Делірій: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
м →‎Діагностика: вікіфікація
Рядок 42: Рядок 42:
== Діагностика ==
== Діагностика ==


Диференціальні пунктів з інших процесів і синдромів, які викликають когнітивної дисфункції:
Диференціальні пункти з іншими процесами і синдромами, що викликають когнітивні дисфункції:

# Марення можна відрізнити від психозу, у якому свідомості і пізнання не можуть бути порушені (проте, може частково збігатися, тому що деякі гострого психозу, особливо з манією, здатний проводити марення, як і областями).
# Делірій можна відрізнити від [[психоз]]у, у якому свідомість не порушена (проте деякі гострі психози, особливо з [[манія|манією]], спричинюють делірій).
# Марення відрізняється від деменції (хронічний органічний мозковий синдром), яка описує «придбала» (не вроджені) і зазвичай незворотний когнітивних і психосоціальних зниженням функції. Деменція зазвичай є результатом ідентифікованої дегенеративні захворювання головного мозку (наприклад, хвороба Альцгеймера або хвороба Хантінгтона).Деменція, як правило, не пов'язані зі зміною рівня свідомості, і діагноз деменції вимагає хронічні порушення.
# Делірій відрізняється від [[деменція|деменції]] (хронічного органічного мозкового синдрому), яка описує набуті (не вроджені) і зазвичай незворотні когнітивні і психосоціальні зниження функцій. Деменція зазвичай є результатом ідентифікованого дегенеративного захворювання головного мозку ([[хвороба Альцгеймера]], [[Хорея Хантінгтона]]). Деменція, як правило, не пов'язана зі зміною рівня свідомості, і діагноз деменції вимагає хронічності порушень.
# Марення відрізняється від депресії.
# Делірій відрізняється від [[депресія|депресії]].
# Марення відрізняється від часу звичайно, від плутанини і відсутності уваги, що в результаті довгого терміну навчання і різновиди природженої дисфункції головного мозку. Маренням також називають «гостра сплутаність стану» або «гострий мозковий синдром». Ключові слова в обох цих описів «гострих» (у значенні: останнє наступ), так як маячнею може розділяють багато клінічних (тобто симптоматичний) ознаки слабоумства, інвалідності внаслідок вад розвитку, або синдромом дефіциту уваги і гіперактивності, з одним важливим За винятком тривалості симптомів.
# Делірій відрізняється від [[дефіцит уваги|дефіциту уваги]], що виникає в результаті довгого терміну навчання і різновиди природженої дисфункції головного мозку. Делірієм також називають «гострий сплутаний стан» або «гострий мозковий синдром». Ключові слова обох цих описів - «гострий» (у значенні: гострий останній приступ), так як маячнею можуть розділяти багато клінічних (симптоматичних) ознак [[олігофренія|олігофренії]], інвалідності внаслідок вад розвитку, або синдромом дефіциту уваги і гіперактивності, з одним важливим поясненням: за винятком тривалості симптомів.
# Марення це не те ж саме замішання, хоча обидва ці синдроми можуть дублювати один одного і є на той же час. Однак плутати пацієнт не може бути божевільною (прикладом може бути стабільним, божевільний чоловік, який дезорієнтував час і місце), і марить особа не може сплутати (наприклад, особі сильний біль може не бути в змозі увагу, але може бути повністю орієнтована, а зовсім не плутати).
# Делірій - не дезорієнтація, хоча обидва ці синдроми можуть дублювати один одного. Однак дезорієнтований пацієнт може не мати психічних порушень, а особа з делірієм може не мати дезорієнтації.

Кілька достовірних і надійних шкал можуть бути використані для точного діагнозу делірію. [6] [7] www.icudelirium.org


== Поява в лікарнях ==
== Поява в лікарнях ==

Версія за 10:57, 6 липня 2011

Делірій
Спеціальністьпсихіатрія, неврологія і психологія
Симптомивідволіканняd, розлад пам'ятіd, дезорієнтаціяd, thought disorderd, порушення сну, розлади мовленняd, психоз і affect labilityd
Метод діагностикиNEECHAM Confusion Scaled
Препаратигалоперидол і Тразодон
Класифікація та зовнішні ресурси
МКХ-116D70
МКХ-10F05
МКХ-9293.0
DiseasesDB29284
eMedicinemed/3006
MeSHD003693
CMNS: Delirium syndrome у Вікісховищі

Делірій, або Марення  — змінений стан свідомості зі зниженням здатності зосередити увагу, порушеним сприйняттям і мисленням. Це системний синдром, викликаний хімічно або процесом хвороби, який руйнує нейрони кори головного мозку. Хоча галюцинації в делірії часто присутні, симптоми, індуковані психозом або галюциногенами, клінічно відмінні від них.

