Кримський рейд ГУР МО України 2016: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
RegBah (обговорення | внесок)
Немає опису редагування
RegBah (обговорення | внесок)
Немає опису редагування
Рядок 25: Рядок 25:


Відповідно до рішення №2-232цт від 29.04.2016 року було сплановано проведення комплексу спеціальних заходів на території тимчасово анексованої АР Крим щодо виведення з ладу авіаційної і іншої військової техніки на території військового аеродрому м. Джанкой (39 окремий вертолітний полк ЗС РФ), затримання/викрадення (нейтралізація) представників військового командування ЗС та ФСБ РФ у м. Джанкой або м. Армянськ.
Відповідно до рішення №2-232цт від 29.04.2016 року було сплановано проведення комплексу спеціальних заходів на території тимчасово анексованої АР Крим щодо виведення з ладу авіаційної і іншої військової техніки на території військового аеродрому м. Джанкой (39 окремий вертолітний полк ЗС РФ), затримання/викрадення (нейтралізація) представників військового командування ЗС та ФСБ РФ у м. Джанкой або м. Армянськ.

"Ми розуміли: за допомогою цих гелікоптерів, які працюють на низьких висотах, противник може спробувати захопити дамбу Кримського каналу (відкривши доступ води на півострів). росіяни висадять там десант, і ми нічого не встигнемо зробити", - пояснив тодішній начальник ГУР МО України [[Кондратюк Валерій Віталійович|Валерій Кондратюк]].<ref>{{Cite web|title=Доля розвідника № 1. Коли і чому життя керівника ГУР Кирила Буданова перетворилось на одну велику спецоперацію — профайл NV|url=https://nv.ua/ukr/ukraine/events/kirilo-budanov-yak-zhittya-golovnogo-rozvidnika-peretvorilosya-na-sucilnu-specoperaciyu-novini-ukrajin-50326453.html|website=nv.ua|accessdate=2023-05-25|language=uk}}</ref>


== Сили ==
== Сили ==

Версія за 07:23, 25 травня 2023

Кримський рейд ГУР МО України 2016
Анексія Криму
Дата: 6-8 серпня 2016
Місце: Україна поблизу м. Армянськ, Автономна Республіка Крим
Результат:
Сторони
Україна Україна Росія Росія
Військові формування
 ГУР  ФСБ РФ
Втрати
невідомо підполковник Роман Каменєв
єфрейтор Семен Сичов
кілька поранених

Кримський рейд ("Джанкойська операція") - комплекс спеціальних заходів на території тимчасово анексованої АР Крим щодо виведення з ладу авіаційної і іншої військової техніки на території військового аеродрому м. Джанкой (39 окремий вертолітний полк ЗС РФ), затримання/викрадення (нейтралізація) представників військового командування ЗС та ФСБ РФ у м. Джанкой або м. Армянськ.

Задум операції

За версією українських джерел, оперативно-агентурна група воєнної розвідки повинна була доставити зброю та вибухові засоби у спеціально підготовленні місця поблизу російських військових об'єктів. Їх повинні були використати інші ДРГ та українська агентура у випадку повномасштабного конфлікту (у тому числі наступу росіян з території Криму).

Відповідно до рішення №2-232цт від 29.04.2016 року було сплановано проведення комплексу спеціальних заходів на території тимчасово анексованої АР Крим щодо виведення з ладу авіаційної і іншої військової техніки на території військового аеродрому м. Джанкой (39 окремий вертолітний полк ЗС РФ), затримання/викрадення (нейтралізація) представників військового командування ЗС та ФСБ РФ у м. Джанкой або м. Армянськ.

"Ми розуміли: за допомогою цих гелікоптерів, які працюють на низьких висотах, противник може спробувати захопити дамбу Кримського каналу (відкривши доступ води на півострів). росіяни висадять там десант, і ми нічого не встигнемо зробити", - пояснив тодішній начальник ГУР МО України Валерій Кондратюк.[1]

Сили

Для операції було відібрано 5 співробітників ГУР МО, на чолі з Кирилом Будановим.

