Колій (ніж): відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
SOMBot (обговорення | внесок)
м ізольована стаття сирота0
м стиль
 
(Не показано 3 проміжні версії 2 користувачів)
Рядок 1: Рядок 1:
{{проблеми|
{{проблеми|
{{без джерел|дата=грудень 2018}}
{{без джерел|дата=грудень 2018}}
{{без категорій|дата=грудень 2018}}
{{стиль|дата=грудень 2018}}
{{стиль|дата=грудень 2018}}
{{помилки|дата=грудень 2018}}
{{оригінальне дослідження|дата=грудень 2018}}
{{оригінальне дослідження|дата=грудень 2018}}
}}
}}
Ніж «колій» — спеціальний ніж, яким користується фахівець з забою свиней. Представляє собою металевий прут діаметром 4-8 мм, та довжиною до 200 мм, розклепаний і загострений на кінці і або маючий дерев'яне руків'я або металеве. Колій- фахівець в залежності від кваліфікації та звички може колоть свиню коли та лежить на боці, а деякі навіть колять стоячу свиню, протикаючи загостреною частиною ножа-колія серце тварини і розрізаючи в серці отвір розплесканою та загостреною частиною колія — ножа. Тварина навіть не завжди розуміє, що робиться. На цьому функція ножа — колія закінчена. «Розбирають» свиню за допомогою інших інструментів.
'''Колій''' — спеціальний [[ніж]], яким користується фахівець з забою свиней. Має вигляд металевого прута діаметром 4-8 мм, та довжиною до 200 мм, розклепаний і загострений на кінці з дерев'яним або металевим руків'ям. Колій-фахівець в залежності від кваліфікації та звички може колоти свиню, коли та лежить на боці, а інколи навіть стоїть, протикаючи загостреною частиною ножа-колія серце тварини і розрізаючи в серці отвір розплесканою та загостреною частиною леза. Тварина навіть не завжди розуміє, що робиться. На цьому функція ножа-колія закінчена. «Розбирають» свиню за допомогою інших інструментів.

В історії України є цілий період під назвою «Коліївщина», коли з дозволу російської влади на українські землі почали вертатись польські пани, які починали катувати і знущатися з місцевих селян. Селяни, що з часів Хмельницького звикли до свободи, святили в церквах ножі-колії та різали панів. На перетині Черкаської та Полтавської областей є таке село Святилівка. Одна з версій назви села — саме та, що в місцевій церкві козаки святили зброю.
В історії України є цілий період під назвою [[Коліївщина]], коли з дозволу російської влади на українські землі почали вертатись польські пани, які починали катувати і знущатися з місцевих селян. Селяни, що з часів [[Богдан Хмельницький|Хмельницького]] звикли до свободи, святили в церквах ножі-колії та різали панів. На перетині Черкаської та Полтавської областей є таке село Святилівка. Одна з версій назви села — саме та, що в місцевій церкві козаки святили зброю.
{{Ізольована стаття}}
{{Ізольована стаття}}

[[Категорія:Ножі]]

Поточна версія на 15:04, 11 вересня 2023

Колій — спеціальний ніж, яким користується фахівець з забою свиней. Має вигляд металевого прута діаметром 4-8 мм, та довжиною до 200 мм, розклепаний і загострений на кінці з дерев'яним або металевим руків'ям. Колій-фахівець в залежності від кваліфікації та звички може колоти свиню, коли та лежить на боці, а інколи навіть стоїть, протикаючи загостреною частиною ножа-колія серце тварини і розрізаючи в серці отвір розплесканою та загостреною частиною леза. Тварина навіть не завжди розуміє, що робиться. На цьому функція ножа-колія закінчена. «Розбирають» свиню за допомогою інших інструментів.

В історії України є цілий період під назвою Коліївщина, коли з дозволу російської влади на українські землі почали вертатись польські пани, які починали катувати і знущатися з місцевих селян. Селяни, що з часів Хмельницького звикли до свободи, святили в церквах ножі-колії та різали панів. На перетині Черкаської та Полтавської областей є таке село Святилівка. Одна з версій назви села — саме та, що в місцевій церкві козаки святили зброю.