Фонд Ріната Ахметова: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][неперевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
м Відкинуто редагування 46.133.194.139 (обговорення) до зробленого Goo3
Мітка: Відкіт
Мітки: потенційно неавторитетне джерело Посилання на сторінки неоднозначності
Рядок 25: Рядок 25:


== Основні напрямки діяльності та проєкти ==
== Основні напрямки діяльності та проєкти ==
=== Програма "Рінат Ахметов - Порятунок життів" ===
У межах програми Фонд уже багато років реалізує масштабні проекти, спрямовані на системну підтримку державної медицини<ref>[https://www.rbc.ua/rus/styler/15-let-blagotvoritelnosti-fond-rinata-ahmetova-1624630597.html За 15 років благодійності Фонд Ріната Ахметова допоміг вижити 5 млн осіб]</ref>.


=== Боротьба з [[COVID-19]] в Україні ===
=== Здоров'я нації ===
У лютому 2020 року в межах програми Фонду «Рінат Ахметов – Спасіння життів» було створено проект «Боротьба з COVID-19 в Україні». На боротьбу з коронавірусом Рінат Ахметов витратив півмільярда гривень. Це найбільший внесок одного благодійника в державну медицину України за весь час незалежності<ref>[https://34.ua/novi-sanzhari-2-roki-tomu-rinat-ahmetov-pershim-prijshov-na-dopomogu-krayini_n137106 Нові Санжари: 2 роки тому Рінат Ахметов першим прийшов на допомогу країні]</ref>.


=== Мобільна жіноча консультація ===
У [[2012]] році Фонд Ріната Ахметова придбав та обладнав для Національного інституту раку єдиний в Україні пересувний діагностичний комплекс. «Мобільна жіноча консультація» – це спеціалізований 18-метровий автопоїзд, створений на європейський зразок, для комплексного обстеження органів репродуктивної системи. У цій клініці на колесах є два спеціалізовані кабінети – гінекологічний (з апаратом УЗД, кольпоскопом, інвентарем для збору цитологічного матеріалу) та мамологічний, де жінкам роблять мамографію молочних залоз. 4 лютого 2022 року Фонд та Національний інститут раку підписали Меморандум про співпрацю з метою об'єднати зусилля для підвищення рівня профілактики та діагностики онкозахворювань в Україні<ref>[http://iz.com.ua/zaporoje/fond-rinata-ahmetova-ta-natsionalniy-institut-raku-uklali-memorandum-pro-spivpratsyu Фонд Ріната Ахметова та Національний інститут раку уклали Меморандум про співпрацю]</ref>.

=== #Дякуємомедикам ===
У розпал пандемії COVID-19 Фонд спільно з телеканалом «Україна» запустив спеціальний національний проект #Дякуємомедікам. Головна мета – розповісти про щоденні подвиги лікарів, які борються за життя пацієнтів у боротьбі з коронавірусом<ref>[https://lb.ua/society/2021/04/30/483707_dyakuiemomedikam_natsionalna.html #ДякуємоМедикам: національна кампанія Фонду Ріната Ахметова про тих, хто стоїть на варті життя в пандемію]</ref>.

=== 200 швидких для України ===
На початку липня [[2019]] року за особистим рішенням Ріната Ахметова Фонд розпочав реалізацію масштабного проекту «200 швидких для України»<ref>[https://news.obozrevatel.com/ukr/economics/proektu-fondu-rinata-ahmetova-200-shvidkih-dlya-ukraini-vipovnilosya-dva-roki-scho-vdalosya-zminiti.htm Проекту Фонду Ріната Ахметова "200 швидких для України" виповнилося два роки: що вдалося змінити]</ref>. У межах проекту закладам охорони здоров'я у всіх регіонах країни передавали спеціально обладнані автомобілі. Серед них машини трьох типів: автомобілі для екстреної допомоги дорослим пацієнтам, машини реанімації новонароджених та швидкі позашляховики, призначені для роботи в гірській місцевості та важкодоступних населених пунктах. 200 спецавтомобілів дозволять лікарям рятувати понад 1 млн людей щорічно<ref>[https://sigmatv.com.ua/sogodni---mizhnarodnij-den-likarya_n31383 Сьогодні - Міжнародний день лікаря]</ref>.

=== #РАКНЕВИРОК ===
На початку жовтня [[2021]] року Фонд спільно з журналом [[Vogue]] за підтримки столичного [[ЦУМ]]-у запустили проект #РАКНЕВИРОК<ref>[https://vogue.ua/ua/article/culture/lifestyle/raknevirok-istorii-ukrainok-kotorye-pobedili-rak.html #РАКНЕВИРОК: історії перемог над раком, що надихають]</ref>. Його головне завдання – на прикладі реальних історій героїнь показати, що життя після діагнозу можливе, а рак точно можна перемогти. #РАКНЕВИРОК став продовженням програми «РАК ВИЛІКУЄМО», яку фонд запустив у 2008 році. Вона стала першою та наймасштабнішою в Україні програмою з надання допомоги дорослим онкологічним хворим. Йдеться про закупівлю діагностичного обладнання в онкологічні клініки України, закупівлю обладнання для проведення складних операцій, запуск мобільної жіночої консультації та багато іншого. У рамках програми Фонд допоміг вижити 1 мільйон мешканців країни. До сучасного діагностичного обладнання, наданого Фондом медичних установ країни, має доступ майже чверть мешканців України<ref>[https://lb.ua/society/2021/12/28/501954_proiekt_raknevirok_fondu_rinata.html Проєкт #РАКНЕВИРОК Фонду Ріната Ахметова: історії українок, що перемогли хворобу]</ref>.

