Гедж-фонд: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
Undetakr (обговорення | внесок)
→‎Історія Хедж-Фонду: Поправив значні помилки. Стаття вже ще потребує подальших правок
Немає опису редагування
Рядок 1: Рядок 1:
'''Гедж-фонд''' ({{lang-en|hedge fund}})&nbsp;— приватний [[інвестиційний фонд]] з використанням об'єднаних коштів, який займається керуванням капіталом, аби максимально примножити кошти з чітко обумовленим або плаваючим ризиком<ref>[http://www.railwayhub.in.ua/2017/10/1.html Кому і за що платять великі зарплати на американських залізницях. Ч.1.]</ref>. Вирізняється особливою структурою винагороди за управління активами<ref>[https://www.radiosvoboda.org/a/2195400.html Євросоюз домовився про суворіші правила для гедж-фондів] «Радіо Свобода» 19 Жовтень 2010</ref>. Геджові фонди можуть бути агресивно керовані або використовувати похідні та кредитні ресурси як на внутрішньому, так і на міжнародному ринках, з метою отримання високої віддачі. Зазвичай гедж-фонди доступні лише для акредитованих інвесторів, оскільки вони потребують менших правил SEC, ніж інші фонди. Один із аспектів, який окреслив індустрію гедж-фондів, полягає в тому, що гедж-фонди стикаються з меншим регулюванням, ніж взаємні фонди та інші інвестиційні кошти<ref>[https://politkrytyka.org/2018/11/01/nova-astrologiya/ Алан Джей Левіновіц. Нова астрологія. ] Листопад 1, 2018</ref>. Цей тип інвестування був відкритий завдяки {{нп|Альфред Вінслоу Джонс|Альфреду Вінслов Джонсу|en|Alfred Winslow Jones}}.
'''Хедж-фонд'''&nbsp;— загалом означає компанію, яка займається керуванням капіталом, аби максимально примножити кошти з чітко обумовленим або плаваючим ризиком. Цей тип інвестування був відкритий завдяки [[Альфред Уінслоу Джонс|Альфреду Вінслов Джонсу]].


Американські гедж-фонди згідно із законом мають право обслуговувати тільки кваліфікованих інвесторів ({{lang-en|qualified investors}}), з початковим внеском не менше 5&nbsp;млн доларів США для приватних інвесторів та 25&nbsp;млн доларів&nbsp;— для інституційних кваліфікованих інвесторів. Необмеженість нормативним регулюванням означає нелімітованість стратегії і нелімітованість маржинального плеча ({{lang-en|leverage}}).
'''Хедж-фонд''' ({{lang-en|hedge fund}})&nbsp;— приватний, не обмежений нормативним регулюванням, або підданий слабшому регулюванню інвестиційний фонд, недоступний широкому колу осіб і керований професійним інвестиційним управлінцем. Вирізняється особливою структурою винагороди за управління активами.

Американські гедж-фонди згідно із законом мають право обслуговувати тільки кваліфікованих інвесторів ({{lang-en|qualified investors}}), з початковим внеском не менше 5&nbsp;млн доларів США для приватних інвесторів і 25&nbsp;млн доларів&nbsp;— для інституційних кваліфікованих інвесторів. Необмеженість нормативним регулюванням означає нелімітованість стратегії і нелімітованість маржинального плеча ({{lang-en|leverage}}).


Професійні фонди в офшорних юрисдикціях пропонують більш спрощені умови (капітал для інвестування від 100 000 доларів і немає обмеження за власним капіталом провідної компанії).
Професійні фонди в офшорних юрисдикціях пропонують більш спрощені умови (капітал для інвестування від 100 000 доларів і немає обмеження за власним капіталом провідної компанії).


