Фальшфеєр: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][неперевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
Виправлення мовленнєвих помилок, додано шаблон "Без джерел"
Рядок 1: Рядок 1:
[[Файл:Navy emergency flare.jpg|thumb|Червоний фальшфейєр — [[сигнал лиха]] на морі]]
[[Файл:Navy emergency flare.jpg|thumb|Червоний фальшфейєр — [[сигнал лиха]] на морі]]


'''Фальшфе́йєр''' (від {{lang-de|falsch}} — «фальшивий» і {{lang-de2|Feuer}} — «вогонь») — [[піротехніка|піротехнічний]] [[сигнальний пристрій]] у вигляді [[картон]]ної [[гільза|гільзи]], наповненої горючою речовиною. Інші назви:'' факел-свічка'', ''аварійна свічка'', ''спалах'' або ''свічка лиха'', ''сигнальна шашка'', ''фаєр''.
'''Фальшфе́єр''' (від {{lang-de|falsch}} — «фальшивий» і {{lang-de2|Feuer}} — «вогонь») — [[піротехніка|піротехнічний]] [[сигнальний пристрій]] у вигляді [[картон]]ної [[гільза|гільзи]], наповненої горючою речовиною. Інші назви:'' факел-свічка'', ''аварійна свічка'', ''спалах'' або ''свічка лиха'', ''сигнальна шашка'', ''фаєр''.


Піротехнічний склад при підпалюванні дає яскраве [[полум'я]] і гучний шиплячий звук. Склад вигорає повільно, фальшфейєр здатний горіти порівняно довго (близько 5 хвилин). Фальшфейєр оснащується рукояткою, яка допомагає утримувати його в руках або закріплювати в потрібному місці.
Піротехнічний склад при підпалюванні дає яскраве [[полум'я]] і гучний шиплячий звук. Склад вигорає повільно, фальшфеєр здатний горіти порівняно довго (близько 5 хвилин). Фальшфеєр оснащується руків'ям, яке допомагає утримувати його в руках або закріплювати в потрібному місці.


Фальшфейєр використовується для освітлення місцевості і окремих предметів або для подачі сигналів. Зокрема, на [[судно|суднах]] крім завдань освітлення і сигналізації фальшфейєр служить для повідомлення про аварію і для вказівки місцезнаходження. Фальшфейєр червоного кольору — [[сигнал лиха]] в морі.
Фальшфеєр використовується для освітлення місцевості й окремих предметів або для подачі сигналів. Зокрема, на [[судно|суднах]] крім завдань освітлення і сигналізації фальшфеєр служить для повідомлення про аварію і для вказівки місцеперебування. Фальшфеєр червоного кольору — [[сигнал лиха]] в морі.


Найбільш схожий на фальшфейєр піротехнічний пристрій — [[контурна свічка]], яка відрізняється від нього набагато меншим розміром і відсутністю ручки.
Найбільш схожий на фальшфеєр піротехнічний пристрій — [[контурна свічка]], яка відрізняється від нього набагато меншим розміром і відсутністю ручки.


'''Сигнальний фальшфейєр''' має водостійкий корпус і власний [[запальний пристрій]].
'''Сигнальний фальшфеєр''' має водостійкий корпус і власний [[запальний пристрій]].


Інше поширене застосування фальшфейєра (на сленгу '''фаєр''', '''фаєр''' або '''флаєр''' від {{lang-en|Flare}}) спостерігається в середовищі футбольних фанатів. Використовуються на яскравих виставах на стадіоні і поза стадіонами. У більшості країн фальшфейєр заборонений до подібного застосування.
Інше поширене застосування фальшфеєра (на сленгу '''фаєр''' або '''флаєр''' від {{lang-en|Flare}}) спостерігається в середовищі футбольних фанатів. Вони використовуються на яскравих виставах на стадіонах і поза ними. У більшості країн фальшфеєр заборонений до подібного застосування.


== Примітки ==
== Примітки ==
{{Примітки}}
{{Примітки}}{{Без джерел}}


[[Категорія:Піротехніка]]
[[Категорія:Піротехніка]]
[[Категорія:Морська термінологія]]
[[Категорія:Морська термінологія]]

Версія за 23:07, 6 грудня 2021

Червоний фальшфейєр — сигнал лиха на морі

Фальшфе́єр (від нім. falsch — «фальшивий» і Feuer — «вогонь») — піротехнічний сигнальний пристрій у вигляді картонної гільзи, наповненої горючою речовиною. Інші назви: факел-свічка, аварійна свічка, спалах або свічка лиха, сигнальна шашка, фаєр.

Піротехнічний склад при підпалюванні дає яскраве полум'я і гучний шиплячий звук. Склад вигорає повільно, фальшфеєр здатний горіти порівняно довго (близько 5 хвилин). Фальшфеєр оснащується руків'ям, яке допомагає утримувати його в руках або закріплювати в потрібному місці.

Фальшфеєр використовується для освітлення місцевості й окремих предметів або для подачі сигналів. Зокрема, на суднах крім завдань освітлення і сигналізації фальшфеєр служить для повідомлення про аварію і для вказівки місцеперебування. Фальшфеєр червоного кольору — сигнал лиха в морі.

Найбільш схожий на фальшфеєр піротехнічний пристрій — контурна свічка, яка відрізняється від нього набагато меншим розміром і відсутністю ручки.

Сигнальний фальшфеєр має водостійкий корпус і власний запальний пристрій.

Інше поширене застосування фальшфеєра (на сленгу фаєр або флаєр від англ. Flare) спостерігається в середовищі футбольних фанатів. Вони використовуються на яскравих виставах на стадіонах і поза ними. У більшості країн фальшфеєр заборонений до подібного застосування.

Примітки