Розв'язка (фільм)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Розв'язка
рос. Развязка
Жанрдетектив
Режисер Микола Розанцев
Сценарист Анатолій Ромов
У головних
ролях
Юрій Гусєв
Микола Тимофєєв
Олексій Яковлєв
Петро Шелохонов
Оператор Володимир Бурикін
Композитор Микола Червинський
ХудожникГрач'я Мекінян
Кінокомпанія«Ленфільм»
Тривалість76 хв.
Моваросійська
КраїнаСРСР СРСР
Рік1969
IMDbID 0314563

«Розв'язка» — радянський чорно-білий пригодницький художній фільм, поставлений на кіностудії «Ленфільм» в 1969 році режисером Миколою Розанцевим. Початковий сценарій Анатолія Ромова і режисера Миколи Розанцева називався «Прихований ворог». Фільм було знято та завершено під назвою «Прихований ворог» (1968). Потім цензура змусила режисера змінити назву на «Амністії не підлягає». Але біда була попереду.

В «Прихований ворог» режисер Розанцев і сценарист Ромов ризикнули, показавши реальну ситуацію в СРСР. Петро Шелохонов грав красивого шпигуна, який таємно вбиває людей і проникає в радянські війська, одягнувши форму капітана. Реліз кінофільму у 1969 році збігся з замахом на Леоніда Брежнєва: озброєна людина Віктор Ільїн, який проник в Московський Кремлі носив радянську форму поліції вчинив замах на Леоніда Брежнєва. Міністр внутрішніх справ СРСР Щолоков написав гнівне нарікання у Центральний Комітет Комуністичної партії Радянського Союзу вимагаючи, щоб даний "антирадянський" кінофільм був заборонений. Фільм одразу був заборонений і кінонегативи вилучено та знищено. Петро Шелохонов був цензурований. Потім сценарій фільму був повністю змінений і перетворений на інший сюжет для створення іншого фільму, який вийшов у кінця 1969 року під назвою "Розв'язка". В цьому фільмі шпигуна знову грав Петро Шелохонов, але повинен носити білу сорочку замість радянській формі поліції, за наказам Радянського КДБ.

Прем'єра фільму "Розв'язка" в СРСР відбулася 26 січня 1970 року.

Сюжет

[ред. | ред. код]

В Управління державної безпеки Ленінграда здався чоловік, який працював зв'язковим на іноземну розвідку, але своїх спільників він ніколи не бачив, і тепер чекістам належить знайти їх, маючи мінімум даних. У дачному передмісті Ленінграда живе якийсь Сотников. Він одружився і влаштувався директором кінотеатру. Незабаром контррозвідники Андрій Батурін і Ігор Краснюк уже ведуть складну справу зі вбивством і декількома підозрюваними. Молоді слідчі виходять на резидента іноземної розвідки… Вони діють без зовнішніх ефектних прийомів (бійок, погонь й інших атрибутів пригодницького жанру). Контррозвідники вдаються до допомоги досвідченого чекіста і змушують Сотникова помилятися, що призводить до провалу його шпигунської діяльності. Шпигун заарештований і амністії не підлягає…

У ролях

[ред. | ред. код]

Знімальна група

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]
  • Розв'язка на сайті IMDb (англ.)