Склад групи ОГ "КАМБАЛА":

1) керівництво групою здійснював начальник групи - співробітник оперативного відділу Спеціального резерву Головного Управління розвідки Міністерства оборони України підполковник Буданов Кирило Олексійович;

2) начальник сектору - співробітник оперативного відділу Спеціального резерву Головного Управління розвідки Міністерства оборони України підполковник Тімков Дмитро Михайлович;

3) начальник сектору - співробітник оперативного відділу Спеціального резерву Головного Управління розвідки Міністерства оборони України майор Гнаповський Олександр Олександрович.

Група БПЛА:

1) начальник сектору - співробітник оперативного відділу Спеціального резерву Головного Управління розвідки Міністерства оборони України майор Богун Андрій Михайлович;

2) оперативний офіцер - співробітник оперативного відділу Спеціального резерву Головного Управління розвідки Міністерства оборони України старший лейтенант Войтко Андрій Анатолійович;

Група вербувального процесу:

- перспективна особа "ТОР" (вих. №2-107цт від 25.02.2016 року);

- перспективна особа "ЦИКЛОН" (вих. №2-109цт від 25.02.2016 року);

- перспективна особа "КВІНТ" (вих. №2-58цт від 4.02.2016 року);

- перспективна особа "ПЛЮС" (вих. №2-59цт від 4.02.2016 року);

- перспективна особа "САРМАТ" (вих. №2-60цт від 4.02.2016 року).

За легендою ПО "САРМАТ" - громадянин України Сєров Віталій Олександрович, місцевий житель м. Запоріжжя. Документи, що підтверджували особу - паспорт громадянина України, посвідчення водія.

Із прибуттям до м. Джанкой, ПО "САРМАТ" мав передати придбані товари, провести первинне вивчення АОО та ЧАОО у визначеному районі та повернутися в зворотному напрямку.

На етапі перетину адміністративного кордону із тимчасово окупованою АР Крим ПО "САРМАТ" мав завдання увійти в довіру до представників нерегулярних перевізників, торгівців та прикордонників РФ, стати пересічним громадянином в районі місця перетину адміністративного кордону (звикання до особи).

Разом з тим, ПО "САРМАТ" мав виїжджати у м. Джанкой, під приводом організації збуту товарів, регулярно перебувати у вищезазначеному місті, що в свою чергу дасть змогу для створення сприятливих умов щодо успішного виконання завдань за призначенням.

Матеріально-технічне забезпечення

Автомобільна та морська техніка:

Mitsubishi L-200 (державний номер 0237 Ч1), Chevrolet Suburban (8379 Е1), човен Silinger;

Водолазне спорядження (комплект №1) - на склад підгрупи;

Особисті документи осіб - внутрішні паспорти громадян України;

Мобільні телефони (смартфони);

Прилад нічного бачення (тепловізор) - 4 од.;

GPS навігатор - 2 од.;

Засоби підводної навігації (акваплани та компаса) - на склад підгрупи;

Фото (відео) камера - 2 од.;

Бінокль/труба - 2 од.;

Кошти для оперативних витрат - 28600 (двадцять вісім тисяч шістсот) грн. 00 коп., з розрахунку:

- придбання пального - 10000 грн. 00 коп.;

- добові, з розрахунку 4 осіб * 30грн /добу * 20 діб - 2400 грн 00 коп.;

- оперативні кошти для виконання завдань - 16200 грн. 00 коп.

Інженерне озброєння:

- КЗ-Б/УМКЗ - 16 од.;

- КЗП-1 - 16 од.;

- ЕДП/ЕДП-Р - 40 од.;

- підривник типу "карандаш" - 20 од.;

- детонуючий шнур - 25 м;

- МУВ-3/4 з МД-5 - 10 од.;

- ТМ-62п - 2 од.;

- УПМ - 2 од.;

- СПМ - 3 од.;

- МПМ - 3 од.;

- МОН-50 - 5 од.;

- КЗ-100/заряд "дальний" - 1 од.;

- ВЗЗ-2 - 2 комплекти;

- саморобний дистанційний підривник - 2 од

Стрілецька зброя та боєприпаси:

Зброя за штатом, з боєкомплектом до неї.

Додаткова зброя - кулемет ПКМСН у комплекті (для забезпечення виводу і прийому агентурної підгрупи, встановлюється на човні).

Заходи безпеки

Безпека виконання агентурно-розвідувальних заходів досягалася: суворим обмеженням кола осіб, які були поінформовані про зміст та характер заходів в рамках затвердженого плану; приховуванням належності сил і засобів ОГ до воєнної розвідки України; суворим дотриманням заходів пильності та конспірації; постійним контролем ходу виконання заходів та надійним маскуванням діяльності; постійним відстеженням змін ЧАОО в районі виконання завдання.