=== Програма «Рінат Ахметов – Допоможемо» ===
Найбільша програма Фонду "Рінат Ахметов - Допоможемо" почала працювати у [[2014]] році. Вона направлена на допомогу мирним жителям [[Донбас]]у, які постраждали від збройного конфлікту. За даними дослідження соціального вкладу Фонду, проведеного британською компанією Envoy Partnership, ця програма допомогла вижити 3,5 млн людей і запобігла гуманітарній катастрофі на Донбасі<ref>[https://www.rbc.ua/ukr/styler/15-let-blagotvoritelnosti-fond-rinata-ahmetova-1624630597.html За 15 років благодійності Фонд Ріната Ахметова допоміг вижити 5 млн осіб]</ref>.

=== Музей «Голоси Мирних» ===
У липні 2021 року Фонд відкрив перший та єдиний на сьогоднішній день в Україні Музей «Голосу Мирних» [https://civilvoicesmuseum.org/about civilvoicesmuseum.org]. Це безпрецедентний онлайн-проект, який документує долі простих людей, які постраждали від збройного конфлікту на Донбасі. Його мета – максимально повно та неупереджено документувати свідчення очевидців збройного конфлікту. Наразі вже зібрано 13 000 особистих історій. Мета – зібрати та зберегти 100 000 таких історій до [[2025]] року<ref>[https://34.ua/golosi-mirnih-istoriya-lyubovi-panenko_n135403 "Голоси Мирних": історія Любові Паненко]</ref>.

=== Програма "Рінат Ахметов - Дітям" ===
16 листопада 2001 року Рінат Ахметов вперше відвідав вихованців інтернатів та дитячих будинків. Ця дата вважається стартом щорічної Акції «Рінат Ахметов – Дітям»<ref>[https://life.znaj.ua/408774-novorichna-akciya-rinat-ahmetov-dityam-bagatorichna-tradiciya-dobra-i-radosti Новорічна Акція "Рінат Ахметов – Дітям!": багаторічна традиція добра і радості]</ref>. Починаючи з 2008 року, Фонд системно працює над профілактикою сирітства та став лідером національного усиновлення<ref>[https://akhmetovfoundation.org/rinat-ahmetov-dityam Рінат Ахметов - Дітям]</ref>. Загалом у межах програми «Рінат Ахметов – Дітям» підтримку отримали понад 5 млн дітей.

=== Здорове серце ===
З [[2013]] року Фонд допомагає дітям із діагнозом «порок серця». А у [[2017]] році цей напрямок став окремим проектом «Ринат Ахметов – Дітям. Здорове серце». Фонд співпрацює із провідними клініками в країні. Лікарі усувають недугу за допомогою спеціального імпланту – окклюдера. Це найсучасніший та нетравматичний метод лікування, через кілька днів маленький пацієнт може вирушити додому. Крім того, сам проект дав можливість лікарям освоїти сучасні методи лікування вад серця. На сьогоднішній день вже проведено 126 операцій<ref>[https://lb.ua/society/2021/02/22/478318_yak_fond_rinata_ahmetova_dopomig_dityam.html Як Фонд Ріната Ахметова допоміг дітям з вадою серця]</ref>.

=== Тепер я чую ===
Малятам із порушеннями слуху Фонд допомагає з 2007 року. Програма “Рінат Ахметов – Дітям. Тепер я чую» діє з 2018 року. Завдяки проекту понад 200 хлопчиків та дівчаток отримали високочутливі слухові протези, які підлаштовуються під індивідуальні особливості дітей. Пристрої допомагають їм повноцінно розвиватися і ні в чому не поступатися здоровим одноліткам<ref>[http://iz.com.ua/zaporoje/rinat-ahmetov-dityam-teper-ya-chuyu-podaruvati-divo-dlya-malenkoyi-milani «Рінат Ахметов – Дітям. Тепер я чую»: подарувати диво для маленької Мілани]</ref>.

=== Реабілітація поранених дітей ===
У березні 2016 року Фонд запустив проект "Реабілітація поранених дітей". Завдяки йому тяжко поранені діти змогли пройти реабілітацію у найкращих санаторіях України: відпочити, відновитися фізично та психологічно за індивідуально підібраними методиками. У деяких дітей цей процес займає кілька років, а для багатьох із них відновлення після травм – це на все життя. Для дітей, які отримали поранення, проведено 139 курсів відновлювального лікування<ref>[https://lb.ua/society/2021/06/01/486049_fond_rinata_ahmetova_ryatuie_dityachi.html Фонд Ріната Ахметова рятує дитячі життя і дарує сімейне щастя]</ref>.

=== Мирне літо ===
Фонд також надає психологічну підтримку дітям Донбасу. 2015 року з'явився проект «Рінат Ахметов – Дітям. Мирне літо», в рамках якого майже 4,5 тис. дітей із Донецької та Луганської областей оздоровились у літніх таборах. Особливу увагу у програмі перебування дітей було приділено психологічній реабілітації. Хлопчиків та дівчаток вчили справлятися зі страхами та знижувати рівень тривоги
<ref>[https://lb.ua/society/2021/06/01/486049_fond_rinata_ahmetova_ryatuie_dityachi.html Фонд Ріната Ахметова рятує дитячі життя і дарує сімейне щастя]</ref>.