У медичному використанні "делірій" - не синонімом сонливості, може виникати і без неї. Делірій не є такою ж, як деменція, хоча зазвичай має місце у пацієнтів з деменцією.

Делірій може бути гіперактивним, проявляються різні «позитивні» симптоми - ажитація або агресивність, а буває й гіпоактивним («тихе» марення) і проявляється в «негативних» симптомах (нездатність спілкуватися, фокусувати увагу або реагувати на стимули). Із загального, немедичного погляду, пацієнт з делірієм, у якого є галюцинації, належить до більшості людей, у яких за медичними показаннями марення немає ні галюцинацій, ні марення. Марення в основному пов'язане з порушенням свідомості (наприклад, зменшення ясності усвідомлення навколишнього середовища). Зміна когнітивних функцій (пам'яті, оріїнтаціії в просторі, часі, порушення мови) або розвиток перцептивного порушення, повинні бути такими, щоб краще не припадати на вже існуючі синдроми, створені деменцією. Зазвичай різкі коливання ходу марення використовуються для надання допомоги. [1]

Делірій — не хвороба, а клінічний синдром (сукупність симптомів), які є результатом якогось захворювання. Як і її компоненти (нездатність зосередити увагу, плутана свідомість і різні порушення в часовій, просторової орієнтації), делірій - загальний симптоматичний прояв ураження мозку або психічної дисфункції (за будь-якої причини).

Без ретельної оцінки, делірій можна легко сплутати з низкою психічних розладів, оскільки багато ознак і симптомів є умовою олігофренії, депресії і психозу. [2] Делірій, ймовірно, є найбільш гострим загальним розладом, що зачіпає дорослих у лікарнях загального профілю. Він вражає 10-20% всіх госпіталізованих дорослих та 30-40% літніх госпіталізованих хворих і до 80% пацієнтів СІС. [3]

Лікування делірію потребує лікування першопричини. У деяких випадках тимчасове, паліативне або симптоматичне лікування використовується для зручності пацієнтів і для підвищення якості лікування пацієнтів (наприклад, пацієнт, який, не розуміючи, намагається витягти вентиляційні труби, необхідні для проживання).

Пізнавальна інформація доступна для медиків і немедиків з відео, протоколів управління, посилання на посилання, лекцій, даних останніх досліджень, впровадженнь пакетів для лікарень, і навіть з коментарів сімей і близьких, які спостерігали за кимось, хто переживає епізод делірію. [4]

Визначення

Крім загального використання, марення часто використовується для позначення сонливості, дезорієнтації і галюцинацій. У медичній термінології цілий ряд інших симптомів, у тому числі раптова нездатність зосередити увагу, іноді безсоння і серйозні хвилювання і роздратування, а також визначити галюцинації, сонливість, дезорієнтація не є необхідними. Відомий як "гострий сплутаний стан", делірій є однією з найстаріших форм психічного розладу, відомого в історії хвороб. [5]

Є кілька медичного визначень делірію (у тому числі в DSM-IV і МКХ-10). Втім, всі вони зводяться до деяких основних особливостей:

Спільні риси, як правило, включають в себе:

Діагностика

Диференціальні пункти з іншими процесами і синдромами, що викликають когнітивні дисфункції:

  1. Делірій можна відрізнити від психозу, у якому свідомість не порушена (проте деякі гострі психози, особливо з манією, спричинюють делірій).
  2. Делірій відрізняється від деменції (хронічного органічного мозкового синдрому), яка описує набуті (не вроджені) і зазвичай незворотні когнітивні і психосоціальні зниження функцій. Деменція зазвичай є результатом ідентифікованого дегенеративного захворювання головного мозку (хвороба Альцгеймера, Хорея Хантінгтона). Деменція, як правило, не пов'язана зі зміною рівня свідомості, і діагноз деменції вимагає хронічності порушень.
  3. Делірій відрізняється від депресії.
  4. Делірій відрізняється від дефіциту уваги, що виникає в результаті довгого терміну навчання і різновиди природженої дисфункції головного мозку. Делірієм також називають «гострий сплутаний стан» або «гострий мозковий синдром». Ключові слова обох цих описів - «гострий» (у значенні: гострий останній приступ), так як маячнею можуть розділяти багато клінічних (симптоматичних) ознак олігофренії, інвалідності внаслідок вад розвитку, або синдромом дефіциту уваги і гіперактивності, з одним важливим поясненням: за винятком тривалості симптомів.
  5. Делірій - не дезорієнтація, хоча обидва ці синдроми можуть дублювати один одного. Однак дезорієнтований пацієнт може не мати психічних порушень, а особа з делірієм може не мати дезорієнтації.

