Хатаке Какаші: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
Рядок 109: Рядок 109:


== Відгуки критиків ==
== Відгуки критиків ==
Серед відгуків рецензентів про Какаші зустрічаються як позитивні, так і негативні. Критично налаштовані глядачі стверджують, що Какаші є стереотипно-загадковим і таємничим персонажем, які дуже часто зустрічаються в [[шьонен|шьонен-манзі]]. З іншого боку, зазначається, що завдяки деяким рисам його характеру він чи не найцікавіший герой манґи.
Серед відгуків рецензентів про Какаші зустрічаються як позитивні, так і негативні. Критично налаштовані глядачі стверджують, що Какаші є стереотипно-загадковим і таємничим персонажем, які дуже часто зустрічаються в [[шьонен|шьонен-манзі]]. З іншого боку, зазначається, що завдяки деяким рисам його характеру він чи не найцікавіший герой манґи<ref>{{Cite web|title=THEM Anime Reviews 4.0 - Naruto|url=https://www.themanime.org/viewreview.php?id=120|website=www.themanime.org|accessdate=2023-04-17}}</ref><ref>{{Cite web|title=Naruto Reader's Guide|url=https://www.ign.com/articles/2007/11/10/naruto-readers-guide|website=IGN|date=2007-11-10|accessdate=2023-04-17|language=en|first=A. E.|last=Sparrow}}</ref>.


== Примітки ==
== Примітки ==

Версія за 16:18, 17 квітня 2023

Хатаке Какаші
яп. はたけ カカシ
Хатаке Какаші. Кадр з аніме-серіалу «Наруто»
Перша появаманґа: 3 глава
аніме: I частина 3 серія
АвторКішімото Масаші
СейюІноуе Кадзухіко
Інформація про персонажа
ПрізвиськоКопіюючий ніндзя
ВікI частина: 26-27 років[1][2]
II частина: 29-30 років[3][4]
Статьчоловіча
Дата народження15 вересня[4]
Рід занятьніндзя
Званняджонін, хокаґе
РодичіСакумо Хатаке (батько)

Хата́ке Кака́ші (яп. はたけ カカシ Хатаке Какаші) — один із головних персонажів манґи «Наруто», створеної і намальованої манґакою Кішімото Масаші та знятого по ній аніме-серіалу. Він є сенсеєм (наставником) команди № 7, яка складається з нього, Наруто Узумакі, Саске Учіхи та Сакури Харуно. Вперше Какаші з'являється у 3-й главі манґи.

Крім манґи та аніме, Какаші з'являється і в інших творах, що відносяться до світу «Наруто», включаючи три анімаційні фільми, чотири OVA та деякі відеоігри.

Згідно з сюжетом, Какаші один з наймогутніших ніндзя Конохи, відомий як Копіюючий ніндзя через здатність копіювати техніки супротивника. Спокійний, стриманий, Какаші Хатаке став сенсеєм команди № 7, навчивши членів цієї команди найкращих технік, які знав сам. Його особистість привертає увагу загадковістю, а також неймовірною відданістю друзям, які давно загинули. Цю рису Какаші передає своїм учням, створивши не тільки сильну команду, а й вірний один одному колектив. Розкривається і його минуле: останні 6 розділів першої частини манґи містять відгалуження сюжету, що розповідає про дитинство та юність Какаші.

Історія створення

Спочатку Кішімото планував ввести цього персонажа в розповідь раніше, ще до того як зʼявились решта учасників команди №7 — Наруто, Сакура і Саске. У стартовій версії Какаші був задуманий як досвідчений ніндзя, що демонструє байдужість до всього, що відбувається. Особливістю його мови був ввічливий японський оборот «де годзару» (яп. で御座る), яким Какасі завершував свої фрази. Однак після розмови з редактором, Кішімото відклав появу Какаші в манзі і дещо змінив концепцію персонажа. Незважаючи на зміни, Какаші в остаточній версії зберіг багато первісних рис характеру: він спокійний, байдужий до дій оточуючих і взагалі здається напівсонним. Кішімото вважає, що такий характер робить Какаші безперечним лідером, який об'єднує команду № 7, члени якої мають зовсім різні здібності та прагнення. Оскільки Какаші грає роль сполучної ланки між головними героями, у рекламних матеріалах його рідко зображають на першому плані: там зазвичай містяться його учні, а сам Какаші служить їм фоном.

