Вулиця Захисників Миколаєва

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Версія для друку більше не підтримується і може мати помилки обробки. Будь ласка, оновіть свої закладки браузера, а також використовуйте натомість базову функцію друку у браузері.
Захисників Миколаєва
Миколаїв
Костел св. Йосипа
Костел св. Йосипа
Колишні назви
Молдаванська, Глазенапівська, Декабристів
Загальні відомості
Протяжність2,5 км
Транспорт
Трамваї№ 1, № 3
Покриттяасфальт, бруківка
Будівлі, пам'ятки, інфраструктура
ХрамиКостел святого Йосипа
Державні установиГоловне Управління СБУ в Миколаївській області, Головний офіс ПАТ «Укрексімбанк», Головне управління МВС в Миколаївській області, Миколаївський окружний адміністративний суд
Навчальні закладиМиколаївська філія Київського національного університету культури і мистецтв
Заклади культурикінотеатр «Піонер», Дитяче містечко «Казка», органна зала в Костьолі святого Йосипа
Зовнішні посилання
У проєкті OpenStreetMapпошук у Nominatim
Мапа
Мапа
CMNS: Вулиця Захисників Миколаєва у Вікісховищі

Вулиця Захисників Миколаєва — історична вулиця Миколаєва, що з'єднує Історичний центр Миколаєва з районом старого залізничного вокзалу. Пролягає від вулиці Адміральської до вулиці Образцова та Привокзальної площі.

Історія

Одна з перших поперечних вулиць міста. За пропозицією поліцмейстера П. І. Федорова, спершу її було названо Молдаванською, через те, що вона проходила повз Молдавський будинок, в якому влітку розміщувалося Морське зібрання. Молдавський будинок було привезено до Миколаєва за наказом Потьомкіна з Молдови.

Одначе адмірал О. С. Грейг не затвердив цю назву. В 1835 році поліцмейстер Г. Г. Автономов вдруге запропонував ту саму назву і адмірал М. П. Лазарєв затвердив її.

В 1882 році вулиця була перейменована на Глазенапівську в пам'ять про адмірала генерал-ад'ютанта Богдана Олександра (Готліба) фон Глазенапа, який командував Чорноморським флотом і був військовим губернатором Миколаєва протягом 1860—1871 років.

В 1919 вулиця була перейменована вдруге і стала вулицею Декабристів — на честь декабристів, які мешкали в місті: Олександра і Йосипа Поджіо і Миколи Чижова.

На початку XIX століття вулиця почала забудовуватись будинками в класичному стилі для купецького прошарку населення. В 1896 році було зведено Римо-католицький костел святого Йосипа за проектом одеського архітектора і художника В. О. Домбровського.

26 липня 2024 року розпорядженням голови Миколаївської обласної державної адміністрації Віталія Кіма відповідно до Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії» вулицю Декабристів перейменовано на вулицю Захисників Миколаєва[1][2].

Пам'ятки архітектури та історії

Галерея

Див. також

Примітки

  1. Кім, Віталій (26 липня 2024). Розпорядження вiд 26 липня 2024 № 273-р «Про перейменування об’єктів топонімії». Миколаївська обласна державна адміністрація. Архів оригіналу за 26 липня 2024. Процитовано 29 липня 2024.
  2. Орлик, Катерина (26 липня 2024). Без вулиць Адмірала Макарова, Декабристів та Лермонтова. У Миколаєві затверджено перейменування вулиць. 0512.com.ua — Сайт міста Миколаєва. Процитовано 26 липня 2024.

Посилання

Джерела