Model 39 Eihandgranate: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
Atos bsd (обговорення | внесок)
Немає опису редагування
Atos bsd (обговорення | внесок)
мНемає опису редагування
Рядок 62: Рядок 62:




== Примітки ==
{{reflist}}
{{reflist}}
{{Зброя Німеччини часів Другої Світової війни}}
{{Зброя Німеччини часів Другої Світової війни}}

Версія за 19:53, 7 вересня 2011

M39 (Model 39 Eihandgranate)
Ручна граната M39
Ручна граната М39
Типручна граната
Походження Німеччина
Історія використання
На озброєнніз 1939 по 1945
Характеристики
Вага220 гр
Довжина98
Діаметр60

Наповненнятротил
Вага наповнення110 гр.
Механізм
детонації
Запал терчатий
час горіння сповільнювача запалу 4-4,5с

Ручна осколкова граната М39 - відносилась до типу наступальних гранат, призначена для ураження живої сили противника. Використовувалась переважно у часи Другої Світової війни.

Історія створення

До початку Другої Світової війни перед німецькими конструкторами стала задача створити легку ручну гранату для використання піхотою у наступальному бою, придатну для вкидання на великі відстані та котра б не дуже збільшувала вагу амуніції солдата, оскільки Stielhandgranate 24 зразка 1924 року, що вже була на озброєнні Вермахта, була заважка.

Компактна, та майже у три рази легша ручна граната Eihandgranate M39, у народі також прозвана «Яйцем», була прийнята на озброєння Вермахта у 1939 році. До кінця Другої Світової війни було вироблено біля 80 міліонів гранат цього типу. За зовнішністю граната являла собою майже точну копію французької гранати OF15 зразка 1915 року, але з запалом терчатого типу німецького зразка.

Конструкція

Eihandgranate M39 складалась з яйцевидного металевого корпусу, запального пристрою та детонатора. Корпус гранати був виготовлений з двох півсфер тонкого заліза, в одну з яких була розміцщена з'єднувальна трубка з гільзою для детонатора. У каналі з'єднувальної трубки є різьба для сполучення остова запального пристрою з корпусом гранати. Також у гранат більш пізнього виробництва зустрічались кільце для зручності носіння. Зазвичай гранати підвішувалися кільцем за ремені стандартних патронних підсумків до карабіну Маузера.

Корпус заповнявся вибуховою речовиною - аматолом. Запальний пристрій у свою чергу складаєтся з остова, у якому знахордятся сповільнювач, детонатор, терка з вытяжною ниткою та планкою-запобіжником з затискною гайкою. Граната комплектувалась стандартним терчатим запалом B.Z.E. що складався з корпусу, терчатого пристрою, втулки з сповільнювачелем та капсюля-детонатора номер вісім - Sprengkapsel Nr.8.

На металевому корпусі нагвинчена гайка, за допомогою якої запал вкручуєвався у корпус гранати. Іноді гайки забезпечувались лапками для зручності вкручування. Під час зберігання гранати на втулку нагвинчувався запобіжний наперсток. Та перед тим як видати гранати солдатам, наперсток знімався, а на втулку вже нагвинчувався капсюль-детонатор.