== Історія Гедж-Фонду ==
''' Хедж-фонди ''' - це альтернативні інвестиції з використанням об'єднаних коштів, які використовують різні стратегії для отримання активного прибутку. Геджові фонди можуть бути агресивно керовані або використовувати похідні та кредитні ресурси як на внутрішньому, так і на міжнародному ринках, з метою отримання високої віддачі. Важливо зазначити, що гедж-фонди, як правило, доступні лише для акредитованих інвесторів, оскільки вони потребують менших правил SEC, ніж інші фонди. Один із аспектів, який окреслив індустрію гедж-фондів, полягає в тому, що хедж-фонди стикаються з меншим регулюванням, ніж взаємні фонди та інші інвестиційні кошти.
Колишній письменник та соціолог Альфред Вінслов Джонс, компанія А.В. Jones & Co. запустив перший гедж-фонд у 1949 році. Це було під час написання статті про поточні інвестиційні тенденції в 1948 році. Він зібрав 100 000 доларів США (у тому числі 40 000 доларів США з власної кишені) і висловив намір мінімізувати ризик утримання довгострокових позицій на біржі шляхом короткострокового продажу інших акцій. Це інноваційне інвестування тепер називається класичною моделлю довгих / коротких акцій. Джонс також використовував важелі для підвищення прибутку.
== Історія Хедж-Фонду ==
Колишній письменник і соціолог Альфред Вінслов Джонс, компанія А.В. Jones & Co. запустив перший хедж-фонд у 1949 році. Це було під час написання статті про поточні інвестиційні тенденції в 1948 році. Він зібрав 100000 доларів США (у тому числі 40 000 доларів США з власної кишені) і висловив намір мінімізувати ризик утримання довгострокових позицій на біржі шляхом короткострокового продажу інших акцій. Це інноваційне інвестування тепер називається класичною моделлю довгих / коротких акцій. Джонс також використовував важелі для підвищення прибутку.


У 1952 році Джонс змінив структуру свого інвестиційного інструменту, перетворивши його з загального товариства в товариство з обмеженим доступом, і включивши плату в розмірі 20% як компенсацію для керуючого партнера. Хедж-фонди пішли на значно випереджати більшість взаємних фондів в 1960-х роках і отримали подальшу популярність.
У 1952 році Джонс змінив структуру свого інвестиційного інструменту, перетворивши його з загального товариства в товариство з обмеженим доступом, і включивши плату в розмірі 20% як компенсацію для керуючого партнера. Гедж-фонди пішли на значно випереджати більшість взаємних фондів в 1960-х роках та отримали подальшу популярність.


Однак, як тенденції хедж-фондів еволюціонували, з метою максимізації віддачі, багато фондів відвернулися від стратегії Джонса, яка зосереджена на виборі акцій в поєднанні з хеджуванням і вибрав замість того, щоб брати участь в більш ризикованих стратегій. Така тактика призвела до значних втрат у 1969-70 рр., Після чого було закриття ряду хедж-фондів на ринку у 1973-74 рр.
Однак, як тенденції гедж-фондів еволюціонували, з метою максимізації віддачі, багато фондів відвернулися від стратегії Джонса, яка зосереджена на виборі акцій в поєднанні з геджуванням і вибрав замість того, щоб брати участь в більш ризикованих стратегій. Така тактика призвела до значних втрат у 1969-70 рр., Після чого було закриття ряду гедж-фондів на ринку у 1973-1974 рр.


