Літні Олімпійські ігри 2004
Літні Олімпійські ігри 2004 | ||||
---|---|---|---|---|
Країн | 201 | |||
Спортсменів | 10 625 | |||
Розіграно медалей | 301 комплект в 28 видах | |||
Церемонія відкриття | 13 серпня 2004 | |||
Церемонія закриття | 29 серпня 2004 | |||
Вебсторінка | olympics.com/en/olympic-games/athens-2004 | |||
← 2000 2008 → | ||||
Літні Олімпійські ігри 2004 у Вікісховищі |
XXVIII літні Олімпійські ігри — проходили з 13 по 29 серпня 2004 в Афінах, Греція, на олімпійському спортивному комплексі OAKA імені Спиридона Луїса. Головною спортивною ареною Олімпіади був Олімпійський стадіон OAKA
В змаганнях взяли участь 10 625 спортсменів з 201 країни. Загалом було розіграно 301 комплект нагород в 28 видах спорту. Ігри відвідало 3 875 479 глядачів.
Результати літніх Олімпійських ігор 2004 в Афінах
№ п/п | Країна | золото | срібло | бронза | всі |
---|---|---|---|---|---|
1 | США | 35 | 39 | 29 | 103 |
2 | КНР | 32 | 17 | 14 | 63 |
3 | Росія | 27 | 27 | 38 | 92 |
4 | Австралія | 17 | 16 | 16 | 49 |
5 | Японія | 16 | 9 | 12 | 37 |
6 | Німеччина | 14 | 16 | 18 | 48 |
7 | Франція | 11 | 9 | 13 | 33 |
8 | Італія | 10 | 11 | 11 | 32 |
9 | Південна Корея | 9 | 12 | 9 | 30 |
10 | Велика Британія | 9 | 9 | 12 | 30 |
11 | Куба | 9 | 7 | 11 | 27 |
12 | Україна | 9 | 5 | 9 | 23 |
13 | Угорщина | 8 | 6 | 3 | 17 |
14 | Румунія | 8 | 5 | 6 | 19 |
15 | Греція | 6 | 6 | 4 | 16 |
16 | Норвегія | 5 | 0 | 1 | 6 |
17 | Нідерланди | 4 | 9 | 9 | 22 |
18 | Бразилія | 4 | 3 | 3 | 10 |
19 | Швеція | 4 | 1 | 2 | 7 |
20 | Іспанія | 3 | 11 | 5 | 19 |
21 | Канада | 3 | 6 | 3 | 12 |
22 | Туреччина | 3 | 3 | 4 | 10 |
23 | Польща | 3 | 2 | 5 | 10 |
24 | Нова Зеландія | 3 | 2 | 0 | 5 |
25 | Таїланд | 3 | 1 | 4 | 8 |
26 | Білорусь | 2 | 6 | 7 | 15 |
27 | Австрія | 2 | 4 | 1 | 7 |
28 | Ефіопія | 2 | 3 | 2 | 7 |
29 | Іран | 2 | 2 | 2 | 6 |
30 | Словаччина | 2 | 2 | 2 | 6 |
31 | Тайвань | 2 | 2 | 1 | 5 |
32 | Грузія | 2 | 2 | 0 | 4 |
33 | Болгарія | 2 | 1 | 9 | 12 |
34 | Узбекистан | 2 | 1 | 2 | 5 |
35 | Ямайка | 2 | 1 | 2 | 5 |
36 | Марокко | 2 | 1 | 0 | 3 |
37 | Данія | 2 | 0 | 6 | 8 |
38 | Аргентина | 2 | 0 | 4 | 6 |
39 | Чилі | 2 | 0 | 1 | 3 |
40 | Казахстан | 1 | 4 | 3 | 8 |
41 | Кенія | 1 | 4 | 2 | 7 |
42 | Чехія | 1 | 3 | 4 | 8 |
43 | ПАР | 1 | 3 | 2 | 6 |
44 | Хорватія | 1 | 2 | 2 | 5 |
45 | Литва | 1 | 2 | 0 | 3 |
46 | Єгипет | 1 | 1 | 3 | 5 |
47 | Швейцарія | 1 | 1 | 3 | 5 |
48 | Індонезія | 1 | 1 | 2 | 4 |
49 | Зімбабве | 1 | 1 | 1 | 3 |
50 | Азербайджан | 1 | 0 | 4 | 5 |
51 | Бельгія | 1 | 0 | 2 | 3 |
52 | Багамські Острови | 1 | 0 | 1 | 2 |
53 | Ізраїль | 1 | 0 | 1 | 2 |
54 | Домініканська Республіка | 1 | 0 | 0 | 1 |
55 | Ірландія | 1 | 0 | 0 | 1 |
56 | Камерун | 1 | 0 | 0 | 1 |
57 | ОАЕ | 1 | 0 | 0 | 1 |
