Соціалістична партія Австрії: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][перевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
 
Рядок 41: Рядок 41:
[[Категорія:Політичні партії Австрії]]
[[Категорія:Політичні партії Австрії]]
[[Категорія:Політичні партії, засновані 1945]]
[[Категорія:Політичні партії, засновані 1945]]
[[Категорія:Засновані в Європі 1945]]

Поточна версія на 18:31, 11 лютого 2023

Соціалістична партія Австрії

Sozialistische Partei Österreichs
КраїнаАвстрія Австрія
Дата заснуванняквітень 1945 року
Дата розпуску1989
ІдеологіяСоціалізм

Соціалістична партія Австрії (нім. Sozialistische Partei Österreichs) заснована в квітні 1945 року в результаті об’єднання соціал-демократів й учасників створеної після заборони (у 1934 році) СДПА нелегальної організації «Революційні соціалісти».

Історія

[ред. | ред. код]

Значною мірою соціалісти сприйняли реформаторську ідеологію й традиції соціал-демократичної партії. У квітні-листопаді 1945 разом з представниками АНП й КПА представники СПА входили до складу тимчасового уряду Австрійської республіки, який очолював один з лідерів соціал-демократів Карл Реннер.

У 1945—1966 роках СПА разом з Австрійською народною партією формувала коаліційні уряди; з 1966 року перебувала в опозиції; у квітні 1970 року сформувала однопартійний уряд (федеральний канцлер Бруно Крайський).

З 1945 року представники СПА займали пост президента Австрії.

У 1947 році група діячів партії на чолі з секретарем правління Шарфом виступила проти реформістської політики СПА; цих діячів було виключено з партії й вони 1948 року заснували Соціалістичну робітничу партію, яка 1956 року об'єдналася з комуністичною партією.

В травні 1958 року надзвичайний з'їзд СПА у Відні ухвалив програму партії, що проголошувала реформи єдиним шляхом до встановлення соціалізму. У цей час лідери СПА виступають проти будь-яких контактів з австрійськими комуністами.

У галузі зовнішньої політики СПА неодноразово заявляла, що виступає за збереження постійного нейтралітету Австрії, за зміцнення європейської безпеки тощо.

Нині партію перейменовано на Соціал-демократичну партію Австрії.

Посилання

[ред. | ред. код]