Кішімото перебрав кілька варіантів імені для Какаші. Серед них були Куха (クワ, «мотика»), Кама (カマ, «серп»), Бутон (ボタン, «півонія»), Енокі (エノキ, «кам'яне дерево») і Какаші (カカシ, «опудало»). Зрештою Кішімото зупинився на останньому, і, за його словами, не шкодує про це. Значення імені Какаші обігрується в манзі та аніме: іноді для того, щоб представляти Какаші, використовується опудало. Так, Наруто готується до тренувального бою зі своїм учителем, використовуючи опудало в одязі Какаші. Іноді опудала з'являються як фон для сцен за участю Какаші, наприклад, на обкладинці третього тому манґи.

Відносини між персонажами

Какаші дуже сильно піклується про власних студентів, переживає і любить їх. До Наруто Какаші відноситься з деяким гумором; так само, як Саске і Сакура, не сприймає більшість його слів серйозно. Однак Какаші одразу побачив потенціал Наруто, він вважає, що той стане прекрасним ніндзя і своїм тренуванням допомагає хлопцю в цьому.

До Саске Какаші ставиться з повагою, він бачить рівень хлопця і його силу. Какаші був одним з перших, хто зрозумів, як може скластися доля Саске після появи на його тілі Проклятої мітки, даної Орочімару. Тому він частково запечатує її. Після поєдинку Саске з Наруто, Какаші просить Саске забути про помсту старшому брату, вказуючи йому на всі щасливі моменти, проведені з командою № 7. Цим Какаші хоче показати хлопцю, яким важливим він є для нього, Наруто і Сакури.

Какаші вірить у можливості Сакури, найслабшого члена команди. Він посилає її на екзамен для підвищення у званні до рівня чунін, де Сакура значно дорослішає. Через пройдений період Какаші ще більше зблизився зі своїми тепер вже колишніми студентами, з якими він тепер діє на рівні у одній команді.

Найкращим другом Какаші був його колишній товариш по команді — Обіто Учіха, член легендарного клану Учіха. Спочатку хлопці ненавиділи одне одного, однак під час місії Обіто гине, рятуючи друзів. Перед смертю хлопці показують, наскільки дорогими вони є один одному, з того часу Какаші постійно відвідує пам'ятник загиблого ніндзя, звинувачуючи себе у смерті друга. Так само з величезною повагою Какаші відноситься і до решти загиблих членів команди- сенсея Четвертого Хокаґе (що загинув як герой, рятуючи селище); та Рін — єдиної дівчини команди, що, ймовірно, також загинула.

Майто Ґай вважає себе суперником Какасі, його зовнішність, характер та техніки є повною протилежністю Какаші. Тому Ґай постійно змагається з Какаші, хоча його безглузді витівки мало цікавлять флегматичного Хатаке. Ґай постійно хоче дізнатися, хто є найсильнішим ніндзя Конохи, тому проводить різні турніри. На даний момент Какаші має 49 перемог і 50 поразок, однак це його зовсім не хвилює, адже ті змагання, що були проведені з Ґаєм, аж ніяк не характеризують рівень ніндзя (як-от: хто з'їсть більше рамену; сумо; китайська гра «Камінь, ножиці, папір»; біг на 100м). Попри те, що всі суперечки є цілком безглуздими, Ґай надзвичайно пишається своєю перевагою. Однак під час місій він завжди приходить на допомогу Какасі, хоча й постійно намагається почати з ним суперечку.

Опис персонажа

Дитинство

Команда Четвертого хокаґе: Рін, Обіто Учіха та Какаші Хатаке в дитинстві

Минуле Какаші відкривається тільки наприкінці першої манґи. Читачі із шести розділів, відомих під загальною назвою Какаші ґайден, дізнаються про дитинство та юність персонажа. З'ясовується, що батьком Какаші є Сакумо Хатаке, відомий як «Біле Ікло Схованого листя», один з наймогутніших шинобі Конохи, який за силою прирівнювався до Трьох легендарних ніндзя. Схожість батька і сина помічали всі, Какаші, як і Сакумо, носить пов'язку на обличчі, що закриває нижню частину його лиця. Батько Какаші провалив дуже важливу місію, щоб врятувати товаришів по команді. Наслідки невдалої місії виявилися для селища настільки серйозними, що Сакумо Хатаке, не витримавши тиску односельців, у тому числі і врятованих товаришів, наклав на себе руки. Сам Какаші, бажаючи уникнути ситуації, яка спіткала його батька, на завданнях суворо і невблаганно дотримувався всіх приписів ніндзя, особливо тому, в якому говорилося, що вдале виконання місії важливіше за життя товаришів.

