MP-40

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
MP-40

MP-40
ТипПістолет-кулемет
Походження Німеччина
Історія виробництва
РозробленоMP-38 — 1938
MP-40 — 1940
Виготовлення1940-1945
Виготовлена
кількість
Понад 1 млн.
Характеристики
Вага4,03 / 4,7 кг
Довжина832 мм
Довжина ствола248 мм

НабійParabellum
Калібр9 мм
Темп вогню500
Дульна швидкість380 м/с
Дальність вогню
Ефективна200 м
Система живленнямагазин на 32 патрона

MP-40 у Вікісховищі

MP-40 - Німецький пістолет-кулемет що був розроблений на початку Другої світової війни та знаходився на озброэнні майже всіх частин Вермахту. За роки війни він став наймасовішою автоматичною стрілецькою зброєю Німеччини.

Історія створення

Після довгоих дебатів з приводу доцільності присутності пістолет-кулеметів в системі озброєнь вермахту. Управління озброєнь видало у 1938 році заказ фірмі "Ерфуртер Машиненфабрік" (ERMA) на розробку пістолет-кулемета , призначеного у першу чергу для рзброєння єкіпажей бронемашин, парашутистов та командуючого складу. Створений фірмою в тому ж році пістолет-кулемет отримав назву МР-38, без сумнівів, виявився великим кроком вперед у розвитку цього виду озброєнь.Всі покращення, що були внесені у модифікацію МР-38/40, були включені у останній варіант нового пістолета-кулемета та з квітня 1940 року компанія "ERMA" почала випуск нової моделі МР-40.

Пістолети-кулемети МР-38 и МР-40, які дуже часто помилково називались "шмайсерами", були розроблені Генріхом Фольмером, видатним конструктором фірми "ERMA" у місті Ерфурт, і доктором Бертольдом Гайпелем, директором "ERMA". Моделі стали на озброєння вермахту у 1938 та 1940 році відповідно.

Опис та характеристики

Пістолет-кулемет МР-40 мав загальну будову, аналогічну попереднім моделям МР-38 та МР-38/40, але мав ряд істотних відмінностей:

  • алюмінівий корпус пістолетної рукоятки, що раніше потребував верстатної обробки, був замінений сталевим штампованим
  • корпус затворної коробки позбувся фрезерованих пазів та став гладким, з чотирма видавленими поздовжніми ребрами жорсткості, що одночасно слугували видаленню частинок бруду с рабочих поверхні затвора
  • корпус горловини магазину (гладкий у попередній модификації) був посилений ребрами жорсткості
  • средня напрямна телескопічної трубки поворотної пружини стала виготовлятись методом "витягування"
  • були використані рукоятки що (складались з двух частин) перезаряджання з фіксатором запобіжника, аналогічні затвердженим у модифікації МР-38/40
  • опорна шина ствола з виступом (що використовувався як опора при стрільбі) виготовлялась штампуванням

, спочатку з металу, у кінці війни - из пластмаси

Автоматика пістолета-кулемета МР-40 як і МР-38 працювала по принципу вітдачі вільного затвора. Замикання каналу ствола робилось масивным затвором, підпертим поворотною пружиною. За рахунок відносно великої маси рухливих деталей та наявності пневматичного демпфера пістолет-кулемет має відносно низький темп стрільби, що сприятливо позначилось на влучності.

Посилання