Програмний каркас: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][перевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
м Відкинуто редагування 88.154.46.56 (обговорення) до зробленого Pochitat
Мітка: Відкіт
 
(Не показані 40 проміжних версій 27 користувачів)
Рядок 1: Рядок 1:
[[File:Python Powered.png|thumb]]
{{без джерел|дата=квітень 2013}}
'''Фреймворк''' ({{lang-en|Framework}}, каркас, платформа, структура, інфраструктура<ref>[http://pzks.nmu.org.ua/ua/pdf/tlumachniy-slovnik-z-informatiki.pdf Тлумачний словник з інформатики / Г.&nbsp;Г.&nbsp;Півняк, Б.&nbsp;С.&nbsp;Бусигін, М.&nbsp;М.&nbsp;Дівізінюк та ін.&nbsp;— Д., Нац. гірнич. ун-т, 2010.&nbsp;— 600 с.]</ref>)&nbsp;— інфраструктура програмних рішень, що полегшує розробку складних систем. Спрощено дану інфраструктуру можна вважати своєрідною комплексною [[Бібліотека програм|бібліотекою]], але при цьому вона має ряд обмежень, що задають правила створення структури проєкту та написання коду.
'''Фреймворк''' або '''каркас''' ({{lang-en|Framework}})&nbsp;— основна концептуальна система або структура для вирішення комплексних задач.


== Програмний фреймворк ==
== Програмний фреймворк ==
Програмним фреймворком ({{lang-en|software framework}}) є готовим до використання комплексом програмних рішень, включаючи, дизайн, логіку та базову функціональність системи або підсистеми. Відповідно програмний фреймворк може містити в собі також допоміжні програми, якісь бібліотеки коду, скрипти та загалом все, що полегшує створення та поєднання різних компонентів великого програмного забезпечення чи швидке створення готового і не обов'язково великого програмного продукту. Побудова кінцевого продукту відбувається зазвичай на базі єдиного [[API]].
Програмний фреймворк ({{lang-en|software framework}})&nbsp;— це готовий до використання комплекс програмних рішень, включаючи дизайн, логіку та базову функціональність системи або підсистеми. Відповідно&nbsp;— програмний фреймворк може містити в собі також допоміжні програми, деякі бібліотеки коду, скрипти та загалом все, що полегшує створення та поєднання різних компонентів великого програмного забезпечення чи швидке створення готового і не обов'язково об'ємного програмного продукту. Побудова кінцевого продукту відбувається, зазвичай, на базі єдиного [[API]].


== Каркас [[Застосунок|застосунку]] ==
== Каркас застосунку ==
Одна з головних переваг, при використанні каркасних застосунків, полягає в тому, що такі програми мають стандартну структуру. Каркаси застосунків стали популярними з появою елементів інтерфейсу, які мали тенденцію до реалізації стандартної структури для додатків. З їх використанням стало набагато простіше створювати засоби для автоматичного створення графічних інтерфейсів, оскільки структура внутрішньої реалізації коду програми стала відома заздалегідь. Для забезпечення каркасу зазвичай використовують підходи об'єктно-орієнтованого програмування, наприклад, частини програми можуть успадковуватися від базових класів фреймворка.
Одна з головних переваг, при використанні каркасних [[Застосунок|застосунків]], полягає в тому, що такі програми мають стандартну структуру. Каркаси застосунків стали популярними з появою елементів інтерфейсу, які мали тенденцію до реалізації стандартної структури для додатків. З їх використанням стало набагато простіше створювати засоби для автоматичного створення графічних інтерфейсів, оскільки структура внутрішньої реалізації коду програми стала відома заздалегідь. Для забезпечення каркаса, зазвичай, використовують підходи [[Об'єктно-орієнтоване програмування|об'єктно-орієнтованого програмування]], наприклад, частини програми можуть успадковуватися від базових класів фреймворку.

== Інші різновиди фреймворків ==
Віддаючи данину моді на визначений у цій статті термін, слід зауважити, що в українських реаліях його використання є доволі обмежене вже згаданою вище галуззю [[Інформаційні технології|інформаційних технологій]]. Наприклад термін '''концептуальний фреймворк''' ({{lang-en|Conceptual Framework}}) — є абстрактна структура чи система, що використовується в дослідженнях для визначення можливих способів вирішення проблеми, задачі чи представлення ідеї. Багато інших англомовних термінів де присутнє слово framework легко замінюється в українському варіанті загалом на слова: ''основа, несна конструкція, структура, каркас'', в [[автоматика|автоматиці]] та [[аудит]]і може бути ''[[концепція]]'', в механіці ''[[стержнева система]]'', а в тому контексті, в якому вживає цей термін така організація, як [[ЄБРР]] - це може бути просто ''механізм''.


== Див. також ==
== Див. також ==
* [[Бібліотека (програмування)]]
* [[Бібліотека підпрограм]]

== Примітки ==
{{reflist}}

== Посилання ==
{{Commonscat|Software frameworks}}
* [https://web.archive.org/web/20160507234030/http://www.elegantcoding.com/2011/07/software-frameworks-resistance-isnt.html Програмні фреймворки: опір не даремний] (англ.)
* [http://davis.lbl.gov/home/scidac/node8.html Підхід до архітектури фреймворків] (англ.)
* [https://web.archive.org/web/20160328224926/http://www.cse.wustl.edu/~schmidt/PDF/HPL.pdf Патерни та фреймворки у створенні об'єктно-орієнтованого програмного забезпечення] (англ.)

{{Прикладні інструментарії}}
{{Інформатика}}


[[Категорія:Програмні каркаси]]
[[Категорія:Програмні каркаси|*]]

Поточна версія на 21:01, 16 грудня 2023

Фреймворк (англ. Framework, каркас, платформа, структура, інфраструктура[1]) — інфраструктура програмних рішень, що полегшує розробку складних систем. Спрощено дану інфраструктуру можна вважати своєрідною комплексною бібліотекою, але при цьому вона має ряд обмежень, що задають правила створення структури проєкту та написання коду.

Програмний фреймворк

[ред. | ред. код]

Програмний фреймворк (англ. software framework) — це готовий до використання комплекс програмних рішень, включаючи дизайн, логіку та базову функціональність системи або підсистеми. Відповідно — програмний фреймворк може містити в собі також допоміжні програми, деякі бібліотеки коду, скрипти та загалом все, що полегшує створення та поєднання різних компонентів великого програмного забезпечення чи швидке створення готового і не обов'язково об'ємного програмного продукту. Побудова кінцевого продукту відбувається, зазвичай, на базі єдиного API.

Каркас застосунку

[ред. | ред. код]

Одна з головних переваг, при використанні каркасних застосунків, полягає в тому, що такі програми мають стандартну структуру. Каркаси застосунків стали популярними з появою елементів інтерфейсу, які мали тенденцію до реалізації стандартної структури для додатків. З їх використанням стало набагато простіше створювати засоби для автоматичного створення графічних інтерфейсів, оскільки структура внутрішньої реалізації коду програми стала відома заздалегідь. Для забезпечення каркаса, зазвичай, використовують підходи об'єктно-орієнтованого програмування, наприклад, частини програми можуть успадковуватися від базових класів фреймворку.

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]