Кобилочка співоча

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Версія для друку більше не підтримується і може мати помилки обробки. Будь ласка, оновіть свої закладки браузера, а також використовуйте натомість базову функцію друку у браузері.
Кобилочка співоча
Співоча кобилочка (Колката, Західний Бенгал, Індія)
Співоча кобилочка (Колката, Західний Бенгал, Індія)
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Горобцеподібні (Passeriformes)
Родина: Кобилочкові (Locustellidae)
Рід: Helopsaltes
Вид: Кобилочка співоча
Helopsaltes certhiola
(Pallas, 1811)
Ареал виду     Гніздування      Зимування
Ареал виду     Гніздування      Зимування
Підвиди

(Див. текст)

Синоніми
Locustella certhiola (Pallas, 1811)
Motacilla certhiola Pallas, 1811
Посилання
Вікісховище: Helopsaltes certhiola
Віківиди: Helopsaltes certhiola
ITIS: 560835
МСОП: 22714664
NCBI: 126877
яйце Locustella certhiola - Тулузький музей

Коби́лочка співоча[2] (Helopsaltes certhiola) — вид горобцеподібних птахів родини кобилочкових (Locustellidae). Мешкає в Азії.

Опис

Довжина птаха становить 12—16 см, довжина крила 6—7 см, вага 18 г. Виду не притаманний статевий диморфізм. Верхня частина тіла коричнева, поцяткована світлими смужками, крила і надхвістя рудувато-коричневі, поцятковані широкими темними смугами. Над очима білі «брови». Нижня частина тіла сірувато-біла. У молодих птахів груди жовтуваті, поцятковані темними смужками. Дзьоб чорний, лапи тілесного кольору. Спів багатий на різноманітні трелі.

Підвиди

Виділяють п'ять підвидів:[3]

Поширення і екологія

Співочі кобилочки гніздяться на сході Центральної Азії, в Сибіру і в Північно-Східній Азії. Зимують на сході Індії, в Бангладеш, на заході Індокитаю, іноді на Шрі-Ланці та на Великих Зондських островах. Бродячі особини спостерігалися в Європі, зокрема в Бельгії, Нідерландах, Великій Британії, Ірландії і Польщі. Міграція у вирій починається в серпні і продовжується до середини вересня. Додому співочі кобилочки повертаються в середині травня. До місць гніздування в Сибіру птахи прибувають в кінці травня-на початку червня.

Співочі кобилочки живуть на болотах, заплавних луках, порослих високою травою і в чагарникових заростях на узліссях. Зимують на рисових полях і в очеретяних заростях. Зустрічаються на висоті до 1900 м над рівнем моря.

Поведінка

Співочі кобилочки живляться комахами та іншими безхребетними. Гніздо розміщується близько до землі, в густій траві. В кладці від 4 до 6 білих або рожевуватих яєць, поцяткованих темними плямками.

Примітки

  1. BirdLife International (2016). Helopsaltes certhiola. Архів оригіналу за 12 Листопада 2021. Процитовано 12 Листопада 2021.
  2. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.
  3. Gill, Frank; Donsker, David; Rasmussen, Pamela, ред. (July 2021). Grassbirds, Donacobius, Malagasy warblers, cisticolas, allies. IOC World Bird List Version 11.2. International Ornithologists' Union. Архів оригіналу за 4 Жовтня 2018. Процитовано 07 листопада 2021.

Посилання