Буковинська агенція регіонального розвитку: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
Mykolal (обговорення | внесок)
м уточнення
Mykolal (обговорення | внесок)
Рядок 110: Рядок 110:
=== Аналіз забезпечення та захист прав громадян на здійснення підприємницької діяльності у Чернівецькій області ===
=== Аналіз забезпечення та захист прав громадян на здійснення підприємницької діяльності у Чернівецькій області ===
Метою проекту було підвищення рівня захисту прав громадянна здійснення підприємницької діяльності шляхом проведення комплексного дослідження нормативно-правової бази, в т.ч. місцевої, в Чернівецькій області, розробки рекомендацій та їх доведення до цільової аудиторії та органів місцевої влади.
Метою проекту було підвищення рівня захисту прав громадянна здійснення підприємницької діяльності шляхом проведення комплексного дослідження нормативно-правової бази, в т.ч. місцевої, в Чернівецькій області, розробки рекомендацій та їх доведення до цільової аудиторії та органів місцевої влади.
=== Якість комунальних послуг у м. Чернівці (2009) ===
=== Якість комунальних послуг у м. Чернівці (2009) ===
Метою проекту було вивчення думки населення м. Чернівці щодо якості комунальних послуг, що надаються та надання рекомендацій постачальникам.
Метою проекту було вивчення думки населення м. Чернівці щодо якості комунальних послуг, що надаються, та надання рекомендацій постачальникам та профільному департаменту щодо їх покращення.

== Участь у публікаціях ==
== Участь у публікаціях ==
* [http://pfirs.org/produkti/book/70-indeks-demokratichnogo-rozvitku-oblastej-ukrajini-2016/3-produkti.html Індекс демократичного розвитку областей України– 2016]
* [http://pfirs.org/produkti/book/70-indeks-demokratichnogo-rozvitku-oblastej-ukrajini-2016/3-produkti.html Індекс демократичного розвитку областей України– 2016]

Версія за 18:35, 8 серпня 2017

Буковинська агенція регіонального розвитку
(БАРР)
Дата заснуваннясерпень 2009
Типгромадська організація
Ключові особиМикола Ляхович
(голова)
Тетяна Лебухорська
(заступник голови)
Кількість членівTBD
ПоложенняУкраїна Україна, Чернівці
Адреса58002, м. Чернівці, вул. О. Кобялнської, б. 30, оф. 5
ЄДРПОУ36636341
Джерела фінансуваннядонорські та спонсорські кошти, благодійні пожертви
Офіційний сайтbard.cv.ua

Буковинська агенція регіонального розвитку (скорочено БАРР; англійською Bukovinian Agency for Regional Development, BARD) — громадська організація, метою діяльності якої є досягнення високих стандартів якості життя у Чернівецькій області на засадах сталого розвитку, громадської участі та чесної конкуренції.

Історія створення

Заснована 2009 року. Є громадською неприбутковою організацією.

Основні результати роботи

  • Ініційовано сесію «Стала мобільність» під час Конгресу ініціатив Східної Європи у м. Люблін, Польща (2016)
  • Підписано Хартію українського урбаністичного руху (2016)[1]
  • Ініційовані та проведені періодичні зустрічі у форматі урбан-кафе із залученням влади громади та бізнесу для пошуку рішень стосовно розвитку міста (2015—2016)
  • У результаті реалізації програми Британської Ради «Активні громадяни» залучено 247 тис. грн. на реалізацію 18 проектів мешканців області
  • Агенція виступила співзасновницею Української велосипедної мережі (2016)[2]
  • Проведено моніторинг підготовки та реалізації Стратегії розвитку Чернівецької області на період до 2020 року та Плану заходів з реалізації Стратегії до 2017 року та розроблено рекомендації щодо їх вдосконалення (2015)
  • До Статуту міста Чернівці включено положення Про електронні петиції[3]
  • Встановлено відеокамери на основних перехрестях Чернівців для забезпечення безпеки дорожнього руху[4][5]
  • Питання «стала мобільність» включена до Інтегрованої концепції розвитку середмістя Чернівців (2013)
  • Започатковано проведення велоекскурсій у м. Чернівці (2012)
  • Встановлено перші громадські стійки для паркування велосипедів у Чернівцях (2011)[6]
  • Започатковано маркування велосипедних маршрутів у Чернівецькій області (2011)
  • Розроблено карту велосипедних маршрутів Чернівців (2011)