Кілька достовірних і надійних шкал можуть бути використані для точного діагнозу делірію. [6] [7] www.icudelirium.org

Поява в лікарнях

Найвища поширеність марення (часто 50% до 75% пацієнтів), як правило, розглядається в критичному стані хворих у відділенні інтенсивної терапії, або СІС (яка використовується для посилаються за неправильними СІС психоз, термін чому відійшло зараз для більш широке визнання і науково обгрунтованого терміну марення). З моменту появи перевірені і легко здійснити бреду інструментів для пацієнтів СІС, такі, як метод оцінки Плутанина в ICU (CAM-ICU) [6] та інтенсивної терапії Delirium Скринінг Checkllist (IC-ДСК) [8]. Із сотень тисяч пацієнтів СІС розробити марення в ПІТ з кожним роком, було визнано, що більшість з них з hypoactive сорт, який легко пропустили і невидимі для управління групами, якщо тільки активне спостереження за допомогою таких інструментів. Причини марення у таких пацієнтів залежить від основного захворювання, нових проблем, таких як сепсис і низький рівень кисню, а також заспокійливе і більше лікарських засобів, які майже повсюдно надаватися всім пацієнтам СІС. Поза СІС, в лікарняних палатах та у будинках для людей похилого віку, проблема бреду також є дуже важливою медичною проблемою, особливо для літніх пацієнтів. Останнє області лікарні, в якій бред тільки початок поточний моніторинг в багатьох центрах невідкладної допомоги. Крім того, один з чотирьох геріатричної пацієнти страждають від епізоду марення щонайменше один раз під час їх перебування в лікарні.

Часто одночасно діючих психічних симптомів, з запискою від важкості

З маячнею може відбутися в дуже багатьох класах тяжкості, всі симптоми можуть проявлятися з різним ступенем інтенсивності. М'які інвалідності привернути увагу може лише призвести до інвалідності у вирішенні найбільш складних проблем. В якості крайнього прикладу, математик з грипом може бути не в змозі виконувати творчу роботу, але в іншому випадку можуть мати жодних труднощів з основними напрямками діяльності повсякденному житті. Однак, як марення стає все більш серйозним, він порушує інші психічні функції, і може бути настільки сильною, що вона межує з несвідомим або вегетативному стані. В останньому державі, особа може бути прокинувся і одразу знати і реагувати на багатьох стимулів, здатних скоординованих рухів, але не в змозі виконувати будь-які значимі психічні обробку завдань на всіх.

Неможливість сфокусувати увагу, розгубленість і дезорієнтація

Хворий з маренням втрачає здатність до чіткої і послідовної думки. Це може бути очевидним у дезорганізовані або нескладна мова, нездатність зосередитися (фокус уваги), або за відсутності будь-якого цілеспрямованого мислення. Ці обмеження в мисленні також може проявлятися у вигляді безцільних поведінки, такі, як шниряння або punding, або, як труднощі з однієї цільової завдання — в тій мірі, марення людина може вступити в рядок неповним і не пов'язаними з діяльністю.

Дезорієнтації (ще один симптом плутанини, і звичайно трохи більш суворим) описує втрати усвідомлення оточення, навколишнє середовище та умови, в яких людина існує. Він може також з'являтися з маренням, але це не обов'язково, як вже зазначалося. Дезорієнтації може виникнути в часі (не знаючи, в який час доби, день тижня, місяць, сезон чи рік він є), місця (не знаючи, де є) або особи (не знаючи, ким ти себе вважаєш).

Когнітивна функція може бути порушена достатньо, щоб зробити медичні критерії для марення, навіть якщо зберігається орієнтація. Таким чином, пацієнт, який повністю віддає собі звіт про те, де вони знаходяться і хто вони такі, але не можу згадати, тому що вони не можуть зосередитися, може бути медично марення. Марення найбільш знайомі середньому людині це те, що відбувається з крайності в болі, безсоння або емоційний шок.