Промисловість була відносно тихою протягом більше двох десятиліть, поки у 1986 року, Гедж-фонд Джуліана Робертсона не продемонстрував двозначну продуктивність. Гедж-фонд в черговий раз захопив увагу громадськості. На жаль, історія повторилася наприкінці 1990-х років і на початку 2000-х років, низкі висококваліфікованих хедж-фондів, у тому числі Робертсон, вдалося показати результати. З тієї епохи індустрія хедж-фондів суттєво зросла. Сьогодні в галузі хеджевих фондів величезні загальні активи, що знаходяться в управлінні у галузі, оцінюються в розмірі понад 3,2 трильйона доларів США відповідно до звіту 2016 року Global Hedge Fund.[http://www.investopedia.com/terms/h/hedgefund.asp]
Промисловість була відносно тихою протягом більше двох десятиліть, поки у 1986 року, Гедж-фонд Джуліана Робертсона не продемонстрував двозначну продуктивність. Гедж-фонд у черговий раз захопив увагу громадськості. На жаль, історія повторилася наприкінці 1990-х років і на початку 2000-х років, низкі висококваліфікованих гедж-фондів, у тому числі Робертсон, вдалося показати результати. З тієї епохи індустрія гедж-фондів суттєво зросла. Сьогодні в галузі геджевих фондів величезні загальні активи, що знаходяться в управлінні у галузі, оцінюються в розмірі понад 3,2 трильйона доларів США відповідно до звіту 2016 року «Global Hedge Fund»<ref>[http://www.investopedia.com/terms/h/hedgefund.asp]</ref>. На Кайманових островів зосереджено близько 5% усіх світових гедж-фондів<ref>[https://www.dw.com/uk/%D1%84%D1%96%D0%BD%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%B9-%D1%81%D0%B0%D0%BC%D1%96%D1%82-%D1%83-%D0%BB%D0%BE%D0%BD%D0%B4%D0%BE%D0%BD%D1%96-%D1%8F%D0%BA-%D0%B2%D1%96%D0%B4%D0%B1%D1%83%D0%B4%D1%83%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B8-%D0%BF%D0%BE%D1%88%D0%BA%D0%BE%D0%B4%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B5-%D0%BA%D1%80%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D1%8E/a-4140179 Фінансовий саміт у Лондоні: як відбудувати пошкоджене кризою] «Німецька хвиля»</ref>.


== Основні характеристики Хедж-фондів==
== Основні характеристики Гедж-фондів==
# Вони можуть бути відкриті тільки для «акредитованих» або кваліфікованих інвесторів: гедж-фонди можуть брати гроші лише з "кваліфікованих" інвесторів-фізичних осіб з річним доходом, який перевищує 200 000 дол США протягом останніх двох років чи чистий капітал перевищує 1 мільйон доларів США, виключаючи їх основне місце проживання. Таким чином, Комісія з цінних паперів та бірж вважає, що кваліфіковані інвестори можуть ввизначити потенційних ризиків, пов'язаних з більш широким мандатом на здійснення інвестицій.

# Вони пропонують ширші інвестиційні можливості, ніж інші фонди. Інвестиційний світ гедж-фонду обмежений лише своїм мандатом. Гедж-фонд може в основному інвестувати у що-небудь&nbsp;— землю, нерухомість, акції, валюти. Взаємні фонди, навпаки, повинні в основному притримуватися акцій або облігацій, і, як правило, тільки довго.
1. Вони можуть бути відкриті тільки для "акредитованих" або кваліфікованих інвесторів: хедж-фонди можуть брати гроші лише з "кваліфікованих" інвесторів-фізичних осіб з річним доходом, який перевищує 200 000 дол США протягом останніх двох років чи чистий капітал перевищує 1 мільйон доларів США, виключаючи їх основне місце проживання. Таким чином, Комісія з цінних паперів та бірж вважає, що кваліфіковані інвестори можуть ввизначити потенційних ризиків, пов'язаних з більш широким мандатом на здійснення інвестицій.
# Вони часто використовують кредити: гедж-фонди часто використовують запозичені кошти, щоб посилити свої прибутки. Як ми бачили під час фінансової кризи 2008 року, важелі також можуть знищити геджові фонди.

# Структура плати: Замість того, щоб стягувати лише співвідношення витрат, гедж-фонди платять як співвідношення витрат, так і плату за виконання. Така структура плати відома як «Два та двадцять»&nbsp;— це 2% комісія з управління активами, а потім&nbsp;— 20% скорочення будь-яких прибутків.<ref>[http://www.investopedia.com/terms/h/hedgefund.asp Hedge Fund]</ref>
2. Вони пропонують ширші інвестиційні можливості, ніж інші фонди. Інвестиційний світ хедж-фонду обмежений лише своїм мандатом. Хедж-фонд може в основному інвестувати у що-небудь - землю, нерухомість, акції, валюти. Взаємні фонди, навпаки, повинні в основному притримуватися акцій або облігацій, і, як правило, тільки довго.