Місцеві нормативні акти, розроблені за участі експертів Агенції

Постійні заходи

«Велодень» у Чернівцях (з 2010 року)

Велодень — Всеукраїнська акція, яка об'єднує тисячі велосипедистів у спільному велопробізі центральними вулицями своїх міст. Велодень у Чернівцях проводиться, як правило, в останню суботу травня. Представники БАРР ініціювали проведення першого заходу «Велодень» у м. Чернівці у 2010 р., після чого БАРР щорічно організовує його.[9][10][11]

Метою заходу є популяризація здорового та активного способу життя, популяризація велосипеду як транспортного засобу та екологічної альтернативи автомобілю, привернення уваги мешканців міста та місцевої влади до необхідності створення рівних умов для безпечної участі велосипедистів в дорожньому русі.

2013 року під час Велодня встановлено рекорд України — 272 учасники заходу сформували фігуру велосипеда.[12][13]

В останні роки у кількість учасників Велодня у Чернівцях налічує більше семиста осіб.

З 2016 року під час Велодня після велопробігу також відбувається фестиваль, де учасники мають змогу дізнатись більше про велосипед, подорожі, взяти участь у цікавих вікторинах, обговорити важливі питання розвитку велоінфраструктури, дізнати багато цікавого про велосипед та взяти участь у різноманітних майстер-класах.

Європейський тиждень мобільності у Чернівцях (16-22 вересня, починаючи з 2011 року) [14]

Загальноєвропейська[15] інформаційно-популяризаційна кампанія, спрямована на підвищення обізнаності мешканців про сталий розвиток, збільшення поінформованості про сталий транспорт та заохочення до його використання.

Загальноєвропейська[17] інформаційно-популяризаційна кампанія, покликана привернути увагу до культурної спадщини та її ролі у розвитку сучасного суспільства.

Велоніч (з 2011 року)

Захід, що проводиться ввечері чи вночі, спрямований на поширення ідеї використання велосипеду як міського транспорту та підвищення обізнаності щодо використання особливих засобів підвищення власної видимості під час їзди у нічний час.

Велоніч 2017 року об'єднала більше 60 велосипедистів, які в дружній компанії та легкому темпі проїхатись вулицями вечірнього міста, та після велопрогулянки мали змогу переглянути фільм про велокур'єрів. Також велоночі відбуваються в рамках Європейського тижня мобільності.

«Леді на велосипеді» — захід, що робить акцент на «нормальній» велосипедній їзді — люди у повсякденному одязі на звичайних велосипедах на противагу велосипедному спорту, який сформував та укорінив сприйняття велосипедної їзди як такої, що існує для небагатьох і потребує спортивного одягу та «екіпірування». Це рух, покликаний переосмислити велосипед як засіб пересування, ефективний, практичний і такий, що полегшує наше життя.

Велошкола (з 2014)

Вперше відбулася в рамках інформаційної кампанії «Будьмо відповідальними на дорозі» проекту «Інформаційна система безпеки дорожнього руху» 2014 року.[19]

З 2017 року Агенція організовує велошколу з безпеки дорожнього руху на постійній основі[20]. Дана школа проводиться з метою підвищити освіченість людей про велосипед як повноцінний транспортний засіб, вивчити правила дорожнього руху, та навчити людей користуватися ними для безпечного та комфортного пересування містом. Крім того, створена можливість навчитися їздити на велосипеді і дізнатись більше про велотранспорт. Заняття у велошколі складається як з теоретичних, так і з практичних занять. Перше заняття велошколи ознайомлює всіх учасників з видами велосипедів, їх будовою, пояснює, підібрати велосипед та правильно за ним доглядати. На другому занятті розповідають про найпоширеніші травми велосипедистів, якою має бути аптечка велосипедиста та як надати першу домедичну допомогу в разі виникнення надзвичайної ситуації. На третьому занятті велошколи вивчаються правила дорожнього руху та вчать правильно і безпечно їздити містом. Саме такі заходи сприяють розвитку велоруху у місті та можуть збільшити кількість велолюбителів.

