Przejdź do zawartości

Dyskusja wikipedysty:Dalkentis

Treść strony nie jest dostępna w innych językach.
Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Witaj w Wikipedii, Dalkentis!

[edytuj kod]

Cieszymy się, że utworzyłeś(aś) konto użytkownika. Mamy nadzieję, że zostaniesz tutaj z nami na dłużej. Na początek przedstawiamy kilka informacji o tym, jak włączyć się do tworzenia największej encyklopedii świata.

Zanim zaczniesz edytować artykuły, poświęć nieco czasu na zapoznanie się z wypracowanymi przez nas zasadami:

Należy pamiętać, że odrębne artykuły tworzyć można dla istotnych tematów (→ zobacz wytyczne dotyczące encyklopedyczności).

Wikipedię można edytować na dwa sposoby. Edytor wizualny jest prostszym, bardziej intuicyjnym narzędziem. Z kolei edytor kodu źródłowego daje dostęp do bardziej zaawansowanych funkcji. Można łatwo przełączać się między nimi. Najłatwiej jest nauczyć się edytowania w praktyce, dlatego też po wykonaniu wybranym sposobem kilku edycji testowych w swoim brudnopisie śmiało edytuj strony!

W naszych szeregach mamy przewodników, którzy pomogą Ci w Twoich pierwszych edycjach. Wikipedyści z pewnością odpowiedzą na każde pytanie dotyczące edytowania Wikipedii. Możesz zadać je tutaj. Pomocnych wikipedystów znajdziesz też na naszym czacie. Jeżeli chcesz samodzielnie szukać stron pomocy, najlepiej zacznij od tej strony (w menu po lewej „Pomoc”). Możesz też ustawić własne preferencje m.in. dotyczące wyglądu stron i ułatwień w edytowaniu (tu kilka słów wyjaśnienia).

Kilka rad na koniec. Komunikując się na stronach dyskusji, ale nie w artykułach, podpisujemy się poprzez wpisanie czterech tyld (~~~~). Po zapisaniu strony w miejsce tyld pokaże się Twój podpis: podlinkowany nick z datą edycji (tak jak mój na dole). Chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisz się na jego stronie dyskusji, bowiem wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości (taki jak Ty przed chwilą) i będzie mogła Ci odpowiedzieć.

Aha, jeśli chcesz, napisz coś o sobie na swojej stronie użytkownika. Powodzenia!

-- Wojciech Pędzich Dyskusja 15:43, 10 sie 2016 (CEST)[odpowiedz]

Ad:Canberra

[edytuj kod]
Ad:Canberra

Hej, czy mógłbyś przetłumaczyć szablony Cite z angielskiego? Możesz skorzystać z konwertera, który automatycznie tłumaczy nazwy pól. --The Polish (query) 21:05, 10 sie 2016 (CEST)[odpowiedz]

Witaj. Czy mógłbyś poprzeć swoje zmiany, poprzez podanie linków referencyjnych do źródeł (patrz Weryfikowalność)? -- Pewu 16:07, 19 sie 2016 (CEST)[odpowiedz]

Wyspy

[edytuj kod]

Witaj, czy możesz wytłumaczyć tą edycję [1]? Pozdrawiam--Tokyotown8 (dyskusja) 15:44, 18 paź 2016 (CEST)[odpowiedz]

  • Ponownie proszę o wytłumaczenie tej edycji--Tokyotown8 (dyskusja) 15:49, 18 paź 2016 (CEST)[odpowiedz]
    • Witaj, według polskiej Komisji Standaryzacji Nazw Geograficznych, polska nazwa stolicy Wysp Allandzkich to Maarianhamina, zatem ostatni raz proszę Cię o wytłumaczenie swoich edycji Pozdrawiam--Tokyotown8 (dyskusja) 16:52, 18 paź 2016 (CEST)[odpowiedz]
    • Nie widzę przeszkód, aby polski artykuł o stolicy Wysp Alandzkich miał jako główną nazwę tę, która pojawia się w praktycznie wszystkich polskich artykułach o tych Wyspach, a świadczy to tylko o tym, jak bardzo rozbieżne jest stanowisko Komisji Standaryzacji Nazw Geograficznych z rzeczywistością (nawiasem mówiąc wskaż mi, gdzie jest mowa o tym, że nazwa Mariehamn jest błędna? W tym wykazie komisji jest mowa o nazwach zalecanych, a nie nakazanych - i taką nazwą jest Maarianhamina, zalecaną, a nie nakazaną właśnie, a to jest różnica). Poza tym w artykułach na Wikipedii w innych językach funkcjonuje ta nazwa, którą ja wpisałem do naszego artykułu.
      • Dziękuje, że raczyłeś odpowiedzieć. Ja też nie widzę przeszkód, tym nie mniej obowiązują nas źródła jak najbardziej rzetelne, tym samym za takowe możemy uznać oficjalne stanowisko polskiej Komisji Standaryzacji Nazw Geograficznych, która za "polską" nazwę uznaje tą, pod którą w tym momencie jest artykuł o stolicy Wysp Alandzkich. Swoje stanowisko Komisja wyraziła w 2010 rok (może również wcześniej ale nie sprawdzałem) i podtrzymała trzy lata później, w 2013 roku. Nie mnie oceniać czy jest to słuszne stanowisko czy nie, dobre czy błędne itd. Takie jest i jest to źródło. Wszelkie przewodniki czy strony internetowe o rowerowych wycieczkach po wyspach nie oddają oficjalnego stanowiska, którym się kierujemy. Używamy nazwy zalecanej i już. Oczywiście masz prawo uważać inaczej. Możesz temat poddać pod dyskusje np tutaj Wikipedia:Kawiarenka/Artykuły. Możesz się tam podzielić swoimi wątpliwościami i zobaczymy co inni na to. Od siebie dodam, że mnie jest totalnie obojętne pod jaką nazwą istnieje artykuł, tym nie mniej musimy przestrzegać zasad--Tokyotown8 (dyskusja) 18:13, 18 paź 2016 (CEST)[odpowiedz]
        • Przede wszystkim przepraszam, że odpowiedziałem trochę późno, no ale potrzebowałem trochę czasu na przełknięcie tego swoistego rodzaju absurdu, jakim jest zalecenie oficjalnej nazwy stolicy Wysp Alandzkich Komisji Standaryzacji Nazw Geograficznych mojego kraju. Bo to w mojej ocenie absurd, żeby zalecać nazwę, której w praktyce przysłowiowy nikt nie używa - i tu znowu się powołam na autorów wszystkich znanych mi polskich artykułów o Wyspach Alandzkich, co do których nie mam zamiaru poddawać w wątpliwość ich kompetencji, bo zapewne wielu z nich swoje artykuły napisało pod wpływem doświadczeń empirycznych (w sensie "byli na Wyspach i widzieli jak jest naprawdę"). No ale dobra, niech ci będzie że wspomniana wyżej Komisja to jakaś geograficzna wyrocznia i jej stanowiska trzymamy się kurczowo jak małpa gałęzi (przypomnę jednak pro forma, że ta Komisja zaleca nazwę Maarianhamina, a nie nakazuje jej stosowania). Ja zaproponowałem zatem pogrubienie dwóch nazw stolicy Wysp Alandzkich, przy niezmienianiu ich kolejności i dodanie przy tej drugiej, szwedzkiej nazwie mojego przypisu odnoszącego się do jednego z turystycznych artykułów - to moim zdaniem rozwiązanie kompromisowe i uwzględniające oprócz zatwardziałości Komisji także zdanie rzeczywistości. A ty co zrobiłeś? Nie zaakceptowałeś tego i jeszcze zabezpieczyłeś ten artykuł tak, że nie mam możliwości jego edytowania (ciekawe swoją drogą na jaki czas). I prawdę mówiąc poczułem się trochę jak jakiś wandal ukarany za swój czyn. Tymczasem ja nie mam w żadnym razie złych intencji, tylko wyłącznie dobre. Nie po to przystąpiłem do grona użytkowników Wikipedii, żeby czynić źle. Zrobiłem to po to, by czynić ją lepszą, by ją poprawiać tak, żeby prezentowała się jak najlepiej na tle innych wersji językowych Wikipedii.
          • Witaj. Zaproponowałeś pogrubienie dwóch nazw stolicy Wysp Alandzkich, przy niezmienianiu ich kolejności i dodanie przy tej drugiej, szwedzkiej nazwie mojego przypisu odnoszącego się do jednego z turystycznych artykułów??? Masz na myśli tą edcyje [2]????? Wydaje mi się, że mnóstwo o tej edycji można powiedzieć ale na pewno nie to co powyżej. A może ta edycja [3]??? Tu też jakby "niezmienianie" ich kolejności nieco rozmija się z rzeczywistością (porównaj jak było a jak Ty zmieniłeś) itd. itd. Oczywiście, że nie zaakceptowałem! Mając do dyspozycji źródło w postaci oficjalnego stanowiska komisji i źródło, z którego skorzystałeś Ty, czyli strona internetowa Henryka Gwardaka, organisty.....cóż, stanowisko komisji wydało mi się bardziej rzetelne. Staram się z Tobą skontaktować, piszę do Ciebie raz, drugi i trzeci, bez żadnej reakcji to czego oczekujesz? Ile razy Twoim zdaniem powinienem napisać abyś raczył zareagować? Dziesięć? Sto? Zabezpieczyłem stronę i...cóż, pojawiła się odpowiedź. Nie traktuję Cię jak wandala bo bym od razu zablokował Ci możliwość dalszych (wszystkich) edycji. Powtarzam, zupełnie nie interesuje mnie jak będzie brzmiała nazwa, interesuje mnie jednak na podstawie jakiego/jakich źródeł zostanie ona użyta. Najlepszym miejscem do dyskusji na ten temat będzie kawiarenka, do której link Ci podesłałem. Pozdrawiam--Tokyotown8 (dyskusja) 18:59, 18 paź 2016 (CEST)[odpowiedz]
            • Chodziło mi o tą edycję [4]. Te podane przez ciebie z całą pewnością nie są kompromisowe, to są te dwie początkowe, co do których fakt przesadziłem, ty je odrzuciłeś i umotywowałeś. Zrozumiałem to, dlatego przygotowałem tą, do której link podaję, ale i tak została odrzucona, ponadto nałożyłeś blokadę. Jeszcze raz przepraszam za zbyt późną odpowiedź.
              • Tak jak teraz Maarianhamina?--Tokyotown8 (dyskusja) 19:28, 18 paź 2016 (CEST)[odpowiedz]
                • No nie jest to co prawda kropka w kropkę ta sama wersja co z tego linku, ale może być. Niemniej jednak chciałbym wprowadzić do niej kilka poprawek natury stylistycznej (żadnych dużych), z tym że jest ta blokada niestety.
                  • Zatem działaj! Zdjąłem zabezpieczenie--Tokyotown8 (dyskusja) 19:38, 18 paź 2016 (CEST)[odpowiedz]
                    • No, gotowe. Myślę, że taka wersja jest do przyjęcia.
                      • Już przejrzałem, ok...ale ten Gwardak to lekka porażka, przy całym szacunku dla Pana Gwardaka--Tokyotown8 (dyskusja) 19:50, 18 paź 2016 (CEST)[odpowiedz]
                        • Może nie jest geografem z wykształcenia, niemniej jednak w mojej ocenie nie jest to powód do jakiegoś nadmiernego powątpiewania w jego wiedzę. Tak czy owak dzięki za przejrzenie i cieszę się z tego, że udało się znaleźć korzystne rozwiązanie sprawy.

Podpis

[edytuj kod]
Wstawianie podpisu

Witaj. Poniżej zamieszczam kilka informacji o podpisywaniu się i prowadzeniu dyskusji:

  • Na stronach dyskusji, w głosowaniach podpisujemy się poprzez wpisanie ~~~~ (czterech tyld) – możesz w tym celu użyć odpowiedniego przycisku na pasku edycji (patrz ilustracja obok, po prawej). Po zapisaniu strony pokaże się Twój nick z linkiem i datą. Podpis może zostać zmieniony w preferencjach, ale powinien zawierać Twój nick.
  • Nie podpisujemy się w artykułach – Twój wkład pozostanie widoczny w jego historii (kliknij zakładkę historia i autorzy).
Tak będzie wyglądał pasek „Masz nowe wiadomości”, który pojawi się z prawej strony Twojej nazwy użytkownika
  • Na czyjeś wiadomości odpowiadaj na stronie dyskusji adresata, a nie na swojej. Wtedy on zobaczy pomarańczowy pasek z napisem „Masz nowe wiadomości”, tak jak Ty przed chwilą. W przeciwnym razie Twoja odpowiedź może pozostać niezauważona.

Stanko (dyskusja) 09:03, 20 paź 2016 (CEST)[odpowiedz]

Andrzei111 (dyskusja) 15:05, 15 lis 2016 (CET)[odpowiedz]

Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora!

[edytuj kod]

Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora – takiego jak Ty :)

W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Nie oznacza to, że artykuł musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym. Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale oczywiście warto poprawić np. literówki, jeśli się je zauważy.

Przycisk oznaczania

Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły, które są przeglądane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „ Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej jest zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub posiadasz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).

Sprawdzenie artykułu, który posiada już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. diff). Zobacz też jak patrolujemy ostatnie zmiany.

Na stronie specjalnej zdezaktualizowane przejrzane strony znajduje się lista artykułów oczekujących na ponowne przejrzenie. Zaglądaj tam, jeśli tylko masz czas.
Jak oznaczać artykuły?

Na końcu każdej strony z włączonym mechanizmem wersji przejrzanych oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Oznacz jako przejrzaną”. By oznaczyć wersję, należy kliknąć lub użyć skrótu klawiszowego Alt+⇧ Shift+S. Jeżeli chcesz odznaczyć wersję przejrzaną, musisz kliknąć „Wycofaj oznaczenie jako przejrzana”.

Cofanie zmian

Wraz z uprawnieniami redaktora uzyskałeś także możliwość szybszego cofania zmian. Oznacza to, że w przypadku ewidentnych wandalizmów możesz użyć przycisku „cofnij” (zamiast „anuluj edycję”), którego naciśnięcie powoduje natychmiastowe wycofanie edycji, bez konieczności wypełniania opisu zmian.

Jeżeli masz wątpliwości, zadaj pytanie tutaj. Postaramy się szybko odpowiedzieć.

