Книга Числа

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 14:32, 5 грудня 2015, створена Babizhet (обговорення | внесок) (доповнення)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Чи́сла (івр. בְּמִדְבַּר‎, bᵊmiðbar, Бе-мідба́р — «В пустині»; лат. Numeri; дав.-гр. Ἀριθμοί — Arithmoi) — четверта частина П'ятикнижжя Мойсея та Старого Заповіту.

Книга містить перепис ізраїльського народу за дорослими чоловіками, коли він перебував на Синайському півострові та на рівнині Моав. Традиційно приписується Мойсею, як авторові П'ятикнижжя Мойсея. Згідно з Документарною гіпотезою книга була створена у 550–400 роках до н. е. та увійшла до складу Тори близько 400 р. н. е.

Зміст Книги Чисел

У Книзі чисел зібрано історичні, літургійні та юридичні традиції, що походять із різних періодів історії ізраїльського народу. Загалом у Книзі можна виділити три частини.

Перша частина

Перша частина охоплює 10 розділів. У них розповідається про останні дні перебування народу під Синаєм. У перших чотирьох розділах цієї книги мова йде про приготуваннях до військового походу та приводиться число боєздатних чоловіків, яке становить 603550. У цих же главах описано порядок, який дотримувався як в таборі, так і в дорозі. Багато місця присвячено пожертвам на Храм у центрі якого перебував Кивот і який несли Левити. Ця частина Книги Чисел встановлює закони про Назореїв і завершується благословенням Бога священників, а також перераховує колективні та індивідуальні пожертвування начальників колін для священнослужіння в Кивоті. Кожен з начальників приносив дари в призначений день в тому порядку, в якому коліна перераховані в Чис. 2. Були виготовлені дві срібні духові труби, і встановлені правила для їх використання в бою і в свята. Перебування під Синаєм завершується урочистим святкуванням Пасхи. Ізраїльтяни вирушили у дорогу. Хмара над Кивотом Завіту супроводжувала їх у мандрівці.

Друга частина

Друга частина (розд. 10-22) охоплює 40років перебування у пустелі.

Посилання

Перша книга Самуїла. Біблія у перекладі Івана Хоменка

Джерела

  • Святе Письмо Старого та Нового Завіту. Видавництво отців Василіан «Місіонер», 2005.
  • А. Пацьорек. Біблія для кожного і на кожен день. Старий завіт. Львів. Свічадо. 2005. ст. 51-55. ISBN 966-561-379-0