Урбаністично-культурний фестиваль, що має на меті активне залучення городян до розвитку свого міста та спільного вирішення нагальних проблем.

Проекти

Бюджет участі (з 2016)

Експерти БАРР взяли активну участь у розробці Положення про бюджет участі міста, який прийнятий сесією міської ради 12 травня 2016 р., та здійснювали промоцію бюджету участі та навчання городян з підготовки проектів.

Буковинська агенція регіонального розвитку є акредитованою програмою ЄС Erasmus+ відправляючою та приймаючою організацією з 2013 року[21]. Протягом 4 років БАРР було прийнято 10 європейських та відправлено 7 українських волонтерів. У 2015 році Агенція внесена Міністерством соціальної політики України до переліку організацій та установ, що залучають до своєї діяльності іноземців та осіб без громадянства для впровадження волонтерської діяльності на території України[22]. Волонтери з ЄС у Чернівцях проводили безкоштовні заняття з іноземних мов (польської, англійської, італійської, іспанської та румунської), курси креативності, мовні-та кіноклуби, заняття з безпеки дорожнього руху для дітей, допомагали в організації різноманітних заходів організації.

Безпечні вулиці (2017)[23]

Проект спрямований на налагодження співпраці між громадою, патрульною поліцією та міською владою задля підвищення безпеки на дорогах міста Чернівці. Заходами проекту є: зустрічі представників патрульної поліції з громадою, інформаційна кампанія про безпеку на дорогах для різних учасників дорожнього руху, технічний аудит доріг міста, аналіз ДТП та виявлення небезпечних ділянок, створення карти організацїі дорожнього руху.

Програма Британської Ради в України зі сприяння активній участі громадян в управлінні та розвитку містом, розвиток потенціалу місцевих активістів. БАРР організовує проведення тренінгів для молоді про активне громадянство, вплив на громаду та втілення ідей, а також субгрантує ініціативи.

Спільний простір (2016-2017)

Проект спрямований на поглиблення спроможності громади міста Чернівці об’єднувати зусилля задля просторового розвитку. Серед заходів проекту - лекції-інтервенції, публічні дискусії, розробка посібників про вплив на просторовий розвиток, спільне облаштування громадського простору.[24][25]

Сталий розвиток громади (2016)

Проект, спрямований на створення передумов для сталого екологічного та економічного розвитку Глибоцької об’єднаної територіальної громади: маркування велосипедних туристичних маршрутів, популяризація туру вихідного дня з Чернівців в Глибоцьку ОТГ, навчання з проектного менеджменту для представників об’єднаних громад.

Електронні петиції - інноваційний інструмент залучення громади до прийняття рішень (2015-2016)

Під час реалізації проекту, спільно з іншими громадськими організаціями та активістами міста, було розроблено положення про електронні петиції у Чернівцях, яке було прийнято як додаток до Статуту міста Чернівці Чернівецькою міською радою. Також було запущено платформу для роботи з петиціями.

Європейському місту – європейський транспорт (2015)

Метою проекту є привернення уваги мешканців міста до транспортних проблем та можливості їх вирішення альтернативними способами, а також залучення Чернівців до загальноєвропейської кампанії Європейський тиждень мобільності.

Регіональна політика в Україні: Громадський моніторинг стратегій регіонального розвитку (2014-2016)

БАРР здійснювала моніторинг розробки стратегії регіонального розвитку в якості регіонального партнеру проекту, метою якого було підвищення ефективності державної політики регіонального розвитку через залучення мережі аналітичних громадських організацій, аналіз та моніторинг стратегій регіонального розвитку в Україні та впровадження рекомендацій щодо вдосконалення регіональних стратегій до 2020 р.