Ten komunikat został wysłany automatycznie przez bota Beau.bot (dyskusja) 19:15, 6 gru 2016 (CET)[odpowiedz]

Dziękujemy i prosimy o więcej, Mozarteus (dyskusja) 23:55, 12 gru 2016 (CET)[odpowiedz]

  • Kując żelazo, póki gorące, dodam jeszcze, że bez przypisów, takich na poziomie tej rubryki, nie ma szans na SG, a art. umieszczenia byłby wart ;-) Czyli proszę o "usunięcie" bibliografii. Pozdrawiam. --Mozarteus (dyskusja) 23:59, 12 gru 2016 (CET)[odpowiedz]
  • A mógłbyś jaśniej, bo tak nie za bardzo rozumiem? Jakie "usunięcie" bibliografii? I do kiedy miałbym czas na zrobienie tego?Dalkentis (dyskusja) 18:46, 13 gru 2016 (CET)[odpowiedz]
    • Artykuły do rubryki powinny mieć źródła w formie przypisów. To "usunięcie" to zatem sugestia jej przerobienia na taką formę. Co do czasu... artykuł powinien być eksponowany w ciągu miesiąca, wcześniej powinny to sprawdzić co najmniej trzy osoby, czym szybciej zatem to zrobisz, tym lepiej, przejdź więc może linkiem do tabelek w rubryce i tam odpowiedz, do kiedy to dasz radę zdrobić. BTW: odpowiadając na wpis w dyskusji, rób to raczej w dyskusji piszącego do Ciebie, nie w swojej (chyba że piszący to niezalogowany użytkownik). Pozdrawiam. --Mozarteus (dyskusja) 10:25, 14 gru 2016 (CET)[odpowiedz]
      • Mniej-więcej. Przydałoby się jeszcze coś na końcach akapitów. Może niekoniecznie tak, jak w artykule Hiszpańska Szkoła Jazdy (w lwiej części napisanym tu przez mnie), ale prawie ;-) Aria szampańska też pod względem przypisów jest napisana przyzwoicie. Zresztą... co do rubryki – często właśnie artykuły bez przypisów nie są tutaj zgłaszane z założenia, a wpadło mi już w oko kilku nowych autorów piszących dobrze, choć niedodających przypisów chociażby. Tutaj artykuł fajny i miałem chwilę zawahania, jednak zgłosiłem. Skoro bibliografia dobra, rozbudowana, to raczej wiedziałem, że powinno być OK. Pozdrawiam. --Mozarteus (dyskusja) 18:34, 14 gru 2016 (CET)[odpowiedz]

Hej widzę, że dobrze znać angielski czy mógłbyś rozbudować artykuł pierwszej żony Donalda Trumpa dodając więcej informacji do artykułu? Robertkarpiakpl (dyskusja) 08:38, 19 gru 2016 (CET)[odpowiedz]

Dzięki wesołych świąt wiki kolego Robertkarpiakpl (dyskusja) 20:01, 22 gru 2016 (CET) :-)[odpowiedz]

Dziękujemy i prosimy o więcej, Mozarteus (dyskusja) 23:41, 20 gru 2016 (CET)[odpowiedz]

Dziękujemy i prosimy o więcej, Mozarteus (dyskusja) 23:14, 21 gru 2016 (CET)[odpowiedz]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Torrosbak (dyskusja) 17:58, 1 sty 2017 (CET)[odpowiedz]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Torrosbak (dyskusja) 12:42, 3 sty 2017 (CET)[odpowiedz]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Torrosbak (dyskusja) 09:19, 4 sty 2017 (CET)[odpowiedz]

Dalkentis chciałem się spytać znalazł być wolną chwilę, aby rozbudować tylko ten artykuł o tej modelce? Robertkarpiakpl (dyskusja) 21:48, 4 sty 2017 (CET)[odpowiedz]

Ambasada Stanów Zjednoczonych znajduje się dużo dalej od Pariser Platz,to samo Ambasada Rosji i Wielkiej Brytanii, jedyna to Ambasada Francji. Pozdrawiam serdecznie z Berlina i życzę tobie przyjemnego dnia. --J.Dygas (dyskusja) 14:08, 25 sty 2017 (CET)[odpowiedz]

Tak, Wilhelmstr., może napisz tak jak na de Wikipedii. Jak dobrze znasz niemiecki? Jak widzisz ja nie mam problemów z tym językiem. Mieszkam od 35 lat tu . Pozdrawiam serdecznie z Berlina i naturalnie składam życzenia byś na naszej Wikipedii robił super arty. Aha, Węgierska jeszcze dalej.--J.Dygas (dyskusja) 15:32, 25 sty 2017 (CET)[odpowiedz]

Dziękujemy i prosimy o więcej, Mozarteus (dyskusja) 15:17, 27 lut 2017 (CET)[odpowiedz]

Dziękuję za napisanie, brak dotychczas hasła o pomniku Wielkiego Fryderyka był niewątpliwie skandalem :) Hoa binh (dyskusja) 15:06, 15 mar 2017 (CET)[odpowiedz]

Dziękujemy i prosimy o więcej, Hoa binh (dyskusja) 15:08, 15 mar 2017 (CET)[odpowiedz]

Pozwalam sobie wrócić do kwestii użycia w tym artykule miana „królowa” wobec Katarzyny, żony elektora brandenburskiego. Starałem się znaleźć odpowiednik niemieckiego terminu o którym mi wspominałeś, i, o ile w książkach mi się nie udało, to w internecie tak – kurfirstowa oraz kurfirstowa. Czy te źródła są wystarczająco wiarygodne, by zastosować ten polski termin? Frangern (dyskusja) 15:45, 16 mar 2017 (CET)[odpowiedz]

Ah, jak zwykle wszystko musi być skomplikowane u tych Niemców, nawet historia ;) . Teraz tak na serio: oba terminy traktuję jako synonimy, przy czym „elektor” ma jeszcze dodatkowe znaczenia, które przytoczyłeś. Kiedy się nad tym wszystkim zastanawiałem, to w pierwszej chwili doszedłem do wniosku, że częściej w stosunku do władcy Brandenburgii (i Prus) używa się określenia „kurfirst”, zatem byłbym za „kurfirstową”. Ale z drugiej strony, w artykule posługujesz się cały czas terminem „elektor”, więc może nie warto robić zamieszania i lepiej zdecydować się na formę żeńską od tego tytułu. Nie jest chyba błąd, posłużono się nim w tym haśle (jedyny jego minus to brak źródeł), jak również używa go tekst z Muzeum w Wilanowie. Więc ostatecznie proponuję użyć słowa „elektorowa”. Albo wybrać salomonowe wyjście – zamiast elektorowej czy kurfistowej napisać „małżonka władcy”. Tyle z mojej strony, mam nadzieję, że trochę ułatwiłem podjęcie decyzji. Pozdrawiam, Frangern (dyskusja) 15:54, 17 mar 2017 (CET)[odpowiedz]
Cieszę się, że mogłem pomóc. Raz jeszcze gratuluję hasła. Pozdrawiam, Frangern (dyskusja) 18:02, 21 mar 2017 (CET)[odpowiedz]

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jckowal piszże 17:17, 23 mar 2017 (CET)[odpowiedz]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Torrosbak (dyskusja) 16:04, 25 mar 2017 (CET)[odpowiedz]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:13, 14 kwi 2017 (CEST)[odpowiedz]

Podziękowanie - Wieża Einsteina

[edytuj kod]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Szoltys [Re: ] 03:16, 21 kwi 2017 (CEST)[odpowiedz]

Guernica

[edytuj kod]

Witaj,

Po kolei. 1) Niewiarygodnymi, propagandowymi bredniami są takie zdania, jak:

Atak na Guernikę jest uważany za pierwszy w historii przypadek unicestwienia cywilnego celu z powietrza - bzdura, bo, przykładowo, Japończycy już w 1932 r. bombardowali Szanghaj; Przyczyną nalotu podaną do publicznej wiadomości miało być zablokowanie dróg - nie "miało być", tylko było, taki rozkaz wydał Sperrle; Przed atakiem, w tym niewielkim mieście leżącym około 13 km za linią frontu mieszkało około 7000 ludzi, do których należy doliczyć personel i pacjentów 3 szpitali polowych oraz uchodźców, którzy uciekali przed wojskami generała Francisco Franco - jest to kłamstwo, bo w Guernice mieszkało stale 5 tys. osób, a większość autorów podaje, że było tego dnia ok. 7 tys. ludzi w mieście; Strzelcy pokładowi otworzyli ogień do uciekających ludzi i zwierząt, zaczęły wybuchać pożary, a miasto spowiła ogromna chmura dymu - ostrzeliwania najprawdopodobniej nie było, jest to wymyślona przez Steera historyjka; Angielskie media znacznie zawyżały - nie "angielskie media", tylko George Steer napisał kłamliwy artykuł na ten temat, a za nim wszystkie media podały taką wersję zdarzeń; spowodowanego przez bomby, - czy pożar był w całości spowodowany przez bomby, to kwestia bardzo dyskusyjna, którą wyjaśniłem szczegółowo w dziale Kontrowersje;

Wystarczy wyjaśnień?

2) Ponieważ we wzmiankowanym artykule nie ma ani słowa, popierającego ww tezę, że do 7 tys. ludzi należy kogoś doliczyć, jak twierdziłeś. Poza tym, artykuł ten twierdzi, że w momencie nalotu trwał targ, co jest kłamstwem, ponieważ targ skończył się koło południa. 3) Akurat Beevor jest bardzo kiepskim źródłem, jeśli chodzi o Legion Condor, jest to autor, który w książce niejednokrotnie daje wyraz swoim osobistym sympatiom i antypatiom politycznym. Jego jedynym źródłem na temat są fragmenty dziennika von Richthofena i wersja Steera. 4) Twój zarzut o portal WPolityce jest śmieszny (niestety, ale artykułu Wolickiego nie mogłem znaleźć, niemniej, jest to już kolejna wzmianka o tym, że takowy się ukazał), bo sam zalinkowałeś Gazetę Wyborczą i Onet - czyli, mówiąc delikatnie, mało obiektywne źródła.

Pozdrawiam, Andrzej1993 (dyskusja) 14:45, 4 maj 2017 (CEST)[odpowiedz]

Skoro edytowałeś artykuł, należało usunąć odwołanie do GW, które źródłem nie jest. Usunąłem Twoje przypisy, ponieważ były błędnie oznaczone, nie wstawiałem również żadnego przypisu z Beevora, a książkę jego uważam za mało wiarygodną w tej materii. Fakty są tam pomieszane z półprawdami i zwykłymi kłamstwami, pasującymi do tezy tego autora. Jego praca nie jest poświęcona Guernice, czy Legionowi Condor, a całokształtowi wojny domowej. Artykuł z Onetu jest przedrukiem z Guardiana i ma mało obiektywną formę, ale nie to jest istotne. Istotne jest w nim to, że nie ma w nim fragmentu, który był podobno zaczerpnięty z niego. Fragment o wydaniu rozkazu, jak i fragmenty dziennika von Richtofena nadal są, przeczytaj uważnie ten tekst.

Pozdrawiam, Andrzej1993 (dyskusja) 12:45, 8 maj 2017 (CEST)[odpowiedz]

’’’Zagłosuj dziś’’’ w wyborach do Rady Powierniczej WMF!

[edytuj kod]

Twoje konto spełnia kryteria udziału w głosowaniu w wyborach do Rady Powierniczej Fundacji Wikimedia - oznacza to, że możesz mieć na nie wpływ.

Tegoroczne wybory to jedne z najważniejszych w historii naszego ruchu. Najbliższe lata (a kadencja Rady trwa trzy) to czas, kiedy będą miały miejsce kluczowe zmiany technologiczne (VR, AR, AI…) i społeczne (dominacja urządzeń mobilnych, gwałtowny wzrost czytelnictwa w Azji i Afryce, znacznie większe zapotrzebowanie na multimedia…). To ważne, aby osoby wybrane do Rady miały silny mandat społeczności - jednocześnie dotychczasowa historyczna frekwencja jest bardzo niska.

Dlatego Fundacja Wikimedia podejmuje duże wysiłki, aby zwiększyć udział społeczności w głosowaniu. Nie powinno zabraknąć w tym głosowaniu także osób z polskich projektów - tylko w ten sposób możemy mieć realny wpływ na decyzje, które będą silnie kształtowały rozwój ruchu Wikimedia.

Twój głos jest bardzo ważny - w poprzednich wyborach raptem kilka tysięcy głosów wystarczało do wyboru. Algorytm głosowania powoduje, że każdy głos “za” liczy się normalnie na plus, natomiast każdy głos na “nie” ma wagę kilkukrotnie większą na minus. Głosy neutralne pozostają bez wpływu na wynik. Posługuj się zatem tym mechanizmem rozważnie. Zostało niewiele czasu!

‘’’Zagłosuj w wyborach!’’’

-- mastibot <dyskusja> 00:09, 10 maj 2017 (CEST)[odpowiedz]

Dziękujemy i prosimy o więcej, Czytelnik Janek (dyskusja) 21:16, 10 maj 2017 (CEST)[odpowiedz]

Podziękowanie - Naloty na Pragę

[edytuj kod]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:38, 6 cze 2017 (CEST)[odpowiedz]

Czy wiesz – Lustgarten

[edytuj kod]

Dziękujemy i prosimy o więcej, Dalkentis (dyskusja) 15:11, 8 cze 2017 (CEST)[odpowiedz]

Został już tylko jeden dzień, aby zagłosować w wyborach na członków finansowego komitetu doradczego przy Wikimedia Foundation - Fund Dessimination Committee. Ten organ wspiera fundację przy decydowaniu o tym, jak dystrybuować jej zasoby finansowe pomiędzy organizacje partnerskie. To ważny organ, którego skład będzie w znaczący sposób decydował o polityce finansowe WMF.

A decyzja o tym, kto wejdzie w jego skład zależeć będzie od takich osób jak Ty. Dlatego nie rezygnuj ze swojego prawa do oddania głosu w wyborach. Zagłosuj na wybranych członków FDC.

