Activision: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
Немає опису редагування
Svtlichnijj (обговорення | внесок)
Рядок 32: Рядок 32:


== Злиття компаній з [[Vivendi]] ==
== Злиття компаній з [[Vivendi]] ==
У грудні 2007, було оголошено, що Activision зіллється з [[Vivendi Games]], якій належить [[Blizzard]], розробник і видавець ігор, і злиття компаній могло закінчитися в липні 2008. Нову компанію називають [[Activision Blizzard]] і очолюється колишнім президентом Activision's, Bobby Kotick. Vivendi - найбільший акціонер в новій групі. Нова компанія, як оцінюється, варто $ 18,9 мільярдів, що більше оцінки компанії [[Electronic Arts]], що становить $ 14,1 мільярдів.
У грудні 2007, було оголошено, що Activision зіллється з [[Vivendi Games|Vivendi]], якій належить [[Blizzard]], розробник і видавець ігор, і злиття компаній могло закінчитися в липні 2008. Нову компанію називають [[Activision Blizzard]] і очолюється колишнім президентом Activision's, Bobby Kotick. Vivendi - найбільший акціонер в новій групі. Нова компанія, як оцінюється, варто $ 18,9 мільярдів, що більше оцінки компанії [[Electronic Arts]], що становить $ 14,1 мільярдів.


== Дочірні підприємства ==
== Дочірні підприємства ==

Версія за 08:18, 25 жовтня 2017

Activision
англ. Activision Publishing, Inc. (8 червня 2000)[1]
англ. Mediagenic (1988)[1]
англ. Activision, Inc. (1979)[1]
англ. Activision, Inc. (1992)[1]
англ. VSync, Inc. (1979)[1]
ТипПублічна компанія
NASDAQ: ATVI
Організаційно-правова форма господарюванняакціонерне товариство
ГалузьІндустрія відеоігор
Засновано1979 рік
Засновник(и)Larry Kapland, Bob Whiteheadd і David Craned
Штаб-квартираСанта-Моніка, США
ПродукціяСеріяCall of Duty
СеріяSpider-Man
Серія Tony Hawk
СеріяSoldier of Fortune
Серія "Guitar Hero"
Власник(и)Activision Blizzard
Холдингова компаніяActivision Blizzard
Дочірні компаніїRadical Entertainmentd, Infinity Ward, Beenoxd, Raven Software, Sledgehammer Games, Treyarch і Demonwared
ЧленWi-Fi Alliance[2]
activision.com
Мапа
CMNS: Activision у Вікісховищі

Activision, Inc (NASDAQ: ATVI) — американська компанія з видання та розробки відеоігор. Заснована 1 жовтня 1979 року. Ця компанія стала першою незалежною розробником ігор для гральних приставок і персональних комп'ютерів. Першою продукцією компанії стали ігрові картриджі для Atari 2600. Зараз це один з найбільших видавців ігор, який поступається за величиною тільки Electronic Arts.

Історія

До появи Activision, програмне забезпечення для ігрових приставок видавалося виключно компаніями-творцями систем, для яких призначалися ці ігри. Наприклад, Atari була єдиним видавцем ігор для Atari 2600. Це викликало сильне невдоволення розробників ігор, оскільки вони не отримували великого винагороди за відмінно зроблені ігри, і навіть не згадувалися у друкованих матеріалах до гри. Після того, як кілька ігор стали бестселерами, що дали прибуток в мільйони доларів, кілька програмістів вирішили що з них вистачить і покинули компанію. Так Activision стала першим стороннім розробником ігор.

Activision була заснована Джимом Леві (Jim Levy), які прийшли з музичної індустрії, і чотирма програмістами, що пішли з Atari - Девідом Крейном (David Crane), Ларрі Капланом (Larry Kaplan), Аланом Міллером (Alan Miller) і Бобом Уайтхед (Bob Whitehead). Леві підтримав підхід, при якому імена авторів гри згадуються і розкручуються разом із самою грою. Це був важливий крок, який допоміг молодій компанії залучити талановитих авторів.

Відхід з Atari чотирьох програмістів, чиї гри забезпечували у той час більше половини доходу з продажу картриджів, привів до судового позову між двома компаніями, яка не була повністю врегульована до 1982 року. Коли на ринку ігрових приставок почався спад, Activision розширилася, відкривши напрямок ігор для домашніх комп'ютерів, а також скупивши невеликих видавців.

У 1982 році Activision випустила Pitfall!, яка багатьма вважається першою грою-платформером, і яка стала найкраще продається грою для Atari 2600 (продано понад 4 млн копій ). Хоча команда вже довела свою винятковість, Pitfall! Приніс їй воістину великий успіх. Гра не тільки породила безліч клонів, у тому числі у вигляді ігрових автоматів, а й можна сказати стала основою для цілого жанру платформерів, які стали важливою частиною відеоігор 1980-х.

У 1985 році Activision об'єдналася з Infocom — компанією-піонером текстових адвентюр, яка зазнавала труднощів. Джим Леві був фанатом ігор Infocom і хотів щоб ця компанія залишилася на плаву. Однак, вже через шість місяців після об'єднання, Брюс Девіс (Bruce Davis) став на чолі Activision. Він був проти об'єднання з самого початку і правил жорсткою рукою. Він же провів зміни в маркетинг ової політиці компанії, в результаті чого продажі ігор Infocom різко впали. У підсумку, в 1989 році Activision закрила студію Infocom в Кембриджі і запропонувала 11-ти з 26 співробітників студії перебратися в штаб-квартиру компанії в Силіконовій долині; п'ять з них погодилися.

У 1988 році в компанії почалися спроби участі в інших видах розробки ПЗ крім відеоігор, зокрема, у розробці бізнес-додатків. Для цього Activision навіть змінила ім'я на Mediagenic, з тим щоб відобразити в ньому різноманіття видів діяльності компанії. Незважаючи на перейменування, Mediagenic продовжувала широко використовувати бренд Activision при виданні ігор для різних платформ. Однак, рішення про залучення в інші види бізнесу в кінцевому рахунку призвело компанію до необхідності захисту за статтею 11 американського закону про банкрутство.

Провал Mediagenic привів до реорганізації й об'єднання з The Disc Company. Після виходу з процесу банкрутства, Mediagenic знову змінила ім'я на Activision, це сталося в Делавере в 1992 році. На цей момент штаб-квартира компанії була перенесена з Силіконової долини в Південну Каліфорнію. У ході банкрутства, компанія продовжувала розробляти ігри для PC та ігрових приставок, і продовжувала робити стратегічні придбання. Після цього Activision вирішила сконцентруватися на відеоіграх і тільки на них.

Злиття компаній з Vivendi

У грудні 2007, було оголошено, що Activision зіллється з Vivendi, якій належить Blizzard, розробник і видавець ігор, і злиття компаній могло закінчитися в липні 2008. Нову компанію називають Activision Blizzard і очолюється колишнім президентом Activision's, Bobby Kotick. Vivendi - найбільший акціонер в новій групі. Нова компанія, як оцінюється, варто $ 18,9 мільярдів, що більше оцінки компанії Electronic Arts, що становить $ 14,1 мільярдів.

Дочірні підприємства

До студій, які часто співробітничають з Activision, але не є дочірніми компаніями, можна віднести Magic Wand Productions, FUN Labs і Sand Grain Studios.

Найбільш значущі гри

Докладніше: Список ігор Activision

Примітки

Посилання