Облога

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 10:36, 7 вересня 2010, створена Maverick (обговорення | внесок) (Створена сторінка: {{Військова справа}} right|thumbnail|300px|[[Требушет — середньовічне метальне знаря...)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Требушет — середньовічне метальне знаряддя біля замка де Бо у Франції (реконструкція), яке використовувалося для облоги. Могло метати два снаряди на годину.

Облога — тривала військова блокада блокада міста або фортеці з наміром захопити об'єкт подальшим штурмом або змусити гарнізон капутювати в результаті виснаження його сил.

Облога починається за умови супротиву зі сторони міста або фортеці, у випадку, якщо капітуляція відкидається захисниками і місто або фортецю неможливо захопити швидко. Сторона, яка починає облогу, як правило, повністю блокує об'єкт, порушуюючи постачання боєприпасами, їжею, водою та іншими ресурсами. При облозі атакуючі можуть використовувати знаряддя облоги і артилерію для руйнування укріплень і здійснювати підкопи для проникнення всередину об'єкта.

Історія

Виникнення облоги як способу ведення бойових дій пов'язано з розвитком міст. При розкопках древніх міст на Ближньому Сході знайдені ознаки захисних споруд у вигляді стін. В період Відродження і в ранній сучасний період облога була основним способом ведення війни в Європі. Слава Леонардо да Вінчі, як творця фортифікаційних укріплень співвідносна з його славою художника.

Середньовічні військові кампанії в основному покладалися на успіх облог. В епоху наполеонівських війн використання більш потужнього артилерійського озброєння привело до зниження значення фортифікаційних укріплень. До початку ΧΧ століття фортифікаційні стіни були замінені на рови, фортифікаційні замки замінені на бункери. В ΧΧ столітті смисл класичної облоги майже зник. З розвитком мобільної війни, єдина сильно укріплена фортеця не має такого вирішального значення як це було раніше. Спосіб ведення війни за допомогою облоги вичерпав себе з появою можливості доставки величезних об'ємів засобів руйнування до стратегічної цілі.

Відомі облоги

Шаблон:Link FA Шаблон:Link FA Шаблон:Link FA Шаблон:Link FA