Донбас в огні

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Донбас в огні.
Путівник зоною конфлікту»
АвторПід заг. ред. Аліни Майорової
Авт. колектив: Микола Балабан, Ольга Волянюк, Кристина Добровольська, Богдан Балабан, Максим Майоров
Дизайн обкладинкиЛук'ян Турецький
КраїнаУкраїна Україна
Моваукраїнська, англійська, німецька, французька, російська
ТемаРосійсько-українська війна
Жанрпутівник
Видано2017
Сторінок98 (для україномовного видання)

«Донбас в огні. Путівник зоною конфлікту» — путівник, книга, підготовлена експертами Центру дослідження безпекового середовища «Прометей» за підтримки Канадського Фонду підтримки місцевих ініціатив. Код за класифікатором УДК 908(477.61/.62-074)«2014/…»(036). ББК 26.89(4Укр55). Презентація книги відбулася 17 березня 2017 року в Українському кризовому медіа-центрі[1].

Анотація

Видання є підсумком багатомісячної праці колективу авторів із різних сфер компетенції: розслідувальної журналістики, регіоналістики, історії та державного управління. Книга покликана ознайомити читача з передумовами, перебігом та наслідками війни на Донбасі. У виданні зібрана інформація, корисна для журналістів, спостерігачів та дослідників воєнного конфлікту на сході України[2].

Книга опублікована основними мовами Мінської групи ОБСЄ: українською, англійською, німецькою, французькою, російською. Крім друкованого тиражу, усі мовні версії доступні для завантаження на сайті Центру «Прометей»[3].

Книга корисна для іноземних журналістів, вона містить базову інформацію, необхідну для роботи в зоні АТО, у ній багато оригінальних мап зони конфлікту, як окупованої території, так і не окупованої її частини[4]. Серед іншої довідкової інформації в книзі опубліковано систематизовані спільнотою InformNapalm докази участі Російської Федерації у війні проти України[5].

Зміст

У книзі можна виділити три основні блоки:

  1. Опис Донбасу як регіону;
  2. Хроніка російсько-українського збройного конфлікту на Донбасі (військові дії, окупації, деокупації);
  3. Блок, що пояснює гібридний характер війни. Він складається з двох підрозділів:

У додатках — перелік декомунізованих назв населених пунктів Донецької та Луганської областей, міжнародно-правова кваліфікація дій Росії як агресії[6].

Поширення книги в Україні та за кордоном

Infographic: The book "Donbas in Flames". Distribution over the year

У 2018 році керівники проекту підбили підсумки поширення книги в Україні та світі.

Книга розповсюджувалась безкоштовно в електронному та друкованому вигляді. За рік електронний варіант книги різними мовами було завантажено понад 20 тисяч разів у 82 країнах світу. Поширено 10 тисяч примірників друкованого тиражу.

Презентації книги пройшли у різних містах України, а також в Естонії, Литві, Латвії, Німеччині, Австрії та США. Путівник поширювали під час міжнародних заходів, конференцій, круглих столів у Польщі, Словаччині, Чехії, Вірменії, Грузії, Білорусі, Росії, Сербії, Італії, Німеччині, Франції, Катарі, Швейцарії, Андорі, Ізраїлі, Македонії, Бразилії та Канаді[7].

До розповсюдження путівника долучились державні органи України: офіс віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, Міністерство закордонних справ, Міністерство оборони, Генеральний Штаб Збройних Сил України, Міністерство інформаційної політики, РНБО, Служба безпеки України, Державна прикордонна служба, парламентський Комітет з питань національної безпеки та оборони України. Народні депутати поширювали путівник серед своїх зарубіжних колег під час Парламентської Асамблеї ОБСЄ у Відні та Андорі.

На прохання Міністерства юстиції України матеріали видання були деталізовані авторами та оформлені по процедурі в якості доказів російської агресії на Донбасі для Європейського суду з прав людини в справі «Україна проти Росії (V)».

Друковані примірники отримали бібліотеки українських та закордонних вищих навчальних закладів, центральні бібліотеки України та Бібліотека Конгресу США[8].


Відгуки

Відгук на книгу американського історика японського походження Куромія Хіроакі, професора Університету Індіани (США), автора книг про історію та політику на Донбасі: «Це чудовий короткий путівник — обов'язковий до читання всім, хто прагне зрозуміти спустошений військовими діями регіон. Рекомендую»[2].

Примітки

  1. «Донбас в огні» — це путівник для журналістів та експертів, які хочуть розібратися, що відбувається на Донбасі — автори видання — УКМЦ (укр.). 17 березня 2017. Процитовано 19 грудня 2017.
  2. а б Презентація видання — Донбас в огні. Путівник зоною конфлікту — «Прометей» (укр.). 15 березня 2017. Процитовано 19 грудня 2017.
  3. Донбас в огні Путівник зоною конфлікту — «Прометей» (укр.). Процитовано 20 грудня 2017.
  4. Наш путівник допоможе геть необізнаним зорієнтуватися на Донбасі, — автори — Громадське радіо (укр.). 17 березня 2017. Процитовано 19 грудня 2017.
  5. В Києві презентували путівник для журналістів «Донбас в огні» — InformNapalm (українська) (укр.). 17 березня 2017. Процитовано 20 грудня 2017.
  6. «Донбас в огні» — це путівник для журналістів та експертів, які хочуть розібратися, що відбувається на Донбасі — автори видання (відео) — УКМЦ (укр.). 17 березня 2017. Процитовано 23 грудня 2017.
  7. Експерти представили підсумки міжнародного успіху книги “Донбас в огні”. Інфографіка - InformNapalm.org (Українська) (укр.). 26 березня 2018. Процитовано 26 березня 2018.
  8. InformNapalm підбив підсумки міжнародного успіху путівника "Донбас у вогні" – інфографіка - Тиждень.ua (укр.). 26 березня 2018. Процитовано 26 березня 2018.

Джерела

Посилання

  • Донбас в огні. Путівник зоною конфлікту / Під заг. ред. А. Майорової. Авт. колектив: М. Балабан, О. Волянюк, К. Добровольська, Б. Балабан, М. Майоров. — Львів : «Прометей», 2017. — 98 с. Електронні версії в форматі pdf — укр., англ. нім. фр. рос.