=== Твоя суперсила ===
Проект «Твоя суперсила» – це серія мотиваційних зустрічей відомих та успішних людей із вихованцями інтернатів. Мета проекту – допомогти дітям, які залишилися без батьківського піклування, розкрити в собі таланти, які дозволять їм бути успішними та щасливими. З грудня 2018 року 10 посольств Фонду Ріната Ахметова провели 41 мотиваційну зустріч у 9 інтернатних закладах Донецької області, на яких побували понад 1000 дітей<ref>[https://gordonua.com/rus/news/society/tvoja-superprofesija-fond-rinata -dopomagaje-pidlitkam-z-internativ-1583727.html Твоя суперпрофессия]</ref>. У грудні 2021 року Фонд провів мотиваційний онлайн-урок "Твоя суперпрофесія". Під час трансляції урок дивилося понад 5 тисяч користувачів. Таким чином, мотиваційний онлайн-урок став наймасовішим і встановив національний рекорд України<ref>[https://tsn.ua/ukrayina/vidbuvsya-naymasovishiy-vseukrayinskiy-proforiyentaciyniy-onlayn-urok-1934884.html Відбувся наймасовіший всеукраїнський профорієнтаційний онлайн-урок]</ref>. У січні 2022 року Фонд представив 2-й сезон освітнього серіалу "Твоя суперпрофесія". Серіал – це новий дистанційний формат проекту, орієнтований на підлітків, яким у цьому житті необхідно докласти багато зусиль для реалізації у професійній сфері<ref>[https://kanalukraina.tv/news/fond-rinata-ahmetova-prem-yera-2-sezonu-serialu-tvoya-superprofesiya Фонд Ріната Ахметова: прем'єра 2 сезону серіалу «Твоя суперпрофесія»]</ref>.

=== Сирітству – ні! ===
Програма «Сирітству – ні!» розпочала свою роботу 1 червня 2008 року. У рамках програми понад десять років працює портал національного усиновлення «Рінат Ахметов – Дітям. Сирітству – ні!» [https://www.sirotstvy.net/ua/about-us/ www.sirotstvy.net]. Фонд сприяв створенню 41 дитячого будинку сімейного типу, які взяли на виховання понад 400 дітей по всій країні. Завдяки програмі та порталу більше 10 000 дітей з інтернатів здобули щастя в нових сім'ях<ref>[https://34.ua/12-rokiv-portalu-siritstvu--ni-shchastya-znajti-rodinu_n132988 12 років порталу «Сирітству – ні!»: щастя знайти родину]</ref>.

=== Онлайн-проекти ===
==== Спілкування без бар'єрів ====
2019 року Фонд запустив онлайн-проект «Спілкування без бар'єрів». Він спрямований, перш за все, на людей, що чують, і навчить їх не боятися і не соромитися спілкуватися з людьми з порушеннями слуху<ref>[https://gordonua.com/ukr/news/society/-slabkij-sluh-tsikavinka-slaboslyshashchaja-divchina-sotsializirovalas-stala-shchaslivoju-i-teper-navchit-tsomu-inshih-konkurs-vid-fondu-rinata-ahmetova-1354782.html Слабкий слух – цікавинка]</ref>.

==== Запитай у тата ====
У 2020 році Фонд разом із ведучим телеканалу «Україна» Максимом Сікорою запустили діджитал-проект «Запитай батька». Це відеоблог для хлопчиків-сиріт та дітей, які виховуються без батька. Діти отримають відповіді на запитання, що їх цікавлять, і поради, які в повних сім'ях дітям дають тата.

==== Карантин: онлайн-сервіси для вчителів ====
Фонд та [[Міністерство цифрової трансформації України]] створили спільний спецпроект для українських освітян – освітній серіал «Карантин: онлайн-сервіси для вчителів». Це цикл відеокурсів, завдяки яким вчителі опановують передові інструменти дистанційного викладання на базі онлайн-сервісів, таких як Google Classroom, Microsoft Teams, Cisco Webex, Zoom, Class Dojo, Classtime. Ці інструменти відкривають цілий спектр можливостей, які роблять викладання та навчання онлайн максимально сучасним, зручним і зрозумілим.

==== Освітній серіал «Діджитал-фізкультура для школярів за участю зірок спорту» ====
Фонд спільно з Міністерством цифрової трансформації України та футбольним клубом «[[Шахтар]]» презентували освітній серіал «Діджитал-фізкультура для школярів за участю зірок спорту». Мета освітнього серіалу полягала в мотивації школярів, ізольованих від однолітків через карантин, до індивідуальних занять спортом та здорового способу життя. Освітній серіал складається із 12 уроків фізкультури, вчителями на яких будуть зірки футболу. Уроки проводять гравці футбольного клубу «Шахтар»: капітан команди Андрій П'ятов та захисник Сергій Кривцов. Також у серіалі взяли участь зірки гумористичного проекту «Мамахохотала-шоу» Олег Маслюк та Євген Янович<ref>[https://www.kmu.gov.ua/events/6-kvitnya-prezentaciya-osvitnogo-serialu-didzhital-fizkultura-dlya-shkolyariv-za-uchasti-zirok-sportu 6 квітня - презентація освітнього серіалу «Діджитал-фізкультура для школярів за участі зірок спорту»]</ref>.

У 2021 році Фонд отримав цілу низку престижних нагород. Зокрема, освітній проект «Діджітал-фізра» – частина проекту «Боротьба з COVID-19 в Україні» здобув перемогу у двох номінаціях престижної міжнародної премії IPRA Golden World Awards<ref>[https://www.ipra.org/golden-world-awards /winners/ Awards 2021]</ref>, отримав 3 «золота» та 2 «срібла» престижної європейської премії Digital Impact Awards <ref>[https://www.communicatemagazine.com/news/2021/digital-impact-awards-2021-winners-announced/ Winners 2021]</ref>, а також став фіналістом міжнародної премії Corporate Engagement Awards<ref>[https://www.corporateengagementawards.com/the-winners/ The winners]</ref>.

