ППШ-41

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 02:33, 17 червня 2012, створена 76.172.95.35 (обговорення) (Категорія:Зброя Другої світової війни)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Шаблон:Firearm 7.62мм пістолет-кулемет зразку 1941 системи Шпагіна (ППШ) - пістолет-кулемет, розроблений радянським конструктором Георгієм Шпагіним, прийнято на озброєння Червоної армії у 1941 році. Знято з озброєння у 1951 році, коли на зміну ПКШ надійшов автомат Калашникова.

Використовувався у Другій світовій війні, в Корейській війні та у В'єтнамській війні

Конструкція

Ствол пістолета-кулемета ППШ — знімний і може відділятися при повному розбиранні і замінюватися на іншій. У коробці затвора поміщений масивний затвор, підтиснений зворотно-бойовою пружиною. У тильній частині коробки затвора є фібровий амортизатор, пом'якшувальний при стрільбі удар затвора в крайньому задньому положенні. На рукоятці затвору змонтований простий запобіжний пристрій, повзун, що переміщається уздовж рукоятки.

Спочатку пістолет-кулемет ППШ був забезпечений секторним прицілом, розрахованим на стрілянину, на дистанцію до 500 м, нарізаний на кожних 50 метрів. Під час війни секторний приціл був замінений простішим перекидним ціликом з двома прорізами для стрільби на 100 і 200 м. Досвід бойових дій показав, що така дистанція сповна достатня для пістолета-кулемета і такий приціл, простіший по пристрою і технологічно, не знижує бойової якості зброї.

Використання

ПКШ було прийнято на озброєння Червоної армії у 1941 році.

У 1942 році розпочався випуск ППШ у Ірані.

На перший рік війни цей ППШ був єдиним масовим у Червоній армії. Німецькі війська також використовували захоплені ППШ. Такі ПК у Вермахті називалися: 9-mm Maschinenpistole 717(r). Після війни ППШ активно поставлявся в основному у держави Варшавського договору. Значна кількість цих пістолетів-кулеметів була поставлена до Китаю. Вироблявся у Північній Кореї під кодовим ім'ям "модель 49".

Посилання