Злодій (етика): відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
інтервікі
Немає опису редагування
Мітка: Ручний відкіт
 
(Не показано 33 проміжні версії 20 користувачів)
Рядок 1: Рядок 1:
{{Переписати|дата=серпень 2011}}
'''Злодій''' — людина, яка чинить злодіяння, злочини в тій чи іншій системі цінностей чи законів, зокрема людина, яка чинить злодіяння з точки зору іншої людини, групи людей, людства в цілому тощо. Протилежністю злодія є [[добродій]].
{{Поліпшити}}
{{Інші значення|Злодій (значення)}}
'''Злодій, злочинець''' — [[людина]], що чинить [[зло]]діяння, [[злочин]]и в тій чи іншій системі цінностей чи законів, зокрема людина, що чинить злодіяння з погляду іншої людини, групи людей, людства в цілому тощо. Протилежністю злодія є [[добродій]].


Поділ людських вчинків на добрі і злі, схвалення одних і осуд інших відігравали важливе значення у житті людства. Одна з найдавніших классифікацій злодіянь, а отже і злочинців міститься у [[Святе Письмо|Святому Письмі]] ([[Старий Заповіт]]) і побудована на [[10 заповідей|10 заповідях]]:
Поділ людських вчинків на добрі і злі, схвалення одних й осуд інших відігравали, відіграють і відіграватимуть важливе значення в житті людства.


Природа людини, наявність у неї свободи вибору, суперечливий характер соціального буття призводять до того, що та ж сама людина здатна робити як добрі, так і злі вчинки, бувши добродієм в очах одних і злодієм в очах інших.
# Хай не буде тобі інших богів перед Мною!
== Див. також ==
# Не роби собі різьби і всякої подоби з того, що на небі вгорі, і що на землі долі, і що у воді під землею. Не вклоняйся їм і не служи їм, бо Я Господь, Бог твій, Бог заздрісний, що карає за провину батьків на синах, на третіх і на четвертих поколіннях тих, хто ненавидить Мене, і що чинить милість тисячам поколінь тих, хто любить Мене, і хто держиться Моїх заповідей.
* [[Злодійський закон]]
# Не призивай Імення Господа, Бога твого даремно, бо не помилує Господь того, хто призиватиме Його Ймення даремно.
* [[Злодій у законі]]
# Пам'ятай день суботній, щоб святити його! Шість днів працюй і роби всю працю свою, а день сьомий субота для Господа, Бога твого: не роби жодної праці ти й син твій, та дочка твоя, раб твій та невільниця твоя, і худоба твоя, і приходько твій, що в брамах твоїх. Бо шість днів творив Господь небо та землю, море та все, що в них, а дня сьомого спочив тому поблагословив Господь день суботній і освятив його.
* [[Злочин]]
# Шануй свого батька та матір свою, щоб довгі були твої дні на землі, яку Господь, Бог твій, дає тобі!
* [[Зло]]
# Не вбивай!
# Не чини перелюбу!
# Не кради!
# Не свідкуй неправдиво на свого ближнього!
# Не жадай дому ближнього свого, не жадай жінки ближнього свого, ані раба його, ані невільниці його, ані вола його, ані осла його, ані всього, що ближнього твого!


== Джерела ==
Природа людини, наявність у неї свободи вибору, суперечливий характер соціального буття призводять до того, що одна й та ж людина здатна робити як добрі так і злі вчинки, будучи добродієм в очах одних і злодієм в очах інших.
*Етимологічний словник української мови: В 7 т. / АН УРСР. Ін-т мовознавства ім. О. О. Потебні; Редкол. О. С. Мельничук (головний ред.) та ін. — К.: Наук. думка, 1985.
*Т. 2: Д — Копці / Укл.: Н. С. Родзевич та ін. — 1985. — 572 с.
*[http://esu.com.ua/search_articles.php?id=22382 Добро і зло] {{Webarchive|url=https://web.archive.org/web/20160305125950/http://esu.com.ua/search_articles.php?id=22382 |date=5 березня 2016 }} [[Енциклопедія сучасної України]]
{{crime-stub}}
*[http://eprints.zu.edu.ua/11783/1/етикa-1.pdf Злочин] {{Webarchive|url=https://web.archive.org/web/20201026073858/http://eprints.zu.edu.ua/11783/1/етикa-1.pdf |date=26 жовтня 2020 }} ''Тофтул М. Г.'' Сучасний словник з етики. – Житомир: Вид-во ЖДУ ім.І. Франка, 2014. – 416с. ISBN 978-966-485-156-2


[[Категорія:Етика]]
{{доробити}}

[[ar:شرير مأساوي]]
[[ca:Dolent (ficció)]]
[[cs:Padouch]]
[[de:Bösewicht]]
[[en:Villain]]
[[es:Villano]]
[[fi:Konna (kirjallisuus)]]
[[fr:Méchant]]
[[gl:Vilán]]
[[it:Cattivo]]
[[ja:悪役]]
[[lv:Ļaundaris]]
[[nl:Booswicht]]
[[pl:Złoczyńca]]
[[pt:Vilão]]
[[ru:Злодей]]
[[simple:Villain]]
[[sq:Maskarai]]
[[sv:Skurk]]
[[tl:Bad Guy]]
[[zh:反派]]

Поточна версія на 22:35, 12 січня 2024

Злодій, злочинець — людина, що чинить злодіяння, злочини в тій чи іншій системі цінностей чи законів, зокрема людина, що чинить злодіяння з погляду іншої людини, групи людей, людства в цілому тощо. Протилежністю злодія є добродій.

Поділ людських вчинків на добрі і злі, схвалення одних й осуд інших відігравали, відіграють і відіграватимуть важливе значення в житті людства.

Природа людини, наявність у неї свободи вибору, суперечливий характер соціального буття призводять до того, що та ж сама людина здатна робити як добрі, так і злі вчинки, бувши добродієм в очах одних і злодієм в очах інших.

Див. також

[ред. | ред. код]

Джерела

[ред. | ред. код]