Коліка: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][неперевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
мНемає опису редагування
Рядок 13: Рядок 13:
}}
}}


'''Коліка''' (від {{lang-grc|Κωλικη (νόσος)}} — кишкова хвороба; в українській мові також ще '''колька''') — напади гострого болю, що наступають швидко один за іншим. Виділяють ниркову, печінкову, кишкову, свинцеву коліку, кольку у немовлят. Є проявом, [[симптом]]ом певних хвороб.
'''Коліка''' (від {{lang-grc|ἡ κωλική (νόσος)}} — кишкова хвороба; в українській мові також ще '''колька''') — напади гострого болю, що наступають швидко один за іншим. Виділяють ниркову, печінкову, кишкову, свинцеву коліку, кольку у немовлят. Є проявом, [[симптом]]ом певних хвороб.


== Причина виникнення коліки ==
== Причина виникнення коліки ==

Версія за 09:17, 22 листопада 2020

Коліка
Класифікація та зовнішні ресурси
The cholic (1819) George Cruikshank.
МКХ-10 R10.4
MeSH D003085

Коліка (від дав.-гр. ἡ κωλική (νόσος) — кишкова хвороба; в українській мові також ще колька) — напади гострого болю, що наступають швидко один за іншим. Виділяють ниркову, печінкову, кишкову, свинцеву коліку, кольку у немовлят. Є проявом, симптомом певних хвороб.

Причина виникнення коліки

Причиною ниркової коліки може бути проходження сечових каменів, рідше, сечових солей у вигляді піску по сечоводах; печінкової — жовчних каменів по жовчних шляхах; кишкової — порушення моторики кишечника через наявність щільних калових мас (так званий каловий завал), великих скупчень гельмінтів (зокрема аскарид, які згортаються в клубки); свинцеву коліку по ходу кишечника — хронічне отруєння свинцем.

Окремо виділяють так звану кольку у немовлят, під якою розуміють комплекс больових симптомів невідомого поки походження (швидше за все, пов'язаних з незрілістю шлунково-кишкового тракту), які виникають саме у немовлят в перші місяці життя.

Лікування

Лікування — болезаспокійливі засоби, усунення основної причини. Наразі спеціальних ліків, спрямованих на лікування коліки, не винайдено.

При колькі малюків дієтичні зміни в щоденному раціоні немовлят не доцільні. Дієта для корекції стосується радше матері — зменшення споживання молочних продуктів, яєць, пшеничних виробів і горіхів здатне призвести до зменшення кольки у немовляти, кого вона годує молоком. Певне зменшення інтенсивності кольки дають кропова вода, засоби на основі плодів фенхелю, суміш олій кропу, анісу і м'яти, препарати симетикону.

Посилання