Бентонітові глини: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][перевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
м Вилучив файл Bentonite.jpg, оскільки він був вилучений з Wikimedia Commons користувачем Fastily. Причина: No source since 1 May 2012.
Helgi (обговорення | внесок)
Немає опису редагування
Рядок 22: Рядок 22:


* Наказ «Про затвердження Інструкції із застосування Класифікації запасів і ресурсів корисних копалин державного фонду надр до родовищ глинистих порід» 17 грудня 2004.
* Наказ «Про затвердження Інструкції із застосування Класифікації запасів і ресурсів корисних копалин державного фонду надр до родовищ глинистих порід» 17 грудня 2004.

{{Geol-stub}}


[[Категорія:Вогнетриви]]
[[Категорія:Вогнетриви]]

Версія за 19:30, 23 жовтня 2012

Бентоні́тові гли́ниглини, до складу яких входять головним чином монтморилоніт і палигорськіт.

Бентонітові глини мають добру каталітичну активність, зв'язуючі і склеюючі властивості.

Утворення

Родовища бентонітових глин у морських і прісноводних басейнах утворюються за рахунок перевідкладання і діагенетичного перетворення продуктів вивітрювання вивержених, вулканогенних і вулканогенно-осадових порід, а також перемиву бентонітових глин із родовищ іншого генезису.

Види

За складом обмінних катіонів серед бентонітових глин треба виділяти:

  • лужні — переважно з обмінним катіоном Na
  • лужноземельні — переважно з катіоном Са.

Характеристики та застосування

Сорбційні властивості глин широко використовуються для знебарвлення й очищення олій і жирів у харчовій, нафтовій, текстильній промисловості, для виготовлення ліків, очищення води, сорбції радіонуклідів, важких металів, пестицидів тощо.

Каталітична активність бентонітових глин обумовила їхнє використання в якості каталізаторів у ряді хімічних виробництв, синтезі каучуку, крекінгу нафти.

Література

  • Наказ «Про затвердження Інструкції із застосування Класифікації запасів і ресурсів корисних копалин державного фонду надр до родовищ глинистих порід» 17 грудня 2004.