Пізніше Какаші став лідером команди ніндзя, в якій окрім нього були Обіто Учіха та Рін, а їх учителем став Мінато Намікадзе. Какаші закінчив Академію ніндзя у віці п'яти років, став чуніном, здолавши Майто Гая, у 6 років. Найвищого рівня — джонін — Какаші досягнув у 13 років. Це відбулося через Третю світову війну шинобі, де була потрібна велика кількість ніндзя. Незабаром після Академії команда Какаші вирушила на завдання, виконання якого змінило б хід війни, що йшла на той час, у вигідну для Конохи сторону. Під час виконання місії Рін була схоплена ворогами. Какаші вирішив залишити її в полоні і довести місію до успішного завершення, але Обіто відмовився підкоритися цьому наказу і вирушив рятувати Рін наодинці, заявивши, що батько Какаші, який врятував своїх товаришів ціною проваленого завдання, вчинив правильно. Після деяких вагань Какаші вирушив слідом за Обіто, наздогнав напарника і допоміг йому подолати ворожого ніндзя, втративши в сутичці своє ліве око. Розчулений і натхненний вчинком Какаші, Обіто вперше активував приховану силу своїх очей — шарінґан, і разом вони перемогли супротивника. Але, вже врятувавши Рін і готуючись повернутися назад, команда Какаші потрапила під обвал, викликаний ворогами, і Обіто був притиснутий каменем. Не зумівши звільнитися, Обіто переконав друзів тікати без нього, і як прощальний подарунок попросив Рін, яка була медиком команди, пересадити Какаші замість втраченого ока своє власне ліве око. Залишивши Обіто гинути під обвалом, Какаші разом з Рін зумів вдало завершити місію, але все життя шкодував про смерть друга.

Характер

Після загибелі друга Какаші зовсім змінився. Він став надзвичайно цінувати командний дух і дружбу, відданість товаришам. Також Какаші перейняв звичку Обіто постійно запізнюватися, оскільки завжди відвідує меморіальний знак загиблим ніндзя, на якому висічено ім'я Обіто. Згодом Какаші стає членом анбу, де працює багато років і стає відомим ніндзя, вивчаючи техніки переслідування і розвиваючи свій шарінган.

Дослівний переклад «Хатаке» — «орна земля» або «поле на суші». Слово «Какаші» означає «опудало». Ієрогліф 畑 («хатаке») — один із небагатьох символів кокуджі — ієрогліфів, що з'явилися безпосередньо в Японії, а не прийшли до японської мови. Хоча Масаші Кішімото стверджує, що мав задум назвати персонажа «Енокі», що означає «Кам'яне дерево»[5].

Спокійний, іронічний, дещо флегматичний, в той же час, Какаші є турботливим і надзвичайно піклується про дорогих йому людей. Какаші, за власними словами, має безліч хобі, однак точно можна сказати тільки про його захоплення книжками порнографічного змісту, написаних легендарним ніндзею Джирайєю (який захоплюється написанням різних творів для дорослих, які є бестселерами у світі «Naruto»). Какаші прочитав 3 книги Джірайї — «Прийди, прийди, раю!» (яп. イチャイチャパラダイス), а в наступних серіях — її продовження: «Насильство обіймів» і «Тактика обіймів». Він читає книги увесь вільний від місій час, навіть коли тренує своїх учнів. Однак він ніколи не дозволяє учням хоча би краєм ока підглянути всередину книги; Наруто ще жодного разу не вдалося прочитати цю книгу, не зважаючи на його намагання.[джерело?]

Хронічна звичка Какаші — постійні запізнення на декілька годин. На місії він може прийти аж у полудень, сказавши учням прийти на п'яту годину ранку. Запізнившись, Какаші постійно вигадує безглузді виправдання, найпоширеніше з яких: «Вибачте! Я загубився на стежині життя!»

Какаші — найврівноваженіший член своєї команди. Під час поєдинку він демонструє свої гідність і благородність ніндзя. Какаші навчає своїх студентів найголовнішого — завжди підтримувати друзів, ніколи їх не зраджувати. Це Какаші сам засвоїв зі свого життя, в минулому зрадивши друзів, але потім зрозумівши власну помилку і прийшовши їм на допомогу. Тому Какаші надзвичайно цінує відданість, зрада для нього — найбільша ганьба.

Команда № 7. Саске покидає Коноху

Команда № 7. Зліва направо: Саске Учіха, Сакура Харуно, Наруто Узумакі та їхній сенсей Какаші Хатаке

До команди № 7 у Какаші не було жодних учнів, оскільки кандидатам бракувало командного духу. Саске, Наруто і Сакура були першими, хто зумів пройти відбірковий тест Какаші. Після цього Хатаке стає сенсеєм команди, учні проходять місії, під час яких ризикують життям заради один одного, зміцнюючи дружбу. Також Какаші бачить зв'язок, що формується між Саске і Наруто — їхню найміцнішу дружбу. Какаші розвиває здібності кожного члена команди, однак найбільше уваги концентрує на Саске, найталановитішого молодого ніндзя. Він рятує його від Орочімару, навчає його техніки «Тисяча яструбів» і каже Наруто і Сакурі прийти на допомогу товаришу.