58 | Північна Корея | 0 | 4 | 1 | 5 |
59 | Латвія | 0 | 4 | 0 | 4 |
60 | Мексика | 0 | 3 | 1 | 4 |
61 | Португалія | 0 | 2 | 1 | 3 |
62 | Сербія та Чорногорія | 0 | 2 | 0 | 2 |
63 | Фінляндія | 0 | 2 | 0 | 2 |
64 | Словенія | 0 | 1 | 3 | 4 |
65 | Естонія | 0 | 1 | 2 | 3 |
66 | Гонконг | 0 | 1 | 0 | 1 |
67 | Індія | 0 | 1 | 0 | 1 |
68 | Парагвай | 0 | 1 | 0 | 1 |
69 | Венесуела | 0 | 0 | 2 | 2 |
70 | Нігерія | 0 | 0 | 2 | 2 |
71 | Колумбія | 0 | 0 | 1 | 1 |
72 | Монголія | 0 | 0 | 1 | 1 |
73 | Сирія | 0 | 0 | 1 | 1 |
74 | Тринідад і Тобаго | 0 | 0 | 1 | 1 |
75 | Еритрея | 0 | 0 | 1 | 1 |
Олімпійські чемпіони України
- Білоног Юрій – легка атлетика (штовхання ядра)
- Гончаров Валерій – спортивна гімнастика (вправи на брусах)
- Клочкова Яна – плавання (200 м і 400 м комплексне плавання)
- Костевич Олена – стрільба стендова (пневматичний пістолет)
- Мерлені Іріні – боротьба вільна (48 кг)
- Нікітін Юрій – стрибки на батуті
- Скакун Наталія – важка атлетика (до 63 кг)
- Тедеєв Ельбрус – боротьба вільна (66 кг)
Срібні призери України
- Гонтюк Роман – дзюдо
- Калініна Ганна – вітрильний спорт
- Красовська Олена – легка атлетика
- Леончук Георгій – вітрильний спорт
- Лука Родіон – вітрильний спорт
- Матевушева Світлана – вітрильний спорт
- Разорьонов Ігор – важка атлетика
- Таран Руслана – вітрильний спорт
Бронзові призери України
- Балабанова Анна – веслування на байдарках
- Білоущенко Сергій – веслування академічне
- Безсонова Анна – художня гімнастика
- Борисенко Наталя – гандбол
- Бородіна Анастасія – гандбол
- Бурмистрова Ганна – гандбол
- Вергелюк Марина – гандбол
- Гончарова Ірина – гандбол
- Грачов Дмитро – стрільба з лука
- Гринь Сергій – веслування академічне
- Заспа Лариса – гандбол
- Ликов Олег – веслування академічне
- Ляпіна Наталія – гандбол
- Маркушевська Галина – гандбол
- Осипенко Інна – веслування на байдарках
- Радченко Олена – гандбол
- Райхель Оксана – гандбол
- Рубан Віктор – стрільба з лука
- Семикіна Тетяна – веслування на байдарках
- Сердінов Андрій – плавання
- Сердюк Олександр – стрільба з лука
- Стьопіна Віта – легка атлетика
- Сюкало Ганна – гандбол
- Терещук-Антипова Тетяна – легка атлетика
- Третяк Владислав – фехтування
- Цигиця Олена – гандбол
- Череватова Олена – веслування на байдарках
- Шапошников Леонід – веслування академічне
- Шинкаренко Тетяна – гандбол
- Шевченко Людмила – гандбол
- Яценко Олена – гандбол
Див. також
Посилання
- IOC page on Athens
- Athens 2004 Olympic Games coverage by Community-online.com
- Costs of hosting the 2004 Olympics
- Фото відкриття Олімпіади 2004
- Pictures backstage from the opening ceremony
- Новини BBC з Олімпійських ігор 2004
Це незавершена стаття про спорт. Ви можете допомогти проєкту, виправивши або дописавши її. |