Звернення до страху: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
м Метамерік перейменував сторінку з Звертання до страху на Звернення до страху: коректна українська назва
стильові правлення
Рядок 1: Рядок 1:
'''Звертання до страху''' ({{lang-la|argumentum ad metum}} або {{lang-la|argumentum in terrorem}}) — [[логічна хиба]], котра полягає в тому, що особа що використовує цей [[аргумент]] намагається отримати підтримку своїм [[ідея]]м/[[погляд]]ам граючи на наявних страхах та [[упередження]]х аудиторії.
'''Звернення до страху''' ({{lang-la|argumentum ad metum}} або {{lang-la|argumentum in terrorem}}) — [[логічна хиба]] зловживання почуттям страху для підтримки деякої пропозиції.


== Приклади ==
== Приклади ==

Версія за 16:30, 22 січня 2015

Звернення до страху (лат. argumentum ad metum або лат. argumentum in terrorem) — логічна хиба зловживання почуттям страху для підтримки деякої пропозиції.

Приклади

  • «Ви повинні вибрати Президентом мене, бо інакше мій опонент продасть країну Америці».
  • «Ви повинні вибрати мене, інакше переможуть комуністи»
  • «Голосуючи за Демократів, ви голосуєте за терористів»

Наявні страхи використовуються для отримання підтримки пропозиції оратора. Хиба з'являється тоді, коли страхи та упередження не є напряму пов'язані із прийняттям/відкиданням розглядуваної пропозиції, в іншому випадку арґументація коректна. Наприклад, якщо провладний претендент на посаду Президента є малоосвіченим судженим злочинцем, що відомий своїми зв'язками із організованою злочинністю та активно підтримується (аж до прямого криміналу) існуючою корумпованою владою, заклик голосувати за опозиційного кандидата, бо інакше у випадку перемоги опонента відбудеться подальша криміналізація влади, не є хибним.

Логічна хиба «звертання до страху» тісно пов'язана із хибою фальшивої дилеми, в котрій жахлива ситуація описується як єдина альтернатива пропонованому рішенню.

Ця хиба є також одним із випадків логічної хиби звертання до емоцій.

Див. також

Посилання