142/http://wedding.ua/category/honeymoon/chto-takoe-medovyiy-mesyats/?lang=ua |date=21 вересня 2017 }} {{ref-uk}}
* [http://progulka.ru/znatoki/200204/24.html Чи ви знаєте? Прогулка.ру] {{ref-ru}}
* [http://i-wedding.ru/tag/medovyj-mesyac/ Популярні весільні традиції] {{ref-ru}}


{{нк}}
{{stub}}
{{stub}}
{{Wikify}}

[[Категорія:Традиції]]
[[Категорія:Традиції]]
[[Категорія:Сім'я]]
[[Категорія:Сім'я]]
[[Категорія:Шлюб]]
[[Категорія:Шлюб]]
[[Категорія:Типи туризму]]

[[ar:شهر عسل]]
[[bn:মধুচন্দ্রিমা]]
[[ca:Lluna de mel]]
[[da:Hvedebrødsdage]]
[[de:Flitterwochen]]
[[en:Honeymoon]]
[[es:Luna de miel]]
[[et:Mesinädalad]]
[[eu:Eztei-bidaia]]
[[fa:ماه عسل]]
[[fr:Lune de miel]]
[[he:ירח דבש]]
[[hr:Bračno putovanje]]
[[id:Bulan madu]]
[[it:Luna di miele]]
[[ja:新婚旅行]]
[[ko:신혼여행]]
[[lt:Medaus mėnuo]]
[[nl:Huwelijksreis]]
[[pl:Miesiąc miodowy]]
[[pt:Lua de mel]]
[[ru:Медовый месяц]]
[[sh:Medeni mjesec]]
[[sq:Muaji i mjaltit]]
[[ta:தேன் நிலவு]]
[[te:హనీమూన్]]
[[tl:Pulot-gata]]
[[zh:蜜月]]
[[zh-yue:蜜月]]

Поточна версія на 17:53, 22 грудня 2022

Медовий місяць — перша пора подружнього життя після весілля. Як правило, означає подорож чи відпустку щойно одружених, під час якої вони святкують свій шлюб. У переносному значенні вживається як позначення чогось щасливого, найкращої пори в чомусь.

Походження

[ред. | ред. код]

Медовий місяць, як вислів і як практика святкування першого місяця шлюбного життя, існує в багатьох країнах та культурах світу, у тому числі і українській. Існують різні версії походження цього вислову. У деяких культурах увага звертається, власне, на супутник Землі (фр. lune de miel) — місяць, під час його повної фази мало тривати щастя молодих. Також щастям вважалося одружуватися саме в його повну фазу, таким чином медовий місяць мав бути періодом щастя молодят.

За іншою версією, згадка меду пов'язується з тим, що цей продукт, а частіше напій, який виготовляли на його основі, пропонували молодим після шлюбу. Вважалося, що мед мав великі енергетичні якості, зокрема, щодо потенції чоловіків. За більш екзотичною версією, у країнах Середземномор'я, де практикувалося викрадення наречених, молоді ховалися від батьків протягом місяця і споживали у цей час мед. Звідки, як стверджується, і з'явилася традиція подорожувати після весілля.

Найправдоподібнішою етимологією медового місяця є його переносне значення — солодкої як мед насолоди молодят одне одним. Вважалося, що молоді мали залишити рідних та знайомих і усамітнитися для святкування та веселого проведення часу. Згодом до цього додалася практика подорожей, під час якої молоді люди святкували свій шлюб.

Інші версії про медовий місяць

[ред. | ред. код]

Вольтер писав у своєму романі «Задиг, або Доля» про те, що перший місяць шлюбу називається медовим, а другий — полиновим. Письменник мав на увазі притирання характерів, яке неминуче в новій сім'ї.

У Стародавньому Вавилоні теж любили мед. Батько нареченої повинен бути подарувати його молодому нареченому стільки, щоб того вистачило на весь місяць після весілля.

Існувала давня весільна традиція: випивати медовий напій родичам нареченого та нареченої, щоб відбулося зближення родин. Вважалося, що медовуха або медове вино допомагає людям краще зрозуміти один одного, зробити відносини ‘солодшими’.[1]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Що означає 'медовий місяць'? | Wedding.ua. Wedding.ua. 15 червня 2017. Архів оригіналу за 21 вересня 2017. Процитовано 21 вересня 2017.

Посилання

[ред. | ред. код]