--mastibot <dyskusja> 22:16, 10 cze 2017 (CEST)[odpowiedz]

Lustgarten

[edytuj kod]

Dzięki za wyjaśnienie moich wątpliwości, w takim razie niech ten fragment nt. inauguracji katedry zostanie tak jak jest. Pozdrawiam, Frangern (dyskusja) 17:17, 16 cze 2017 (CEST)[odpowiedz]

Podziękowanie - Lustgarten

[edytuj kod]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:31, 22 cze 2017 (CEST)[odpowiedz]

Sasha

[edytuj kod]

Witaj. Nie mogę się odpowiedzialnie wypowiadać na temat tego artykułu bez porównania jego poszczególnych wersji (których były setki), tym bardziej, że o meritum, czyli piosenkarce, nie wiem właściwie nic. Co innego, gdybym był ekspertem od muzyki i tej konkretnej wokalistki. Nie sądzę, żeby w tym wypadku autor popsuł swoje własne dzieło. Niemniej uważam, że artykuły o szczególnym statusie, czyli na przykład dotyczące osób ważnych, a zwłaszcza kontrowersyjnych, powinny być po osiągnięciu konsensusu "zamrożone". Nawet autor, który dane hasło założył i napisał, nie może sobie rościć pełni praw do niego, jeśli inne osoby poświęciły swój czas na wprowadzenie poprawek, głosowanie, a choćby cichą akceptację. Przecież to nie jest tak, że tylko trzy osoby czytają propozycje do Czywiesza. Każdą propozycje czyta więcej ludzi, ale nie każdy czuje się kompetentny, żeby oceniać wszystko. Oczywiście, jeśli uważasz, że zmiany poszły zbyt daleko, możesz zgłosić wniosek o odebranie medalu, wtedy będziemy dyskutować. Ale przede wszystkim wysłuchajmy autora, kiedy będzie dostępny. Pozdrawiam. (Anagram16 (dyskusja) 18:28, 7 sie 2017 (CEST))[odpowiedz]

Sasha II

[edytuj kod]

Przy rozbudowywaniu artykułu jego sekcje mogą się powiększać na tyle, że uzasadnione jest ich wydzielanie jako osobnych artykułów, połączonych linkami wewnętrznymi, na zasadzie Adam Mickiewicz > Twórczość Adama Mickiewicza > Liryka Adama Mickiewicza > Sonety krymskie. Wtedy odchudzanie głównego artykułu jest normalne. Chodzi o to, żeby się nie powtarzać. Otwarta pozostaje natomiast kwestia, czy taki artykuł automatycznie pozostaje medalowy. Wydaje mi się, że - o ile ma właściwe proporcje i wspomniane linki - zasługuje nadal na swój medal. Ale - moim bardzo skromnym zdaniem - powinien być nośny informacyjnie nawet bez tych linków, na przykład w postaci wydruku.(Anagram16 (dyskusja) 19:10, 7 sie 2017 (CEST))[odpowiedz]

Artur odpowiedział. Chyba możemy na tym zakończyć dyskusję nad tym konkretnym artykułem. To nie znaczy, że sprawa nie powróci przy okazji innego tekstu.(Anagram16 (dyskusja) 21:19, 7 sie 2017 (CEST))[odpowiedz]
Masz prawo odpowiedzieć, co więcej, byłoby dobrze, gdybyś napisał, czy jesteś usatysfakcjonowany wyjaśnieniami. Pozdrawiam. (Anagram16 (dyskusja) 22:25, 7 sie 2017 (CEST))[odpowiedz]
Tym razem to była autorska przebudowa, ale może się zdarzyć, że ktoś zacznie grzebać w nie swoim medalowym haśle na jego szkodę, a wtedy będzie gorzej. Nie zmienia to mojej opinii, że dobre artykuły powinny być przynajmniej w minimalnym stopniu zabezpieczone. Do następnego kontaktu. (Anagram16 (dyskusja) 22:52, 7 sie 2017 (CEST))[odpowiedz]

Kronprinzenpalais

[edytuj kod]

Bałem się, że już zapomniałeś o wspaniałej stolicy Wielkich Prus, ale widzę, że nie :) Jeszcze spore braki w Berlinie mamy, żeby nie moja nieznajomość niemieckiego, sam bym poopisywał... Czekam na Charlottenburger Tor :) Hoa binh (dyskusja) 16:42, 10 sie 2017 (CEST)[odpowiedz]

Regulamin Czywiesza wymaga szybkiego zgłaszania, dlatego te artykuły, które już są dobre, zgłaszam do razu, a te, które wymagają kosmetycznych przeróbek i drobnych uzupełnień, negocjuję z autorami. Poza tym haseł nadających się do ekspozycji nie ma znowu tak dużo. Łatwo wybrać. A pomysł Megaczywiesza zaproponowałem zupełnie na serio. Trzy artykuły już są, Twój, @Pat158 i @Krzysztof 13. Może @Hoa binh coś wymyśli. (Anagram16 (dyskusja) 19:07, 10 sie 2017 (CEST))[odpowiedz]

W Twojej edycji tutaj pojawił się błąd. Skrót m.in. pisze się razem. pzdr. Beno @ 17:22, 11 sie 2017 (CEST)[odpowiedz]

Prinzessinnenpalais

[edytuj kod]

Sądzę, że w tej sprawie możesz napisać bezpośrednio do Stanka, bo on się tym osobiście zajmuje i ostatecznie decyduje o zakwalifikowaniu danego hasła do zestawu. Wydaje mi się jednak, że szósty artykuł zmieści się do tego Megaczywiesza. Nie gwarantuję, ale przypuszczam. Niezależnie od tego napisz, proszę, artykuł, niekoniecznie na 50 000 bajtów (ale jeśli znajdziesz dość treści, to czemu nie). Tak czy owak do Czywiesza pójdzie, prędzej czy później. A więc, czerwony link Prinzessinnenpalais do wypełnienia. A gdybyś napisał jeszcze kilka tekstów o Berlinie, pomyślimy o Megaczywieszu autorskim. (Anagram16 (dyskusja) 21:09, 14 sie 2017 (CEST))[odpowiedz]

Megaczywiesz, podobnie jak zwykły Czywiesz, może zawierać do siedmiu propozycji, przynajmniej tak zaobserwowałem. Liczba ta jest uwarunkowana proporcjami poszczególnych ramek w pierwszej kolumnie na Stronie Głównej. Czasem jedna jest dłuższa, czasem druga (Wydarzenia) lub trzecia (Rocznice). Strona główna jest konserwatywna na wszystkich Wikipediach i nic nie wskazuje, żeby coś miało się zmienić, choć są takie głosy. (Anagram16 (dyskusja) 00:00, 15 sie 2017 (CEST))[odpowiedz]
Jak na razie Megaczywiesze pojawiają się rzadko. Może gdyby było więcej propozycji do Czywiesza na odpowiednim poziomie, Megaczywiesze mogłyby się stać stałym elementem rubryki. Jako ostatnia propozycja występowałby wtedy Megaczywiesz, linkujący do osobnej strony z artykułami na jakiś wybrany temat. (Anagram16 (dyskusja) 01:00, 15 sie 2017 (CEST))[odpowiedz]

Prinzessinnenpalais

[edytuj kod]

Witaj. Zgłosiłem twój Pałac Księżniczek do Czywiesza. Na razie jest w sekcji ogólnej, zobaczymy, czy trafi do Megaczywiesza. Niewiele mu brakuje do pięciocyfrowego rozmiaru. Dziękuję za ekspresową realizację. Pozdrawiam.(Anagram16 (dyskusja) 19:04, 15 sie 2017 (CEST))[odpowiedz]

Stanko teraz najwyraźniej urlopuje, zresztą uprzedzał o tym. Rubrykę administruje Szoltys. Już ponowiłem zawiadomienie. A widziałeś Megaczywiesz autorstwa @Hoa binh?(Anagram16 (dyskusja) 00:03, 19 sie 2017 (CEST))[odpowiedz]
Wykonane. Podziękowania dla @Soltysa. (Anagram16 (dyskusja) 14:01, 19 sie 2017 (CEST))[odpowiedz]

Super, miło, że rozwijasz temat :) Może skusisz się na Operę Krolla. Budynek niestety co prawda już nie istnieje, ale swego czasu był bardzo ważny, również niestety z tej mrocznej strony jako sala obrad Reichstagu w III Rzeszy. Hoa binh (dyskusja) 15:35, 21 sie 2017 (CEST)[odpowiedz]

  • Byłem kilka dni temu w Berlinie, widziałem stan prac :) A z tymi Japończykami wyszło tak, że z ciekawości zobaczyłem, ilu ważnych literatów stamtąd zostało odnotowanych w Encyklopedii PWN i nie ma ich do tej pory w Wikipedii i lekko się przeraziłem tym odkryciem. Postanowiłem coś z tym zrobić, przy okazji kilku Chińczyków się załapało :) Hoa binh (dyskusja) 16:04, 21 sie 2017 (CEST)[odpowiedz]
    • Załamać jeśli już się tam można, to kilkoma innymi rzeczami, ale zostawmy to :) Unter den Linden i skwerek z Marksem i Engelsem od kilku miesięcy są rozkopane, ciągną tamtędy nową nitkę metra. Może Saski i kilka innych obiektów kiedyś odbudują, fajnie by było. Na odbudowę tego raczej nie ma co liczyć, póki część Prus leży w Rosji. Hoa binh (dyskusja) 16:23, 21 sie 2017 (CEST)[odpowiedz]
      • Nie wierzę, że to odbudują. Cały obwód kaliningradzki to przykład skutecznego wymazania historii. Ile tam poburzono pokrzyżackich i późniejszych zabytków, z 90%? Jeszcze z 2-3 lata temu czytałem, że w którejś miejscowości zawalił się fragment średniowiecznego muru, po uprzednim doprowadzeniu go do ruiny zaniedbaniem. Nazwy najmniejszych nawet pipidówek, które niejednokrotnie miały jeszcze pruski (tj. bałtyjski) rodowód, pozmieniano wszystkie na jakieś Komsomolski, Krasnoarmiejski itp. Nawet odbudowę pomnika Kanta w Królewcu sfinansowali Niemcy... Hoa binh (dyskusja) 16:55, 21 sie 2017 (CEST)[odpowiedz]
    Nie wątpię, że dasz radę stworzyć Megaczywiesz. Tu nie chodzi o pisanie artykułów 10 000+. Artykuły mogą być po 2000+, jeśli są sensowne same w sobie i układają się w logiczną całość, na przykład "kamienice na ulicy X (w Berlinie)". (Anagram16 (dyskusja) 16:20, 21 sie 2017 (CEST))[odpowiedz]

Pałac

[edytuj kod]

Witaj. Napisałem, że Twój artykuł jest na drodze do medalu, a nie, że już ma medal, ale jestem przekonany, że na to wyróżnienie zasługuje. Ma wszystko, co potrzeba, objętość prawie 46 000 bajtów, sekcje, ilustracje i cały aparat pomocniczy, przypisy, bibliografię i linki zewnętrzne. Na dodatek został poprawiony przez Frangerna, a to solidna firma. Nie gwarantuję, że otrzyma status Dobrego artykułu albo Artykułu na Medal. Jednemu się nie spodoba pałac, drugiemu to, że jest niemiecki, a trzeci zagłosuje na nie, bo zawsze tak robi. Ale zgłaszać możesz. (Anagram16 (dyskusja) 00:10, 24 sie 2017 (CEST))[odpowiedz]

I prawidłowo. (Anagram16 (dyskusja) 17:54, 24 sie 2017 (CEST))[odpowiedz]
Dobrze zrobiłeś. Zgłaszając artykuł do medalu, wygrałeś. Nawet jeśli hasło nie uzyska odpowiedniej liczy głosów, nie przegrasz. (Anagram16 (dyskusja) 18:05, 24 sie 2017 (CEST))[odpowiedz]

Zbrojownia

[edytuj kod]

Witaj w ostatni dzień szkolnych wakacji. Zanim ktokolwiek zajrzy do Twojego artykułu, zdążysz go poszerzyć. Wstawiłem go do propozycji, bo spełniał warunek "znaczącego poszerzenia w ostatnim czasie". Pozdrawiam. (Anagram16 (dyskusja) 12:34, 31 sie 2017 (CEST))[odpowiedz]

Wydaje mi się, że Twoja propozycja tłumaczenia tych niemieckich jest dobra, ale historykiem architektury nie jestem w żadnym wypadku. Spytaj może Krzysztofa 13. (Anagram16 (dyskusja) 19:10, 4 wrz 2017 (CEST))[odpowiedz]
Zauważyłem artykuł w WP:CW, ale jak najbardziej można dać do WP:PDA -Pumpernikiel90 (dyskusja) 19:39, 4 wrz 2017 (CEST)[odpowiedz]

Nadokienne detale architektoniczne

[edytuj kod]

Witaj!

Detal architektoniczny, o który pytasz, nazywa się najprawdopodobniej naczółek nadokienny lub gzyms nadokienny. Taką informację znalazłem na tej stronie.

