Матриця: Революція: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][неперевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
Nomarcland (обговорення | внесок)
Рядок 92: Рядок 92:
[[Категорія:Фільми США]]
[[Категорія:Фільми США]]
[[Категорія:фільми 2003]]
[[Категорія:фільми 2003]]


[[en:The Matrix Revolution

Версія за 14:23, 19 грудня 2013

Матриця: Революція
The Matrix Revolutions
Жанркіберпанк, бойовик, фантастика
РежисерБрати Вачовські
ПродюсерДжоел Сільверd
СценаристБрати Вачовські
У головних
ролях
Кіану Рівз
Лоуренс Фішборн
Керрі-Енн Мосс
ОператорБілл Поупd
КомпозиторДон Девіс
ХудожникОуен Патерсон
КінокомпаніяWarner Bros.
Дистриб'юторInterCom, Netflix, HBO Max[d] і Warner Brothers
Тривалість129 хв.
МоваАнглійська
КраїнаСША
Рік2003
Кошторис150 000 000 $
Касові збори427 343 298 $
IMDbID 0242653
ПопереднійМатриця: Перезавантаження
НаступнийАніматриця і Матриця: Воскресіння
warnerbros.com/movies/matrix-revolutions
CMNS: Матриця: Революція у Вікісховищі

«Матриця: Революція» (англ. The Matrix Revolutions) — третій і останній фільм у трилогії « Матриця», знятий братами Вачовскі. «Революція» вийшла 5 листопада 2003 року. Фільм є прямим продовженням «Матриця: Перезавантаження» і оповідає про останні години війни людей і машин, долю якої повинен вирішити Обраний — Нео.

Сюжет

Фінальна битва між Нео і Смітом

Поки армія Машин намагається знищити Зіон, його жителі з останніх сил тримають оборону. Бейн і Нео є непритомні. Морфеус перебуває у глибокій депресії після усвідомлення того, що все, у що він вірив, — брехня. Нео опиняється на станції метро. Це перехідний пункт між Матрицею і світом машин. Він зустрічає програміста-індійця Рама-Кандру з дружиною Камалою і дочкою Саті. Рама-Кандра повідомляє Нео, що станцією керує Провідник, що підпорядковується Французу (Меровінгену). В цей момент приїжджає поїзд, і Нео намагається пробратися на нього. Однак Провідник відмовляє йому і ударом кулака кидає його в стіну.

Серафим зв'язується з Морфеусом, щоб повідомити йому про зустріч з Піфією. Вона повідомляє Морфеусу і Трініті про пастку, в яку потрапив Нео. Серафим, Морфеус і Трініті намагаються зловити Провідника, але той тікає від них. Трійця їде в клуб Меровінгів і змушує його звільнити Нео.

Після звільнення Нео вирушає до Піфії. Вона говорить Нео, що Сміт є його повною протилежністю. Як тільки Нео покидає піфію, до неї приходять клони Сміта, що до цього поглинули Серафима і Саті. Один з них перетворює піфію в одного зі своїх клонів і дізнається таким чином те майбутнє, яке бачила Піфія.

В цей час в реальному світі команди «Навуходоносора» і «Хаммера» знаходять корабель Ніобі «Логос» з його командою. Далі вони допитують Бейна, що опритомнів - він каже, що нічого не пам'ятає. Нео приймає рішення — він просить віддати йому корабель, щоб він зміг відправитися в місто машин виконати те, що йому призначено. Капітан Роланд не вірить в пророцтво і вважає Нео божевільним. Ніобі віддає йому свій «Логос», бо Піфія сказала, що їй потрібно буде вирішувати: допомогти Нео чи ні. Він і Трініті відлітають. Дві команди розробляють план повернення в Зіон і виявляють тіло Меггі, убитої Бейном, який сховався на «Логосі». Він бере в заручники Трініті, але пізніше відпускає її, щоб битися з підоспілим Нео, який, хоча і не відразу, розуміє, що під маскою Бейн ховається Сміт. В ході сутички Бейн випалює Нео очі. Але Обраний тепер може бачити істинний образ Бейна і вбиває його. Трініті стає пілотом, а Нео, отримавши можливість бачити всю інфраструктуру міста машин, вказує їй напрямок.

В цей час в Зіоні розігрується жорстока битва з машинами, що добралися до міста. Безліч воїнів гине. Незабаром командир дізнається про те, що до Зіону летить «Хаммер», чий електромагнітний випромінювач може вивести з ладу машини, які напали на місто. Капітан Міфуне намагається дістатися до воріт, але машини вбивають його. Перед смертю він передає своє завдання юнакові, який встигає відчинити ворота. «Хаммер» влітає в Зіон і виводить з ладу машини електромагнітним імпульсом. Проте командування людей розуміє, що це ще не перемога — до Зіону все ще прагнуть тисячі машин. Люди ховаються в печері і готуються до останньої битви.

