Медовий місяць: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
Messir (обговорення | внесок)
Немає опису редагування
Немає опису редагування
Рядок 14: Рядок 14:
* [http://bloomingbluelotus.blogspot.com/2006/01/etymology-of-honeymoon.html Етимологічний словник] {{ref-en}}
* [http://bloomingbluelotus.blogspot.com/2006/01/etymology-of-honeymoon.html Етимологічний словник] {{ref-en}}
* [http://progulka.ru/znatoki/200204/24.html Чи ви знаєте? Прогулка.ру] {{ref-ru}}
* [http://progulka.ru/znatoki/200204/24.html Чи ви знаєте? Прогулка.ру] {{ref-ru}}
* [http://wedding.ua/category/honeymoon/chto-takoe-medovyiy-mesyats/?lang=ua Що означає 'медовий місяць'? Wedding.ua] {{lang-uk|}}


{{stub}}
{{stub}}

Версія за 12:06, 21 вересня 2017

Файл:Rus-kiss.jpg
Медовий місяць

Медовий місяць — перша пора подружнього життя після весілля. Як правило означає подорож чи відпустку щойно одружених, під час якої вони святкують свій шлюб. У переносному значенні вживається як позначення чогось щасливого, найкращої пори в чомусь.

Походження

Медовий місяць, як вислів і як практика святкування першого місяця шлюбного життя існує в багатьох країнах та культурах світу, у тому числі і українській. Існують різні версії походження цього вислову. У деяких культурах увага звертається, власне на супутник Землі (фр. lune de miel) — місяць, під час його повної фази мало тривати щастя молодих. Також щастям вважалося одружуватися саме в його повну фазу, таким чином медовий місяць мав бути періодом щастя молодят.

За іншою версією, згадка меду пов'язується з тим, що цей продукт, а частіше напій, який виготовляли на його основі, пропонували молодим після шлюбу. Вважалося, що мед мав великі енергетичні якості, зокрема щодо потенції чоловіків. За більш екзотичною версією, у країнах Середземномор'я, де практикувалося викрадення наречених, молоді ховалися від батьків протягом місяця і споживали у цей час мед. Звідки, як стверджується, і з'явилася традиція подорожувати після весілля.

Найправдоподібнішою етимологією медового місяця є його переносне значення — солодкої як мед насолоди молодят одне одним. Вважалося, що молоді мали залишити рідних та знайомих і усамітнитися для святкування та веселого проведення часу. Згодом до цього додалася практика подорожей, під час якої молоді люди святкували свій шлюб.

Посилання