Кіркоров Філіп Бедросович: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][неперевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
м Відкинути редагування 219.159.199.6 до зробленого TetianaF
Немає опису редагування
Рядок 22: Рядок 22:
| Лейбл =
| Лейбл =
| Сайт = [http://www.kirkorov.ru/ kirkorov.ru]
| Сайт = [http://www.kirkorov.ru/ kirkorov.ru]
| Нагороди = {{{!}} style="background: transparent"
| Нагороди = {{Народний артист Росії}} {{Заслужений артист Росії}} {{Народний артист України}}
{{!}}{{Заслужений артист Росії}}
{{!}}{{Народний артист Росії}}
{{!}}{{Народний артист України}}
{{!}}}
}}
}}


Рядок 141: Рядок 145:
[[Категорія:Російські композитори]]
[[Категорія:Російські композитори]]
[[Категорія:Продюсери]]
[[Категорія:Продюсери]]
[[Категорія:Народні артисти Росії]]
[[Категорія:Народні артисти України]]
[[Категорія:Уродженці Варни]]
[[Категорія:Уродженці Варни]]
[[Категорія:Учасники Євробачення 1995]]
[[Категорія:Учасники Євробачення 1995]]

Версія за 19:08, 6 лютого 2014

Филип Кіркоров
болг. Филип Бедросов Киркоров
Зображення
Зображення
Филип Кіркоров на Євробаченні 2009
Основна інформація
Дата народження30 квітня 1967(1967-04-30) (57 років)
Місце народженняВарна, Болгарія
Роки активності1985 — тепер. час
ГромадянствоРосія Росія
Віросповіданняправослав'я
Професіяспівак, актор, композитор, продюсер,
ОсвітаРосійська академія музики імені Гнесіних (1988)
Інструментигітара і вокал[d]
Жанрпоп-музика
ЛейблиМелодія, Warner Music Russiad, S&P Digitald[1], Russian Discd, Moroz Recordsd, PolyGram, Extraphoned, Q112255580?, Monolith Recordsd, Q113455672?, Астра[d], CD Land Groupd і Pervoye muzykalnoyed
Нагороди
Заслужений артист Росії
Народний артист Росії
Народний артист Росії
Народний артист України
БатькоКіркоров Бедрос Філіпович
Діти (2)Q121267894? і Q121267972?
Автограф
kirkorov.ru
Q: Цитати у Вікіцитатах
CMNS: Файли у Вікісховищі

Филип Кіркоров, іноді Філіп[2] (Пилип) Бедросович Кіркоров (болг. Фи́лип Бедро́сов Кирко́ров, рос. Фили́пп Бедро́сович Кирко́ров; 30 квітня 1967, Варна) — радянський і російський естрадний співак болгарсько-вірменського[3] походження. Продюсер, Народний артист Інгушетії (2006), Росії (2008)[4] та України (2008)[5].

Музична діяльність

Дебютував 1985 року. Став популярним у 1990-х роках з появою хітів «Небо і земля», «Ти, ти, ти…», «Атлантида», «Примадонна». У 19942005 роках був одружений з Аллою Пугачовою.

Брав участь у конкурсах Євробачення 1995 і Слов'янський базар. Автор шоу-програм «Атлантида», «Я не Рафаель»; «Найкраще, улюблене тільки для Вас». Виступав на сценах Медісон-сквер-гарден, найбільшого казино в Америці із залою на 5 тисяч «Тадж-Махал» в Атлантик-Сіті[6], Фрідріх-штадт-палас, Grand Theater.

Продюсерська діяльність

Генеральний продюсер мюзиклу «Chicago». Восьмикратний володар премії Овація, чотирикратний володар нагороди «World Music Awards», як найпопулярнішому виконавцеві Росії, багатократний володар премій «Золотий грамофон», «Стопудовий Хіт», премії Кінофестивалю Кінотавр в номінації Найкраща чоловіча роль лауреат щорічного фестивалю «Пісня Року» і «Золотий Орфей» (Болгарія).

1999 року занесений до Книги рекордів Гінесса за серію концертів «Тільки один місяць і лише для Вас» за те, що артист давав по 1 концерту на день на одній і тій самій сцені (Октябрський, Санкт-Петербург) впродовж 32 днів[7]. У вересні 2010 року занесений до Книги рекордів Гінесса як єдиний артист, який провів 100 концертів на сцені концертного залу «Фестивальний» в Сочі[8].

