Харківська державна академія фізичної культури: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
Вуз - калька! Нема в українській "учбовий", є "навчальний", або просто виш!
Немає опису редагування
Рядок 18: Рядок 18:
}}
}}


'''Харківська державна академія фізичної культури''' — державний [[вищий навчальний заклад]] IV рівня акредитації, підпорядкований Міністерству освіти і науки України, розташований у [[Харків|Харкові]] в 3 навчальних корпусах. Має 2 гуртожитка на 1000 місць, велолижну базу, стадіон «Піонер» тощо.
'''Харківська державна академія фізичної культури''' — державний [[вищий навчальний заклад]] IV рівня акредитації, підпорядкований Міністерству освіти і науки України, розташований у [[Харків|Харкові]] в 3 навчальних корпусах. Має 2 гуртожитки на 1000 місць, велолижну базу, стадіон «Піонер» тощо.


== Історія ==
== Історія ==

Версія за 15:50, 9 лютого 2015

Харківська державна академія фізичної культури
ХДАФК
Харків
Типзаклад вищої освіти
навчальний заклад і видавець відкритого доступу[d][1]
Країна Україна[1]
Засновано1930
РекторАжиппо Олександр Юрійович
Студентів~ 3 000
ВипускникиКатегорія:Випускники Харківської державної академії фізичної культури
Адреса61022, м. Харків, вул. Клочківська,99, тел./факс: 8 (057) 7052301, E-Mail: [email protected]
СайтХарківська державна академія фізичної культури (HGAFK / ХГАФК)
Мапа

Харківська державна академія фізичної культури — державний вищий навчальний заклад IV рівня акредитації, підпорядкований Міністерству освіти і науки України, розташований у Харкові в 3 навчальних корпусах. Має 2 гуртожитки на 1000 місць, велолижну базу, стадіон «Піонер» тощо.

Історія

Історія академії починається з заснування Державного інституту фізичної культури України (ДІФКУ) в 1930 р. У 1944 р. він був переведений до Києва[2], сьогодні це — Національний університет фізичного вихованя і спорту України. Навчальний заклад був відроджений у 1979 р. як підрозділ (факультет) Київського інститу фізичної культури. У 1989 р. факультет одержав статус самостійного Харківського державного інституту фізичної культури, а з вересня 2001 р. став Харківською державною академією фізичної культури.

Структура, спеціальності

В складі академії — 6 факультетів (у тому числі магістратура та по роботі з іноземними студентами), 18 кафедр, аспірантура.

Спеціалізовані Вчені ради по захисту дисертацій

Спеціалізована вчена рада по захисту кандидатських дисертацій за напрямом «Фізичне виховання і спорт» та науковими спеціальностями ВАК України:

  • 24.00.01 — олімпійський і професійний спорт;
  • 24.00.02 — фізична культура, фізичне виховання різних груп населення.

Керівництво

Особи, що навчаються

Загальна кількість студентів в академії (станом на 01.09.07) становить 3094 осіб, з яких 2007 осіб — студенти денної форми навчання та 946 осіб — заочної, у тому числі 141 іноземних громадян.

22 студенти були учасниками літніх Олімпійських ігор в Афінах у 2004 році, де вибороли 2 золоті медалі (Гончаров Валерій — спортивна гімнастика, Тедеєв Ельбрус — вільна боротьба) та 1 бронзову медаль (Рубан Віктор — стрільба з луку). На зимових Олімпійських іграх у Турині (2006 рік) академія була представлена 8 студентами. На ХХІІІ Всесвітній літній Універсіаді (м. Ізмір, Туреччина) академія була представлена 12 студентами, які вибороли 2 золоті, 4 срібні та 1 бронзову медалі. На XXIII Всесвітній зимовій Універсіаді (м. Турин, Італія) академія була представлена 22 студентами, які вибороли 1 срібну медаль. На VII і VIII літніх та І зимовій Універсіадах України академія посіла перше місце у загальнокомандному заліку серед вищих навчальних закладів України.

Відомі випускники

Цікаві факти

У 2006 р. академія взяла участь у Всеукраїнському огляді-конкурсі на найкращий стан фізичного виховання та спорту серед вищих навчальних закладів ІІІ-IV рівнів акредитації, де посіла І місце.

Бібліотека

Структура бібліотеки:

  • загальний абонемент;
  • читальний зал № 1 (в центральному корпусі);
  • читальний зал № 2 (в студентському гуртожитку).

Загальний книжковий фонд становить 62 528 прим. Також бібліотека має фонд періодичних видань (переважно фахових). Загальна площа бібліотеки — 250 м², кількість місць у читальних залах — 90.

Джерела

  1. а б Directory of Open Access Journals — 2003.
  2. Історія | Uni-sport