Люблінський трикутник: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][неперевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
оформлення
MyrDovg (обговорення | внесок)
Немає опису редагування
Рядок 45: Рядок 45:
Спільна декларація міністрів закордонних справ Литви, Польщі та України про створення формату міжнародної організації була підписана [[28 липня]] [[2020]] року в м. [[Люблін]]і, у Польщі<ref name ="МЗСУ"/>.
Спільна декларація міністрів закордонних справ Литви, Польщі та України про створення формату міжнародної організації була підписана [[28 липня]] [[2020]] року в м. [[Люблін]]і, у Польщі<ref name ="МЗСУ"/>.


Ідея про створення такої організації належить [[Адам Єжи Чарторийський|Адаму Чарторийському]], яку озвучив [[Чорновіл В'ячеслав Максимович|В'ячеслав Чорновіл]]<ref>{{YouTube|6sQ5JKV9b6g|Потрійний удар по Кремлю! Україна, Литва і Польща об‘єдналися у Люблінський трикутник|logo=1}}</ref>.3 серпня 2020 року в платформу була запрошена Білорусь.
Ідея про створення такої організації належить [[Адам Єжи Чарторийський|Адаму Чарторийському]], яку озвучив [[Чорновіл В'ячеслав Максимович|В'ячеслав Чорновіл]]<ref>{{YouTube|6sQ5JKV9b6g|Потрійний удар по Кремлю! Україна, Литва і Польща об‘єдналися у Люблінський трикутник|logo=1}}</ref>. 3 серпня 2020 року в платформу була запрошена Білорусь.


== Механізми співпраці ==
== Механізми співпраці ==

Версія за 11:47, 11 серпня 2020

англ. Lublin Triangle
Люблінський трикутник
Типміжнародна організація
Засновано28 липня 2020
Метаміжнародна безпека, протидія російській агресії, розширення Євросоюзу[1]
Місце діяльностіУкраїна Україна,
Литва Литва,
Польща Польща
Членство НАТО,
Європейський Союз Європейський Союз
Офіційні мовиукраїнська,
литовська,
польська
МЗС ЛитвиЛінас Лінкявічюс
МЗС УкраїниДмитро Кулеба
МЗС ПольщіЯцек Чапутович
Ключові особиміністри закордонних справ
Вебсайт: umcs.pl/pl/trojkat-lubelski-rzeczpospolita-wielu-narodow,21847.htm

CMNS: Люблінський трикутник у Вікісховищі

Люблінський трикутник (лит. Liublino trikampis, пол. Trójkąt Lubelski) — тристороння платформа для політичного, економічного й соціального співробітництва між Україною, Польщею та Литвою[2].

Спільна декларація міністрів закордонних справ Литви, Польщі та України про створення формату міжнародної організації була підписана 28 липня 2020 року в м. Любліні, у Польщі[2].

Ідея про створення такої організації належить Адаму Чарторийському, яку озвучив В'ячеслав Чорновіл[3]. 3 серпня 2020 року в платформу була запрошена Білорусь.

Механізми співпраці

Згідно цієї Спільної декларації Литви, Польщі та України міністри закордонних справ сторін повинні проводити регулярні зустрічі, зокрема на полях багатосторонніх заходів, і за участю обраних партнерів. Вони також будуть організовувати консультації на рівні керівництва міністерств закордонних справ своїх країн і створюють в даних міністерствах посади представників з питань співробітництва в рамках Люблінського трикутнику[2].

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба запросив главу Міністерства закордонних справ Білорусі Володимира Макея на зустріч міністрів Люблінського трикутнику[4].

Міжпарламентська асамблея

Міжпарламентська асамблея Верховної Ради України, Сейму Литовської Республіки, Сейму й Сенату Республіки Польща створена для налагодження діалогу між трьома країнами в парламентському вимірі в 2005 році. Установче засідання Асамблеї відбулося 16 червня 2008 року в м. Києві, в Україні. В рамках Асамблеї діють комітети з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, гуманітарного та культурного співробітництва[5].

Спільна бригада

Литовсько-польсько-українська бригада створена в рамках тристороннього співробітництва в сфері оборони в 2014 році. Яка забезпечує національний внесок у багатонаціональні військові формування високого ступеня готовності (Резервні угоди ООН, Бойові тактичні групи ЄС[ru], Сили реагування НАТО), а також міжнародні операції з підтримання миру і безпеки під егідою ООН, ЄС, НАТО та інших міжнародних організацій у сфері безпеки на основі мандату Ради Безпеки ООН та у випадку схвалення парламентами країн-учасників[6].

Див. також

Примітки

  1. (англ.) Poland, Lithuania and Ukraine create Lublin Triangle to counter Russian aggression and expand Europe, 01.08.2020 // Euromaidan Press
  2. а б в Спільна декларація міністрів закордонних справ України, Республіки Польща та Литовської Республіки щодо заснування «Люблінського трикутника». Міністерство закордонних справ України. 28 липня 2020. Архів оригіналу за 04.08.2020. Процитовано 2 серпня 2020.
  3.  Потрійний удар по Кремлю! Україна, Литва і Польща об‘єдналися у Люблінський трикутник на YouTube
  4. Кулеба запросив главу МЗС Білорусі на зустріч міністрів Люблінського трикутника. Укрінформ. 01.08.2020. Архів оригіналу за 04.08.2020. Процитовано 2 серпня 2020.
  5. Двосторонні інституційні механізми. Міністерство закордонних справ України. 04.01.2013. Архів оригіналу за 04.08.2020. Процитовано 2 серпня 2020.
  6. Підписано Угоду щодо створення спільної литовсько-польсько-української бригади. Міністерство оборони України. 19.09.2014. Архів оригіналу за 20.09.2014. Процитовано 2 серпня 2020.

Посилання