Інформаційна система безпеки дорожнього руху (2013-2016)

Встановлення транскордонного партнерства для пошуку спільних рішень для оптимізації та вдосконалення дорожньої інфраструктури та сигналізації дорожнього руху з урахуванням вимог стандартів ЄС.

Організація в цьому проекті взяла участь у визначенні перехресть з підвищеною небезпекою, де були встановлені камери спостереження, та займалася інформаційними заходами щодо безпеки дорожнього руху, націленими на 3 групи: школярів, велосипедистів та водіїв автомобілів.

Асоціація регіональних аналітичних центрів як засіб покращення ефективності управління в областях України (2013-2015)

Метою проекту є підвищення аналітичної та організаційної спроможності регіональних аналітичних центрів в Україні шляхом їх об’єднання для моніторингу та аналізу якості надання адміністративних послуг населенню місцевими органами влади.

БАРР здійснювала моніторинг роботи Центру надання адміністративних послуг в якості регіонального партнеру проекту.[26]

Європейський тиждень мобільності у Чернівцях (2013)

Метою проекту є привернення уваги мешканців міста до транспортних проблем та можливості їх вирішення альтернативними способами, а також залучення Чернівців до загальноєвропейської кампанії Європейський тиждень мобільності.

Екотабір у Карпатах (2013)

Метою проекту є обмін досвідом у проведенні екологічних акції, залученні волонтерів до масових екологічних заходів, тренінг для мультиплікаторів для впровадження майбутніх заходів з охорони довкілля.

Популяризація сталого транспорту – крок до покращення навколишнього природного середовища і умов життя в м. Чернівці (2012)

Метою проекту є популяризація сталого транспорту; роз’яснення принципів сталого транспорту; привернення уваги мешканців та органів влади до транспортної проблеми міста та можливих шляхів її вирішення; проведення Європейського тижня мобільності в Чернівцях.

Популяризація дружньої до навколишнього середовища транспортної системи (2011)

Мета проекту - покращення довкілля у м. Чернівці шляхом промоції велосипеду як екологічного міського транспортного засобу.

Аналіз забезпечення та захист прав громадян на здійснення підприємницької діяльності у Чернівецькій області

Метою проекту було підвищення рівня захисту прав громадянна здійснення підприємницької діяльності шляхом проведення комплексного дослідження нормативно-правової бази, в т.ч. місцевої, в Чернівецькій області, розробки рекомендацій та їх доведення до цільової аудиторії та органів місцевої влади.

Якість комунальних послуг у м. Чернівці (2009)

Метою проекту було вивчення думки населення м. Чернівці щодо якості комунальних послуг, що надаються, та надання рекомендацій постачальникам та профільному департаменту щодо їх покращення.