==== COVID-19: що знати про роботу апаратів штучної вентиляції легень ====
Фонд спільно з Міністерством цифрової трансформації та Асоціацією анестезіологів України створив серіал COVID-19: що потрібно знати про роботу апаратів штучної вентиляції легень. Цей оглядовий серіал у форматі міні-інтерв'ю пояснює, як працюють апарати ШВЛ, розповідає про функціонал сучасних моделей цього обладнання, дає уявлення про те, що відчуває людина, коли її приєднують до апарату, що і для чого при цьому роблять із пацієнтом лікарі<ref>[https://www.unian.ua/health/country/vsesvitniy-den-anesteziologa-fond-rinata-ahmetova-razom-iz-likaryami-ryatuyut-zhittya-milyoniv-ukrajinciv-novini-ukrajini-11577877.html Всесвітній день анестезіолога: Фонд Ріната Ахметова разом із лікарями рятують життя мільйонів українців]</ref>.

=== Здоров'я нації ===
==== Зупинимо туберкульоз в Україні ====
==== Зупинимо туберкульоз в Україні ====
У грудні 2010 року відбулося підписання грантової угоди у розмірі 95&nbsp;млн дол. США між Україною в особі фонду [[Рінат Ахметов|Ріната Ахметова]] «Розвиток України» і [https://web.archive.org/web/20110122031709/http://www.theglobalfund.org/ru/ Глобальним фондом по боротьбі з ВІЛ/СНІДом, туберкульозом та малярією]. Виділені кошти підуть на боротьбу з [[Епідемія|епідемією]] [[туберкульоз]]у, оголошеної в Україні ще в 1995 році [[Всесвітня організація охорони здоров'я|Всесвітньою організацією охорони здоров'я]]. Основний реципієнт&nbsp;— фонд Ріната Ахметова «Розвиток України». Субреципієнти&nbsp;— Центр по контролю за туберкульозом при [[Міністерство охорони здоров'я України|Міністерстві охорони здоров'я]] України, Державний департамент з питань виконання покарань, Міжнародний благодійний фонд «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні», представництво міжнародної організації РАТН і [[Товариство Червоного Хреста України|Товариство Червоного Хреста]] в Україні. У рамках Програми впроваджується Національний електронний реєстр хворих на туберкульоз.
У грудні 2010 року відбулося підписання грантової угоди у розмірі 95&nbsp;млн дол. США між Україною в особі фонду [[Рінат Ахметов|Ріната Ахметова]] «Розвиток України» і [https://web.archive.org/web/20110122031709/http://www.theglobalfund.org/ru/ Глобальним фондом по боротьбі з ВІЛ/СНІДом, туберкульозом та малярією]. Виділені кошти підуть на боротьбу з [[Епідемія|епідемією]] [[туберкульоз]]у, оголошеної в Україні ще в 1995 році [[Всесвітня організація охорони здоров'я|Всесвітньою організацією охорони здоров'я]]. Основний реципієнт&nbsp;— фонд Ріната Ахметова «Розвиток України». Субреципієнти&nbsp;— Центр по контролю за туберкульозом при [[Міністерство охорони здоров'я України|Міністерстві охорони здоров'я]] України, Державний департамент з питань виконання покарань, Міжнародний благодійний фонд «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні», представництво міжнародної організації РАТН і [[Товариство Червоного Хреста України|Товариство Червоного Хреста]] в Україні. У рамках Програми впроваджується Національний електронний реєстр хворих на туберкульоз.


=== Сучасна освіта ===
=== Сучасна освіта ===

==== Журналістика цифрового майбутнього ====
==== Журналістика цифрового майбутнього ====
Освітній проєкт [http://j-school.kiev.ua «Журналістика цифрового майбутнього» (Digital Future Journalism, DFJ)] стартував в 2007 році в партнерстві з Національним університетом [[Національний університет «Києво-Могилянська академія»|«Києво-Могилянська академія»]] і Могилянською школою журналістики. В рамках проєкту журналісти навчаються роботі в нових медіа за сучасними цифровими стандартами.
Освітній проєкт [http://j-school.kiev.ua «Журналістика цифрового майбутнього» (Digital Future Journalism, DFJ)] стартував в 2007 році в партнерстві з Національним університетом [[Національний університет «Києво-Могилянська академія»|«Києво-Могилянська академія»]] і Могилянською школою журналістики. В рамках проєкту журналісти навчаються роботі в нових медіа за сучасними цифровими стандартами.

Версія за 19:42, 18 травня 2022

Фонд Ріната Ахметова
Дата заснування2005
ТипБлагодійна організація
ГоловаРінат Ахметов
Адреса87515, Донецька обл., місто Маріуполь, вул. Георгіївська 2
Офіційний сайтakhmetovfoundation.org

«Фонд Ріната Ахметова» — українська некомерційна організація, заснована 15 липня 2005 року. Стара назва — «Розвиток України». Офіси фонду розташовані в Маріуполі і Києві.

Історія

Фонд був створений групою компаній СКМ в рамках реалізації політики корпоративної соціальної відповідальності. До березня 2008 року фонд «Розвиток України» здійснював функції благодійного корпоративного фонду групи СКМ. Починаючи з 19 березня 2008 року фонд «Розвиток України» діє як особистий БФ Ріната Ахметова, олігарха та головного акціонера групи СКМ, залишаючись при цьому постійним партнером компанії СКМ у реалізації різноманітних проєктів у сфері спонсорства і благодійності.

У 2014 році для надання допомоги жителям Донбасу, які постраждали від збройного конфлікту, була створена найбільша програма Фонду — Гуманітарний Штаб Ріната Ахметова. Шість років усі ресурси Фонду були сфокусовані на допомозі мирним жителям Донбасу, які постраждали в результаті збройного конфлікту[1]. За 16 років роботи Фонд допоміг вижити 8 млн осіб, із них 3.5 млн отримали допомогу на Донбасі в рамках програми «Гуманітарний Штаб Ріната Ахметова»[2].