Поряд з Головним Комп'ютером Нео і Трініті атаковані мисливцями. Нео намагається знищити їх, використовуючи свої здібності, але машин дуже багато. «Логос» врізається у спорудження поруч з Головним Комп'ютером. Коли Нео оговтується, Трініті помирає у нього на руках. Нео йде до Джерела. Нео зустрічається з Головним Комп'ютером і пропонує договір: якщо він перемагає Сміта, що заполонив Матрицю, машини припиняють війну з людьми. Головний Комп'ютер погоджується. У цей час друга хвиля мисливців атакує Зіон, надії у людей більше немає. Але Морфеус вірить у Нео.

За допомогою Головного Комп'ютера Нео з'являється в Матриці, заповненій клонами Сміта. Він вступає у бій зі Смітом-Піфією. Починається смертельна битва на землі і в повітрі. Обидва героя рівні за силою. У ході битви Сміт надсилою скидає Нео на землю, в результаті чого утворюється величезний кратер. Однак Обраний живий і продовжує боротьбу. Нарешті Нео розуміє, що йому не перемогти, і щоб знищити Сміта, потрібно щоб той перетворив його на одного з своїх клонів, і так як Нео підключений до Матриці через Джерело, то тим самим Головний Комп'ютер зможе знищити Сміта. Він перестає битися і дозволяє Сміту перетворити його на одного зі своїх клонів, що Сміт і робить. Раптово Сміт-Нео починає світитися і тріскатися, поки нарешті не вибухає. Зі Смітами по всьому місту починає відбуватися те ж саме. Програма Сміт повністю стирається Головним Комп'ютером.

Коли всі Смити вибухають, Матриця перезавантажується. Мисливці, нападники на Зіон, припиняють атаку і відлітають. Морфеус розуміє, що Нео врятував їх. Тіло Нео, який приніс себе в жертву заради життя людей, відвозять.

Архітектор зустрічається з Піфією і каже їй, що її гра з системою була дуже небезпечною. Вона відповідає йому, що зробила це заради змін, і питає Архітектора, що буде з людьми, підключеними до Матриці. Він відповідає, що кожен, хто захоче вийти з Матриці, отримає таку можливість, а на дивне для Архітектора питання, яке задає Піфія - «Ви даєте слово?», Вона чує у відповідь: «Хто я, по-вашому, людина?». Серафим та Саті зустрічаються з Піфією, і Саті створює барвистий схід на честь Нео. Саті запитує у Оракула, чи побачить вона знову Нео, на що та відповідає: «Я думаю, що так. Одного разу». Серафим запитує у Піфії: «Ви знали, що все закінчиться саме так?», А вона відповідає: «Ну що ти? Звичайно, ні. Просто вірила в це. Вірила я в це».

У ролях

Цікаві Факти

  • Команді зі спецефектів треба було два місяці, щоб розробити машини для імітації ідеально-рівно падаючих крапель дощу.
  • Натхненням для фінальної сутички між Смітом і Нео творцям послужив фінальний бій у «Сховатися ніде» (1999).
  • Вулиця, на якій Нео і Сміт б'ються в кінцівці фільму, — це та ж сама вулиця, з якої Нео дзвонив у кінцівці «Матриці» (1999).
  • Коли Нео йде до Оракулу на задньому фоні грає "I'm Beginning to See the Light", та ж сама композиція в іншій версії грає в схожій сцені в» Матриці "(1999).
  • Оракул курить сигарети «Double Destiny».
  • Коли Трініті переслідує Провідника, то можна помітити рекламу «Powerade». Коли «Матриця: Перезавантаження» з'явилася на екранах, у США вийшли рекламні ролики «Powerade» у стилі «Матриці».
  • Чорний кіт в кінцівці фільму — це той самий кіт, що й у дежа-вю сцені в «Матриці» (1999).
  • Під час фінальної сутички між Нео і Смітом і під час фінальних титрів, повторюється санскритська Слока в європейському стилі: «Asatoma Sat Gamaya, Tamasoma Jyotir Gamaya, Mrityorma Anritam Gamaya», — що при дослівному перекладі означає: "Веди мене із нереальності у реальність, веди мене із темряви до світла, веди мене із тимчасового у вічність".
  • Корабель, який згадується, як «Молот», насправді називається «Мьелльнір», за назвою молота Тора (бога грому, бурі та родючості у німецько-скандинавської міфології).
  • Йен Блісс отримав роль у фільмі частково через свій зовнішній схожості з Г'юго Вівінг.
  • У фільмі міститься 804 кадру зі спецефектами.

Посилання