Права жінок: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
Luckas-bot (обговорення | внесок)
м r2.7.1) (робот додав: sv:Kvinnors rättigheter
м r2.7.1) (робот вилучив: sv:Kvinnors rättigheter
Рядок 38: Рядок 38:
[[simple:Women's rights]]
[[simple:Women's rights]]
[[sk:Ženské práva]]
[[sk:Ženské práva]]
[[sv:Kvinnors rättigheter]]
[[ta:பெண்களின் உரிமைகள்]]
[[ta:பெண்களின் உரிமைகள்]]
[[tr:Kadın hakları]]
[[tr:Kadın hakları]]

Версія за 09:25, 9 березня 2012

Файл:Poster23.jpg
Радянський плакат

У різні історични періоди роль жінки в суспільстві змінювалась. У Давній Греції жінки не мали жодних прав. Вони займалися домашнім господарством і не брали участь в суспільному житті. Деякі грецькі мислителі вважали, що жінок не варто вчити навіть грамоти, оскільки, знаючи багато, вони перестають коритися чоловікам. Однак у Єгипті жінки вважались повноправними членами у суспільному житті: вони могли займати державні посади, володіти нерухомістю і розлучатися з чоловіками. Деякі з них успадковували трон, щоправда, здебільшого після смерті чоловіка.

Право голосу

Деякі політики доводили, що право голосу можуть мати лише ті, хто володіє нерухомістю чи брав участь у бойових діях. Але в 19 столітті ці ідеї було піддано сумніву. Право голосу поширювали на бідних, однак жінок реформаційний рухи не торкнулися. На кінець 19 століття в багатьох куточках світу ширився рух суфражисток, які боролися за надання жінкам виборчих прав.

Прогрес

Першими право голосу отримали жінки Нової Зеландії в 1893 році. До 1920-х років в більшості демократичних країн жінки отримали право голосу. Швейцарські жінки отримали таке право тільки в 1970-х роках.

У деяких мусульманських державах жінки й сьогодні не рівні з чоловіками, не можуть голосувати і претендувати на виборчі посади.

Література

  • Велика ілюстрована енциклопедія школяра «Маномах»