У лютому 2022 року, з початком нового етапу російсько-української війни, фонд зосередив роботу на продуктових наборах та медикаментах для лікарень[3].

Основні напрямки діяльності та проєкти

Програма "Рінат Ахметов - Порятунок життів"

У межах програми Фонд уже багато років реалізує масштабні проекти, спрямовані на системну підтримку державної медицини[4].

Боротьба з COVID-19 в Україні

У лютому 2020 року в межах програми Фонду «Рінат Ахметов – Спасіння життів» було створено проект «Боротьба з COVID-19 в Україні». На боротьбу з коронавірусом Рінат Ахметов витратив півмільярда гривень. Це найбільший внесок одного благодійника в державну медицину України за весь час незалежності[5].

Мобільна жіноча консультація

У 2012 році Фонд Ріната Ахметова придбав та обладнав для Національного інституту раку єдиний в Україні пересувний діагностичний комплекс. «Мобільна жіноча консультація» – це спеціалізований 18-метровий автопоїзд, створений на європейський зразок, для комплексного обстеження органів репродуктивної системи. У цій клініці на колесах є два спеціалізовані кабінети – гінекологічний (з апаратом УЗД, кольпоскопом, інвентарем для збору цитологічного матеріалу) та мамологічний, де жінкам роблять мамографію молочних залоз. 4 лютого 2022 року Фонд та Національний інститут раку підписали Меморандум про співпрацю з метою об'єднати зусилля для підвищення рівня профілактики та діагностики онкозахворювань в Україні[6].

#Дякуємомедикам

У розпал пандемії COVID-19 Фонд спільно з телеканалом «Україна» запустив спеціальний національний проект #Дякуємомедікам. Головна мета – розповісти про щоденні подвиги лікарів, які борються за життя пацієнтів у боротьбі з коронавірусом[7].

200 швидких для України

На початку липня 2019 року за особистим рішенням Ріната Ахметова Фонд розпочав реалізацію масштабного проекту «200 швидких для України»[8]. У межах проекту закладам охорони здоров'я у всіх регіонах країни передавали спеціально обладнані автомобілі. Серед них машини трьох типів: автомобілі для екстреної допомоги дорослим пацієнтам, машини реанімації новонароджених та швидкі позашляховики, призначені для роботи в гірській місцевості та важкодоступних населених пунктах. 200 спецавтомобілів дозволять лікарям рятувати понад 1 млн людей щорічно[9].

#РАКНЕВИРОК

На початку жовтня 2021 року Фонд спільно з журналом Vogue за підтримки столичного ЦУМ-у запустили проект #РАКНЕВИРОК[10]. Його головне завдання – на прикладі реальних історій героїнь показати, що життя після діагнозу можливе, а рак точно можна перемогти. #РАКНЕВИРОК став продовженням програми «РАК ВИЛІКУЄМО», яку фонд запустив у 2008 році. Вона стала першою та наймасштабнішою в Україні програмою з надання допомоги дорослим онкологічним хворим. Йдеться про закупівлю діагностичного обладнання в онкологічні клініки України, закупівлю обладнання для проведення складних операцій, запуск мобільної жіночої консультації та багато іншого. У рамках програми Фонд допоміг вижити 1 мільйон мешканців країни. До сучасного діагностичного обладнання, наданого Фондом медичних установ країни, має доступ майже чверть мешканців України[11].

Програма «Рінат Ахметов – Допоможемо»

Найбільша програма Фонду "Рінат Ахметов - Допоможемо" почала працювати у 2014 році. Вона направлена на допомогу мирним жителям Донбасу, які постраждали від збройного конфлікту. За даними дослідження соціального вкладу Фонду, проведеного британською компанією Envoy Partnership, ця програма допомогла вижити 3,5 млн людей і запобігла гуманітарній катастрофі на Донбасі[12].

Музей «Голоси Мирних»

У липні 2021 року Фонд відкрив перший та єдиний на сьогоднішній день в Україні Музей «Голосу Мирних» civilvoicesmuseum.org. Це безпрецедентний онлайн-проект, який документує долі простих людей, які постраждали від збройного конфлікту на Донбасі. Його мета – максимально повно та неупереджено документувати свідчення очевидців збройного конфлікту. Наразі вже зібрано 13 000 особистих історій. Мета – зібрати та зберегти 100 000 таких історій до 2025 року[13].

Програма "Рінат Ахметов - Дітям"

16 листопада 2001 року Рінат Ахметов вперше відвідав вихованців інтернатів та дитячих будинків. Ця дата вважається стартом щорічної Акції «Рінат Ахметов – Дітям»[14]. Починаючи з 2008 року, Фонд системно працює над профілактикою сирітства та став лідером національного усиновлення[15]. Загалом у межах програми «Рінат Ахметов – Дітям» підтримку отримали понад 5 млн дітей.

Здорове серце

З 2013 року Фонд допомагає дітям із діагнозом «порок серця». А у 2017 році цей напрямок став окремим проектом «Ринат Ахметов – Дітям. Здорове серце». Фонд співпрацює із провідними клініками в країні. Лікарі усувають недугу за допомогою спеціального імпланту – окклюдера. Це найсучасніший та нетравматичний метод лікування, через кілька днів маленький пацієнт може вирушити додому. Крім того, сам проект дав можливість лікарям освоїти сучасні методи лікування вад серця. На сьогоднішній день вже проведено 126 операцій[16].