Pozdrawiam! Krzysztof 13 (dyskusja) 22:22, 4 wrz 2017 (CEST)[odpowiedz]

Naczółki

[edytuj kod]

Koch jest autorem najbardziej poczytnego podręcznika/zestawienia stylów w architekturze. Jest przystępny i ma dużo obrazków - jest chyba najlepszy z opracowań popularnych, takich dla studenta. Jeśli chodzi o klasyfikację renesans/barok to zawsze była ona płynna - są oczywiście budynki których klasyfikacja nie budzi wątpliwości (i te są rysowane w popularnych podręcznikach) ale chyba większość zawiera chociaż elementy obu stylów. Tak zawsze było i będzie - przecież nikt nie umawiał się "chłopaki, teraz projektujemy w tym nowym stylu co nam o nim koledzy z Włoch wczoraj opowiadali". Włoski gotyk przeszedł w renesans tak sto lat wcześniej niż niemiecki. Francuski gotyk trwał dwa razy dłużej niż włoski. W Anglii nie było właściwie renesansu. W rożnych krajach daty wejścia wszystkich epok są różne, zdarzali się też mecenasi-wizjonerzy i architekci z dalekiej zagranicy. Detale często dodawano podczas przebudowy - to szczególnie utrudnia prace historyków. Budowę można było też dokończyć w innym stylu niż ją zaczęto. I stad się biorą lokalne style, nie ujęte w opracowaniach popularnych. Z tego co wiem to prościej mówić o "elementach barokowych", "wpływie renesansu włoskiego", a nie sztywno klasyfikować. W ogóle "czyste" realizacje najczęściej trafiają się w podręcznikach. To powiedziawszy - ja ekspertem od takiej klasyfikacji nie jestem, ale jakby co to sprawdzę w książkach, a książki specjalistyczne mam. Z tym, ze Wikipedii już nie edytuję, nie mam czasu. Powodzenia Radagast13 (dyskusja) 14:05, 5 wrz 2017 (CEST)[odpowiedz]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:06, 8 wrz 2017 (CEST)[odpowiedz]

Nippon

[edytuj kod]

Trochę trzeba było pouzupełniać braków w pisarzach i kompozytorach, bo trochę wstyd - wszyscy oni zostali odnotowani w Encyklopedii PWN. A patrząc na ilość tych pisarzy (dwa Megaczywiesze, do których i tak nie weszli wszyscy) tym bardziej wstyd, że ich nie mieliśmy. A teraz Tydzień Religioznawczy, więc tam trochę trzeba pouzupełniać. Mam pomysł na taki trochę ambitniejszy temat, ale nie wiem czy wypali mi, bo ciężki :) Hoa binh (dyskusja) 14:50, 14 wrz 2017 (CEST) PS A tu masz przy okazji do posłuchania utwór Takemitsu na instrumenty zachodnie i japońskie jednocześnie. Kompozytor nawet nie próbował zharmonizować ich brzmienia, chciał podkreślić właśnie różnicę brzmień. I nic dziwnego, bo to ciężka robota - jak Tan Dun na soundtracku do Hero napisał utwór na skrzypce i guqin, to pan Itzhak Perlman męczył się kilkanaście godzin, by wyszedł z tego 4-minutowy kawałek. Hoa binh (dyskusja) 14:55, 14 wrz 2017 (CEST)[odpowiedz]

Tak, zgadłeś :) Ciężko było i myślałem w pewnym momencie, że już nic z tego nie będzie, ale coś tam jak widzisz wyszło mi... Ale inny pomysł na hasło i tak musiałem z braku źródeł niestety odłożyć na półkę, może na następny raz. Hoa binh (dyskusja) 13:41, 20 wrz 2017 (CEST)[odpowiedz]

Dziękujemy i prosimy o więcej, Fafik Napisz coś® 16:37, 20 wrz 2017 (CEST)[odpowiedz]

Kronprinzenpalais

[edytuj kod]

Moje szczere gratulacje. Ale wiesz, że szlachectwo zobowiązuje? Czekamy na następne, podobnie dobre artykuły. Pozdrawiam. (Anagram16 (dyskusja) 17:04, 24 wrz 2017 (CEST))[odpowiedz]

Ruiny

[edytuj kod]

Masz oczywiście zupełną rację, że synagoga nie jest ruiną (ale była). A zamek w Będzinie też jest rekonstrukcją, podobnie jak fortyfikacje Zamościa. Najsłynniejszą ruiną jest rzecz jasna Świątynia jerozolimska. Praktycznie jej nie ma w ogóle, a jednak stanowi miejsce pielgrzymek religijnych Żydów i ciekawskich turystów. (Anagram16 (dyskusja) 14:54, 25 wrz 2017 (CEST))[odpowiedz]

Świątynia Jerozolimska

[edytuj kod]

Wielkie dzięki za artykuły o kolejnych dwóch Świątyniach Jerozolimskich. To bardzo potrzebne hasła. (Anagram16 (dyskusja) 03:22, 27 wrz 2017 (CEST))[odpowiedz]

Najważniejsze, że się podoba Hoa binhowi. On mało kogo tutaj chwali. (Anagram16 (dyskusja) 16:59, 27 wrz 2017 (CEST))[odpowiedz]

I i II Świątynia

[edytuj kod]

Podziwiam i klękam przed tak wielkim Dziełem oraz jego Autorem! Hoa binh (dyskusja) 09:33, 27 wrz 2017 (CEST)[odpowiedz]

Podziękowanie - Zeughaus

[edytuj kod]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:54, 2 paź 2017 (CEST)[odpowiedz]

Piłkarz

[edytuj kod]

Prawdę mówiąc, dawno nie widziałem w Wikipedii tak dobrze opracowanego hasła o piłkarzu. Zazwyczaj biogram futbolisty wygląda tak: imię, nazwisko, data urodzenia, klub, występ w reprezentacji i tyle. Krótko mówiąc, gość siedział na ławce rezerwowych i na kwadrans wszedł na murawę, raz dotknął piłkę i zszedł. Gdyby wszystkie hasła o sportowcach były tak napisane jak to Twoje, nikt by nie protestował przeciwko nadmiarowi zawodników. A w zgłoszonych jest teraz Peter Okee. (Anagram16 (dyskusja) 22:16, 13 paź 2017 (CEST))[odpowiedz]

Zgłosiłem. Teraz powinno się znaleźć wielu sprawdzających. Pozdrawiam. (Anagram16 (dyskusja) 22:39, 13 paź 2017 (CEST))[odpowiedz]
Jeszcze jedno, skoro już jesteś przy klawiaturze, zerknij proszę na Kościół Il Gesù w Genui znanego nam Krzysztofa 13. Uważam, że warto. (Anagram16 (dyskusja) 22:47, 13 paź 2017 (CEST))[odpowiedz]
Usunąłem to "ona". Dziękuję za przeczytanie. (Anagram16 (dyskusja) 00:05, 14 paź 2017 (CEST))[odpowiedz]

Piłka nożna

[edytuj kod]

Cześć Dalkentis! Widziałem twój ostatni wkład związany z piłką nożną. Jeśli chciałbyś od czasu do czasu wspólnie przy czymś podziałać, lub zawiązać współpracę, to byłbym bardzo chętny. Na razie działam głównie w części zajmującej się poprawnym nazewnictwem klubów, bo panuje tam straszny bałagan i samowola. Pozdrawiam, Mathieu Mars (dyskusja) 23:07, 13 paź 2017 (CEST)[odpowiedz]

Włoski kościół

[edytuj kod]

Witaj!

Masz rację! Ale kolega Anagram16 już poprawił. Krzysztof 13 (dyskusja) 14:27, 14 paź 2017 (CEST)[odpowiedz]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:51, 17 paź 2017 (CEST)[odpowiedz]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:43, 18 paź 2017 (CEST)[odpowiedz]

Odp:Dziwne posunięcie

[edytuj kod]
Odp:Dziwne posunięcie

Korzystałeś zapewne z książki napisanej po angielsku, więc trudno żeby tam przyjęte zasady pisowni nazw hebrajskich byly zgodne z polskimi zasadami. Już sama nazwa hasła jest nie do końca poprawna, bo powinno być Churwa (jest różnica miedzy literami ה - h i ח - ch). Pomieszano rożne systemy wymowy, raz jest aszkenazyjskie Beis, raz Beit. Zangielszczone zostały nazwiska hebrajskie, arabskie, tytuły (effendi), nazwy grup (perushim), itd. A to tylko pobieżna analiza, więc po głębszej analizie może być tego więcej. Khan Tengri (dyskusja) 19:05, 19 paź 2017 (CEST)[odpowiedz]

  • Nie zgłosiłem, bo nie wiedziałem nawet, że takie hasło powstało :) Moim celem na pewno nie jest odebranie hasłu odznaczenia a jedynie doszlifowanie go i chętnie się tym zajmę, ale potrzebuję trochę czasu. Khan Tengri (dyskusja) 15:42, 21 paź 2017 (CEST)[odpowiedz]

Nowy Odwach

[edytuj kod]

Kontrowersyjna nazwa, brak źródła.Xx236 (dyskusja) 14:20, 30 paź 2017 (CET)[odpowiedz]

Widzę że problem jest szerszy - Kronprinzenpalais.Xx236 (dyskusja) 14:23, 30 paź 2017 (CET)[odpowiedz]
Wikipedia:Kawiarenka/Nazewnictwo#Zeughaus - inne opinie, proponuję kontynuować dyskusję tam.Xx236 (dyskusja) 12:43, 2 lis 2017 (CET)[odpowiedz]
W kwestii źródeł - Twoje źródło [5] podaje Zbrojownia. Żeby odejść od źródła, trzeba znaleźć inne, a najlepiej kilka.Xx236 (dyskusja) 12:46, 2 lis 2017 (CET)[odpowiedz]

Irlandczyk

[edytuj kod]

Dziekuję. Teraz jest zrobione profesjonalnie i na bogato. Dopisz do BATUTY. Pozdrawiam. (Anagram16 (dyskusja) 17:46, 1 lis 2017 (CET))[odpowiedz]

Nie wiedziałem, bo nie obserwuję już wielu rzeczy. Bardzo dobry artykuł, dziękuję za poświęcony czas i włożoną pracę. I nie przejmuj się tym zamieszaniem na temat Zeughausu. Hoa binh (dyskusja) 14:29, 10 lis 2017 (CET)[odpowiedz]

Podziękowanie - Dariusz Wosz

[edytuj kod]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 08:17, 11 lis 2017 (CET)[odpowiedz]

Podziękowanie - Nowy Odwach

[edytuj kod]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:30, 19 lis 2017 (CET)[odpowiedz]

Dziękujemy i prosimy o więcej, Mozarteus (dyskusja) 23:29, 19 lis 2017 (CET)[odpowiedz]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:07, 11 gru 2017 (CET)[odpowiedz]

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jckowal piszże 21:47, 20 gru 2017 (CET)[odpowiedz]

Drezno

[edytuj kod]

Dobrze piszesz, to i zgłaszać można. Nie ma problemu z rozmiarem. A tak przy okazji pałaców. Nie znasz przypadkiem jakiegoś niemieckiego źródła o Pałacu Czterdziestu Kolumn? Bo tam jest kłopot z rozmiarem minimalnym artykułu. (Anagram16 (dyskusja) 00:59, 23 gru 2017 (CET))[odpowiedz]

Dziękuję za sprawdzenie. Tak już jest z obiektami spoza Europy, że trudno znaleźć dobre źródła, zwłaszcza w znanych nam językach. (Anagram16 (dyskusja) 01:21, 23 gru 2017 (CET))[odpowiedz]

Czy wiesz – Pałac Cosela

[edytuj kod]

Dziękujemy i prosimy o więcej, Mozarteus (dyskusja) 23:58, 30 gru 2017 (CET)[odpowiedz]

Podziękowanie - Pałac Taschenberg

[edytuj kod]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:07, 2 sty 2018 (CET)[odpowiedz]

Dziękujemy i prosimy o więcej, Mozarteus (dyskusja) 00:18, 15 sty 2018 (CET)[odpowiedz]

Czy wiesz – Landhaus

[edytuj kod]

Dziękujemy i prosimy o więcej, Szoltys [Re: ] 01:40, 21 sty 2018 (CET)[odpowiedz]

Podziękowanie - Pałac Cosela

[edytuj kod]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:40, 22 sty 2018 (CET)[odpowiedz]

Podziękowanie - Pałac Kurlandzki

[edytuj kod]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:24, 24 sty 2018 (CET)[odpowiedz]

Dziękujemy i prosimy o więcej, Anagram16 (dyskusja) 03:06, 27 sty 2018 (CET)[odpowiedz]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 04:46, 27 sty 2018 (CET)[odpowiedz]

/* /* Moje wycofanie */ */ przepraszam, sorry

[edytuj kod]

Bardzo przepraszam za cofnięcie, była to techn. pomyłka z mojej strony.--J.Dygas (dyskusja) 16:23, 28 sty 2018 (CET)[odpowiedz]

Ad:Medaliści igrzysk olimpijskich w saneczkarstwie

[edytuj kod]
Ad:Medaliści igrzysk olimpijskich w saneczkarstwie

Hej. Linki do strony igrzysk lepiej podawać od razu w postaci zarchiwizowanej. Za 2 miesiące po stronie nie będzie śladu (8 lat temu musieliśmy poprawiać kilkaset martwych linków do strony Vancouver 2010, nie powtarzajmy tego błędu). W tym haśle poprawię wraz z aktualizacją statystyk. Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 18:00, 15 lut 2018 (CET)[odpowiedz]

Hej. Taka edycja jest bardzo niepoprawna. Wg niej Ukrainiec startował sam i jako jedyny zdobył medal. Dodanie informacji, że jest to tabela aktualna na 18 lutego wprowadza czytelnika w błąd – przecież już na pierwszym miejscu mamy inny kraj niż wczoraj. Na dodatek tabela w takiej kolejności, jaką podałeś, nie istniała nawet przez sekundę (bo wraz z dorobkiem Ukrainy wzrosły dorobki Chin i OAR). Powinno to wyglądać tak. Bardzo proszę o wprowadzanie pełnych poprawek, a nie połowicznych. Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 17:43, 18 lut 2018 (CET)[odpowiedz]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 01:44, 20 lut 2018 (CET)[odpowiedz]

Podziękowanie - Landhaus

[edytuj kod]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:39, 24 lut 2018 (CET)[odpowiedz]

Dziękujemy i prosimy o więcej, Szoltys [Re: ] 22:45, 2 mar 2018 (CET)[odpowiedz]

Sasha Strunin

[edytuj kod]

hej. z racji że kilka miesięcy temu byłeś zaangażowany w temat w kawiarence, mam prośbę abyś wypowiedział się na temat hasła gdyż jeden z użytkowników postanowił nanieść bardzo dużo znaczących zmian. więcej szczegółów jest w kawiarence. ArturSik (dyskusja) 15:11, 9 mar 2018 (CET)[odpowiedz]

Konkurs na Meta

[edytuj kod]

Cześć,

jeszcze bezpośrednio informuję/przypominam, że do 25 marca 23:59 UTC trwa na Meta konkurs dotyczący zimowej olimpiady i paraolimpiady. Konkurs jest organizowany przez iberoamerykanów, ale chyba jest globalny. Przepraszam, że tak w ostatniej chwili: zdrowie + do tej pory nie mam stuprocentowej pewności co do jego działania w kontekście Polski etc,, ale startują ludzie z bardzo różnych wersji językowych więc może warto się i tam pochwalić wkładem. :) Powodzenia! aegis maelstrom δ 23:16, 24 mar 2018 (CET)[odpowiedz]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Szoltys [Re: ] 03:33, 25 mar 2018 (CEST)[odpowiedz]

Dziękujemy i prosimy o więcej, Anagram16 (dyskusja) 00:46, 7 kwi 2018 (CEST)[odpowiedz]