Хід подій

Вивід ОГ в район виконання завдань розвідки здійснено наземним шляхом о 17.50 30.05.2016 року на автомобілях Mitsubishi L-200 та Chevrolet Suburban.

3 прибуттям в район призначення командир ОГ (під легендою проведення випробувань апаратури БПЛА представниками ЦНДІ ЗС України) встановив контакт із представниками Державної прикордонної служби, МВС та 3С України (80 окрема бригада ВДВ), що розміщувалася в с. Приморське Херсонської області, з метою надання сприяння під час проведення випробувань апаратури БПЛА (не втручання та перешкоджання роботі їхніми підлеглими).

01.06.2016 року о 10.00 командиром ОГ проведено зустріч із ПО "ВУЛЬФ", ПО "ФОРЕСТ", ПО "САРМАТ" та ПО "КВІНТ". Зустріч проводилась на території законсервованої бази відпочинку "Чорномор" (Херсонська область, с. Приморське).

На зустріч особи прибули на власному автомобільному транспорті ПО "ФОРЕСТ" (мікроавтобус Mazda).

На початку зустрічі ОС проведено опитування ПО щодо змін у службовому, особистому та сімейному становищі, які відбулися з моменту останньої зустрічі з ними. Переконавшись у щирості та благонадійності ПО ОС перейшов до головної мети зустрічі, а саме, обговорення питань, що стосується способу перекидання групи на тимчасово анексовану територію АР Крим, з метою обладнання території в агентурному відношенні.

Після узгодження нагальних питань, питань виконання завдання ПО були розміщенні на базі відпочинку. У подальшому керівником групи було організовано теоретичну та практичну підготовку групи до виконання завдань за наступними напрямками: нелегальне перекидання морським шляхом, евакуація з району проведення заходу, вогнева підготовка, інженерна підготовка, дії при виникненні нештатних ситуацій, вкладання та вилучення матеріалів з тайників, способи виявлення зовнішнього спостереження.

04.06.2016 року командиром ОГ проведено інструктаж ПО "ФОРЕСТ" та ПО "САРМАТ" щодо дотримання ними легенд, під час перебування на тимчасово анексованій території АР Крим, порядок перетину адміністративного кордону, перебування і поведінки на території із особливим прикордонним режимом та проведення прихованої відео зйомки (з метою здійснення відео фіксації місця майбутньої закладки великогабаритних тайників).

Того ж дня, о 14.00 через пункт пропуску "Чаплинка", здійснено вивід ПО "САРМАТ" та ПО "ФОРЕСТ" (на власному автомобілі ПО "ФОРЕСТ") на тимчасово анексовану територію АР Крим.

04.06.2016 року о 14.35 ПО "САРМАТ" через ПЗ "Telegram" з використанням заздалегідь обумовлених умовних фраз доповів, що вони перетнули пункт пропуску "Перекоп". У ході перетину підозрілих моментів не виявлено.

По прибуттю в с. Волошино Армянського району ПО під виглядом відпочиваючих вирушили на пляж, з метою розвідки узбережжя.

За результами проведення розвідки узбережжя ПО встановлено та здійснено наступне:

пляж активно використовувався місцевим населенням;

спостережних постів поблизу майбутнього місця проведення заходу не було виявлено;

підібрано 3 місця для можливої закладки стаціонарних великогабаритних тайників.

Після проведення розвідки узбережжя, з метою підкріплення легенди перебування на тимчасово анексованій території АР Крим, ПО здійснили переїзд з с. Волошино Армянського району до м. Джанкой для зустрічі з ріднею ПО "САРМАТ". Відповідно до вимог заходів безпеки і конспірації ПО прибули до району зустрічі за добу, зупинились в готелі "Басоль" (н.п. Нижньогірський Джанкойський район), здійснили заходи на виявлення зовнішнє спостереження, вивчили ЧАОО.