Тепер я чую

Малятам із порушеннями слуху Фонд допомагає з 2007 року. Програма “Рінат Ахметов – Дітям. Тепер я чую» діє з 2018 року. Завдяки проекту понад 200 хлопчиків та дівчаток отримали високочутливі слухові протези, які підлаштовуються під індивідуальні особливості дітей. Пристрої допомагають їм повноцінно розвиватися і ні в чому не поступатися здоровим одноліткам[17].

Реабілітація поранених дітей

У березні 2016 року Фонд запустив проект "Реабілітація поранених дітей". Завдяки йому тяжко поранені діти змогли пройти реабілітацію у найкращих санаторіях України: відпочити, відновитися фізично та психологічно за індивідуально підібраними методиками. У деяких дітей цей процес займає кілька років, а для багатьох із них відновлення після травм – це на все життя. Для дітей, які отримали поранення, проведено 139 курсів відновлювального лікування[18].

Мирне літо

Фонд також надає психологічну підтримку дітям Донбасу. 2015 року з'явився проект «Рінат Ахметов – Дітям. Мирне літо», в рамках якого майже 4,5 тис. дітей із Донецької та Луганської областей оздоровились у літніх таборах. Особливу увагу у програмі перебування дітей було приділено психологічній реабілітації. Хлопчиків та дівчаток вчили справлятися зі страхами та знижувати рівень тривоги [19].

Твоя суперсила

Проект «Твоя суперсила» – це серія мотиваційних зустрічей відомих та успішних людей із вихованцями інтернатів. Мета проекту – допомогти дітям, які залишилися без батьківського піклування, розкрити в собі таланти, які дозволять їм бути успішними та щасливими. З грудня 2018 року 10 посольств Фонду Ріната Ахметова провели 41 мотиваційну зустріч у 9 інтернатних закладах Донецької області, на яких побували понад 1000 дітей[20]. У грудні 2021 року Фонд провів мотиваційний онлайн-урок "Твоя суперпрофесія". Під час трансляції урок дивилося понад 5 тисяч користувачів. Таким чином, мотиваційний онлайн-урок став наймасовішим і встановив національний рекорд України[21]. У січні 2022 року Фонд представив 2-й сезон освітнього серіалу "Твоя суперпрофесія". Серіал – це новий дистанційний формат проекту, орієнтований на підлітків, яким у цьому житті необхідно докласти багато зусиль для реалізації у професійній сфері[22].

Сирітству – ні!

Програма «Сирітству – ні!» розпочала свою роботу 1 червня 2008 року. У рамках програми понад десять років працює портал національного усиновлення «Рінат Ахметов – Дітям. Сирітству – ні!» www.sirotstvy.net. Фонд сприяв створенню 41 дитячого будинку сімейного типу, які взяли на виховання понад 400 дітей по всій країні. Завдяки програмі та порталу більше 10 000 дітей з інтернатів здобули щастя в нових сім'ях[23].

Онлайн-проекти

Спілкування без бар'єрів

2019 року Фонд запустив онлайн-проект «Спілкування без бар'єрів». Він спрямований, перш за все, на людей, що чують, і навчить їх не боятися і не соромитися спілкуватися з людьми з порушеннями слуху[24].

Запитай у тата

У 2020 році Фонд разом із ведучим телеканалу «Україна» Максимом Сікорою запустили діджитал-проект «Запитай батька». Це відеоблог для хлопчиків-сиріт та дітей, які виховуються без батька. Діти отримають відповіді на запитання, що їх цікавлять, і поради, які в повних сім'ях дітям дають тата.

Карантин: онлайн-сервіси для вчителів

Фонд та Міністерство цифрової трансформації України створили спільний спецпроект для українських освітян – освітній серіал «Карантин: онлайн-сервіси для вчителів». Це цикл відеокурсів, завдяки яким вчителі опановують передові інструменти дистанційного викладання на базі онлайн-сервісів, таких як Google Classroom, Microsoft Teams, Cisco Webex, Zoom, Class Dojo, Classtime. Ці інструменти відкривають цілий спектр можливостей, які роблять викладання та навчання онлайн максимально сучасним, зручним і зрозумілим.

Освітній серіал «Діджитал-фізкультура для школярів за участю зірок спорту»

Фонд спільно з Міністерством цифрової трансформації України та футбольним клубом «Шахтар» презентували освітній серіал «Діджитал-фізкультура для школярів за участю зірок спорту». Мета освітнього серіалу полягала в мотивації школярів, ізольованих від однолітків через карантин, до індивідуальних занять спортом та здорового способу життя. Освітній серіал складається із 12 уроків фізкультури, вчителями на яких будуть зірки футболу. Уроки проводять гравці футбольного клубу «Шахтар»: капітан команди Андрій П'ятов та захисник Сергій Кривцов. Також у серіалі взяли участь зірки гумористичного проекту «Мамахохотала-шоу» Олег Маслюк та Євген Янович[25].

У 2021 році Фонд отримав цілу низку престижних нагород. Зокрема, освітній проект «Діджітал-фізра» – частина проекту «Боротьба з COVID-19 в Україні» здобув перемогу у двох номінаціях престижної міжнародної премії IPRA Golden World Awards[26], отримав 3 «золота» та 2 «срібла» престижної європейської премії Digital Impact Awards [27], а також став фіналістом міжнародної премії Corporate Engagement Awards[28].

COVID-19: що знати про роботу апаратів штучної вентиляції легень

Фонд спільно з Міністерством цифрової трансформації та Асоціацією анестезіологів України створив серіал COVID-19: що потрібно знати про роботу апаратів штучної вентиляції легень. Цей оглядовий серіал у форматі міні-інтерв'ю пояснює, як працюють апарати ШВЛ, розповідає про функціонал сучасних моделей цього обладнання, дає уявлення про те, що відчуває людина, коли її приєднують до апарату, що і для чого при цьому роблять із пацієнтом лікарі[29].