3. Вони часто використовують кредити: хедж-фонди часто використовують запозичені кошти, щоб посилити свої прибутки. Як ми бачили під час фінансової кризи 2008 року, важелі також можуть знищити хеджові фонди.

4. Структура плати: Замість того, щоб стягувати лише співвідношення витрат, хедж-фонди платять як співвідношення витрат, так і плату за виконання. Така структура плати відома як "Два та двадцять" - це 2% комісія з управління активами, а потім - 20% скорочення будь-яких прибутків.[http://www.investopedia.com/terms/h/hedgefund.asp]


== Див. також ==
== Див. також ==
* [[Фонд фондів]]
* [[Фонд фондів]]
* [[Геджування]]
* [[Геджування]]
== Джерела ==

* [[Ніл Ферґюсон]], ''[[Еволюція грошей. Фінансова історія світу]]'' / пер. з англ. Катерина Диса.&nbsp;— К.: Наш Формат, 2017.&nbsp;— 384 с.&nbsp;— ISBN 978-617-7388-89-9.
== Примітки ==
{{reflist}}
== Посилання ==
== Посилання ==
*[https://www.bank.gov.ua/doccatalog/document?id=112997 Хедж-фонд] // [[Банківська енциклопедія]]
* [https://www.bank.gov.ua/doccatalog/document?id=112997 Гедж-фонд] // [[Банківська енциклопедія]]
* [http://www.investopedia.com/terms/h/hedgefund.asp Hedge Fund - визначення та розвиток]
* [http://www.investopedia.com/terms/h/hedgefund.asp Hedge Fund - визначення та розвиток]
* [http://grafkellerinvestor.com/fondy/xedj-fond/ Гедж-фонд&nbsp;— значення]
* [http://grafkellerinvestor.com/fondy/xedj-fond/ Гедж-фонд&nbsp;— значення]
* [http://news.finance.ua/ua/news/-/405196/5-najbilshyh-hedzh-fondiv-u-sviti 5 найбільших хедж-фондів у світі] ''finance.ua'', 28.06.2017
* [http://news.finance.ua/ua/news/-/405196/5-najbilshyh-hedzh-fondiv-u-sviti 5 найбільших гедж-фондів у світі] ''finance.ua'', 28.06.2017


{{Фінустанови}}
{{fin-stub}}
{{fin-stub}}
{{Фінустанови}}

[[Категорія:Інвестиційна діяльність]]
[[Категорія:Інвестиційна діяльність]]
[[Категорія:Фонди]]
[[Категорія:Фонди]]

Версія за 14:20, 11 травня 2019

Гедж-фонд (англ. hedge fund) — приватний інвестиційний фонд з використанням об'єднаних коштів, який займається керуванням капіталом, аби максимально примножити кошти з чітко обумовленим або плаваючим ризиком[1]. Вирізняється особливою структурою винагороди за управління активами[2]. Геджові фонди можуть бути агресивно керовані або використовувати похідні та кредитні ресурси як на внутрішньому, так і на міжнародному ринках, з метою отримання високої віддачі. Зазвичай гедж-фонди доступні лише для акредитованих інвесторів, оскільки вони потребують менших правил SEC, ніж інші фонди. Один із аспектів, який окреслив індустрію гедж-фондів, полягає в тому, що гедж-фонди стикаються з меншим регулюванням, ніж взаємні фонди та інші інвестиційні кошти[3]. Цей тип інвестування був відкритий завдяки Альфреду Вінслов Джонсу[en].

Американські гедж-фонди згідно із законом мають право обслуговувати тільки кваліфікованих інвесторів (англ. qualified investors), з початковим внеском не менше 5 млн доларів США для приватних інвесторів та 25 млн доларів — для інституційних кваліфікованих інвесторів. Необмеженість нормативним регулюванням означає нелімітованість стратегії і нелімітованість маржинального плеча (англ. leverage).