05.06.2016 року ПО "САРМАТ" убула на зустріч із ріднею, а ПО "ФОРЕСТ" вирушила в район розміщення аеродрому 39 ОВІ ЗС РФ, з метою здійснити розвідку прилеглої території. Під час розвідки прилеглої території до аеродрому ПО зайшла до місцевого кафе "Ковчег" (знаходиться поряд з КППП аеродрому), де вступила у контакт з його власником (знайомство з ним було встановлено у березні поточного року). В ході бесіди, за допомогою використання прийомів вивідування, ПО встановлено: крім основного бізнесу власник кафе також займається продажем контрабандних товарів (побутових) та не проти розширити бізнес за рахунок товарів з України; усі свята льотний склад 39 ОВІ ЗС РФ відмічає в його закладі; польоти авіації здійснюються постійно.

Цього ж дня, біля центрального парку у м. Джанкой, ПО "ФОРЕСТ" зустріла ПО "САРМАТ" після чого ПО провели відеозапис зовнішньогс периметру аеродрому та виїхали у напрямку пункту пропуску "Перекоп".

06.06.2016 року о 01.25 ПО "САРМАТ" доповіла командиру групи, що вони вʼїхали на підконтрольну територію Україні, через пункт пропуску "Чонгар". По прибуттю ПО до бази тимчасового розміщення ОГ в с. Приморське Херсонської області було проведено їх опитування.

У період з 01 по 06.06.2016 року, підгрупою БПЛА проведено повітряну розвідку району: лівий край "Турецький вал" - мис Картказак - Філатова - завод "КримТитан". За даними проведеної розвідки повністю викрито систему охорони і оборони переднього краю ЗС РФ (результати відео зйомки передано до Центру). Протягом ведення розвідки за допомогою БПЛА встановлено активну роботу в даному районі засобів РЕБ ЗС РФ.

3 метою уточнення змін в районі проведення заходу здійснено 4 польоти БПЛА (с. Волошино Армянський район).

10.06.2016 року прибули ПО "ПІЛЮС" та ПО "ЦИКЛОН".

Зустріч з ПО була проведена в м. Херсон на АЗС в районі Центрального залізничного вокзалу.

Під час зустрічі проведено опитування ПО щодо змін у службовому. особистому та сімейному становищі, які відбулися з моменту останньоі зустрічі. Переконавшись у щирості та благонадійності осіб, ОС перейшов до головної мети зустрічі , а саме, обговорення питань, що стосується способу перекидання групи на тимчасово анексовану територію АР Крим, з метою обладнання території в агентурному відношенні з прибуттям останніх на базу тимчасового розміщення ОГ в с. Приморське з ПО "ПЛЮС", ПО "ЦИКЛОН", ПО "ФОРЕСТ", ПО "САРМАТ", ПО "КВІНТ" та ПО "ВУЛЬФ" проведено комплексне тренування з практичним відпрацюванням виводу групи, обладнанням стаціонарних великогабаритних тайників, вилученню матеріалів з тайників.

Крім того, проведено заняття по заходам безпеки і конспірації під час виконання завдання та перевірено знання ПО умов дотримання вимог агентурного зв'язку.

14.06.2016року командиром ОГ прийнято рішення: здійснити перекидання оперативної групи на тимчасово анексовану територію АР Крим нелегальним способом, морським шляхом, на надувному човні типу "Silinger" під час несприятливої погоди (дощ або хмарність);

ОГ розділити на 2 підгрупи:

1-а підґрупа (екіпаж човна) - підполковник Тімков Д. М. та майор Гнаповський О. О.;

2- а підгрупа (розвідувальна) - підполковник Буданов К. О., ПО "КВІНТ", ПО "ПІЛЮС" та ПО "ЦИКЛОН".

14.06.2016 року о 10.00 особовому складу ОГ було доведено "Бойовий наказ" командира ОГ "КАМБАЛА" на виконання завдання.

14.06.2016 року о 17.00 усі підгрупи доповіли про готовність до виконання поставленого завдання.

14.06.2016 року о 18.00 особовим складом групи на приватний автомобіль місцевого мешканця ("Олександр", місцевий рибалка, знайомство із останнім встановлено під час відрядження ОГ "НЕБО" ОС підполковником Тімковим Д. М. в квітні 2016 року) було завантажено човен та контейнери з вибуховими речовинами. Після чого здійснено переїзд до вихідного пункту (район Коса Мала).

