Симфонія № 6 (Бетховен): відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][перевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
доповнення про частини симфонії, додано джерела
+перевірність, форматування
Рядок 6: Рядок 6:
# Allegretto. ''«Пісня пастуха. Відчуття радості і вдячності після закінчення бурі»''
# Allegretto. ''«Пісня пастуха. Відчуття радості і вдячності після закінчення бурі»''


При тому 4-та частина переходить у 5-ту без перерви.
При тому 4-та частина переходить у 5-ту без перерви<ref name="guardian" />.


Хоча Бетховен дає частинам симфонії [[програмна музика|програмні]] назви, він стверджував, що музика симфонії не змальовує конкретні події чи картини, а передає відчуття, пов'язані з сільською природою<ref name="альшванг" />. '''Перша частина''' симфонії, на відміну від типового для Бетховена динамічного розгортання, наповнена «спогладянанням»<ref name="guardian" /> і «безтурботним щастям», а музична структура побудована на багаторазовому повторенні мотивів<ref name="альшванг" />. '''Друга''', повільна частина під назвою «Сцена біля струмка» у певному місці фактично «цитує» спів пташок та імітує струмок<ref name="guardian" />. '''Третя частина''', Скерцо, побудована на танцювальних мотивах, але в певний момент переривається «Грозою» — ''четвертою частиною'' симфонії, яка передає відчуття остраху перед бурею. Втім, спокій і «відчуття радості і вдячності» повертається у '''п'ятій частині''' симфонії, «Пісні пастуха».
Хоча Бетховен дає частинам симфонії [[програмна музика|програмні]] назви, він стверджував, що музика симфонії не змальовує конкретні події чи картини, а передає відчуття, пов'язані з сільською природою<ref name="альшванг" />. '''Перша частина''' симфонії, на відміну від типового для Бетховена динамічного розгортання, наповнена «спогладянанням»<ref name="guardian" /> і «безтурботним щастям», а музична структура побудована на багаторазовому повторенні мотивів<ref name="альшванг" />. '''Друга''', повільна частина під назвою «Сцена біля струмка» у певному місці фактично «цитує» спів пташок та імітує струмок<ref name="guardian" />. '''Третя частина''', Скерцо, побудована на танцювальних мотивах, але в певний момент переривається «Грозою» — '''четвертою частиною''' симфонії, яка передає відчуття остраху перед бурею. Втім, спокій і «відчуття радості і вдячності» повертається у '''п'ятій частині''' симфонії, «Пісні пастуха».


Написана для подвійного складу [[симфонічний оркестр|симфонічного оркестру]] із включенням 2-х тромбонів та флейти-піколо. Тривалість — близько 42 хв. Шоста симфонія, як і П'ята була присвячена другу і меценату Бетховена, сину останнього гетьмана України, графу [[Розумовський Андрій Кирилович|Андрію Розумовському]]{{джерело?}}.
Написана для подвійного складу [[симфонічний оркестр|симфонічного оркестру]] із включенням 2-х тромбонів та флейти-піколо. Тривалість — близько 42 хв. Шоста симфонія, як і П'ята була присвячена другу і меценату Бетховена, сину останнього гетьмана України, графу [[Розумовський Андрій Кирилович|Андрію Розумовському]]{{джерело?}}.

Версія за 22:47, 23 листопада 2014

Симфо́нія № 6 «Пасторальна» ор.68 фа мажор, написана в той сам період, що й П'ята[1], і вперше виконана на одному концерті з П'ятою симфонією у грудні 1808 р.[2]. Симфонія складається з 5-ти частин, кожна з яких має підзаголовок:

  1. Allegro ma non troppo. «Пробудження радісних відчуттів від прибуття у село»
  2. Andante molto mosso. «Сцена біля струмка»
  3. Allegro. «Веселе зібрання сільського люду»
  4. Allegro. «Гроза, буря»
  5. Allegretto. «Пісня пастуха. Відчуття радості і вдячності після закінчення бурі»

При тому 4-та частина переходить у 5-ту без перерви[2].

Хоча Бетховен дає частинам симфонії програмні назви, він стверджував, що музика симфонії не змальовує конкретні події чи картини, а передає відчуття, пов'язані з сільською природою[1]. Перша частина симфонії, на відміну від типового для Бетховена динамічного розгортання, наповнена «спогладянанням»[2] і «безтурботним щастям», а музична структура побудована на багаторазовому повторенні мотивів[1]. Друга, повільна частина під назвою «Сцена біля струмка» у певному місці фактично «цитує» спів пташок та імітує струмок[2]. Третя частина, Скерцо, побудована на танцювальних мотивах, але в певний момент переривається «Грозою» — четвертою частиною симфонії, яка передає відчуття остраху перед бурею. Втім, спокій і «відчуття радості і вдячності» повертається у п'ятій частині симфонії, «Пісні пастуха».

Написана для подвійного складу симфонічного оркестру із включенням 2-х тромбонів та флейти-піколо. Тривалість — близько 42 хв. Шоста симфонія, як і П'ята була присвячена другу і меценату Бетховена, сину останнього гетьмана України, графу Андрію Розумовському[джерело?].

Примітки

  1. а б в А. Альшванг. Людвиг ван Бетховен. Очерк жизни и творчества. Изд. третье. — Москва, 1966.
  2. а б в г Tom Service (22-06-2014). Symphony guide: Beethoven's Sixth ('Pastoral'). guardian.com.
Симфонії Людвіга ван Бетховена
№ 1 До мажор op. 21 | № 2 Ре мажор op. 36 | № 3 Мі-бемоль мажор op. 55 «Героїчна» | № 4 Сі-бемоль мажор op. 60 | № 5 до мінор op. 67
№ 6 Фа мажор op. 68 «Пасторальна» | № 7 Ля мажор op. 92 | № 8 Фа мажор op. 93 | № 9 ре мінор op. 125