Dziękujemy i prosimy o więcej, Anagram16 (dyskusja) 00:50, 4 maj 2018 (CEST)[odpowiedz]

Dennewitz

[edytuj kod]

Pytaj autora tej edycji ~malarz pl PISZ 16:53, 8 maj 2018 (CEST)[odpowiedz]

Czy wiesz – Bebelplatz

[edytuj kod]

Dziękujemy i prosimy o więcej, Szoltys [Re: ] 01:56, 12 maj 2018 (CEST)[odpowiedz]

Podziękowanie - Bebelplatz

[edytuj kod]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:05, 20 maj 2018 (CEST)[odpowiedz]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 08:00, 28 maj 2018 (CEST)[odpowiedz]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:40, 27 wrz 2018 (CEST)[odpowiedz]

Dziękujemy i prosimy o więcej, PMG (dyskusja) 12:52, 8 lis 2018 (CET)[odpowiedz]

Podziękowanie - Pałac Barberini

[edytuj kod]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 08:55, 24 lis 2018 (CET)[odpowiedz]

Dziękujemy i prosimy o więcej, Szoltys [Re: ] 19:50, 14 sty 2019 (CET)[odpowiedz]

Ad:Zamach na Pawła Adamowicza

[edytuj kod]
Ad:Zamach na Pawła Adamowicza

Witam!
Drobna uwaga do powyższej edycji: nie informujemy czytelnika, że dany przypis jest w języku polskim, jeśli przy kilkunastu innych polskich przypisach takiej informacji nie ma (stwarza to wrażenie, że pozostałe przypisy są w języku innym niż polski); poza tym zdaniem większości w ogóle nie należy zamieszczać tej informacji.
Pozdrawiam, Wipur (dyskusja) 20:09, 16 sty 2019 (CET)[odpowiedz]

Gratuluję gwiazdek za Tydzień Artykułu Argentyńskiego II. W imieniu Społeczności dziękuję Ci za udział. Zala (dyskusja) 14:15, 17 sty 2019 (CET)[odpowiedz]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:40, 26 sty 2019 (CET)[odpowiedz]

Czy wiesz – Paramonowo

[edytuj kod]

Dziękujemy i prosimy o więcej, Maattik (dyskusja) 16:54, 30 sty 2019 (CET)[odpowiedz]

Ragnhild Mowinckel

[edytuj kod]

Hej, widzę, że poprawiłeś czasy na profilu RM, Haugena i Noela (tylko z tych ostatnich). Na każdym profilu alpejczyka jest podawany czas ZWYCIĘSKIEGO biegu a nie czas zawodników z dalszych miejsc (od tego jest strata). Dotyczy to również tych, którzy zakończyli karierę i listę podium takiej np. L.Vonn. Zalecałbym zostanie przy tym formacie bo kto by od podstaw edytował jakieś 500 profili na zasadzie sztuka dla sztuki? Chciałem edytować profile po dzisiejszym SG i teraz jestem w kropce bo profil Mowinckel nie pasuje do reszty. Pzdr. --Vassago (dyskusja) 00:54, 6 lut 2019 (CET)[odpowiedz]

Nie ja to wymyśliłem ale taka reguła obowiązuje i inni, którzy edytują alpejczyków robią tak samo. Jest jak w wojsku, "****jowo ale jednakowo". Zresztą akurat czas biegu jest najmniej ważny, liczą się pozycja i strata, a podanie zwycięskiego czasu skraca czas edytowania. Nie wyobrażam sobie żeby z powodu jednej osoby teraz cała praca pozostałych musiała być zmieniana. Ja będę robił po staremu. Pzdr. --Vassago (dyskusja) 20:29, 8 lut 2019 (CET)[odpowiedz]

Jak to się mówi, lepsze wrogiem dobrego ;-) Archiwum strony FIS co parę lat jest zmieniane a nawet wyniki imprez MŚ sprzed lat nie sięgają poniżej 15. miejsca co powoduje, że to nie jest aż taka wyrocznia jak być powinna. Profile narciarzy FIS na wiki i tak poszły mocno do przodu bo jak zaczynałem to o tabelkach z jakimkolwiek czasem nie było mowy a co dopiero lista podium PŚ z czasami. Pzdr. --Vassago (dyskusja) 19:53, 10 lut 2019 (CET)[odpowiedz]

Widzę, że z uporem godnym lepszej sprawy forsujesz nie podawanie czasu zwycięzcy w profilach FIS a czas danego zawodnika (A.Robinson). Nie mam czasu na poprawianie takich reformatorów chyba, że przy okazji. --Vassago (dyskusja) 05:50, 25 mar 2019 (CET)[odpowiedz]

Podziękowanie - Paramonowo

[edytuj kod]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:31, 22 lut 2019 (CET)[odpowiedz]

Odp:Skeleton

[edytuj kod]
Odp:Skeleton

Hej. Jak najbardziej, zaraz zgłoszę. :) Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 04:23, 13 mar 2019 (CET)[odpowiedz]

Czy wiesz – Yun Sung-bin

[edytuj kod]

Dziękujemy i prosimy o więcej, Szoltys [Re: ] 04:26, 13 mar 2019 (CET)[odpowiedz]

Podziękowanie - Yun Sung-bin

[edytuj kod]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:55, 25 mar 2019 (CET)[odpowiedz]

Dziękujemy i prosimy o więcej, Szoltys [Re: ] 11:29, 29 mar 2019 (CET)[odpowiedz]

Dziękujemy i prosimy o więcej, Szoltys [Re: ] 11:47, 29 mar 2019 (CET)[odpowiedz]

Czy wiesz – Altes Palais

[edytuj kod]

Dziękujemy i prosimy o więcej, Szoltys [Re: ] 12:26, 29 mar 2019 (CET)[odpowiedz]

Dobra robota

[edytuj kod]

Fajnie, że robisz berlińskie zabytki. Ciągle mamy duże luki w obrębie fundamentalnych obiektów w dużych miastach Europy. MOs810 (dyskusja) 19:47, 30 mar 2019 (CET)[odpowiedz]

Czy wiesz – Johanneum

[edytuj kod]

Dziękujemy i prosimy o więcej, Szoltys [Re: ] 00:33, 31 mar 2019 (CET)[odpowiedz]

Ludi inwalidy

[edytuj kod]

Hej, transkrypcja była poprawna, ю po л transkrybuje się jako u, a nie ju: [6]. --Filemon (dyskusja) 22:37, 5 kwi 2019 (CEST)[odpowiedz]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:17, 13 kwi 2019 (CEST)[odpowiedz]

II Świątynia w Jerozolimie

[edytuj kod]

Wpisana data budowy Świątyni jest chyba błędna. Piszę "chyba", ale raczej na pewno, w ANG wikipedii jest wg mnie właściwa, 537-516. Co by się zgadzało z datowaniem w Biblii i okresem około 20 lat budowy. Data 536 (w innych źródłach 537) to II rok powrotu z niewoli, czyli data rozpoczęcia prac. Pozdrawiam Krisgola (dyskusja) 09:47, 13 kwi 2019 (CEST)[odpowiedz]

Podziękowanie - Altes Palais

[edytuj kod]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Szoltys [Re: ] 10:02, 3 maj 2019 (CEST)[odpowiedz]

Podziękowanie - Johanneum

[edytuj kod]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Szoltys [Re: ] 01:39, 5 maj 2019 (CEST)[odpowiedz]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:14, 7 cze 2019 (CEST)[odpowiedz]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:02, 5 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]

Tydzień Artykułu Katalońskiego

[edytuj kod]

Pomyślałem, że może cię zainteresuje. Aʀvєꝺuι + 22:56, 26 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]

Drogi Wikipedysto! W imieniu uczestników Tygodnia Artykułu Katalońskiego mam zaszczyt zaprosić Cię do uczestnictwa w tej akcji. Jeśli jesteś chętny, dopisz się proszę do listy uczestników.



Zachęcam Cię również do zapisania się na listę subskrybentów, która służy do automatycznego powiadamiania o nowych Tygodniach Tematycznych. Pozdrawiam!

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 05:48, 31 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]

Community Insights Survey

[edytuj kod]

RMaung (WMF) 16:48, 6 wrz 2019 (CEST)[odpowiedz]

Odp:Pomysł na Megaczywiesz

[edytuj kod]
Odp:Pomysł na Megaczywiesz

Hej. Jak najbardziej. Zawsze chętnie przyjmę propozycje ciekawych ekspozycji tematycznych. :) Śmiało zgłaszaj do CW (jako autorowi będzie Ci łatwiej ułożyć ciekawe pytania), ja zajmę się resztą. Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 16:11, 17 wrz 2019 (CEST)[odpowiedz]

Edit: teraz zauważyłem, że są to też hasła innych autorów. Zatem gdyby brakowało Ci weny, to daj znać, pomogę przy zgłaszaniu. :) Szoltys [Re: ] 16:12, 17 wrz 2019 (CEST)[odpowiedz]

Zgłoszenie strony Kościół San Marcuola do rubryki „Czy wiesz”

[edytuj kod]

Dziękuję za zgłoszenie! Krzysztof 13 (dyskusja) 21:53, 17 wrz 2019 (CEST)[odpowiedz]

Reminder: Community Insights Survey

[edytuj kod]

RMaung (WMF) 17:14, 20 wrz 2019 (CEST)[odpowiedz]

Czy moglibyśmy poprosić o wypełnienie krótkiej ankiety dla akademickiego badania, który pozwoli nam rozwinąć Wikipedie?

[edytuj kod]

Dzień dobry Dalkentis -

Czy moglibyśmy poprosić o wypełnienie krótkiej ankiety dla akademickiego badania, który pozwoli nam rozwinąć Wikipedie?

Organizacja non-profit CivilServant wraz z Uniwersytetem Princeton prowadzi projekt dotyczący ulepszenia polskiej Wikipedii. Zostałeś zaproszony do udziału w projekcie ze względu na swoje doświadczenie oraz Twój wkład w Wikipedię.

Czy zgodzisz się nam pomóc? Wystarczy wypełnić krótką ankietę, która zawiera pytania na temat Twoich doświadczeń związanych z Wikipedią.

Mamy nadzieję, że nam pomożesz, ponieważ tak jak my chcesz, żeby polska Wikipedia dalej się rozwijała. Po zakończeniu badań prześlemy do Ciebie informacje na temat tego czego się nauczyliśmy dzięki projektowi oraz Twojemu udziałowi w nim.

Kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się więcej i wypełnić ankietę

Dziękujemy, mamy nadzieję, że nam pomożesz

W przypadku pytań prosimy o kontakt w języku angielskim z User:Juliakamin(cs). Możesz również spytać nas, User:Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) lub User:Wojciech Pędzich (WMPL), a pomożemy z tłumaczeniem pytań.

CivilServantBot (dyskusja) 21:52, 28 wrz 2019 (CEST)[odpowiedz]

Reminder: Community Insights Survey

[edytuj kod]

RMaung (WMF) 21:52, 3 paź 2019 (CEST)[odpowiedz]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:46, 22 paź 2019 (CEST)[odpowiedz]

Mosty

[edytuj kod]

Piękne dzięki za uzupełnienie haseł o mostach. Pamiętasz, że kiedyś obiecałeś mi jeszcze hasełko o Operze Krolla? :) Hoa binh (dyskusja) 12:14, 6 lis 2019 (CET)[odpowiedz]

  • Super, miło mi :) Swoją drogą zauważyłem, że słynny Hotel Adlon też nie ma swojego hasła (!), więc też masz pole do popisu :) Strasznie ten Berlin zaniedbany... (na szczęście dzięki Tobie pomału się to zmienia na lepsze). Hoa binh (dyskusja) 16:23, 6 lis 2019 (CET)[odpowiedz]
  • Małymi kroczkami uzupełni się. Dobrze, że mamy takich Wikipedystów jak Ty. W tym roku byłem na St. Nicolai und St. Marien Friedhof przy Prenzlauer Allee, bardzo fajna miejscówka. Hoa binh (dyskusja) 16:38, 6 lis 2019 (CET)[odpowiedz]

Podziękowanie - Schloßbrücke

[edytuj kod]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 02:08, 21 lis 2019 (CET)[odpowiedz]

Podziękowanie - Jungfernbrücke

[edytuj kod]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:31, 25 lis 2019 (CET)[odpowiedz]

  • Może warto skorzystać z informacji w de-wiki i tylko dodać, że już w 1690 była ta druga nazwa:
    • Die Jungfernbrücke wurde unter Friedrich III. im Jahr 1688 oder 1689 wahrscheinlich, wie der Chronist Friedrich Nicolai 1786 berichtet, durch Martin Grünberg errichtet und wurde zuerst als Spreegassenbrücke bezeichnet. Sie verband als hölzerne Zugbrücke über den Spreekanal (Schleusengraben) die Friedrichsgracht mit der Alten Leipziger Straße, die zum Leipziger Tor, einem der Stadttore des damaligen Berlin, führte. Bereits 1690 ist der Name Jungfernbrücke erstmals belegt (Już w 1690 r. po raz pierwszy użyto nazwy Jungfernbrücke). Nach dem Bau der sogenannten Kleinen Jungfernbrücke über den Mühlengraben im Jahr 1699 wurde sie auch als Große Jungfernbrücke bezeichnet. --Accomer (dyskusja) 09:30, 28 lis 2019 (CET)[odpowiedz]
  • Dzięki za informację. Wydaje mi się, że jest OK. Tu > https://www.literaturport.de/literaturlandschaft/orte-berlinbrandenburg/text/wie-die-jungfernbruecke-ihren-namen-erhielt/ znalazłem historie tej nazwy. Współczuć należy temu ojcu dziewięciu córek.--Accomer (dyskusja) 16:41, 28 lis 2019 (CET)[odpowiedz]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:34, 30 gru 2019 (CET)[odpowiedz]

Według lingwistów są poprawne dwa tytuły hasła: dotychczasowy - Ambasada RP w Skopje, jak i obecny - Ambasada RP w Skopju. Nasze MSZ skłania się do używania dotychczasowej nazwy; vide: https://www.gov.pl/web/macedoniapolnocna/ambasada, co należy uznać za wykładnię obowiązującą. Pozdrawiam, --MZM (dyskusja) 23:44, 12 lut 2020 (CET)[odpowiedz]

Podziękowanie - Most 25 Kwietnia

[edytuj kod]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:07, 19 lut 2020 (CET)[odpowiedz]