2008 року Филип Кіркоров виступив продюсером української співачки Ані Лорак на конкурсі «Євробачення-2008», невдовзі після чого був нагороджений В. Ющенком званням Народного артиста України «за вагомий особистий внесок у розвиток культурно-мистецьких зв'язків України і Російської Федерації, високу виконавську майстерність та багаторічну плідну творчу діяльність»[9]

Дискографія

Студійні альбоми

Сингли
Концертні альбоми
Компіляції

Рімейки пісень

Филип Кіркоров записав кавер-версії на кілька пісень, які звучали на пісенному конкурсі Євробачення або на фіналах національних відборів:

Цікаві факти та скандали

  • 20 травня 2004 на прес-конференції в Ростові-на-Дону, після запитання від журналістки «Газети Дону» Ірини Ароян «Чим обумовлено настільки велика кількість римейків у Вашому репертуарі?», співак образив журналістку, використовуючи матюки. Ароян подала до суду, який визнав співака винним за частиною 2 статті 130 КК РФ (образа в публічному місці) і засудив Кіркорова до виплати штрафу в 60 тисяч рублів.[10] [11]
  • 27 вересня 2008 року на телеканалі НТВ був показаній фільм «Зірки і містика». У фільмі є сюжет присвячений Філіпу Кіркорову, де зі співака знімають порчу, нібито наведену сибірським майстром вуду на прохання колеги співака по шоу-бізнесу, чоловіка на ім'я Олег, Іван або Олександр. "Магічний обряд" прямо на стадіоні, де виступав Філіпп, провів курський астромаг Павсекакій, стоячи всього в метрі від співака.[12]
  • У 2009 році Кіркоров розглядався в якості одного з кандидатів на роль ведучого конкурсу «Євробачення», але у підсумку ведучим став Андрій Малахов. Кіркоров також очолив професійне російське журі конкурсу, але за добу до фіналу артист оголосив про вихід зі складу журі, таким чином попередивши можливі звинувачення у необ'єктивності.[13]
  • 4 грудня 2010 під час репетиції свого виступу на церемонії «Золотий Грамофон» Філіп Кіркоров в грубій формі висловив невдоволення спрямованим на нього прожектором. Другий режисер церемонії, Марина Яблокова, попросила співака дочекатися налагодження світла, однак він відповів нецензурною лайкою, а затим підбіг до жінки і з криком «Я тебе вб'ю!» вдарив її по обличчю.[14] Після інциденту Кіркоров був екстрено госпіталізований в психіатричне відділення ізраїльського медичного центру «Шиба».[15] Потерпіла подала заяву в прокуратуру з проханням порушити кримінальну справу за статтями «образа» (ч.1 ст.130 КК РФ) і «нанесення легких тілесних ушкоджень» [18] (ч.1 ст.115 КК РФ) і відмовилася від мирової угоди. Втім 16 грудня Філіп Кіркоров та Марина Яблокова уклали мирову угоду, а 22 грудня мировий суд провів засідання, на якому розглянув питання про затвердження мирової угоди між ними.[16]

Нагороди та звання

  • Заслужений артист Росії (2001)
  • Народний артист Чечні (2006)
  • Народний артист Інгушетії (2006)
  • Народний артист Росії (2008)
  • Народний артист України (2008)
  • Людина року в Україні (2008)[джерело?]
  • Кавалер Золотого Ордена «Служіння Мистецтву»
  • Ювілейна медаль «10 років Астані» (Казахстан, 2008)
  • Почесний громадянин Ялти (Україна, 2010)

Примітки

  1. Если ты уйдёшь (песня к к/ф «НЮРНБЕРГ») // Звук — 2023.
  2. Про присвоєння Ф.Кіркорову почесного звання «Народний артист України»
  3. Проездом... с Риммой Казаковой (рос.)
  4. Указ Президента Российской Федерации от 12.02.2008 № 186 «О присвоении почетного звания „Народный артист Российской Федерации“ Киркорову Ф. Б.»"
  5. «Лорак и Киркоров стали народными артистами Украины»
  6. Киркоров Филипп — beststars.org
  7. «В 1999 году Филипп попал в Книгу рекордов Гиннеса за серию концертов под названием "Только один месяц и только для Вас" в петербургском зале "Октябрьский". Киркоров тогда каждый день давал по концерту в одном и том же городе на протяжении 32 двух дней.»
  8. Сотый сочинский концерт Киркорова войдет в Книгу рекордов Гиннеса: «Уникальность гастрольных туров Филиппа Киркорова на черноморском курорте не только в том, что практически каждый концерт собирает аншлаги. Певец стал единственным, кто за 20 лет выступлений на главной концертной площадке Сочи достиг рекордной и символической отметки 100.»
  9. Повний звіздєц. Ющенко дав Кіркорову "народного артиста України".
  10. Суд признал Киркорова виновным и приговорил к штрафу".
  11. "Известия" подают в суд на Киркорова.
  12. Курский маг снял порчу с Киркорова.
  13. Киркоров ушел из жюри "Евровидения".
  14. Филиппа Киркорова обвинили в избиении женщины.
  15. Киркоров попал в психбольницу.
  16. Адвокаты Киркорова и Яблоковой вновь выступили с официальным заявлением.

Посилання