PGML: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
Немає опису редагування
 
(Не показано 3 проміжні версії 3 користувачів)
Рядок 1: Рядок 1:
'''PGML''' ('''Precision Graphics Markup Language'''  — «мова точної розмітки графіки») — заснована на XML мова розмітки для опису векторної графіки на веб-сторінці (діаграм, окремих елементів інтерфейсу) у вигляді тексту у форматі XML. Використовує модель побудови зображення, що схожа з PDF і PostScript. Була представлена консорціуму W3C компаніями Adobe Systems, IBM, Netscape Communications та Sun Microsystems у 1998 році, проте не була прийнята, як рекомендована. Майже одночасно компанія Microsoft подала до розгляду свій проект — VML, через рік була розроблена більш досконала мова SVG, що заснована на ідеї двох технологій. SVG отримала рекомендацію W3C і стала основним форматом для опису векторної графіки на веб-сторінці.
'''PGML''' ('''Precision Graphics Markup Language'''  — «мова точної розмітки графіки») — заснована на XML мова розмітки для опису векторної графіки на вебсторінці (діаграм, окремих елементів інтерфейсу) у вигляді тексту у форматі XML. Використовує модель побудови зображення, що схожа з PDF і PostScript. Була представлена консорціуму W3C компаніями Adobe Systems, IBM, Netscape Communications та Sun Microsystems у 1998 році, проте не була прийнята, як рекомендована. Майже одночасно компанія Microsoft подала до розгляду свій проєкт — VML, через рік була розроблена більш досконала мова SVG, що заснована на ідеї двох технологій. SVG отримала рекомендацію W3C і стала основним форматом для опису векторної графіки на вебсторінці.
З моменту виходу в світ, мова не розвивалась, була витіснена технологіями SVG і VML. На даний момент PGML майже не має сфери застосування та програмного забезпечення для роботи з цим форматом (лише програма ArgoUML може експортувати в PGML).
З моменту виходу в світ, мова не розвивалась, була витіснена технологіями SVG і VML. На даний момент PGML майже не має сфери застосування та програмного забезпечення для роботи з цим форматом (лише програма ArgoUML може експортувати в PGML).


Рядок 10: Рядок 10:


== Посилання ==
== Посилання ==
* [http://www.w3.org/TR/1998/NOTE-PGML-19980410 Запис про PGML на сайте WC3]{{ref-en}}
* [http://www.w3.org/TR/1998/NOTE-PGML-19980410 Запис про PGML на сайте WC3] {{Webarchive|url=https://web.archive.org/web/20211216103314/http://www.w3.org/TR/1998/NOTE-PGML-19980410 |date=16 грудня 2021 }}{{ref-en}}


{{Графічні формати файлів}}
{{Графічні формати файлів}}
Рядок 17: Рядок 17:
[[Категорія:Графічні формати]]
[[Категорія:Графічні формати]]
[[Категорія:Векторна графіка]]
[[Категорія:Векторна графіка]]
[[Категорія:Стандарти на основі XML]]

Поточна версія на 11:23, 20 червня 2024

PGML (Precision Graphics Markup Language  — «мова точної розмітки графіки») — заснована на XML мова розмітки для опису векторної графіки на вебсторінці (діаграм, окремих елементів інтерфейсу) у вигляді тексту у форматі XML. Використовує модель побудови зображення, що схожа з PDF і PostScript. Була представлена консорціуму W3C компаніями Adobe Systems, IBM, Netscape Communications та Sun Microsystems у 1998 році, проте не була прийнята, як рекомендована. Майже одночасно компанія Microsoft подала до розгляду свій проєкт — VML, через рік була розроблена більш досконала мова SVG, що заснована на ідеї двох технологій. SVG отримала рекомендацію W3C і стала основним форматом для опису векторної графіки на вебсторінці. З моменту виходу в світ, мова не розвивалась, була витіснена технологіями SVG і VML. На даний момент PGML майже не має сфери застосування та програмного забезпечення для роботи з цим форматом (лише програма ArgoUML може експортувати в PGML).

Використання

[ред. | ред. код]

Інструмент ArgoUML CASEможе експортувати діаграми UML у PGML.

Див. також

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]