14.06.2016 року о 22.00 ОГ завантажилась у човен, БПЛА було поставлено у режим постійного чергування над районом здійснення спеціального заходу. Для маскування на човні було встановлено російський прапор на випадок появи місцевих мешканців або патрулю в районі АР Крим,

О 00.25 16.06.2016 року човен підійшов до узбережжя. За допомогою приладів нічного бачення та тепловізорів було проведено дорозвідку узбережжя. Впевнившись про відсутність сторонніх осіб, група у складі 4-х осіб, озброєна безшумною зброєю, вирушила вздовж узбережжя в північному напрямку, контейнери із вибуховими речовинами транспортувалися на фалі по воді. Підійшовши до місця закладання тайників (1200 метрів південніше пляжу с. Волошино) склад групи штурмував крутий обривистий берег (до 3-х метрів заввишки) та піднявшись наверх облаштували 3 схованки ВГТ для укладання контейнерів з вибуховими речовинами. Уклавши контейнери оперативна група здійснила прихований відхід до човна.

О 03.37 16.06.2016 року склад оперативної групи завантажився в човен та о 04.27 перетнув кордон із тимчасово анексованою територію АР Крим. О 05.02 група причалила до узбережжя в районі Коса Мала (Херсонська область).

По прибуттю до бази тимчасового розміщення було проведено розбір заходу та повідомлено ПО "САРМАТ", ПО "ФОРЕСТ" та ПО "ВУЛЬФ" про місце закладання тайників (здійснено показ відеозапису та уточнено місце на мапі).

Крім того, командиром ОГ проведено інструктаж ПО "САРМАТ", ПО "ФОРЕСТ" та ПО "ВУЛЬФ" стосовно порядку поведінки під час виконання ними завдання, доведені міри безпеки під час вилучення матеріалів, транспортування та переукладання вибухових речовин до тайників в районі м. Джанкой АР Крим.

17.06.2016 року о 17.00, ПО "ВУЛЬФ", використовуючи попутний автомобільний транспорт (BlaBlaCar), перетнула кордон із тимчасово анексованою АР Крим через пункт пропуску "Перекоп"

Перетнувши кордон ПО здійснила переїзд в район с. Победноє, Джанкойського району, АР Крим, де в районі садів обладнала ВГТ для укладання контейнерів. По завершенню роботи ПО о 18.00 здійснила переїзд в напрямку пункту пропуску "Чонгар". О 22.40 ПО "ВУЛЬФ" доповіла командиру оперативної групи, що вона вʼїхала на підконтрольну територію Україні, через пункт пропуску "Чонгар".

17.06.2016 року о 17.30 ПО "САРМАТ" та ПО "ФОРЕСТ" на приватному автомобілі перетнули кордон з тимчасово анексованою АР Крим через пункт пропуску "Перекоп".

Близько 22.30 ПО заїхали на ділянку місцевості, де розташовані проміжні тайники. Згідно легенди, ПО розгорнули палатку для ночівлі та вжили спиртні напої, з метою пояснення стороннім особам або патрулю прикордонників ФСБ РФ причини їх перебування у даному місці, за якої вони там знаходяться і не поїхали звідти.

Близько 22.50 до них підʼїхав патруль прикордонних військ ФСБ РФ на автомобілі УАЗ. Підійшовши до ПО, старший патруля повідомив, що в даному місці прикордонна зона і вони мають покинути цей район. ПО переїхали до найближчої АЗС в районі м. Армянськ та заночували там в автомобілі.

18.06.2016 року о 10.30 ПО повторно заїхали в район укладки тайників і успішно вилучили вкладені матеріали. В подальшому транспортували контейнери в район підготовленого тайнику (с. Победноє, Джанкойський район) і успішно уклавши контейнери до ВГТ здійснили переїзд до м. Євпаторія АР Крим. Провівши там деякий час, того ж дня ПО о 23.00 здійснили переїзд в напрямку пункту пропуску "Чонгар".

19.06.2016 року о 04.40 ПО "САРМАТ" доповіла командиру групи, що вони вʼїхали на підконтрольну територію Україні, через пункт пропуску "Чонгар". По прибуттю ПО до бази тимчасового розміщення ОГ в с. Приморське Херсонської області було здійснено їх опитування.

Після повернення ПО "САРМАТ" та ПО "ФОРЕСТ" до пункту тимчасового розміщення оперативної групи командир ОГ доповів у Центр про успішне виконання 1-го та 2-го етапу спеціального заходу.