Krolloper

[edytuj kod]

Ojejku, już myślałeś, że nigdy się nie doczekamy... Dziękuję Ci bardzo za pamięć :) Jak zawsze znakomita robota! Hoa binh (dyskusja) 21:02, 7 mar 2020 (CET)[odpowiedz]

Dobry wieczór, czy można znać powód wycofania mojej edycji w powyższym artykule? Z góry dziękuję za wytłumaczenie, co było w niej błędne, że uczyniło całą edycję nieakceptowalną do publikacji w Wikipedii. Z poszanowaniem.--87.67.26.199 (dyskusja) 21:31, 8 mar 2020 (CET)[odpowiedz]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:58, 23 mar 2020 (CET)[odpowiedz]

Podziękowanie - Krolloper

[edytuj kod]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:36, 31 mar 2020 (CEST)[odpowiedz]

Adolf Erik Nordenskiöld vs. Otto Nordenskjöld

[edytuj kod]

Cześć. Możesz sprawdzić (i skorygować) informację, którą podałeś w art.Adolf Erik Nordenskiöld, że „Siostrzeńcem Adolfa Erika Nordenskiölda był Nils Otto Gustaf Nordenskjöld (1869–1928), szwedzki geograf, geolog, odkrywca i badacz polarny”. PWN podaje: „Otto Gustav Nordenskjöld ur. 6 XII 1869, Sjögle k. Jöngköping, zm. 3 VI 1928, Göteborg, [...] bratanek Adolfa Erika...” Z kolei w biogramie: Adolf Erik Nordenskjöld czytamy: „ojciec Erlanda, stryj Ottona Gustava”. Jacek555 08:05, 31 mar 2020 (CEST)[odpowiedz]

  • Wygląda na to, że to jednak Encyklopedia PWN się myli. Naniosłem uwagę w artykule. Jacek555 12:27, 31 mar 2020 (CEST)[odpowiedz]
  • Tutaj masz skany listów rodziny Nordenskjöld. Na str 10-11 list Anny Nordenskjöld (z listopada 1900) do brata. Pisze w nim, że „nasz jedyny syn Otto zamierza zorganizować ekspedycję...”. W więc też potwierdza, że Otto był synem siostry, a więc siostrzeńcem. Być może błędy tłumaczeń wynikał stąd, że nephew oznacza zarówno bratanka jak i siostrzeńca, a fakt że nosił to samo nazwisko, utwierdzał tłumacza w rozumieniu, że to pokrewieństwo po linii męskiej. Przy okazji – w języku polskim raczej rozpowszechniona (i uklepana przez PWN) jest pisownia Nordenskjöld a nie Nordenskiöld. Jacek555 17:07, 31 mar 2020 (CEST) + Dobrym źródlem do artykułu jest nota biblioteki uniwersyteckiej w Goeteborgu (tutaj), która także określa: „Otto Nordenskjöld föddes den 6 december 1869 på släktegendomen Sjögelö i Hässleby socknen, Småland. Han var systerson till en annan känd polarforskare inom släkten Nordenskiöld, dvs Adolf Erik Nordenskiöld känd från Vega-expeditionen.” Jacek555 17:11, 31 mar 2020 (CEST)[odpowiedz]

Masakra w Dachau

[edytuj kod]

Cześć. Mam dwie poważne wątpliwości, które nie pozwalają mi przyjąć treści infoboksu wtym artykule. Po pierwsze, to sprawa bardziej filozoficzna, pytaniem jest, czy ziemie wyzwolone można traktować jako teren Trzeciej Rzeszy. Na pewno nie były to tereny pod jakąkolwiek kontrolą Berlina, rzecz wymaga chyba jakiegoś subtelniejszego ujęcia. A po drugie - i to już fundamentalne - nie sama armia US masakrowała, w dużej mierze po porostu dali wolną rękę wyzwolonym ofiarom. Pzdr, Wulfstan (dyskusja) 18:59, 29 kwi 2020 (CEST)[odpowiedz]

Dzięki za odpowiedź. Tak, co do pierwszego nie będę kruszył kopii, choć w moim mniemaniu wyzwolenie nie tylko obozu, ale i wszelkich terytoriów, było wyzwoleniem od Trzeciej Rzeszy. Ale - raz jeszcze - to wydaje mi się ciekawą dyskusją z pogranicza filozofii prawa międzynarodowego. Druga kwestia jest ważniejsza. Ocaleni powinni być wymienieni, i to nie wiem, czy nie na pierwszym miejscu. Generalnie Amerykanie dali im pewien okres czasu i wzmocnili narzędziami mordu. Pozdrawiam, Wulfstan (dyskusja) 21:34, 29 kwi 2020 (CEST)[odpowiedz]
Dzięki. Miłego i owocnego dalszego edytowania! Wulfstan (dyskusja) 21:59, 29 kwi 2020 (CEST)[odpowiedz]

Wiadomość dotycząca wyników badania związanego z Wikipedią

[edytuj kod]

Dzień dobry,

organizacja non profit CivilServant współpracowała z badaczami z Uniwersytetu Cornell przy badaniu, którego celem było uzyskanie informacji o możliwości podniesienia poczucia satysfakcji autorów polskiej Wikipedii. W ramach badania, które odbyło się pomiędzy sierpniem 2019 a lutym 2020, doświadczeni autorzy polskiej Wikipedii wysłali podziękowania innym edytorom za ich wkład.

Kontaktujemy się z Tobą, aby poinformować Cię, że mogłeś(-aś) być jednym z autorów, którzy otrzymali podziękowania w ramach projektu, oraz aby przedstawić wyniki badania, które znaleźć tutaj. Pamiętaj, że ewentualne podziękowania zostało wysłane przez doświadczonego edytora Wikipedii według jego własnego uznania.

Wstępne wyniki badania dostępne są online: https://citizensandtech.org/ochotnicy-podziekowali-tysiacom-ludziom-za-ich-wklad-w-wikipedie-oto-czego-sie-dowiedzielismy/.

W ramach badania zebraliśmy publicznie dostępne informacje z Wikipedii. Jeśli chcesz abyśmy usunęli Twoje dane z badania, prosimy o kontakt z Meta:user:Juliakamin(cs).

Głównym badaczem w tym projekcie jest J. Nathan Matias, profesor Uniwersytetu Cornell. W przypadku pytań, które masz już teraz, albo będziesz mieć później, prosimy o kontakt z Nathanem Matiasem, wysyłając wiadomość na adres e-mail [email protected] lub z menagerem projektu Julią Kamin wysyłając wiadomość na adres e-mail [email protected]. Nathan jest założycielem organizacji CivilServant, odpowiedzialnym za oprogramowanie wykorzystywane w tym badaniu. Jeśli masz jakieś pytania w tym zakresie, prosimy o kontakt z Nathanem. Jeśli masz wątpliwości dotyczące Twoich praw w związku z udziałem w badaniu, prosimy o kontakt z Uniwersytetem Cornel, dzwoniąc pod numer +1 607-255-5138 lub poprzez stronę http://www.irb.cornell.edu. Cornell to amerykański uniwersytet, który poprosiliśmy o nadzór nad naszym badaniem, aby upewnić się, że jest ono przeprowadzone zgodnie z odpowiednimi standardami etycznymi. Swoje skargi lub zastrzeżenia możesz również zgłaszać anonimowo do Ethicspoint poprzez stronę http://www.hotline.cornell.edu, lub dzwoniąc pod numer 1-866-293-3077. Ethicspoint jest niezależną instytucją działającą jako pośrednik pomiędzy Uniwersytetem a osobą zgłaszającą skargę, zapewniając w ten sposób anonimowość.

Możliwe jest także, że jesteś jedną z osób, która wypełniała ankietę będącą częścią badania. Jeśli tak było, Twoje prawa dotyczące Twoich danych zostały wówczas przedstawione, ale w przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Julią ([email protected]). Wyniki badania były niejednoznaczne, dlatego też nie zostaną one opublikowane.

Dziękujemy

CivilServantBot (dyskusja) 08:00, 12 cze 2020 (CEST)[odpowiedz]

Podziękowanie - Asia Argento

[edytuj kod]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Szoltys [Re: ] 03:03, 11 sie 2020 (CEST)[odpowiedz]

USA - Stany Zjednoczone

[edytuj kod]

Ta wolta ze zmianą nazwy artykułów to pomyłka? W takiej skali warto zmiany uzgadniać w szerszym gronie--Kerim44 (dyskusja) 15:13, 27 sie 2020 (CEST)[odpowiedz]

Ad:Gienek Loska

[edytuj kod]
Ad:Gienek Loska
W temacie rodziny. Przyszedł na OTRS E-mail dotyczący tego od jego rodziny. Przestudiowałem dokładnie te źródła, które są teraz w artykule i nie wynika z nich, że Agnieszka Stawicka jest matką córki Gienka. Tak się składa, że pierwsza żona Gienka też ma na imię Agnieszka. W jednym źródle mówi on o swojej żonie Agnieszce, która następnie jest tam cytowana jako Agnieszka Loska [8] (a nie Stawicka), w drugim, Agnieszka Stawicka jest podawana jako jego żona ([9], ale bez kontekstu, że jest matką jego córki i trochę dziwnie, że jest po tylu latach nagle nazywana Stawicką a nie Loską. W trzecim jest mowa o jego żonie Agnieszce poznanej w 2004 (ale nie pada tam nazwisko Stawicka). Więc w sumie w podanych źródłach nie ma informacji o tym, która z dwóch kobiet jest matką jego córki. Natomiast - w źródle z Vivy jest zdjęcie całej rodziny Gienka z 2011 r. [10] i łatwo można porównując zdjęcia Stawickiej [11] i tej kobiety na zdjęciu z 2011, dojść do wniosku, że to są inne osoby (Agnieszka Loska, matka Aleksandry wygląda na dużo starszą osobę niż Agnieszka Stawicka, ma też zupełnie inną twarz), co uwiarygadnia ten E-mail od rodziny. Niestety na potwierdzenie nazwiska panieńskiego Agnieszki Loski - źródła nie ma. Można jeszcze dodać, że pewnie ze względów PR-owych, dbano o to, aby unikać informacji o tym, że Gienek Loska porzucił matkę swojej córki, a przypadkowa zbieżność imion obu pań ułatwiła to. Polimerek (dyskusja) 14:19, 16 wrz 2020 (CEST)[odpowiedz]

Bardzo dobre hasło, dopiero teraz dziękuję :) Piszesz niestety niewiele, ale ważne i ciekawe rzeczy. Hoa binh (dyskusja) 09:23, 29 wrz 2020 (CEST)[odpowiedz]

Frycowy młynek

[edytuj kod]

Hej, a nie dałbyś rady opisać tego obiektu? Różne budowle z Sanssouci mamy poopisywane, a tego charakterystycznego elementu witającego przybyszów niestety nie... Hoa binh (dyskusja) 15:15, 6 paź 2020 (CEST)[odpowiedz]

Podziękowanie - Deutsches Eck

[edytuj kod]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:53, 12 paź 2020 (CEST)[odpowiedz]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 08:08, 11 gru 2020 (CET)[odpowiedz]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:54, 17 gru 2020 (CET)[odpowiedz]

Shxhxjjdkd

[edytuj kod]

Ja przepraszam, ale nie mogę tak tego zostawić, bo mnie taka ignorancja, i to tak pełna pewności siebie, irytuje. A może na przyszłość wyciągniesz z tego jakieś wnioski i nie będziesz powielać podobnych głupot. Napisałeś, że słowo "burmistrzyni" nie jest "uregulowaną" (wtf?) formą w naszym języku. Co to niby znaczy? Czy ty wiesz, że języka naturalnego nie da się regulować odgórnie? On się zmienia sam, wraz z jego użytkownikami. Wszelkie akademie językowe mają za zadanie co najwyżej regulować ORTOGRAFIĘ, a pismo nie jest inherentną częścią języka per se, jest czymś wtórnym wobec niego, jednym z możliwych środków jego wyrazu. Druga rzecz: językoznawstwo formalne nie zajmuje się preskryptywizmem (na całe szczęście), ale przyjmuje postawę deskryptywistyczną (tj. jedynie opisuje i analizuje język taki, jaki jest, bez wartościowania). Toteż nie ma żadnych wewnątrzjęzykowych przeszkód, żeby używać formy "burmistrzyni". Zapoznaj się z pojęciem "morfologia" w językoznawstwie. Słowo "burmistrzyni" jest jak najbardziej poprawnie utworzoną formą żeńską słowa "burmistrz" ("burmistrz" + sufiks "-ini/-yni"). Nieświadomość językowa Polaków mnie poraża czasami, srsly. Jak zobaczysz podobną formą kiedyś i będziesz chciał ją usunąć z kompletnie niemerytorycznych pobudek politycznych, zastanów się dwa razy, żeby się nie ośmieszyć niewiedzą. PS. Słowo "burmistrzyni" akurat znajduje się nawet w słowniku PWN xd To, mam nadzieję, znak tego, że Polacy przestaną w końcu upolityczniać coś kompletnie inherentego w języku polskim, czyli jego własne słowotwórstwo, i ta seksistowska świadomość się zmieni na lepsze. Polecam: https://sjp.pwn.pl/slowniki/burmistrzyni.html ~Shumkichi napisz wiadomość 02:49, 9 sty 2021 (CET)[odpowiedz]

@Dalkentis, @Shumkichi. Wzywam Was obu do do uspokojenia się, wzięcia czterech głębokich wdechów i dopiero wtedy ew. kontynuowania dyskusji. Dodatkowo, Szumkichi, takiego języka nie tolerujemy na Wikipedii, nawet jeśli nie zgadzamy się z innym użytkownikiem. Wykreśl proszę obraźliwe fragmenty swojej wypowiedzi i potraktuj to jako ostrzeżenie. Nadzik (dyskusja) 18:54, 12 sty 2021 (CET)[odpowiedz]
@Nadzik Jestem spokojny, lol, jak można pokazywać emocje przez Internet? Bez przesady, nie dramatyzuj. Plus: które moje słowa są niby obraźliwe? Ostrzeżenie przed czym, przed blokadą, bo ci się nie podoba mój ton? Ciekawe nadużywanie władzy. ~Shumkichi napisz wiadomość 18:57, 12 sty 2021 (CET)[odpowiedz]

Zerkając na Czywiesz obecny

[edytuj kod]

Ale świetne hasła napisałeś. O gwiazdkę walczyłeś (tuszę, widząc kątem oka skrawek dyskusji z Ciachem pod innych hasłem), a tu proszę, do ekspozycji ładne i długie hasła zgłoszone. Otworzyłam sobie wiatrak z S., ale za dużo poprawek językowych musiałabym wprowadzać, a jest za późna pora i jestem do tego po maratonie niespania w komplecie z omamami słuchowymi przy położeniu się do łóżka, więc wybacz, ale nie dam rady mimo ogromnych chęci.Ale czy to nie wygląda dziwnie, że w infoboksie jest polski znak zabytku, a to przecież nie jest dziedzictwo kulturowe na naszych obecnych ziemiach. Tak mnie skusiłeś, że chyba jutro się przemogę i na Wiki zajrzę. Fiołkowych snów! Marencja (dyskusja) 22:09, 2 lut 2021 (CET)[odpowiedz]

Dziś zobaczyłam w Czywieszu, że już trzej wikipedyści sprawdzili Twoje hasło, więc już sobie odpuściłam. Wiele informacji widziałam potwierdzonych w polskiej pracy o młynarzach i wiatrakach w europejskiej kulturze. Tak przy okazji, dzięki Twojej uwadze dowiedziałam się (bardzo późno i aż dziwne, że o tym nie miałam pojęcia, a fuj dla kogoś, kto się studencko babrał w historii sztuki), że to, co brałam zawsze za polskie oznaczenie zabytku, jest jednak międzynarodowe. Wynika z konwencji haskiej. W pewien sposób jest to polskie, bo charakterystyczny biało-niebieski znak koperty został zaprojektowany przez prof. Zachwatowicza. Widzę, że w jego biogramie jest ta informacja, choć nieuźródłowiona. Tyle że nie widuje się go poza Polską za bardzo, choć może wtedy włącza się niewidzące spojrzenie, ponieważ jest stosowany głównie przy transporcie zabytków. Inne kraje mają swoje specyficzne oznaczenia na pewno, kojarzę takich kilka, ale może po prostu ślepy się człowiek staje jak kret, gdy na obcym terenie widzi coś własnego. Marencja (dyskusja) 01:18, 6 lut 2021 (CET)[odpowiedz]
Czyli jednak widziałam, nie zauważając, bo np. tu [12] się nie da nie zauważyć, jeśli się chodzi dokoła świątyni i śledzi detale budynku (a ewidentnie ten znaczek pomija jako dodatek współczesny, znany u siebie i zbyt banalny). Tu więcej ładnie sfotografowanych i z symbolicznymi dodatkami [13]. To [14] powinno być jednak osobne hasło i mocno rozwinięte, ale skoro inne konwencje na czerwono, to i nie dziwota. Muszę więcej o tym poczytać, bo wstyd, ale na studiach nie miałam osobnych zajęć, o ile się nie mylę, z ochrony zabytków czy w ogóle prawnych aspektów historycznosztucznych (choćby fałszerstw, nielegalnego wywozu zabytków itd.), a chyba wręcz nawet godziny na jakimś przedmiocie. Marencja (dyskusja) 05:09, 8 lut 2021 (CET)[odpowiedz]

Ad:Tom Moore (wojskowy)

[edytuj kod]
Ad:Tom Moore (wojskowy)

NHS jest męski, a "brytyjska służba zdrowia" może być żeńska. Nadzik (dyskusja) 18:28, 3 lut 2021 (CET)[odpowiedz]

Odp:NHS

[edytuj kod]
Odp:NHS

W języku polskim rodzajem będzie rodzaj słowa Service, a nie rodzaj słowa, na który go się tłumaczy. Stąd "brytyjski National Health Service", a "brytyjska służba zdrowia". Nadzik (dyskusja) 18:40, 3 lut 2021 (CET)[odpowiedz]

Wiatrak w Poczdamie

[edytuj kod]

Wielce Szanowny Dalkentisie,

Właśnie zobaczyłem, z uwagą przeczytam. Jak widzę, opisałeś również pomnik Żelaznego Kanclerza w Berlinie, który wielokrotnie widziałem na własne oczy, ale do głowy mi nie przyszło, że kiedyś o nim przeczytam! Dziękuję Ci serdecznie za wszystko, co robisz. Chciałbym być choć w części tak dobrym Wikipedystą jak Ty. Pozdrawiam serdecznie. Hoa binh (dyskusja) 19:06, 3 lut 2021 (CET)[odpowiedz]

  • Mam nadzieję, że będę miał jeszcze przyjemność być czytelnikiem Twoich wspaniałych artykułów. Jak sam widzisz, jeszcze dużo tematów z zakresu wspaniałej architektury i sztuki niemieckiej jest do opisania. Byle były tylko czas i chęci! Hoa binh (dyskusja) 20:01, 3 lut 2021 (CET)[odpowiedz]

Odp:NHS

[edytuj kod]
Odp:NHS

Ale nikt Ci nie zabrania używania rodzaju dla tłumaczenia. Tylko użyj też wtedy tłumaczonego słowa ;). Taki szybki eksperyment myślowy: napisałbyś "to CIA" czy "ta CIA"? Nadzik (dyskusja) 19:25, 3 lut 2021 (CET)[odpowiedz]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:38, 6 lut 2021 (CET)[odpowiedz]

Hotel Adlon

[edytuj kod]

Hej,

Zauważyłem, że jakimś cudem nie mamy w ogóle artykułu o tym ważnym berlińskim obiekcie, co uważam za skandaliczne. Byłbyś w stanie zapełnić ten kolejny dotkliwy brak? :) Hoa binh (dyskusja) 14:26, 14 lut 2021 (CET)[odpowiedz]

Podziękowanie - Clemensbrunnen

[edytuj kod]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:41, 15 lut 2021 (CET)[odpowiedz]

Podziękowanie - Kastorbrunnen

[edytuj kod]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:36, 18 lut 2021 (CET)[odpowiedz]

Stacja orbitalna/kosmiczna

[edytuj kod]

Zamiast bawić się w dzisiątki poprawek, lepiej chyba zostawić redir i cześć. Z czasem, przy innych okazjach, sprzątanie kodu popoprawia. Ciacho5 (dyskusja) 22:54, 19 lut 2021 (CET)[odpowiedz]

Cóż, po prostu nie mogę nic nie poprawić. Co mogłem, to już poprawiłem, a jeżeli coś przeoczyłem, to faktycznie poprawi to sprzątanie kodu. Dalkentis (dyskusja) 23:06, 19 lut 2021 (CET)[odpowiedz]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:20, 28 lut 2021 (CET)[odpowiedz]

Gratuluję gwiazdki za Tydzień Artykułu Niemieckiego III. W imieniu Społeczności dziękuję Ci za udział. Zala (dyskusja) 09:10, 28 lut 2021 (CET)[odpowiedz]

A ja Zala serdecznie dziękuję ci za gwiazdkę. P.S. Twoje hasła o okrętach są niesamowite. Dalkentis (dyskusja) 19:10, 1 mar 2021 (CET)[odpowiedz]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 03:56, 4 mar 2021 (CET)[odpowiedz]

O, świetnie. A mógłbyś dopisać w dyskusji hasła i projekcie marcowym (pod datą 11 marca), że hasło zostało rozbudowane i poprawione? Szablon:(Nie)znane kobiety Wikipedii 2021 + [15]. Nie powinnam chyba sama tego robić, więc proszę Ciebie jako autora. Troszkę podszlifowałam hasło. Model RCA Theremin -> tak się to nazywa, a RCA od nazwy firmy, którą podlinkowałam. Sprawdziłam i wiem, że na 100% o to chodzi. Marencja (dyskusja) 12:59, 14 mar 2021 (CET)[odpowiedz]

O, to dobrze, że o projekcie wie już troszkę więcej mężczyzn. Hasło świetne, a o naukowcu też, jak widzę, napisałeś. A co do ósmego albumu, to nie był mój pomysł, bo tylko zamieniłam "8." na ósmy (słownie). Tam był wcześniej widać feler, może coś się poprzesuwało czy jak? Marencja (dyskusja) 17:21, 15 mar 2021 (CET)[odpowiedz]
Ojej, źle zrozumiałam w takim razie, a nie sprawdziłam meritum, co by mnie oświeciło. Założyłam, że składniowo coś tu nie gra i poprawiłam... na syfona! A tak, przepraszam, nie chcę urazić, ale czy Ty czasem nie używasz innego języka (prawie) jak ojczystego? Czasem miałam takie wrażenie, że coś mi się nie pasi, bo stosujesz nieco inne schematy lingwistyczne. Z drugiej strony to normalne, jak się ma obce źródła, bo sama w te tryby wchodziłam, nawet gdy język, z którego przekładałam w swojej głowie na własne, zmieniając co się da (żeby nie plagiatować, wcale nie był mi bardzo dobrze znany, tylko znośnie. Marencja (dyskusja) 19:48, 15 mar 2021 (CET)[odpowiedz]
Nie wierzę. Myślę, że jesteś przesadnie skromny. Nie mów, że nie śnisz w innych językach. Ja nawet śniłam (ale musiało mnie coś psychicznie mocno tąpnąć) w językach, których w ogóle nie znam i nigdy się nie uczyłam, a jak kilka fraz sprawdziłam (bo domyśliłam się, po jakiemu to), okazywało się, że było prawidłowo! Widać jednak gdzieś zasłyszałam, mózg zgromadził w śmieciach i się uaktywniło. W okresie jubileuszowym (I wojna światowa) dużo czytałam i oglądałam, a byłam tak zdruzgotana, że potem mi się właśnie wojenne obrazy śniły z dziwnymi żołnierzami chcącymi mi coś koniecznie np. po turecku przekazać. Chociaż może to faktycznie tylko moje wyobrażenie, że nie tańcuję językiem zupełnie alla turca, bo jednak sporo dawnej muzyki słuchałam i miałam zajęcia na turkologii. To jak coś zobaczę Twojego w CW, chętnie sprawdzę redaktorsko na świeżo. Marencja (dyskusja) 20:14, 15 mar 2021 (CET)[odpowiedz]
Teremina masz w CW, więc zaraz sprawdzę, ale coś jeszcze ważnego dla Ciebie ostatnio powstało? Chętnie zerknę teraz, bo mam chwilkę, a ujawniłam się teraz w CW i spróbuję troszkę pomóc dobrym duszom, ktore piękne hasła wrzucają. Nie w celu promocji własnej osoby, tylko poczucia misji, bo "temat ważny i powinien być zauważony". Marencja (dyskusja) 20:22, 15 mar 2021 (CET)[odpowiedz]
To tak jak ja. Normalnie to mi się śniły i to nawet całkiem długo sny jakby w odcinkach po rosyjsku, ukraińsku, czesku, angielsku tez, a te były w całości w obcym języku, ale i np. w językach skandynawskich pojedyncze słówka czy wypowiedzi się zdarzały (uwielbiam fonetycznie szwedzki, jest przepiękny, ale nie rozumiem przecież wiele, tylko widać mój mózg zapamiętał konkretne frazy). Ale już po niemiecku to był odlot, bo prawie nic nie rozumiem (jedynie podstawy), tylko że to było właśnie wojenne, więc zupełnie inny sposób radzenia sobie z czymś, co mnie przeraża na jawie. Tfu! Ale jak będziesz miał coś ważnego, to mi podrzuć tutaj na stronce w dyskusji, a z przyjemnością sprawdzę. Piękne hasła piszesz. A i zmieniasz tematykę, więc nie jest nudno. Marencja (dyskusja) 20:37, 15 mar 2021 (CET)[odpowiedz]
Szlag mnie trafia, a jestem choleryczką. Już trzy razy próbowałam zmieniać Twój tekst o Termenie, by stylistycznie był dobry, ale ciągle mam konflikt edycji. Nie mam ochoty po raz któryś śledzić zmian. Przepraszam, ale poczekam. Może Ci zmieniacze się wpiszą jako sprawdzający, a jak nie, to zareaguję w nocy o północy, gdy będą spali. Trafia mnie, bo nie poprawili wyraźnych potknięć! Marencja (dyskusja) 22:43, 15 mar 2021 (CET)[odpowiedz]
Jak to nie wybieramy sobie zainteresowań? Ależ oczywiście, że... wybierają nas one przez tzw. przypadek. Moi rodzice znają dobrze niemiecki, więc jak mam problem z przekazem, to od razu ich pytam. Jednak nie narodziłam się w C.K. monarchii. Czasem jestem zdziwiona, że całkiem sporo rozumiem, ale kwestii podstawowych, jednak musiałam się baaardzo przekonywać do tego języka, jak i np. do śląskiej godki. Wiele lat upłynęło. Poza niemczyzną, Twoje hasła są świetne i dobrze, że różne, bo nie wolno się nikomu zaszufladkować!. Marencja (dyskusja) 00:23, 16 mar 2021 (CET)[odpowiedz]
Poza wszystkim, wychowałam się na rosyjskich bajkach tekstowych, bo były najlepsze wtedy, a rodzice nie są szowinistami, w telewizji oglądałam (z racji bliskości granicznej) wcale nie polskie bajki, tylko czeskie, słowackie i węgierskie, a radio też odbierałam CSW, a poza tym rumuńskie (!). Czemu zatem miałabym niemieckiego słuchać, choć musieli go moi przodkowie? Nie ma siły. A nawet węgierskiego było mi się łatwiej na studiach uczyć, choć w dzieciństwie wydawało mi się, że poza komendami niewiele rozumiem. Nasz mózg jest lepszym mechanizmem niż w najgorszych myślach podejrzewamy ;) Marencja (dyskusja) 00:31, 16 mar 2021 (CET)[odpowiedz]
A tak już na marginesie alla tedesca, to w moim rejonie autochtona poznaje się m.in. po niemieckim nazwisku. Jak ma polskie, to wiadomo, że nie jest tutejszy. Dotyczy to tak miasta, jak i okolicznych wsi. Ostatecznie może mieć nazwisko źródłowo węgierskie albo szkockie, ale polskie jest bardzo beeee ;). Marencja (dyskusja) 12:26, 16 mar 2021 (CET)[odpowiedz]

Teatr głogowski

[edytuj kod]

Przed zejściem sennym, nie znam Głogowa, więc tym bardziej nie wiem, jak tam świata strony odczytywać, ale przeleciałam tylko szybko hasło pod kątem sprawdzenia i zdumiały mnie podpisy pod ilustracjami. W życiu nie widziałam opisu "tylna" czy "przednia" strona jakiegoś obiektu architektonicznego. Jak nie wiadomo, która to strona (np. północna, od południowego wchodu), to wykasuj, błagam, te określenia. Tak nie można. Jest front budynku, okej, ale tam tego nie widzę na zdjęciach zrujnowanego teatru. Ufff. Sprawdzenie tego chyba nie będzie bułką z masłem, a może tylko fotki mylą, bo Tyś sprytny i mądry kolega ;). Nie bierz nigdy zdjęć na wiarę. W WC jest mnóstwo bzdur ilustracyjnych, do tego teraz automatycznie promowanych np. w infoboksach. Marencja (dyskusja) 01:52, 24 mar 2021 (CET)[odpowiedz]

Bo jest fasada (np. fasada frontowa), elewacja frontowa. Są elewacje boczne i może być elewacja tylna, którą w pałacach barokowych i postbarokowych często ją się nazywa ogrodową). Czyli elewacja albo fasada taka, śmaka. Często pisze się jednak np. "elewacja południowa". To rozjaśnia sprawę. Muszę poczytać Twój artykuł, chyba że już są trzej sprawdzacze. Mam jeszcze do uzupełnienia i sprawdzenia artykuł o jednym ptaszku, który zgłosiłam do CW. Fajnie, że się opisujesz zabytki! Marencja (dyskusja) 14:26, 26 mar 2021 (CET)[odpowiedz]
Ojej, troszkę poprawiłam tekst i sprawdziłam w poczekalni Czywiesza, a teraz patrzę i dalej pod zdjęciami było źle. Przez moje wygłupy lingwistyczne czy tam jakieś odpały dalej nie było jasne, o co mi chodzi. "Widok ruin teatru od strony zachodniej" albo "Boczna elewacja/fasada teatru", ewentualnie "Zachodnia elewacja". O to mi chodziło ;). Marencja (dyskusja) 21:21, 26 mar 2021 (CET)[odpowiedz]

Podziękowanie - Clara Rockmore

[edytuj kod]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:02, 28 kwi 2021 (CEST)[odpowiedz]

Podziękowanie - Lew Termen

[edytuj kod]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:43, 30 kwi 2021 (CEST)[odpowiedz]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Aramil Feraxa (Napisz do mnie!) 05:23, 1 maj 2021 (CEST)[odpowiedz]

Initial D

[edytuj kod]

Cześć. Myślę, że pora omówić edycje związane ze serią Initial D.

Po pierwsze - film live-action z 2005 roku. Postanowiłeś przenieść pod tytuł Initial D, sugerując się informacjami z Filmweb'u. Niestety - strzał w kolano. Nigdy nie stosuje się polskiego tytułu z Filmwebu, ponieważ popełnia się twórczość własną. Polski tytuł można użyć wyłacznie w sytuacji, gdy film zostanie udostępniony np. w polskiej wersji platformy Netflix, zostanie wydany w wersji fizycznej (tj. na Blu-ray/DVD) lub będzie mieć premierę w telewizji. Gdy polskiego tytułu nie ma, należy użyć oryginalnego (Tau man ji D).

Po drugie - strona ujednoznaczniająca. Nie rozumiem dodanie odnośników do artykułów, których tytuły zawiera nazwę serii i podtytuł gry. Celem strony ujednoznaczniającej jest zebranie odnośników do artykułów o tym samym tytule, ale o innym znaczeniu.

Po trzecie - artykuł o Initial D nie ma dominującego znaczenia. Wszystkie z nich zawierają nawias. Zatem strona ujednoznaczniająca nie powinna zawierać nawiasu (np. (ujednoznacznienie)).

Wszelkie wątpliwe edycje i miejsca, najlepiej rozwiązać drogą dyskusji, nie wojną edycyjną (ja nie chciałbym prowokować, by nie nabawić się problemów). Dziękuję. Pachidensha (dyskusja) 19:23, 1 lip 2021 (CEST)[odpowiedz]

Dziękuję bardzo za rzetelną odpowiedź. Na etapie tworzenia artykułu (ale w brudnopisie) rozważałem dwie opcje przed przeniesieniem do przestrzeni głównej: czy Initial D czy Initial D (manga i anime)'. Zdecydowałem się na drugą opcję, jak na wzór Naruto. A co do ujednoznacznienia, to tworzyłem pod nazwą bez zbędnego nawiasu, by artykuły o tym samym tytule, ale o innym znaczeniu (w nawiasie) - by zrobić miejsce na stronę ujednoznaczniającą. Pachidensha (dyskusja) 20:40, 1 lip 2021 (CEST)[odpowiedz]

Podziękowanie - Eric Carle

[edytuj kod]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:32, 7 lip 2021 (CEST)[odpowiedz]

Przypominamy: zagłosuj w wyborach do Rady Powierniczej Wikimedia Foundation 2021

[edytuj kod]

Otrzymujesz niniejszą wiadomość, gdyż masz prawo głosować w wyborach do Rady Powierniczej WMF w tym roku. Wybory rozpoczęły się 18 sierpnia 2021 i potrwają do końca miesiąca.

Wikimedia Foundation (WMF) odpowiada za projekty takie, jak Wikipedia, zaś na jej czele stoi Rada Powiernicza. Jest to ciało decyzyjne WMF. Więcej o Radzie przeczytać możesz tutaj.

W tym roku, społeczności ruchu Wikimedia wybierają czterech swoich przedstawicieli w Radzie. O miejsca w Radzie ubiega się 19 kandydatów z całego świata. Więcej o kandydatach przeczytać możesz pod tym adresem.

Do głosowania uprawnionych jest prawie 70 tysięcy użytkowników, w tym Ty! Głosowanie potrwa do godziny 23:59 (UTC), 31 sierpnia 2021. Zagłosuj przez link na meta.

Jeśli oddałeś/-aś już głos, dziękujemy i prosimy o zignorowanie tej wiadomości. Można głosować raz, niezależnie od liczby posiadanych kont.

Więcej informacji o wyborach

dostarczone zgodnie z informacją podaną na Tablicy ogłoszeń (Specjalna:Diff/64157534) przez mastibot <dyskusja> 23:57, 28 sie 2021 (CEST)[odpowiedz]

Źródła do flagi sefardyjczyków

[edytuj kod]

Możesz jakoś uźródłowić flagę, którą umieściłeś w haśle o sefardyjczykach? Pierwszy raz się z nią spotykam. Nie używa jej także żadna inna Wikipedia. — smyru (dyskusja) 20:50, 27 wrz 2021 (CEST)[odpowiedz]

Paul Landowski

[edytuj kod]

Dzięki za fajną rozbudowę. Ja jakiś czas temu napisałem hasło o jego synu, więc ładny komplet jest teraz :) Hoa binh (dyskusja) 13:12, 14 paź 2021 (CEST)[odpowiedz]

PS Pamiętasz, że wiele miesięcy temu obiecałeś mi hasło o berlińskim Hotelu Adlon?....

Są niepoprawione linki do tej strony: Specjalna:Linkujące/Plaza_de_Mayo_(plac_w_Buenos_Aires). --WTM (dyskusja) 20:16, 14 paź 2021 (CEST)[odpowiedz]

Podziękowanie - The Sphere

[edytuj kod]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:12, 17 paź 2021 (CEST)[odpowiedz]

Jak już tam poprawiasz, to może mógłbyś dopracować lekko? Waga tam jest trudna, więc wszystko ma masę, powierzchnia w metrach sześciennych, i takie tam. Do tego góra/dół oraz cenne powietrze. Ciacho5 (dyskusja) 19:21, 22 paź 2021 (CEST)[odpowiedz]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Jamnik z Tarnowa Napisz coś 07:15, 9 lis 2021 (CET)[odpowiedz]

Wycofanie zmian - przeprosiny

[edytuj kod]

Witam, przepraszam za wycofanie Twoich zmian w artykule Bitwa o Anglię, było to przypadkowe kliknięcie podczas przeglądania ostatnich zmian na komórce. Naturalnie wycofałem swoją "edycję". Sumek101 () 22:15, 15 lis 2021 (CET)[odpowiedz]

Podziękowanie - Paul Landowski

[edytuj kod]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:21, 18 lis 2021 (CET)[odpowiedz]

Proszę Cię o zaprzestanie wojny edycyjnej w haśle Betty White. Jeżeli link prowadzi do miejscowości we właściwym stanie, nie ma potrzeby dopisywania tego obok. Tym bardziej, jeżeli jest już to wyszczególnione w infoboxie. Gdyby nie istniało hasło Oak Park (Illinois), wtedy dopisywanie o który stan chodzi, byłoby uzasadnione. Kanion (dyskusja) 09:48, 6 sty 2022 (CET)[odpowiedz]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Aramil Feraxa (Napisz do mnie!) 05:20, 8 sty 2022 (CET)[odpowiedz]

Hotel Adlon

[edytuj kod]

Mistrzu! Dziękuję! Hoa binh (dyskusja) 08:46, 12 sty 2022 (CET)[odpowiedz]

Powstawiałem wczoraj trochę linków do Twojej Krolloper i opisałem pewną śpiewaczkę z Pomorza, która tam debiutowała. Przy okazji - zerknij, czy może dałbyś radę poprawić hasło o Schloss Bellevue, bo jest tylko oszablonowany stub bez źródeł... Hoa binh (dyskusja) 07:36, 15 sty 2022 (CET)[odpowiedz]

Podziękowanie - Hotel Adlon

[edytuj kod]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Aramil Feraxa (Napisz do mnie!) 06:22, 18 lut 2022 (CET)[odpowiedz]

Podziękowanie - Anette Olzon

[edytuj kod]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:59, 12 kwi 2022 (CEST)[odpowiedz]

Podziękowanie - Harry Haft

[edytuj kod]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Aramil Feraxa (Napisz do mnie!) 06:43, 18 maj 2022 (CEST)[odpowiedz]

--Xx236 (dyskusja) 11:29, 30 maj 2022 (CEST)[odpowiedz]

Odp:Zamach na Japończyka

[edytuj kod]
Odp:Zamach na Japończyka

Dzięki. Przeoczyłeś Zamach na Shinzo Abe, ale już poprawiłem. Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 17:58, 12 lip 2022 (CEST)[odpowiedz]

Czy wiesz – Antwerp Tower

[edytuj kod]

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jamnik z Tarnowa Napisz coś 19:32, 14 lip 2022 (CEST)[odpowiedz]

Podziękowanie - Masakra w Lidicach

[edytuj kod]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:40, 19 lip 2022 (CEST)[odpowiedz]

Podziękowanie - Antwerp Tower

[edytuj kod]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, AramilFeraxa (Napisz do mnie!) 05:54, 31 lip 2022 (CEST)[odpowiedz]

Podziękowanie - Boerentoren

[edytuj kod]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, AramilFeraxa (Napisz do mnie!) 05:57, 2 sie 2022 (CEST)[odpowiedz]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:55, 29 wrz 2022 (CEST)[odpowiedz]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:30, 6 lis 2022 (CET)[odpowiedz]

Podziękowanie - Pałac Bellevue

[edytuj kod]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Jamnik z Tarnowa Napisz coś 06:49, 1 gru 2022 (CET)[odpowiedz]

Podziękowanie - Mr. Crowley

[edytuj kod]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:35, 20 lut 2023 (CET)[odpowiedz]

Super, że stworzyłeś biogram Karine. Mam poczucie, że postacie z amerykańskiej polityki są na pl-wiki mocno zaniedbane. Dzięki, że dołożyłeś cegiełkę do zmiany. Mitrovitz (dyskusja) 23:46, 24 mar 2023 (CET)[odpowiedz]

Stworzyłem osobne hasło zanim zauważyłem twoje edycje w haśle o Trumpie. Zintegrowałem tam nieco, można rozważyć skrócenie sekcji w haśle o Trumpie. A nowe hasło można rozbudować nieco na podstawie en wiki i do Czywiesza może? Nie wiem, czy będę miał czas pomóc, więc to sugestia dla Ciebie jeśli miałbyś czas. Piotr Konieczny aka Prokonsul Piotrus Słucham? 15:00, 6 kwi 2023 (CEST)[odpowiedz]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 05:40, 28 kwi 2023 (CEST)[odpowiedz]

re: linki

[edytuj kod]

Zrobione. Jak w tym artykule je wstawiałeś? Jakimś narzędziem, które trzeba zaktualizować czy ręcznie? ~malarz pl PISZ 16:38, 26 maj 2023 (CEST)[odpowiedz]

Tak. Aktualnie szablon ma trzy parametry: {{{1}}} = artykuł na pl.wiki, {{{tekst}}} - opis linku na pl.wiki (jeżeli różny od 1), oraz {{{Q}}} - id z Wikidanych. W efekcie link rozwija się do listy języków, w których są artykuły. ~malarz pl PISZ 17:32, 26 maj 2023 (CEST)[odpowiedz]
Można też będąc na innej wiki znaleźć w menu "Element Wikidanych" (w nowej skórce jest po prawej stronie w narzędziach) i przejść do niego, i w nagłówku (przy tytule) odczytać Qxxxxxxxx. Ale to co opisałeś też jest ok. Gorzej się jednak wybiera jak jest kilka o tym samym tytule. ~malarz pl PISZ 20:45, 26 maj 2023 (CEST)[odpowiedz]

Poszukaj w menu "dodaj linki wersji językowych". ~malarz pl PISZ 23:03, 26 maj 2023 (CEST)[odpowiedz]

  • Jak nie napiszesz co dokładnie klikałeś, wpisałem, zatwierdziłeś to nie wiem gdzie mogłeś zrobić błąd. Na WD nie widać żadnej twojej działalności w ostatnich 3 tygodniach. ~malarz pl PISZ 10:05, 27 maj 2023 (CEST)[odpowiedz]
  • Wchodzisz na d:Q8319789, szukasz sekcji "Wikipedia" (obecnie 40 wpisów) i klikasz obok edytuj. Na końcu listy jest wpis bez kodu języka: wybierasz tam "polski (pl)" (jak zaczniesz wpisywać coś to będziesz miał listę pasujących do wyboru). Obok w miejscu "strona" wpisujesz "Kategoria:