Здоров'я нації

Зупинимо туберкульоз в Україні

У грудні 2010 року відбулося підписання грантової угоди у розмірі 95 млн дол. США між Україною в особі фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» і Глобальним фондом по боротьбі з ВІЛ/СНІДом, туберкульозом та малярією. Виділені кошти підуть на боротьбу з епідемією туберкульозу, оголошеної в Україні ще в 1995 році Всесвітньою організацією охорони здоров'я. Основний реципієнт — фонд Ріната Ахметова «Розвиток України». Субреципієнти — Центр по контролю за туберкульозом при Міністерстві охорони здоров'я України, Державний департамент з питань виконання покарань, Міжнародний благодійний фонд «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні», представництво міжнародної організації РАТН і Товариство Червоного Хреста в Україні. У рамках Програми впроваджується Національний електронний реєстр хворих на туберкульоз.

Сучасна освіта

Журналістика цифрового майбутнього

Освітній проєкт «Журналістика цифрового майбутнього» (Digital Future Journalism, DFJ) стартував в 2007 році в партнерстві з Національним університетом «Києво-Могилянська академія» і Могилянською школою журналістики. В рамках проєкту журналісти навчаються роботі в нових медіа за сучасними цифровими стандартами.

Докторська програма (Ph.D) з масових комунікацій

Проєкт «Докторська програма» був заснований 1-го жовтня 2008 року з метою підготовки науково-педагогічних кадрів вищої кваліфікації за зразком третього циклу Єдиного європейського освітнього простору (European Higher Education Area), описаного в т. зв. «Зальцбурзьких принципах». У рамках програми проводиться підготовка дослідників комунікативної проблематики світового рівня.

Цифрові медіа для університетів

Реалізується спільно з Національним університетом «Києво-Могилянська академія» з 2011 р., присвячений залученню журналістів в Україні до провідних світових стандартів викладання масових комунікацій.

Тепло сім'ї (розвиток сімейних форм виховання)

Проєкт «Розвиток сімейних форм виховання» був заснований в 2008 році. У рамках проєкту фонд сприяє національному усиновленню, надає підтримку прийомним сім'ям та дитячим будинкам сімейного типу, у тому числі матеріальну; взаємодіє з дитячими інтернатними установами з метою профілактики соціального сирітства. Партнери проєкту — Міністерство України у справах сім'ї, молоді та спорту, обласні державні адміністрації, ВГО «Магнолія», ВГО «Служба захисту дітей», телеканали Інтер, ТРК «Україна», СТБ, газета «Сьогодні».

У грудні 2009 року за підтримки проєкту почав роботу перший Всеукраїнський Інтернет-портал з усиновлення дітей-сиріт Сирітству-Ні!. Завдяки цьому порталу більше 6000 дітей знайшли родину. У Донецькій і Дніпропетровській областях діють проєкти, спрямовані на усиновлення і влаштування дітей в сімейні форми виховання. 21 лютого 2009 фонд Ріната Ахметова «Розвиток України» спільно з футбольним клубом «Шахтар» представили ролик, що пропагує ідею національного усиновлення та сімейних цінностей. Ролик покликаний донести всім глядачам головний посил соціальної кампанії: «Кожній дитині потрібна родина». Демонстрація також проводилася на телеканалі «Футбол», великих світлодіодних екранах в центрі Донецька, на відеоекранах мереж супермаркетів. Планується запуск трансляції на регіональних та загальнонаціональних телевізійних каналах.

Адресні проєкти

Адресна допомога надається на дорогі і складні курси лікування, які не забезпечуються в повному обсязі в рамках державних програм та бюджетного фінансування. Проводяться різні соціальні адресні заходи, наприклад, майстер-класи для дітей-пацієнтів в медустановах, підтримка спортивних турнірів для людей з особливими потребами і т.і. Спеціальні проєкти:

  • Адресна допомога має на меті допомогу людям, що потрапили в критичну життєву ситуацію, наприклад, оплата невідкладної медичної допомоги
  • Допомога в надзвичайних ситуаціях — допомога людям, постраждалим від природних катаклізмів і техногенних катастроф. У жовтні 2007 року фонд виділив 10 млн гривень постраждалим під час вибуху газу в житловому будинку в Дніпропетровську, в 2008 році фонд виділив 3,4 млн гривень сім'ям загиблих гірників на шахтах «Краснолиманська» та ім. К. Маркса. Серйозна допомога була надана постраждалим від повені на Західній Україні в 2010 р. Всього в рамках даної програми допомогу отримали понад 8000 осіб.
  • Мала Батьківщина — локальний проєкт, метою якого є вирішення поточних соціальних проблем донеччан.

Гуманітарний Штаб Ріната Ахметова

Реалізовані проєкти та програми

З [2005] року Фонд реалізує проєкти національного рівня, спрямовані на усунення соціальних проблем українського суспільства. В активі установи близько 70 проектів і програм у галузі охорони здоров'я, освіти та культури. Більшість проєктів — постійні[30].

