Етична косметика

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 10:35, 15 липня 2020, створена DianaPu (обговорення | внесок) (→‎Українські виробники етичної косметики: Додала ще один знайдений етичний бренд України)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Етична косметикакосметика, при створенні якої не проводилось тестування на тваринах. У ширшому розумінні під терміном маються на увазі засоби для поліпшення зовнішнього вигляду, а також побутова хімія, що тестувалися альтернативними способами. ЄС, Ізраїль, Південна Корея, Індія та Австралія відмовились від тестування косметики на тваринах. Часткові заборони діють у Бразилії, Тайвані та Колумбії.[1]. Будь-яка косметика, що виробляється у Китаї, підлягає тестуванню на тваринах відповідно законодавства, проте у 2014 прийнято закон щодо усунення цієї вимоги для обов'язкового тестування імпортної продукції. [2].

Сертифікати підтвердження етичності

Косметика, що має логотип одного з наступних сертифікатів на упаковці, не була випробувана на тваринах. Проте, існують також сертифікати (Сosmos Standard, en:Ecocert), що дозволяють тестування деяких складників, якщо це вимагається законами країни постачання. Відсутність лого сертифікату на упаковці не обов’язково означає неетичність продукції, тож додатковим шляхом визначення етичності косметики є перевірка виробника на сайтах некомерційних організацій [3], [4], [5].

Програма The Leaping Bunny[6] створена 1996 року некомерційною організацією Cruelty Free International та встановлює глобальний стандарт для компаній, що не випробовують свою продукцію на тваринах на будь-якому ринку. При проходженні сертифікації виробник може використовувати логотип для позначення косметики без жорстокості, відсутності тестування інгредієнтів чи готового продукту на тваринах, а також відсутності тестування на тваринах на зовнішніх ринках. За виявлення порушень організація відкликає сертифікат.

PETA (People for the Ethical Treatment of Animals) — міжнародна організація боротьби за права тварин, що веде реєстр виробників етичної косметики, так званий «білий список» [7]. Наявність сертифікату PETA означає відсутність тестування на тваринах виробником та постачальниками. За наявності маркування на упаковці Vegan,косметика не містить жодних продуктів тваринного походження.

CCF[8] надає сертифікат за умови відсутності тестування продукту та інгредієнтів постачальниками та виробниками, а також відсутності у складі продуктів тваринного походження, для отримання необхідне вбивство тварини. Особлива умова надання сертифікату CCF — сертифікат надається лише після п’ятирічного терміну виробництва без жорстокості.

Німецька спільнота боротьби за етичне поводження з тваринами надає сертифікат за умови відсутності тестування продукту та інгредієнтів постачальниками та виробниками. Допустимими є інгредієнти, що були випробувані на тваринах до 1979 року. Використання вбивчих ПТП заборонено. При виробництві продукту не має бути інгредієнтів тваринного походження та продуктів, отримання яких викликає у тварини дискомфорт та біль.

Тестування косметики в Україні

Тестування на тваринах передбачено чинним законодавством України. Наразі це питання усвідомленого вибору виробників. Найчастіше це експортери до ЄС та інших ринків, де діє заборона тестування на тваринах. У липні 2019 МОЗ України оприлюднило Проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Технічного регламенту на косметичну продукцію», яким планується привести косметичну продукцію в Україні у відповідність до стандартів ЄС. [9]. Асоціація «Парфумерія та косметика України» підтримує використання альтернативних методів тестування, вважаючи їх дешевшими та безпечнішими. Додатково в Асоціації зазначають, що в країні існує низка лабораторій, які здійснюють прогнозування безпечності косметичних продуктів без використання лабораторних тварин. [10].

Українські виробники етичної косметики

  • Ельфа Лабораторія — декілька брендів етичних[11] засобів догляду та побутової хімії[12].
  • Младна — етичний косметичний бренд, що не використовує шкідливих хімікатів та бере участь у програмі з переробки пластикової тари «Україна без сміття»[13].
  • Планта — веганська косметика та побутова хімія [14]
  • Dushka — натуральні засоби для догляду[15]
  • Rosabella - фізіологічна косметика ручної роботи[16]

Див. також

Примітки

  1. Асоціація "Парфумерія та косметика України: як виробники та науковці"
  2. China announces end to post-market animal testing for cosmetic products
  3. Блог з можливістю пошуку етичної косметики
  4. Пошук етичної косметики у базах PETA
  5. Пошук етичної косметики у базах Ecocert. Архів оригіналу за 2 квітня 2019. Процитовано 5 вересня 2019.
  6. Офіційний сайт програми Leaping Bunny
  7. Білий список PETA
  8. Офіційний сайт Choose Cruelty Free
  9. Проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Технічного регламенту на косметичну продукцію»
  10. Експертні комісії з тестування косметики
  11. Хімія життя. Благодійний фонд Happy Paw
  12. Сайт виробника
  13. Сайт виробника
  14. Офіційний сайт виробника
  15. Офіційний сайт одеського бренду Dushka
  16. Офіційний сайт виробника (укр.). {{cite web}}: |first= з пропущеним |last= (довідка)