GNOME

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
GNOME
GNOME у дистрибутиві Ubuntu
ТипРобоче середовище
РозробникиСпільнота розробників GNOME
Стабільний випуск2.18.3 (4 липня 2007)
Операційна системаБагатоплатформова
GNU фреймворкGTK
Мова програмуванняC[1], C++[1], C Sharp, HTML, JavaScript[1], Vala[1], Perl[1] і Python[1]
Доступні мовиБагатомовна (більше 25)
ЛіцензіяGNU Lesser General Public License
GNU General Public License
Репозиторійgitlab.gnome.org/GNOME
Вебсайтgnome.org

GNOME — це вільне робоче середовище для UNIX-подібних операційних систем. Проект GNOME є частиною ширшого проекту GNU.

GNOME орієнтується на створення повністю вільного середовища, доступного всім користувачам незалежно від рівня технічних навичок, фізичних обмежень й мови. У межах GNOME розробляються як власні додатки для кінцевих користувачів, так і набір інструментів для створення нових додатків, які тісно інтегруються в робоче середовище.

GNOMEакронім від англ. GNU Network Object Model Environment («мережне об'єктне середовище GNU»).

Історія

Проект GNOME є відпочкуванням від проекту KDE. Засноване у серпні 1997 року Мігелем де Іказа та Фредеріком Мена. Було створено повністю вільний робочий стіл на вільному GTK+ для GNU/Linux, адже проект KDE працює на інструментарії Qt фірми Trolltech, що не був вільним на той час. Ім'я "GNOME" як акронім GNU Network Object Model Environment запропонував Еліот Лі (Elliot Lee). Незабаром "GNOME" було перейменовано в "Gnome", тобто гном.

Організація

Від початку свого винекнення проект GNOME не має чіткої організації. Обговорення розробки GNOME доступно для усіх і проходить у кількох розсилках.

Для чіткої та ефективної координації над проектом було створено GNOME Foundation — відкриту організацію, що складається з добровольців, професіоналів та компаній. GNOME Foundation є спільною безприбутковою організацією, яка допомагає спільноті GNOME у фінансових, організаційних та правових питаннях, визначає бачення проекту та його плани.

Платформи

Середовище GNOME працює на багатьох UNIX-подібних операційних системах - GNU/Linux, ОС Solaris тощо.

Поширення

Робоче середовище GNOME поширюється у складі вільних та комерційних операційних систем, таких як Debian, Fedora, Mandriva, RedHat, OpenSolaris, SLED, FreeBSD та Ubuntu.

Архітектура

GNOME побудоване на багатьох відкритих проектах, як ось GTK+, GConf, LibXML, GNOME VFS та інших. Додатки до GNOME пишуться на багатьох мовах програмування C++ (gtkmm), C# (Gtk#), Java (Java-GNOME), Python (PyGTK), Perl (gtk2-perl) тощо, хоча сам GNOME написаний на мові Сі.

Дивіться також

  1. а б в г д е https://www.openhub.net/p/gnome/analyses/latest/languages_summary