  • Реставрація Будинку митрополита в Національному заповіднику «Софія Київська». Для підтримки національної культурної спадщини в партнерстві з Національним заповідником «Софія Київська» протягом 2006—2008 років фонд реалізував проєкт реставрації та ревіталізації пам'ятника-музею українського бароко — Будинку митрополита[31]. Ця споруда внесена до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. У вересні 2008 року з нагоди завершення реставрації та відкриття Будинку митрополита відбулася виставка з фондів одного з найвідоміших музеїв світу: «Аполлон у кузні Вулкана. Бронзові скульптури з колекції Людовика XIV у музеї Лувр» (Париж, Франція). Це зібрання було вперше представлено за межами Франції.
  • E-health (телемедицина). Проєкт присвячений підвищенню ефективності медичного обслуговування та доступності високоспеціалізованих медичних послуг для пацієнтів за рахунок використання сучасного телекомунікаційного обладнання.
  • Рак виліковний. Всеукраїнський проєкт «Рак виліковний» був створений з метою підтримки державної системи допомоги онкологічним хворим. Проєкт був заснований Ахметовим 10 липня 2008 року. Загальна сума інвестицій фонду в розвиток державної онкологічної служби України склала 315 млн грн. Серед основних завдань проєкту — впровадження світового рівня діагностики та лікування онкологічних захворювань в Україні. В рамках проєкту передбачається будівництво ПЕТ-центру у Донецьку і сучасного радіологічного корпусу на базі Національного інституту раку у Києві. У восьми областях Західної Україні фонд працює над посиленням діагностичної та лікувальної бази спеціалізованих диспансерів. Завдяки Фонду в Україні запрацював перший в країні пересувний медичний комплекс «Мобільна жіноча консультація» (спільно з Національним інститутом раку).
  • Реконструкція музею в селі Пирогово. У 2008 році фонд виділив кошти на розвиток інфраструктури та реставрацію експонатів Національного музею народної архітектури та побуту України, завдяки чому протягом 2 років проводилася масштабна робота з реставрації експонатів музею.
  • Програма грантів і3 [ідея — імпульс — інновація][32]. Надавала матеріальну підтримку в сферах розвитку візуального та театрального мистецтва, літератури, музейної справи та освіти у сфері культури. Програма виділяє гранти в напрямках професійні подорожі для індивідуальних художників чи інституцій, індивідуальні гранти на створення художніх робіт і подій в області культури, інституційні гранти на вироблення культурного продукту (від тренінгу до книги).
  • Проєкт підтримки музеїв «Динамічний музей». Завдяки проєкту українські музеї могли отримати грант і спрямувати кошти на модернізацію і реалізацію нових проєктів.
  • Вуличний Пес. У Донецьку працює програма ВСВ (Вилов. Стерилізація. Вакцинація. Чипування. Кліпсування. Випуск тварини в ареал мешкання). Також у Донецьку був відкритий притулок. європейського зразка для собак на 1000 особин.
  • ІНВАТАКСІ. Спеціалізована служба таксі для інвалідів.
  • Інсулін.
  • Медичні аптечки.
  • Набори для породіль.
  • Бригади мобільної видачі.
  • Історії Мирних.
  • Підтримка Донецького обласного клінічного територіального медичного об'єднання.
  • Підтримка Донецького обласного протипухлинного центру.
  • Війна очима дітей.
  • Дитячі продуктові набори.
  • Наставництво.
  • Фотокнига «Донбас і Мирні».
  • Ліки — дітям.
  • Багатодітні сім'ї України.
  • Збережемо дитині сім'ю.
  • Мурал.
  • Сім'я для дитини.
  • Евакуація та розселення.
  • Газифікація села Вільного.

Посилання

Примітки

  1. 13 років добра та милосердя
  2. ФРА допоміг мільйонам українців
  3. 150 млн грн Ахметова
  4. За 15 років благодійності Фонд Ріната Ахметова допоміг вижити 5 млн осіб
  5. Нові Санжари: 2 роки тому Рінат Ахметов першим прийшов на допомогу країні
  6. Фонд Ріната Ахметова та Національний інститут раку уклали Меморандум про співпрацю
  7. #ДякуємоМедикам: національна кампанія Фонду Ріната Ахметова про тих, хто стоїть на варті життя в пандемію
  8. Проекту Фонду Ріната Ахметова "200 швидких для України" виповнилося два роки: що вдалося змінити
  9. Сьогодні - Міжнародний день лікаря
  10. #РАКНЕВИРОК: історії перемог над раком, що надихають
  11. Проєкт #РАКНЕВИРОК Фонду Ріната Ахметова: історії українок, що перемогли хворобу
  12. За 15 років благодійності Фонд Ріната Ахметова допоміг вижити 5 млн осіб
  13. "Голоси Мирних": історія Любові Паненко
  14. Новорічна Акція "Рінат Ахметов – Дітям!": багаторічна традиція добра і радості
  15. Рінат Ахметов - Дітям
  16. Як Фонд Ріната Ахметова допоміг дітям з вадою серця
  17. «Рінат Ахметов – Дітям. Тепер я чую»: подарувати диво для маленької Мілани
  18. Фонд Ріната Ахметова рятує дитячі життя і дарує сімейне щастя
  19. Фонд Ріната Ахметова рятує дитячі життя і дарує сімейне щастя
  20. -dopomagaje-pidlitkam-z-internativ-1583727.html Твоя суперпрофессия
  21. Відбувся наймасовіший всеукраїнський профорієнтаційний онлайн-урок
  22. Фонд Ріната Ахметова: прем'єра 2 сезону серіалу «Твоя суперпрофесія»
  23. 12 років порталу «Сирітству – ні!»: щастя знайти родину
  24. Слабкий слух – цікавинка
  25. 6 квітня - презентація освітнього серіалу «Діджитал-фізкультура для школярів за участі зірок спорту»
  26. /winners/ Awards 2021
  27. Winners 2021
  28. The winners
  29. Всесвітній день анестезіолога: Фонд Ріната Ахметова разом із лікарями рятують життя мільйонів українців
  30. Реалізовані проєкти та програми
  31. Будинок митрополита
  32. Програма грантів i3