Професійні фонди в офшорних юрисдикціях пропонують більш спрощені умови (капітал для інвестування від 100 000 доларів і немає обмеження за власним капіталом провідної компанії).

Історія Гедж-Фонду

Колишній письменник та соціолог Альфред Вінслов Джонс, компанія А.В. Jones & Co. запустив перший гедж-фонд у 1949 році. Це було під час написання статті про поточні інвестиційні тенденції в 1948 році. Він зібрав 100 000 доларів США (у тому числі 40 000 доларів США з власної кишені) і висловив намір мінімізувати ризик утримання довгострокових позицій на біржі шляхом короткострокового продажу інших акцій. Це інноваційне інвестування тепер називається класичною моделлю довгих / коротких акцій. Джонс також використовував важелі для підвищення прибутку.

У 1952 році Джонс змінив структуру свого інвестиційного інструменту, перетворивши його з загального товариства в товариство з обмеженим доступом, і включивши плату в розмірі 20% як компенсацію для керуючого партнера. Гедж-фонди пішли на значно випереджати більшість взаємних фондів в 1960-х роках та отримали подальшу популярність.

Однак, як тенденції гедж-фондів еволюціонували, з метою максимізації віддачі, багато фондів відвернулися від стратегії Джонса, яка зосереджена на виборі акцій в поєднанні з геджуванням і вибрав замість того, щоб брати участь в більш ризикованих стратегій. Така тактика призвела до значних втрат у 1969-70 рр., Після чого було закриття ряду гедж-фондів на ринку у 1973-1974 рр.

Промисловість була відносно тихою протягом більше двох десятиліть, поки у 1986 року, Гедж-фонд Джуліана Робертсона не продемонстрував двозначну продуктивність. Гедж-фонд у черговий раз захопив увагу громадськості. На жаль, історія повторилася наприкінці 1990-х років і на початку 2000-х років, низкі висококваліфікованих гедж-фондів, у тому числі Робертсон, вдалося показати результати. З тієї епохи індустрія гедж-фондів суттєво зросла. Сьогодні в галузі геджевих фондів величезні загальні активи, що знаходяться в управлінні у галузі, оцінюються в розмірі понад 3,2 трильйона доларів США відповідно до звіту 2016 року «Global Hedge Fund»[4]. На Кайманових островів зосереджено близько 5% усіх світових гедж-фондів[5].

Основні характеристики Гедж-фондів

  1. Вони можуть бути відкриті тільки для «акредитованих» або кваліфікованих інвесторів: гедж-фонди можуть брати гроші лише з "кваліфікованих" інвесторів-фізичних осіб з річним доходом, який перевищує 200 000 дол США протягом останніх двох років чи чистий капітал перевищує 1 мільйон доларів США, виключаючи їх основне місце проживання. Таким чином, Комісія з цінних паперів та бірж вважає, що кваліфіковані інвестори можуть ввизначити потенційних ризиків, пов'язаних з більш широким мандатом на здійснення інвестицій.
  2. Вони пропонують ширші інвестиційні можливості, ніж інші фонди. Інвестиційний світ гедж-фонду обмежений лише своїм мандатом. Гедж-фонд може в основному інвестувати у що-небудь — землю, нерухомість, акції, валюти. Взаємні фонди, навпаки, повинні в основному притримуватися акцій або облігацій, і, як правило, тільки довго.
  3. Вони часто використовують кредити: гедж-фонди часто використовують запозичені кошти, щоб посилити свої прибутки. Як ми бачили під час фінансової кризи 2008 року, важелі також можуть знищити геджові фонди.
  4. Структура плати: Замість того, щоб стягувати лише співвідношення витрат, гедж-фонди платять як співвідношення витрат, так і плату за виконання. Така структура плати відома як «Два та двадцять» — це 2% комісія з управління активами, а потім — 20% скорочення будь-яких прибутків.[6]

Див. також

Джерела

Примітки

Посилання