Пастка середнього доходу: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
SOMBot (обговорення | внесок)
м ізольована стаття сирота0
м виправлення описки
Рядок 17: Рядок 17:


Найбільшою проблемою є перехід від економічного зростання, орієнтованого на ресурси, і який залежить від дешевої робочої сили і капіталу, на зростання, засноване на [[Продуктивність праці | високій продуктивності]] і [[інновація]]х. Це вимагає [[Інвестиції | інвестицій]] в [[Інфраструктура | інфраструктуру]] і [[освіта|освіту]].
Найбільшою проблемою є перехід від економічного зростання, орієнтованого на ресурси, і який залежить від дешевої робочої сили і капіталу, на зростання, засноване на [[Продуктивність праці | високій продуктивності]] і [[інновація]]х. Це вимагає [[Інвестиції | інвестицій]] в [[Інфраструктура | інфраструктуру]] і [[освіта|освіту]].
Так, [[Південна Корея]] показала, що створення високоякісної системи освіти, яка заохочує творчість і підтримує прориви в науці і техніці, є ключовим фак7тором<ref name=autogenerated2 />.
Так, [[Південна Корея]] показала, що створення високоякісної системи освіти, яка заохочує творчість і підтримує прориви в науці і техніці, є ключовим фактором<ref name=autogenerated2 />.


== Див. також ==
== Див. також ==

Версія за 11:33, 11 січня 2019

Пастка середнього доходу — ситуації в економічному розвитку, коли країна, яка досягає певного доходу (в зв'язку з певною перевагою), застряє на цьому рівні[1].

Пастка середнього доходу виникає, коли зростання економіки країни сповільнюється і в кінцевому підсумку зупиняється після досягнення середнього рівня доходів. Проблема зазвичай виникає, коли країни, що розвиваються застряють посередині в зв'язку з зростанням заробітної плати і зниженням цінової конкурентоспроможності, і не в змозі конкурувати як з розвиненими економіками з високою кваліфікацією і інноваціями, так і з економіками з низькими доходами, низьким рівнем заробітної плати і дешевим виробництвом промислових товарів[2].

У міру зростання заробітної плати виробники часто виявляються не в змозі конкурувати на експортних ринках з іншими країнами з більш низькими витратами виробництва. У той же час вони як і раніше відстають від передових країн з більш високою вартістю продукції.

Як правило, країни, захоплені в пастку середнього доходу мають[3]:

Така пастка середнього доходу мала місце, наприклад, в ПАР і Бразилії протягом багатьох десятиліть, в період, який Всесвітній банк називає діапазоном середнього доходу (ВВП на душу населення становить від $ 1000 до $ 12 000 в цінах 2010 року)[1].

Для того, щоб уникнути пастки середнього доходу необхідний перехід до стратегії впровадження інновацій (нових процесів) і пошук нових ринків збуту для підтримки зростання експорту. Також важливо нарощування внутрішнього попиту. Зростаючий середній клас може використовувати збільшення купівельної спроможності, щоб купувати високоякісні інноваційні продукти, що допомагає стимулювати зростання[4].

Найбільшою проблемою є перехід від економічного зростання, орієнтованого на ресурси, і який залежить від дешевої робочої сили і капіталу, на зростання, засноване на високій продуктивності і інноваціях. Це вимагає інвестицій в інфраструктуру і освіту. Так, Південна Корея показала, що створення високоякісної системи освіти, яка заохочує творчість і підтримує прориви в науці і техніці, є ключовим фактором[2].

Див. також

Джерела

Ресурси Інтернету

  • Россия в следующем году угодит в ловушку и может потерять десятилетие. Финмаркет. 22 листопада 2012.
  • России предсказали попадание в "ловушку среднего дохода". Lenta.ru. 22 листопада 2012. Архів оригіналу за 23 січня 2013.
  • Андрей Шапенко (12.11.2015, 10:05). Назад в СССР: почему надо помнить об экспорте, пытаясь заместить импорт. Экономика (рос.). РБК. Процитовано 21 грудня 2015.

Примітки