19.06.2016 року особи вербувального процесу убули до місць свого проживання (м. Київ та м. Запоріжжя), а оперативний склад убув в район пункту пропуску "Чонгар" для проведення повітряної розвідки аеродрому 39 ОВП ЗС РФ м. Джанкой. Проте, з причини роботи РЕБ ЗС РФ, здійснення польотів не проводились. О 21.00 ОГ виїхала до м. Київ.

Під час повернення до ППІД, в районі м. Мелітополь, автомобіль Schevrolet Suburban вийшов з ладу і ОГ була змушена здійснити зупинку для ночівлі в готелі "Віват" в н.п. Верхньодніпровськ, Мелітопольского району.

20.06.2016 року після ремонту автомобіля ОГ виїхала до м. Київ.

21.06.2016 року о 00.25 ОГ прибула до ППД (м. Київ).

Перебіг операції

Станом на 19.05.2016 року було підібрано та підготовлено (звіт про проведення допідготовки, вих. М2-217цт від 21.04.2016 року) оперативну групу з числа оперативних співробітників та групу з числа перспективних осіб для виконання вищевказаного комплексу спеціальних заходів. Проведення комплексу спеціальних заходів поділено на наступні етапи: перший - вивід групи з контейнерами із вибуховими речовинами і засобами підриву нелегальним шляхом морським способом (з використанням човна та водолазного спорядження) з району Коса Мала Херсонської області до ділянки узбережжя західної околиці с. Суворово Армянського району АР Крим. 3 прибуттям на територію АР Крим контейнер буде закладено у великогабаритний тайник. Після закладання тайнику група здійснить відхід (евакуацію) в зворотному напрямку. Після повернення буде відпрацьовано опис великогабаритного тайнику;

другий - вилучення спеціальних засобів з тайнику буде здійснено перспективною особою в районі західної околиці с. Суворово Армянського району АР Крим та транспортування до м. Джанкой (переукладення до тайнику районі східної околиці аеродрому);

третій - виведення складу групи в район м. Джанкой легальним шляхом наземним способом через пункти пропуску "Чонгар" та "Каланчак" (по одному під різними легендами), проведення дорозвідки безпосередньо в районі проведення спеціального заходу (диверсія);

четвертий - проведення диверсії силами групи по виведенню з ладу авіаційної і іншої військової техніки на території військового аеродрому м. Джанкой (39 окремий вертолітний полк ЗС РФ);

пʼятий - здійснення повернення (евакуація) членів групи легальним шляхом наземним способом (у разі неможливості виходу з території півострову, вихід нелегальним шляхом морським способом з використанням човна в районі західної околиці с. Суворово Армянського району АР Крим).

3 урахуванням вищезазначеного було запропоновано:

відрядити оперативну групу в район с. Приморське Херсонської області з розміщенням її на території тимчасово покинутої бази відпочинку;

провести безпосередню допідготовку до виводу нелегальним шляхом морським способом перспективних осіб, що будуть задіяні в операції;

провести вивід групи з контейнерами із вибуховими речовинами з засобами підриву на територію тимчасово анексованої АР Крим. закладання

вантажу у великогабаритний тайник та повернення в зворотному напрямку;

провести мінування позицій артилерії (у разі сприятливих умов) на узбережжі;

провести додаткову повітряну розвідку морського узбережжя в смузі с. Ставки - мис. Картказак та військового аеродрому в м. Джанкой.

Наслідки

Внаслідок операції загинули військовослужбовці РФ.

В Криму ФСБ затримала Євгенія Панова та Андрія Захтея, які за версією росіян були агентами ГУР МО, та мали зустріти групу Буданова.

2017 рік

У 2017 році, в Києві, у власному автомобілі був підірваний Максим Шаповал , на той момент начальник Управління спеціального резерву ГУР МО (управління яке планувало і провело "рейд в Крим").

2019 рік

В 2019 році було звільнено Євгенія Панова.

В квітні 2019 року, при спробі встановити вибуховий пристрій у автомобіль Кирила Буданова, був затриманий Олексій Ломако – агент або співробітник російських спецслужб. Ймовірно це була помста за смерть підполковника ФСБ Каменєва.

Посилання

  1. Доля розвідника № 1. Коли і чому життя керівника ГУР Кирила Буданова перетворилось на одну велику спецоперацію — профайл NV. nv.ua (укр.). Процитовано 25 травня 2023.