Патологічна фізіологія: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
Xqbot (обговорення | внесок)
м r2.7.2) (робот додав: nl:Pathofysiologie; косметичні зміни
MerlIwBot (обговорення | внесок)
м робот вилучив: nl:Pathofysiologie (deleted)
Рядок 34: Рядок 34:
[[ja:病態生理学]]
[[ja:病態生理学]]
[[ka:პათოფიზიოლოგია]]
[[ka:პათოფიზიოლოგია]]
[[nl:Pathofysiologie]]
[[pl:Fizjologia patologiczna]]
[[pl:Fizjologia patologiczna]]
[[ru:Патологическая физиология]]
[[ru:Патологическая физиология]]

Версія за 18:11, 5 травня 2012

Патологічна фізіологія — розділ медицини, який вивчає закономірності виникнення, перебігу та результату хвороби у людини чи тварини; фізіологію хворого організму. Основним методом патологофізіологічного дослідження є експеримент. Співставлення експериментальних даних з результатами спостережень над хворими дає можливість розробляти практичні рекомендації.

Предмет вивчення

  1. Нозологія захворювань — об'єднання хвороб у групи за подібними патологічними процесами, що протікають при їхньому розвитку.
  2. Типові патологічні процеси — вивчаються стандартні реакції організму на різні патологічні подразники, вивчається структура їхнього розвитку та механізми виникнення.
  3. Часткова патологічна фізіологія — вивчає процеси, що відбуваються в організмі при певних захворюваннях.

Патологічна фізіологія в Україні

Патологічна фізіологія оформилася в середині 19 ст. Розвитку патофізілогії сприяли праці українськи вчених Хржонщевського Н.А., Репрева О.В., Підвисоцького В.В. та інш. В сучасний період - Богомолець О.О., Кавецький Р.Є., Комісаренко В.П., Сиротинін М.М., Зайко М.Н.. В Україні основними центрами патофізіології є Інститут фізіології ім. О.О.Богомольця НАНУ та Інститут експерементальної патології онкології та радіології ім. Р.Є.Кавецького НАНУ.

Ветеринарна патологічна фізіологія

Ветеринарна патофізіологія вивчає проблеми реактивності організму, етіології та патогенезу хвороб, патофізіологію органів і систем у сільсько-господарських тварин, хутрових і промислових тварин. Основоложником в Росії вважають Равіча І.І. (автор підручника «Общая зоопатология», 1861).

Посилання

  • Полный курс патофизиологии. Процитовано 27 жовтня 2009.
  • Патологічна фізіологія (Підручник для студентів мед. вузів)_Н. Н. Зайко, Ю. В. Биць, О.В. Атаман та ін. - К.: "Логос", 1996.