Участь у публікаціях

Членство в мережевих утвореннях

Посилання

Примітки

  1. Хартія українського урбаністичного руху. Mistosite (укр.). Процитовано 8 серпня 2017.
  2. Українські ГО об’єдналися в Національну асоціацію розвитку велотранспорту – Міські реформи. urbanreform.org.ua (укр.). Процитовано 8 серпня 2017.
  3. а б Експерти обговорили зміни до Статуту територіальної громади Чернівців   «  Офіційний портал Чернівецької міської ради. chernivtsy.eu (укр.). Процитовано 8 серпня 2017.
  4. У Чернівцях удосконалять систему безпеки дорожнього руху «Офіційний портал Чернівецької міської ради. chernivtsy.eu (укр.). Процитовано 8 серпня 2017.
  5. У Чернівцях планують встановити систему відеоспостережень перехресть «Офіційний портал Чернівецької міської ради. chernivtsy.eu (укр.). Процитовано 8 серпня 2017.
  6. У Чернівцях відбулося відкриття першої велопарковки «Офіційний портал Чернівецької міської ради. chernivtsy.eu (укр.). Процитовано 8 серпня 2017.
  7. Робоча група надасть пропозиції щодо облаштування велодоріжок в місті «Офіційний портал Чернівецької міської ради. chernivtsy.eu (укр.). Процитовано 8 серпня 2017.
  8. У Чернівцях розроблять концепцію розвитку велотранспорту. Процитовано 8 серпня 2017.
  9. Проведено захід "Велодень-2011" у м. Чернівці - Громадська організація “Буковинська агенція регіонального розвитку”. www.bard.cv.ua. Процитовано 8 серпня 2017.
  10. Проведено Велодень-2012 - Громадська організація “Буковинська агенція регіонального розвитку”. www.bard.cv.ua. Процитовано 8 серпня 2017.
  11. 27 травня 2017 року відбудеться наймасштабніша велоподія року- Велодень! «Офіційний портал Чернівецької міської ради. chernivtsy.eu (укр.). Процитовано 8 серпня 2017.
  12. Чернівецький «живий» велосипед увійшов до Книги рекордів України » Українська газета ЧАС. www.chas.cv.ua (рос.). Процитовано 8 серпня 2017.
  13. Фото: Чернівецький «живий» велосипед увійшов до Книги рекордів України | SportBuk.com. sportbuk.com (укр.). Процитовано 8 серпня 2017.
  14. Звіт про роботу відділу інформації, зв’язків з громадськістю та міжнародних відносин міської ради за 2013 рік «Офіційний портал Чернівецької міської ради. chernivtsy.eu (укр.). Процитовано 8 серпня 2017.
  15. EUROPEAN MOBILITY WEEK |  Home. mobilityweek.eu (англ.). Процитовано 8 серпня 2017.
  16. European Heritage Days in Chernivtsi/ Дні європейської спадщини у Чернівцях. www.facebook.com (укр.). Процитовано 8 серпня 2017.
  17. EHD. European Heritage Days. Процитовано 8 серпня 2017.
  18. В рамках Європейського тижня мобільності провели велопарад. ChernivtsiOnline (Чернівці Онлайн) - афіша подій Чернівців (укр.). 20 вересня 2014. Процитовано 8 серпня 2017.
  19. В Чернівцях відкривають школу ПДР для велосипедистів | Український інформаційний центр велотранспорту. velotransport.info. Процитовано 8 серпня 2017.
  20. Підсумки липневої велошколи. velo.cv.ua (укр.). 26 липня 2017. Процитовано 8 серпня 2017.
  21. Bukovinian Agency for Regional Development | European Youth Portal. europa.eu (англ.). Процитовано 8 серпня 2017.
  22. Міністерство соцiальної політики України. Офіційний сайт. Міністерство соцiальної політики України (укр.). Процитовано 8 серпня 2017.
  23. Партнери | British Council Україна. www.britishcouncil.org.ua (укр.). Процитовано 8 серпня 2017.
  24. У Чернівцях обговорюватимуть шляхи покращення транспортної інфаструктури «Офіційний портал Чернівецької міської ради. chernivtsy.eu (укр.). Процитовано 8 серпня 2017.
  25. Ідея на мільйон, або як змінити місто завдяки бюджету участі «Офіційний портал Чернівецької міської ради. chernivtsy.eu (укр.). Процитовано 8 серпня 2017.
  26. Центр надання адміністративних послуг працюватиме ефективніше «Офіційний портал Чернівецької міської ради. chernivtsy.eu (укр.). Процитовано 8 серпня 2017.
  27. фонд, Поліський. Організації. pfirs.org (uk-ua) . Процитовано 8 серпня 2017.
  28. Учасники (бізнес-об'єднання) - Національна платформа малого та середнього бізнесу. Національна платформа малого та середнього бізнесу (укр.). Процитовано 8 серпня 2017.
  29. Робочі групи Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС - Платформа Громадського Суспільства. eu-ua-csp.org.ua. Процитовано 8 серпня 2017.
  30. Організації-учасниці Національної платформи. Нацплатформа Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (укр.). Процитовано 8 серпня 2017.