Донбас в огні

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Донбас в огні. Путівник зоною конфлікту»
АвторЗаг. ред. Аліни Майорової, авт. колектив: Микола Балабан, Ольга Волянюк, Кристина Добровольська, Богдан Балабан, Максим Майоров
Дизайн обкладинкиЛук'ян Турецький
КраїнаУкраїна
Моваукраїнська, англійська, німецька, французька, російська
ТемаРосійсько-українська війна
Видано2017

Донбас в огні. Путівник зоною конфлікту - книга, створена експертами Центру дослідження безпекового середовища “Прометей” за підтримки Канадського Фонду підтримки місцевих ініціатив. Презентація книги відбулася 17 березня 2017 року в Українському кризовому медіа-центрі[1].

Видання є підсумком багатомісячної праці колективу авторів із різних сфер компетенції: розслідувальної журналістики, регіоналістики, історії та державного управління. Книга покликана ознайомити читача з передумовами, перебігом та наслідками війни на Донбасі. У виданні зібрана інформація, корисна для журналістів, спостерігачів та дослідників воєнного конфлікту на сході України[2].

Книга опублікована основними мовами Мінської групи ОБСЄ: українською, англійською, німецькою, французькою, російською. Всі мовні версії доступні для завантаження на сайті Центру "Прометей"[3].

Книга буде корисною для іноземних журналістів, вона містить базову інформацію, необхідну для роботи в зоні АТО, у ній багато оригінальних мап зони конфлікту, як окупованої території, так і не окупованої. [4]. Серед іншої довідкової інформації в книзі опубліковано систематизовані спільнотою InformNapalm докази участі Російської Федерації у війні проти України[5].

У книзі можна виділити три основні блоки: 1) опис Донбасу як регіону; 2) хроніка російсько-українського збройного конфлікту на Донбасі (військові дії, окупації, деокупації); 3) третій блок пояснює, в чому гібридний характер війни, він складається з двох підрозділів: аналізу інформації про те, як медіа говорять про Донбас, аналіз російської пропаганди; механіка та докази російської агресії (матеріали супровожуються QR-кодами, які ведуть до детальних розслідувань, проведених OSINT-розвідниками InformNapalm). У додатках перелік декомунізованих назв Донецької та Луганської областей, міжнародно-правова класифікація дій Росії як агресії[6].

Відгук на книгу американського історика японського походження Х. Куромія, професора Університету Індіани (США), автора книг про історію та політику на Донбасі: "Це чудовий короткий путівник – обов’язковий до читання всім, хто прагне зрозуміти спустошений військовими діями регіон. Рекомендую"[7].

Примітки

  1. «Донбас в огні» – це путівник для журналістів та експертів, які хочуть розібратися, що відбувається на Донбасі – автори видання - УКМЦ (укр.). 17 березня 2017. Процитовано 19 грудня 2017.
  2. Презентація видання – Донбас в огні. Путівник зоною конфлікту - "Прометей" (укр.). 15 березня 2017. Процитовано 19 грудня 2017.
  3. Донбас в огні Путівник зоною конфлікту - "Прометей" (укр.). Процитовано 20 грудня 2017.
  4. Наш путівник допоможе геть необізнаним зорієнтуватися на Донбасі, — автори - Громадське радіо (укр.). 17 березня 2017. Процитовано 19 грудня 2017.
  5. В Києві презентували путівник для журналістів «Донбас в огні» - InformNapalm (Українська) (укр.). 17 березня 2017. Процитовано 20 грудня 2017.
  6. «Донбас в огні» – це путівник для журналістів та експертів, які хочуть розібратися, що відбувається на Донбасі – автори видання (відео) - УКМЦ (укр.). 17 березня 2017. Процитовано 23 грудня 2017.
  7. https://prometheus.ngo/works/donbas-v-ogni/