Вербківський парк: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][неперевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
Виправлено джерел: 1; позначено як недійсні: 0. #IABot (v2.0beta15)
Мітки: УВАГА! Можливий вандалізм! Редагування з мобільного пристрою Редагування через мобільну версію
Рядок 38: Рядок 38:


== Опис ==
== Опис ==
Льонько алкаш сило горівки
Природоохоронна територія розташовується на пагорбі, який має значні перепади висот. Південна межа парку проходить поблизу дороги, що має внутрішньогосподарське призначення. Зі східної сторони до парку прилягає сад, а з західної сторони&nbsp;— ставок. З північної сторони територія парку оточена садибами місцевих жителів. Сільський парк та центральна вулиця з'єднанні алеєю лип та бузиною. У північній частині розміщується ділянка грабово-кленового лісу<ref name="Садиби та парки Ярмолинеччини (с. Вербка) (випуск №41 (9822) від 10 жовтня 2014 року)//Ярмолинецька районна державна адміністрація"></ref>. На центральній ділянці зростає [[дуб]], діаметр стовбура якого&nbsp;— півтора метри. В південній частині парку розташовуються два дерева [[Модрина європейська|модрини європейської]]<ref name="Матеріали Всеукраїнської науково-краєзнавчої конференції «Хмельниччина в контексті історії України»/Ред. Кол. Баженов Л. В.(голова), Єсюнін С. М. (співголова), відповід. редактор та інші. — Хмельницький, 2012. — С. 472-473-560 с."></ref>, [[софора японська]], гледичія три-колючкова, два дерева [[Сосна чорна європейська|сосни чорної]]. [[Ялина європейська]] якір-подібної форми має діаметр стовбура, який дорівнює 68,8 сантиметрам<ref name="Матеріали Всеукраїнської науково-краєзнавчої конференції «Хмельниччина в контексті історії України»/Ред. Кол. Баженов Л. В.(голова), Єсюнін С. М. (співголова), відповід. редактор та інші. — Хмельницький, 2012. — С. 472-473-560 с.">Матеріали Всеукраїнської науково-краєзнавчої конференції «Хмельниччина в контексті історії України»/Ред. Кол. Баженов Л. В.(голова), Єсюнін С. М. (співголова), відповід. редактор та інші.&nbsp;— Хмельницький, 2012.&nbsp;— С. 472-473-560 с.</ref>. У біогрупи ялин діаметр стовбура від 52,5 до 68,8 сантиметрів. На території парку у селі Вербки загалом зростає близько п'яти десятків [[Таксон|таксонів]] дерев та кущів<ref name="Садиби та парки Ярмолинеччини (с. Вербка) (випуск №41 (9822) від 10 жовтня 2014 року)//Ярмолинецька районна державна адміністрація"></ref>. Біля підніжжя паркового пагорба знаходиться ставок, над яким зростає [[ялина звичайна]].


== Примітки ==
== Примітки ==

Версія за 14:28, 6 травня 2020

Вербківський парк
Країна Україна
РозташуванняУкраїна Україна
Хмельницька область,
Ярмолинецький район,
село Вербка
Водні об'єктиставок
Площа4,8 гектарів
Засновано1969 р. (сучасний статус)
Статус:парк-пам'ятка садово-паркового мистецтва

CMNS: Вербківський парк у Вікісховищі

Ве́рбківський парк — парк-пам'ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення в Україні. Розташована в селі Вербка Ярмолинецького району Хмельницької області[1].

Площа території парку 4,8 гектарів[2]. Статус надано відповідно до розпорядження голови виконкому обласної Ради депутатів трудящих від 22.10.1969 року, № 358-р.

Історія

Село Вербка перебувало у власності польських поміщиків. У 18 столітті власником цих земель був польський пан Дульський. Після нього землями володів магнат Напорожний, шляхтич Малуї та француз Дайжек. Останнім власником цих територій був відставний генерал Григорій Миткевич[2]. Він працював у Думі, а за фахом був лікарем-офтальмологом[1]. В першій половині 19 століття у центральній частині сучасного парку був побудований палац — одноповерховий будинок. Під правою частиною будинку збережені підвали, які розділені на окремі приміщення. Біля палацу була розташована криниця з вакуумним насосом, сад, пасіка та теплиці. Розміщувались декілька ставків, які мали різне призначення. Одні використовувались для ловлі риби, інші — в купальних цілях. Після 1917 року території, які раніше належали поміщикам, поділили на окремі частини між місцевими жителями. Будинок використовувався як колгоспна контора. Потім у ньому був створений дитячий садок, зараз розташовується сільський клуб та бібліотека[2]. До середини 1950-х років на початку липової алеї розміщувалась дерев'яна арка. До початку 1960-х років на парковій території функціонували залізні ворота[1].

Опис

Льонько алкаш сило горівки

Примітки

  1. а б в Казімірова Л. П. Парки-пам'ятки садово-паркового мистецтва Хмельницької області/ Серія «Terra in-cognita: Хмельниччина». — Кам'янець — Подільський: ПП Мошинський В. С., 2006. — С. 117–228 с.
  2. а б в Садиби та парки Ярмолинеччини (с. Вербка) (випуск № 41 (9822) від 10 жовтня 2014 року)//Ярмолинецька районна державна адміністрація. Архів оригіналу за 18 травень 2015. Процитовано 13 травень 2015.

Посилання