Вікіпедія:Приховання редагувань: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Вилучено вміст Додано вміст
м уточнення
відповідно до обговорення у кнайпі
Рядок 5: Рядок 5:


== Критерії ==
== Критерії ==
# '''Беззаперечне порушення авторських прав''' відповідно до політики щодо [[ВП:АП|авторського права]]. Імена користувачів зберігаються, якщо це необхідно й не порушує інші критерії.
# '''Беззаперечне порушення авторських прав''' відповідно до правила щодо [[ВП:АП|авторського права]]. Імена користувачів зберігаються, якщо це необхідно й не порушує інші критерії.
# '''Вандалізм'''. Вилучені редагування мають повністю відповідати означенням у правилі [[ВП:Вандалізм]], а не бути будь-яким необережним редагуванням.
# '''Вкрай образливий, принизливий або неналежний матеріал''', який майже або зовсім не має цінності для Вікіпедії, або порушує політику [[ВП:БЖЛ|біографій живих людей]]. Цей критерій не включає «звичайну» грубість, особисті випади чи звинувачення. Сторінки з вкрай неприйнятними назвами видаляються з публічних записів журналів.
# '''Вкрай образливий, принизливий або неналежний матеріал''', який майже або зовсім не має цінності для Вікіпедії, або порушує політику [[ВП:БЖЛ|біографій живих людей]]. Цей критерій не включає «звичайну» грубість, особисті випади чи звинувачення. Сторінки з вкрай неприйнятними назвами видаляються з публічних записів журналів.
# '''Руйнівний матеріал''', який майже або зовсім не має відношення до Вікіпедії: переслідування, погрози, зловмисний HTML або CSS, шокові та фішингові вебсторінки, та вебсторінки для поширення відомих вірусів і посилання на них, сторінки, які ганьблять або погрожують фізичним чи юридичним особам і не несуть жодної доброї мети, але не є явними спам-посиланнями.
# '''Руйнівний матеріал''', який майже або зовсім не має відношення до Вікіпедії: переслідування, погрози, зловмисний HTML або CSS, шокові та фішингові вебсторінки, та вебсторінки для поширення відомих вірусів і посилання на них, сторінки, які ганьблять або погрожують фізичним чи юридичним особам і не несуть жодної доброї мети, але не є явними спам-посиланнями.
# '''Конфіденційна інформація''' відповідно до регламенту [[ВП:Приховувачі|приховувачів]]. У рідкісних очевидних випадках адміністратори можуть приховати версії від публіки для забезпечення безпеки особи та для зменшення поширення конфіденційної інформації, та обов'язково звернутися до приховувачів. При прихованні інформації такого роду причина зазначається як «загальний»<ref>Приховуючи версії, необхідно уникати очевидних натяків на причини (наприклад, не використовуйте «за пунктом 4», «конфіденційна інформація», «приватні повідомлення», «приховування IP-адреси користувача, що вийшов із системи» тощо).</ref> опис, щоб не привертати зайвої уваги.
# '''Конфіденційна інформація''' відповідно до регламенту [[ВП:Приховувачі|приховувачів]]. У рідкісних очевидних випадках адміністратори можуть приховати версії від публіки для забезпечення безпеки особи та для зменшення поширення конфіденційної інформації, та обов'язково звернутися до приховувачів. При прихованні інформації такого роду причину вказуйте як «Вандалізм», тобто такий опис, що не привертатиме зайвої уваги.<ref>Приховуючи версії, необхідно уникати очевидних натяків на причини (наприклад, не використовуйте «за пунктом 5», «конфіденційна інформація», «приватні повідомлення», «приховування IP-адреси користувача, що вийшов із системи» тощо).</ref>
# '''Обґрунтоване видалення відповідно до [[ВП:ВИЛ|правил видалення]]''', виконане з використанням RevisionDelete. За винятком об'єднання історії, якщо необхідне вибіркове видалення. Найкраще використовувати RevisionDelete замість старого методу «видалити та частково відновити». Важливо, щоб основна причина видалення чітко вказувалася в журналі.
# '''Безконфліктні косметичні виправлення''' очевидних та ненавмисних помилок у попередніх редакціях, зміни до версій за спільним обговоренням та чітким консенсусом, додавання інформації до журналів видалення та перетворення традиційних вибіркових видалених редагувань у RevisionDelete. (Дія не повинна бути спірною чи дискусійною; за потреби варто проконсультуватися у Кнайпі)
# '''За рішенням [[ВП:АК|Арбітражного комітету]]'''. Іноді Арбітражний комітет може вирішити, що запис у журналі є настільки неналежним і це необхідно приховати з публічного журналу. Причина повинна чітко посилатися на рішення. Рішення не можуть бути скасовані адміністраторами, але можуть бути оскаржені в Арбітражному комітеті.


== Примітки ==
== Примітки ==

Версія за 14:54, 8 червня 2024

RevisionDelete (також RevDel або RevDelete; видалення / приховування версій) — функція, яка дозволяє адміністраторам видаляти окремі записи в історії сторінок або журналі зі загального перегляду. Використовується для «вибіркового видалення», замінюючи метод видалення та часткового відновлення видалення, який переважно використовується для об'єднання історій або в особливих випадках за консенсусом спільноти. За допомогою RevisionDelete можна приховати текст редагування, ім'я користувача, який зробив редагування чи дію, вміст файлів або записи в журналах. Використання RevisionDelete користувачами з правами «Приховувачі» окремо регулюється особливою політикою. Користувачі, які мають занепокоєння щодо будь-якого конкретного використання RevisionDelete, можуть попросити будь-якого адміністратора переглянути це видалення версії. Видалення версій застосовується відповідно до критеріїв нижче.

Зв'язуючись із редакторами щодо конфіденційних матеріалів, необхідно спілкуватися електронною поштою (лист користувачеві), а не повідомляти про це в запитах чи на сторінці обговорення, щоб уникнути розкриття інформації більшій кількості читачів.

Критерії

  1. Беззаперечне порушення авторських прав відповідно до правила щодо авторського права. Імена користувачів зберігаються, якщо це необхідно й не порушує інші критерії.
  2. Вандалізм. Вилучені редагування мають повністю відповідати означенням у правилі ВП:Вандалізм, а не бути будь-яким необережним редагуванням.
  3. Вкрай образливий, принизливий або неналежний матеріал, який майже або зовсім не має цінності для Вікіпедії, або порушує політику біографій живих людей. Цей критерій не включає «звичайну» грубість, особисті випади чи звинувачення. Сторінки з вкрай неприйнятними назвами видаляються з публічних записів журналів.
  4. Руйнівний матеріал, який майже або зовсім не має відношення до Вікіпедії: переслідування, погрози, зловмисний HTML або CSS, шокові та фішингові вебсторінки, та вебсторінки для поширення відомих вірусів і посилання на них, сторінки, які ганьблять або погрожують фізичним чи юридичним особам і не несуть жодної доброї мети, але не є явними спам-посиланнями.
  5. Конфіденційна інформація відповідно до регламенту приховувачів. У рідкісних очевидних випадках адміністратори можуть приховати версії від публіки для забезпечення безпеки особи та для зменшення поширення конфіденційної інформації, та обов'язково звернутися до приховувачів. При прихованні інформації такого роду причину вказуйте як «Вандалізм», тобто такий опис, що не привертатиме зайвої уваги.[1]

Примітки

  1. Приховуючи версії, необхідно уникати очевидних натяків на причини (наприклад, не використовуйте «за пунктом 5», «конфіденційна інформація», «приватні повідомлення», «приховування IP-адреси користувача, що вийшов із системи» тощо).