Коли Саске вирішує покинути Коноху, Какаші намагається переконати його не робити цього. Однак Саске вирішує піти, щоби помститися ненависному брату. Дізнавшись, що Саске пішов, Какаші кидається на його пошуки, намагаючись його повернути. Однак він не встигає прийти вчасно, на місці бою застає тільки непритомного Наруто, якого Саске не зумів убити, пожалівши найкращого друга.

Друга частина

Через 3 роки Какаші знову формує команду з Наруто і Сакурою, однак тепер всі члени команди на одному рівні. Перед цим Какаші проводить тест для своїх колишніх учнів- відібрати у нього дзвіночки (той самий тест, що він давав команді № 7 перед початком їхніх тренувань). Однак завдяки командній роботі і покращеним навичкам Наруто і Сакурі вдається заволодіти дзвіночками

Першою місією Какаші є порятунок Казекаґе Ґаара, де він демонструє свій особливий новий вид Шарінґану — Манґекьо Шарінґан. Завдяки йому він перемагає Дейдару, хоча залишається без сил.

Згодом Какаші разом з Ямато навчає Наруто техніки Вищого Расенґану. Згодом він стає лідером команди № 10, яка складається з нього, Іно Яманака, Шикамару Нара та Чоджі Акімічі, щоби допомогти їм помститися за смерть загиблого сенсея на ім'я Асума Сарутобі. Команда стикається із Хіданом та Какузу, членами Акацукі, і Какаші вдається знищити одне із сердець Какузу. Згодом на допомогу приходить команда Ямато, їм вдається перемогти супротивників. Потім Какаші бере участь у місії повернення Саске. У манзі Какаші з'являється під час нападу Пейна на Коноху. Він рятує Чоджі Акімічі від смерті, та сам гине від джицу Пейна. Але потім Пейн відроджує всіх загиблих.

Какаші бере участь у Четвертій світовій війні. Під час битви з Тобі він знімає печать Мадари з серця Тобі, і звільняє його з-під керівництва Мадари.

Перед смертю Тобі віддає Какаші і свій правий Шарінган, після цього Какаші б'ється з Кагуєю Ооцуцукі. Відкриває Мангек'ю Шарінган і опановує Сусано.

Boruto: Naruto Next Generations

Здібності та техніки

Шарінґан Какаші

Какаші — найсильніший джонін Конохи. Завдяки Шарінґану, має вміння копіювати техніки противника, контролювати його думки, гіпнозувати. Згодом розвиває особливий вид Шарінгану — Манґекьо Шарінґан. Однак, не бувши членом клану Учіха, Какаші не може довго використовувати свій Шарінґан, тому він прикриває ліве око пов'язкою, адже Шарінґан у нього завжди активований. Сильний у ілюзорних техніках. Також володіє Технікою Виклику — він здатен прикликати 8 особливих собак, надзвичайно відданих, кожен з яких має окрему силу й уміння.

Найсильнішою технікою Какаші є Тисяча Яструбів — надсилання величезної кількості чакри на долоні, і миттєва атака противника цим згустком енергії. Цю техніку можна використовувати лише із Шарінґаном, тому що вона потребує прекрасного зору. Згодом Какаші навчає цієї техніки Саске — свого улюбленого учня.

Відгуки критиків

Серед відгуків рецензентів про Какаші зустрічаються як позитивні, так і негативні. Критично налаштовані глядачі стверджують, що Какаші є стереотипно-загадковим і таємничим персонажем, які дуже часто зустрічаються в шьонен-манзі. З іншого боку, зазначається, що завдяки деяким рисам його характеру він чи не найцікавіший герой манґи[6][7].

Примітки

  1. Кішімото Масаші. NARUTO―ナルト―[秘伝・臨の書. — Shueisha, 2002. — С. 95. — ISBN 4-08873-288-X.
  2. Кішімото Масаші. NARUTO―ナルト―[秘伝・闘の書]. — 2005. — С. 122–123. — ISBN 4-08873-734-2.
  3. Hiden: Shō no Sho Official Character Databook Mini. — Shueisha, 2005. — Т. 18. — С. 8.
  4. а б Masashi Kishimoto. Naruto Character Official Data Book Hiden Sha no Sho. — Shueisha, 2008. — С. 133. — ISBN 978-4-08-874247-2.
  5. Anime and Manga Recognized Articles (англ.). PediaPress.
  6. THEM Anime Reviews 4.0 - Naruto. www.themanime.org. Процитовано 17 квітня 2023.
  7. Sparrow, A. E. (10 листопада 2007). Naruto Reader's Guide. IGN (англ.). Процитовано 17 квітня 2023.

Див. також