Тому що найвищий рівень психічних навики необхідні для вирішення проблем, у тому числі можливість сконцентрувати увагу, ця можливість також страждає в марення. Однак, це вторинне явище, тому що вирішення проблем включає в себе безліч підзадач навички та основні психічні здібності, кожний з яких може бути порушене в бреду хворого.

Порушення формування пам'яті

Пошкодження до пізнання може включати в себе тимчасове скорочення можливостей для формування короткостроковій або довгостроковій пам'яті. Важкі короткочасної пам'яті такі завдання, як можливість повторення номера телефону може бути постійно порушується під час марення, але простіше короткочасної пам'яті повторюваних завдань, таких як окремі слова, або згадати прості питання досить довго, щоб дати відповідь, не може бути уповільнена. Скорочення у формуванні нової довготривалої пам'яті (яка за визначенням вижити висновок увагу), є загальноприйнята в маренні, тому що початкова освіта (новий) довгострокових спогадів термін зазвичай вимагає ще більш високого ступеня уваги, ніж короткострокова пам'ять завдань. Оскільки дорослі спогади зберегли без необхідності концентрації, раніше сформованих довгострокових спогадів (тобто тих, що утворилися до періоду марення), як правило, зберігається у всіх, але найважчі випадки марення (і коли знищені, знищені основні мозок патології, а не божевільною стану такої).

Аномалії обізнаності і афект

Галюцинації (сприймана чуттєвого досвіду при відсутності зовнішнього джерела) або викривлення реальності може відбутися в бреду, але вони не є необхідними для діагнозу. Зазвичай ці візуальні викривлення, і може приймати форму маси дрібних сканування істот (особливо поширені в білої гарячки, спричиненої серйозним висновком спирт) чи спотворення розміру або інтенсивності в навколишнє середовище.

Дивно переконань може також бути проведений протягом бреду держави, але вони не вважаються постійними помилок у клінічному сенсі, оскільки вони вважаються дуже короткий термін (тобто вони носять тимчасовий характер бреда — таких, як думав, що медсестри особи з його / її минуле намагається завдати травми). Цікаво, що в деяких випадках страждає, може залишитися з помилковою або маячні спогади після марення, засновуючи свої спогади на плутають мислення, чи сенсорні спотворення, які сталися під час епізоду з маренням. В інших випадках буде нездатності відрізнити реальність від мрії.

Аномалії, які можуть впливати на участь в бреду може включати в себе багато спотворення сприймаються або передано емоційний держав. Емоційних станів може коливатися, так що людина марить може швидко переключатися між, наприклад, терор, смуток і веселість.


Тривалість (Duration)

Тривалість марення, як правило, постраждалим від причини. Якщо викликаний лихоманкою, марить держава часто субсидії як тяжкість лихоманки вщухає. Тим не менш, вона вже давно підозрювали, що в деяких випадках марення зберігається протягом декількох місяців і що він навіть може бути пов'язана з постійними зменшує когнітивні функції. Barrough сказав в 1583 році, що, якщо марення спрацює, воно може супроводжуватися «втрату пам'яті і розумові здібності». Останні дослідження підтверджують це, з когнітивними нормальні пацієнти, які страждають епізодом бреда проведення підвищений ризик розвитку деменції в наступні роки. У багатьох таких випадках, однак, маренням, безсумнівно, не мають причинно природи, а лише функції як тимчасовий викриття зі стресом, раніше несподіваний (але добре компенсований) стан мінімальної дисфункцією мозку (раннє слабоумство).

Причини (Causes)

Марення, як сплутаність свідомості, це дуже загальне і неспецифічних симптомів органної дисфункцією, де орган про який йде мова в мозок. На додаток до багатьох органічні причини, що стосуються структурних дефектів або метаболічні проблеми в мозку, є також деякі психіатричні причини, які можуть включати в себе компонент психічного або емоційного стресу, або психічне захворювання. Марення може бути викликана серйозними фізичними захворюваннями, або будь-якого процесу, який перешкоджає нормальному обміну або функції головного мозку. [9] Наприклад, лихоманку, біль, отрут (у тому числі токсичні реакції наркотиків), черепно-мозкова травма, хірургія, травматичний шок, гостра нестача продовольства, води або сну, і навіть зняття симптомів деяких наркотиків і алкоголю залежних держав, всі відомі причини марення. Крім того, існує взаємозв'язок між гострих і хронічних симптомів дисфункції головного мозку; бреду держави більш легко робити на людей, вже страждають хронічними дисфункції головного мозку. [10] Дуже поширена причина бреда у літніх людей, інфекції сечовивідних шляхів, яка легко піддається лікуванню антибіотиками, змінивши марення. Занадто багато в список конкретних патологія, основними категоріями причин бреда включають в себе:

Критичний хвороба (Critical illness)

Найбільш поширені поведінкові прояви гострої дисфункцією мозку марення, яке відбувається в 60% до 80% від штучної вентиляції легенів медичні та хірургічні пацієнти СІС і 50% до 70% від невентильованих пацієнтів медичних установ СІС. [11] У відділенні інтенсивної терапії перебування, гострого марення пов'язано з ускладненнями механічної вентиляції в тому числі внутрішньолікарняних пневмоній, Self-екстубацію і reintubation. [3] ПІТ бреду пророкує, 3 — до 11-кратним збільшенням ризику смерті на 6 місяців навіть після контролю за відповідними змінними таких як тяжкості захворювання. [3] Останнім часом, марення було визнано деякими як шостого знака життєво важливим, і він рекомендував бреду оцінку бути частиною повсякденного управління СІС. [12] у літніх може бути особливо високому ризику в цьому спектрі марення і слабоумство. [12] фірми розуміння патофізіологічних механізмів бреда залишається невловимим, незважаючи на поліпшення діагностики та лікування потенційної. [www.icudelirium.org www.icudelirium.org]

Речовина виводу (Substance withdrawal)

Найбільш примітними є виведення алкоголю і бензодіазепінів виведення, але і інші вилучення наркотиків як із законним і незаконним обігом наркотиків може іноді викликати марення.

Валова структурних порушень мозок (Gross structural brain disorders)

• Травма голови (наприклад, струс мозку, травматична кровотеча, проникаюча травма і т. д.) • Валова структурний збиток від захворювання головного мозку (інсульт, спонтанні кровотечі, пухлини і т. д.) неврологічними розладами (Neurological disorders) • Різні неврологічні розлади • Недолік сну

Кровоносна (Circulatory)

• Intracranial Hypertension Внутрішньочерепного тиску

Відсутність необхідних метаболічного палива, поживних речовин і т. д.(Lack of essential metabolic fuels, nutrients, etc.)

• Гіпоксія, • Гіпоглікемія • Електролітів дисбалансу (зневоднення, інтоксикація водою)

Інтоксикація (Toxication)

• Інтоксикації різні наркотики, алкоголь, анестезія • Раптовий відгук хронічне вживання наркотиків («де-Токи») у людини з певними видами наркоманії (наприклад, алкоголь, см. білої гарячки, і багато інших седативні препарати) • Отрути (у тому числі окис вуглецю і метаболічна блокада) • Медпрепарати включаючи психотропні препарати

Психічне захворювання саме по собі не є причиною, а питання визначення (Mental illness per se is not a cause, as a matter of definition)

Деякі психічні захворювання, такі, як манія, або деяких видів гострого психозу, може призвести до різкими коливаннями порушення пізнавальної функції і здібності зосередитися. Однак, вони не є технічних причин марення, оскільки будь-які коливання когнітивні симптоми, які виникають в результаті таких психічних розладів розглядаються за визначенням бути пов'язано з психічним розладом сама, і бути його частиною. Таким чином, фізичні розлади можна сказати, що виробляємо марення як психічні побічні ефекти або симптом, проте первинні психічні розлади, які виробляють симптоми не можуть бути поставлені в цю категорію, після її виявлення. Однак, такі симптоми можуть бути неможливі клінічно відрізнити від білої зв'язку з фізичними розладами, при діагностиці психічних розладів основному до цих пір не зроблено.

