Промислова агломерація: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][неперевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
Albedo (обговорення | внесок)
Рядок 1: Рядок 1:
{{Otheruses|Агломерація}}
{{Otheruses|Агломерація}}


'''Промисло́ва агломера́ція''' — територіальне зосередження [[Підприємство|підприємств]] різних галузей промисловості у формі галузевих і багатогалузевих [[промисловий центр|промислових центрів]], [[промисловий вузол|промислових вузлів]] на порівняно невеликій [[територія|території]]. Промислову агломерацію розглядають як підсистему загальної національно-господарської системи розміщення виробництва і єдиної системи розселення. Промислова агломерація є результатом дії закону територіальної концентрації виробництва, виникає в процесі [[індустріалізація|індустріалізації]], коли промисловість виступає фундаментом поліфункціональної основи найбільших і великих міст, що формують ядро [[Агломерація міська|агломерації]]. Внаслідок концентрації виробництва виникає агломераційний ефект переважно за рахунок ближніх виробничих зв'язків, які сприяють територіально-виробничій єдності виробництв і галузей, а в результаті — і населених пунктів, що групуються навколо основного центра — ядра агломерації. Характерними рисами формування промислової агломерації є: високий рівень територіальної концентрації виробництва, насамперед промисловості, інфраструктурних об'єктів, наукових і навчальних закладів, населення; тісний виробничо-функціональний зв'язок виробництв і поселень, що входять до складу агломерації.
'''Промисло́ва агломера́ція))00))даблнолик0))скабка0)))нолик0))''' — територіальне зосередження [[Підприємство|підприємств]] різних галузей промисловості у формі галузевих і багатогалузевих [[промисловий центр|промислових центрів]], [[промисловий вузол|промислових вузлів]] на порівняно невеликій [[територія|території]]. Промислову агломерацію розглядають як підсистему загальної національно-господарської системи розміщення виробництва і єдиної системи розселення. Промислова агломерація є результатом дії закону територіальної концентрації виробництва, виникає в процесі [[індустріалізація|індустріалізації]], коли промисловість виступає фундаментом поліфункціональної основи найбільших і великих міст, що формують ядро [[Агломерація міська|агломерації]]. Внаслідок концентрації виробництва виникає агломераційний ефект переважно за рахунок ближніх виробничих зв'язків, які сприяють територіально-виробничій єдності виробництв і галузей, а в результаті — і населених пунктів, що групуються навколо основного центра — ядра агломерації. Характерними рисами формування промислової агломерації є: високий рівень територіальної концентрації виробництва, насамперед промисловості, інфраструктурних об'єктів, наукових і навчальних закладів, населення; тісний виробничо-функціональний зв'язок виробництв і поселень, що входять до складу агломерації.


== Деякі промислові агломерації Україні ==
== Деякі промислові агломерації Україні ==

Версія за 09:24, 28 лютого 2015

Промисло́ва агломера́ція))00))даблнолик0))скабка0)))нолик0)) — територіальне зосередження підприємств різних галузей промисловості у формі галузевих і багатогалузевих промислових центрів, промислових вузлів на порівняно невеликій території. Промислову агломерацію розглядають як підсистему загальної національно-господарської системи розміщення виробництва і єдиної системи розселення. Промислова агломерація є результатом дії закону територіальної концентрації виробництва, виникає в процесі індустріалізації, коли промисловість виступає фундаментом поліфункціональної основи найбільших і великих міст, що формують ядро агломерації. Внаслідок концентрації виробництва виникає агломераційний ефект переважно за рахунок ближніх виробничих зв'язків, які сприяють територіально-виробничій єдності виробництв і галузей, а в результаті — і населених пунктів, що групуються навколо основного центра — ядра агломерації. Характерними рисами формування промислової агломерації є: високий рівень територіальної концентрації виробництва, насамперед промисловості, інфраструктурних об'єктів, наукових і навчальних закладів, населення; тісний виробничо-функціональний зв'язок виробництв і поселень, що входять до складу агломерації.

Деякі промислові агломерації Україні

Див. також

Посилання