Бакур I: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][очікує на перевірку]
Вилучено вміст Додано вміст
Haida (обговорення | внесок)
Функція пропозицій посилань: додано 1 посилання.
 
Рядок 31: Рядок 31:


== Правління ==
== Правління ==
Бакур здійнявся на трон за допомогою парфянського царя [[Вологез III|Вологеза III]] після усунення від влади римського ставленика [[Сохемос]]а [[161]] року. Про правління Бакура відомо вкрай мало. Після його сходження на трон Рим розпочав війну проти Вірменії та Парфії. Влітку [[163]] року римські війська вступили до [[Велика Вірменія|Вірменії]], зруйнували її столицю [[Арташат]] та заарештували Бакура. Римляни намагались перетворити Вірменію на римську провінцію, однак їхнім планам завадило повстання вірменського князя Трдата. Імператор [[Марк Аврелій]] повернув вірменський трон [[Сохемос]]у. Сам Бакур зі своїм братом Мірдатом ({{lang-hy|Միհրդատ}}, Mihrdat) був вивезений до Рима. Формально зберігши титул «царя Вірменії», він вважався претендентом на вірменський трон.
Бакур здійнявся на трон за допомогою парфянського царя [[Вологез III|Вологеза III]] після усунення від влади римського ставленика [[Сохемос]]а [[161]] року. Про правління Бакура відомо вкрай мало. Після його сходження на трон Рим розпочав війну проти Вірменії та [[Парфія|Парфії]]. Влітку [[163]] року римські війська вступили до [[Велика Вірменія|Вірменії]], зруйнували її столицю [[Арташат]] та заарештували Бакура. Римляни намагались перетворити Вірменію на римську провінцію, однак їхнім планам завадило повстання вірменського князя Трдата. Імператор [[Марк Аврелій]] повернув вірменський трон [[Сохемос]]у. Сам Бакур зі своїм братом Мірдатом ({{lang-hy|Միհրդատ}}, Mihrdat) був вивезений до Рима. Формально зберігши титул «царя Вірменії», він вважався претендентом на вірменський трон.


== Джерела ==
== Джерела ==

Поточна версія на 16:30, 5 березня 2024

Бакур
Բակուր
Прапор
Прапор
Цар Великої Вірменії
161 — 163
Попередник: Сохемос
Спадкоємець: Сохемос (повторно)
 
Країна: Вірменія
Релігія: Вірменське поганство
Рід: Аршакіди

Бакур (вірм. Բակուր, також Пакор) — цар Великої Вірменії (161163) з династії Аршакідів.

Правління

[ред. | ред. код]

Бакур здійнявся на трон за допомогою парфянського царя Вологеза III після усунення від влади римського ставленика Сохемоса 161 року. Про правління Бакура відомо вкрай мало. Після його сходження на трон Рим розпочав війну проти Вірменії та Парфії. Влітку 163 року римські війська вступили до Вірменії, зруйнували її столицю Арташат та заарештували Бакура. Римляни намагались перетворити Вірменію на римську провінцію, однак їхнім планам завадило повстання вірменського князя Трдата. Імператор Марк Аврелій повернув вірменський трон Сохемосу. Сам Бакур зі своїм братом Мірдатом (вірм. Միհրդատ, Mihrdat) був вивезений до Рима. Формально зберігши титул «царя Вірменії», він вважався претендентом на вірменський трон.

Джерела

[ред. | ред. код]
  • Вірменська радянська енциклопедія