Лікування (Treatment)

Марення це не хвороба, а синдром (тобто сукупність симптомів) із зазначенням дисфункції головного мозку, в той же утруднення дихання способом описує дисфункція дихальної системи, але не ідентифікує розладом. Лікування марення досягається шляхом обробки причину дисфункції або, в більшості випадків, причини, як делірій часто багатофакторне. Перший вибір лінії фармакологічного лікування бреда залежить від його причини. Антидепресанти є найбільш часто використовуваних препаратів для марення і найбільш вивченим. Бензодіазепіни, самі по собі можуть заподіяти бреду або посилити її і, як правило, неефективні для самої причини маячнею, однак, якщо бреду пояснюється седативний-гіпнотичні виводу, наприклад, висновок алкоголю або бензодіазепінів висновок потім бензодіазепіни рекомендував і саме ефективне лікування. Паліативного або симптоматичного лікування бреду іноді необхідно, щоб пацієнт комфортно. Антипсихотиков, переважно з мінімальними антихолінергічних діяльності, таких, як галоперидол і рисперидон може бути кращим. [13] [14] [15] Інші дані також свідчать, що немедикаментозних заходи можуть бути ефективними у зниженні захворюваності бред. [16] Оскільки бреда є лише симптомом іншої проблеми, яка може бути дуже тонким, мудрість лікування пацієнт марить з наркотиками повинна подолати природного скептицизму, і вимагає високого ступеня майстерності. Там є повідомлення, що інгібітори холінестерази може бути ефективним при лікуванні бред, але мало доказів для цього. [17]

Згадки про делірій

Сімс (1995, ст. 31) вказує на «чудовий докладний й розширений опис» марення в «Розповіді мандрівного актора» із «Посмертних записок Піквікського клубу» Чарльза Діккенса. [18] [19]

Ресурси

Додаткова інформація та ресурси, у тому числі проект «Стоп». Марення і марення принципи з інших країн, також доступні на нових європейських Delirium сайт Асоціації www.europeandeliriumassociation.com. Асоціації проводять свої 2 дні щорічної наукової зустрічі в Лідс, Великобританія 8 жовтня і 9-2009. Програма та детальна інформація на сайті. Існує потужна презентація, в тому числі марення, на сторінках. Давайте поважатисемо кампанію, частиною роботи Національного психічного здоров'я в подальшому житті. Програмою сайту, який включає в себе додаткові статистичні дані, пов'язані з брудом в літньому віці в лікарнях в Англії. http://www.mentalhealthequalties.org.uk/letsrespect -цей ресурс також включає подкасти за участю професора Alasdair MacLullich. Говорячи про марення і д-р Валері Page виступаючи від марення в СІС На сайті також є посилання на ряд сайтів, що містять інформацію та ресурси на ресурси, стан Delirium

Джерела та література (References)

1. «Delirium — Cleveland Clinic» . http://www.clevelandclinicmeded.com/diseasemanagement/psychiatry/delirium/delirium.htm . Процитовано 2007-06-11.


2. American Family Physician, 1 березня 2003 Delirium .


3. a b c Ely EW, Shintani A, Truman B, та ін. (2004). «Delirium as a predictor of mortality in mechanically ventilated patients in the intensive care unit». JAMA 291 (14): 1753-62.. doi : 10.1001/jama.291.14.1753 . PMID 15082703 .

(«Delirium як предиктор смертності в штучної вентиляції легенів у хворих у відділенні інтенсивної терапії»).


4. «ICU Delirium.org» . http://www.icudelirium.org . Процитовано 2008-03-24. (див. www.icudelirium.org).


5. Berrios GE (1981) Delirium and Confusion in the 19th century. British Journal of Psychiatry 139: 439—449 (Марення і плутанина в 19 столітті. Британський журнал психіатрії 139: с.439-449).


6. a b EW Ely, SK Inouye, GR Bernard, S. Gordon, J. Francis, L. May, B. Truman, T. Speroff, S. Gautam, R. Margolin, RP Hart, and R. Dittus.

Delirium in mechanically ventilated patients: validity and reliability of the confusion assessment method for the intensive care unit (CAM-ICU).

(Марення в штучної вентиляції легенів у хворих: достовірності та надійності методу плутанини оцінку для інтенсивної терапії).

(CAM-ICU). JAMA 286 (21):2703-2710, 2001.


7. N.Н.Bergeron, MJ Dubois, M. Dumont, S. Dial, and Y. Skrobik.

Intensive Care Delirium Screening Checklist: evaluation of a new screening tool.

(Інтенсивна терапія Delirium Скринінг Перелік: оцінка нового інструменту скринінгу).

Intensive Care Med 27 (5):859-864, 2001.


8. N.Н.Bergeron, MJ Dubois, M. Dumont, S. Dial, and Y. Skrobik.

Intensive Care Delirium Screening Checklist: evaluation of a new screening tool.

(Інтенсивна терапія Delirium Скринінг Перелік: оцінка нового інструменту скринінгу).

