Деревинноволокниста плита середньої щільності: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][очікує на перевірку]
Вилучено вміст Додано вміст
мНемає опису редагування
Немає опису редагування
 
(Не показано 2 проміжні версії 2 користувачів)
Рядок 1: Рядок 1:
[[Файл:MDF Sample.jpg|thumb|Зразки '''МДФ''']]
[[Файл:MDF Sample.jpg|thumb|Зразки '''МДФ''']]


'''Деревинноволокниста плита середньої щільності''' (''МДФ'', {{lang-en|medium-density fibreboard, MDF}}) — листовий [[композиційний матеріал]], вироблений з дуже дрібної деревної тирси. Призначений на вирубку ліс та відходи деревообробки перемелюють до невеликих кубиків (чіпсів), піддають обробці парою під високим тиском, подають на обертові диски дефібрера (терочної машини). Весь перетертий матеріал відразу надходить на просушування і подальше склеювання. Частинки дерева скріплюються [[лігнін]]ом і [[парафін]]ом, тому МДФ можна розглядати як екологічно чистий матеріал.
'''Деревинноволокниста плита середньої щільності''' (''МДФ'', {{lang-en|medium-density fibreboard, MDF}}) — листовий [[композиційний матеріал]], вироблений з дуже дрібної деревної тирси. Призначений на вирубку ліс та відходи деревообробки перемелюють до невеликих кубиків (чипсів), піддають обробці парою під високим тиском, подають на обертові диски дефібрера (терочної машини). Весь перетертий матеріал відразу надходить на просушування і подальше склеювання. Частинки дерева скріплюються [[лігнін]]ом і [[парафін]]ом, тому МДФ можна розглядати як екологічно чистий матеріал.


Поверхня МДФ рівна, гладка, однорідна, щільна, все це робить зовнішню обробку плит надзвичайно простою. Листи з МДФ можуть бути від 4 до 22 мм.
Поверхня МДФ рівна, гладка, однорідна, щільна, все це робить зовнішню обробку плит надзвичайно простою. Листи з МДФ можуть бути від 4 до 22 мм.
Цей матеріал найширшим чином застосовується для виготовлення меблів, ламінованих підлог, дверей та погонажних виробів.
Цей [[Деревинні матеріали|деревинний матеріал]] найширшим чином застосовується для виготовлення меблів, ламінованих підлог, дверей та погонажних виробів.


== Дивись також ==
== Дивись також ==
Рядок 13: Рядок 13:


== Посилання ==
== Посилання ==
* http://www.hse.gov.uk/woodworking/faq-mdf.htm {{ref-en}}
* http://www.hse.gov.uk/woodworking/faq-mdf.htm {{Webarchive|url=https://web.archive.org/web/20161130142924/http://www.hse.gov.uk/woodworking/faq-mdf.htm |date=30 листопада 2016 }} {{ref-en}}
* https://www3.epa.gov/ttnchie1/ap42/ch10/final/c10s0603.pdf {{ref-en}}
* https://www3.epa.gov/ttnchie1/ap42/ch10/final/c10s0603.pdf {{Webarchive|url=https://web.archive.org/web/20170218234635/https://www3.epa.gov/ttnchie1/ap42/ch10/final/c10s0603.pdf |date=18 лютого 2017 }} {{ref-en}}
* [https://naldc.nal.usda.gov/download/CAT87881030/PDF Fiberboard Manufacturing Practices in the United States], 1987 {{ref-en}}
* [https://naldc.nal.usda.gov/download/CAT87881030/PDF Fiberboard Manufacturing Practices in the United States] {{Webarchive|url=https://web.archive.org/web/20161223133938/https://naldc.nal.usda.gov/download/CAT87881030/PDF |date=23 грудня 2016 }}, 1987 {{ref-en}}
{{Будівельні матеріали}}
{{Будівельні матеріали}}



Поточна версія на 16:11, 15 липня 2023

Зразки МДФ

Деревинноволокниста плита середньої щільності (МДФ, англ. medium-density fibreboard, MDF) — листовий композиційний матеріал, вироблений з дуже дрібної деревної тирси. Призначений на вирубку ліс та відходи деревообробки перемелюють до невеликих кубиків (чипсів), піддають обробці парою під високим тиском, подають на обертові диски дефібрера (терочної машини). Весь перетертий матеріал відразу надходить на просушування і подальше склеювання. Частинки дерева скріплюються лігніном і парафіном, тому МДФ можна розглядати як екологічно чистий матеріал.

Поверхня МДФ рівна, гладка, однорідна, щільна, все це робить зовнішню обробку плит надзвичайно простою. Листи з МДФ можуть бути від 4 до 22 мм.

Цей деревинний матеріал найширшим чином застосовується для виготовлення меблів, ламінованих підлог, дверей та погонажних виробів.

Дивись також

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]