Баттістелло Караччоло

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Баттістелло Караччоло
Джованні Баттіста Караччоло (Баттістелло)
При народженніДжованні Баттіста Караччоло
Народження1578(1578)
Неаполь
Смерть1635(1635)
 [[]]
Національністьіталієць
КраїнаНеаполітанське королівство, Папська держава
Жанрпобутовий жанр, портрет, вівтар
Навчанняу Фабріціо Сантафеде
Діяльністьхудожник
Напрямокманьєризм, бароко
Роки творчості1605-1634
ВпливКараваджо і його послідовники, брати Карраччі
Творипобутовий жанр, портрет, релігійний живопис
Роботи в колекціїМузей Прадо, Національний музей Швеції, Музей мистецтва Метрополітен[1], Quadreria dei Girolaminid, Galleria nazionale di Cosenzad, Palazzo Pretorio Museumd, Ермітаж, Музей історії мистецтв, Художня галерея Південної Австралії, Гарвардський художній музей, Художній музей Фогга[d], Берлінська картинна галерея, Музей Каподімонте, Museo Nazionale di San Martinod, Pio Monte della Misericordiad, Palazzo Abatellisd, Museum of the History of Franced, Галерея Уффіці, Музей Боуз і Королівський замок у Варшаві

CMNS: Баттістелло Караччоло у Вікісховищі


Баттістелло Караччоло тобто Джованні Баттіста Караччоло (Баттістелло) (італ. Battistello Caracciolo 1578, Неаполь — 1635, ) — італійський художник доби раннього бароко.

Історія вивчення

Він був популярним у Неаполі послідовником Караваджо. Але найранні згадки про майстра знайдені у творі історіографа Бернардо де Домінічі, оприлюдненого 1742 року. Пройшло забагато часу після смерті художника, тому Домінічі вимушено подав не достовірні відомості, а перекази, котрі не збіглися з даними архівних матеріалів.

Життєпис

Майбутній художник — уроджинець Неаполя. Хрестини відбулися 7 грудня 1578 року, тобто він народився трохи раніше дня хрестин. Його батьки Чезре караччоло та його дружина Єлена. Справжнє ім'я сина — Джованні Баттіста Караччоло, що повністю збіглся з іменем італійського математика і професора. В історію неаполітанського живопису і історію мистецтв митець увійшов під іменем Баттістелло Караччоло.

Первіну художню освіту здобув у майстерні місцевого художника Фабріціо Сантафеде ( 1560–1635). Навчання у Франческо Імпарато (бл.1520 — 1570) неможливе, позаяк він помер до народження Баттістелло Караччоло.

Впливи Караваджо

Народження художньої манери самого Баттістелло відбулося після вимушених відвідин міста Неаполь Мікеланджело да Караваджо на зламі 1609-1610 рр. Новітня для митців Неаполя манера працювати з темними кольорами і яскравим бічним освітленням, без ясного відтворення перспективи і наближеними до глядача персонажами була швидко сприйнята найбільш обдарованими неаполітанськими художниками, серед котрих були Хосе де Рібера і його учень Лука Джордано (ранні твори), Массімо Станціоне, Карло Селлітто, Маттіа Преті на початку своєї хуожньої кар'єри, декілька майстрів неаполітанського жанру натюрморт.

Художня манера

Обдарування Баттістелло Караччоло виявилося дещо меншим, а колористичні здібності не такі яскраві, як у Караваджо. Тим не менше він зберіг прихильність і здатність до драматичних сюжетів і до колористичних пошуків, що стане перевагою в створенні картин середнього періоду творчості. Він навіть матиме честь створити вівтарний образ для неаполтанської церкви Піо Монте делла Мізерікордія, котру свого часу прикрасив сам Караваджо, створивши « Сім справ милосердя». Обидва твори розмістять неподалік один від одного.

На декотрий період Баттістелло Караччоло перехопив художню ініціативу у Неаполі і практично посів місце відомого неаполітанського майстра. Серед караваджистів його генерації він виділявся як добрим опануванням технологій олійного живопису, так і технології фресок, чого не знав навіть уславлений Караваджо, практично автодидакт і особа, що мала пробіли у власній художній освіті через покинутість і жебрацьку юність.

Праця в інших містах Італії

У період 1618-1922 років Баттістелло Караччоло відвідав папський Рим, Флоренцію та Геную.





Вибрані твори

Баттістелло Караччоло. «Шлях на Голгофу», до 1622 р., Музей Каподімонте, Неаполь.

Галерея обраних творів

Джерела

  • Гос. Эрмитаж, каталог 1, «Западноевропейская живопись», Ленинград, «Аврора», 1976
  • Bryan, Michael (1886). Robert Edmund Graves, ed. Dictionary of Painters and Engravers, Biographical and Critical (Volume I: A-K). York St. #4, Covent Garden, London; Original from Fogg Library, Digitized May 18, 2007: George Bell and Sons. p. 230.
  • Benedict Nicolson, Caravaggism in Europe, Oxford, 1979, 2e ed., dl.I, p. 74-77
  • Wittkower, Rudolf (1980). Art and Architecture Italy, 1600-1750. Penguin Books. pp. 356–358.
  • Ferdinando Bologna (Herausgeber) Battistello Caracciolo e il primo naturalismo a Napoli, Ausstellungskatalog Castel San Elmo, Chiesa della Certosa di San Martino, 1991/92
  • Causa, Rafaello (1950). "Aggiunte al Caracciolo" [Additions to Caracciolo]. Paragone (in Italian) I (9): 42–45.
  • Stefano Causa Battistello Caracciolo: L'Opera Completa 1578-1635,Neapel 2000 (Causa promovierte über Battistello an der Universität Neapel: Ricerche su Battistello Caracciolo 1994/95)
  • Nicola Spinosa u.a. Tres Siglos de Oro de la Pintura Napolitana. De Battistello Caracciolo a Giacinto Gigante, Ausstellungskatalog, Museum der Schönen Künste Valencia 2003/4, Ed. Caja Duero, 2003
  • Longhi, Roberto (1915). "Battistello Caracciolo". L'Arte 18: 120–137.

Посилання

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Баттістелло Караччоло

Див. також

  1. https://www.metmuseum.org/art/collection/search/712946