Intensive Care Med 27 (5):859-864, 2001.


9. Loss of IQ in the ICU brain injury without the insult.

(Втрата IQ в черепно-мозковою травмою СІС без образ).

Med Hypotheses. 2007;69(6):1179-82.Epub 2007 Jun 6. PMID: 17555884


10. Gunther ML, Jackson JC, Ely EW.

The cognitive consequences of critical illness: practical recommendations for screening and assessment.

(Когнітивні наслідки критичної хвороби: практичні рекомендації з відбору та оцінки).

Crit Care Clin. 2007 Jul;23(3):491-506. Review (Огляд). PMID: 17900482


11. Gunther ML, Morandi, A, Ely EW, та ін. (2008).

«Pathophysiology of delirium in the intensive care unit.».

(«Патофізіологія марення в відділенні інтенсивної терапії.»).

Critical Care Clinics 24 (1): 45-65.. doi : 10.1016/j.ccc.2007.10.002. PMID 18241778 .


12. a b Flaherty JH, Rudolph J, Shay K, та ін. (2007).

«Delirium is a serious and under-recognized problem: why assessment of mental status should be the sixth vital sign».

(«Delirium є серйозним і недооцінка проблеми: чому оцінки психічного статусу має бути життєво важливим шостого знака»).

J Am Med Dir Assoc 8 (5): 273-5.. doi : 10.1016/j.jamda.2007.03.006 . PMID 17234820 .


13. Pandharipande PP, Pun BT, Herr DL, Maze M, Girard TD, Miller RR, Shintani AK, Thompson JL, Jackson JC, Deppen SA, Stiles RA, Dittus RS, Bernard GR, Ely EW.

n. Н. JAMA. JAMA. 2007 Dec 12;298(22):2644-53. 2007 12 грудня; 298 (22) :2644-53. PMID: 18073360 PMID: 18073360


14. Lonergan E, Luxenberg J, Areosa Sastre A, Wyller TB (2009).

«Benzodiazepines for delirium» .

(«Бензодіазепінів маренням»).

Cochrane Database Syst Rev (1): CD006379. doi : 10.1002/14651858.CD006379.pub2 . PMID 19160280 . http://dx.doi.org/10.1002/14651858.CD006379.pub2 .


15. Tyrer, Peter; Silk, Kenneth R., eds (24 January 2008).

«Delerium» .

Cambridge Textbook of Effective Treatments in Psychiatry (1st ed.).

(Кембриджський підручник ефективних методів лікування в області психіатрії; 1 ред.).

Cambridge University Press. стор. 175—184. ISBN 978-0521842280 . http://books.google.co.uk/books?id=HLPXELjTgdEC&pg=PA175


16. Inouye SK, Bogardus ST, Charpentier PA, et al. (March 1999).

«A multicomponent intervention to prevent delirium in hospitalized older patients» .

(«Багатокомпонентного втручання з метою запобігання марення у госпіталізованих дорослих пацієнтів»).

N. Engl. J. Med. 340 (9): 669-76. PMID 10053175 . http://content.nejm.org/cgi/pmidlookup?view=short&pmid=10053175&promo=ONFLNS19


17. Overshott R, Karim S, Burns A (2008).

«Cholinesterase inhibitors for delirium» .

(«Інгібітори холінестерази для марення»).

Cochrane Database Syst Rev (1): CD005317. doi : 10.1002/14651858.CD005317.pub2 . PMID 18254077 . http://dx.doi.org/10.1002/14651858.CD005317.pub2


18. Sims, Andrew (2002). Symptoms in the mind: an introduction to descriptive psychopathology .

(Симптомів на увазі: введення в описовій психопатології).

Philadelphia: WB Saunders. ISBN 0-7020-2627-1 .


19. Dickens, C. (1837) The Pickwick Papers .(Піквікського клубу).

Available for free on Project Gutenberg .

(Доступно безкоштовно на проекті «Гутенберг»).


Інша література

  • Burns A., Gallagley A., Byrne J. (2004). «Delirium».
  • J. Neurol. Neurosurg. Psychiatr. 75 (3): 362-7. doi: 10.1136/jnnp.2003.023366. PMID 14966146.
  • Macdonald, Alastair; Lindesay, James; Rockwood, Kenneth (2002). Delirium in old age. (Марення в літньому віці). Oxford [Oxfordshire]: Oxford University Press. ISBN 0-19-263275-2.

Див. також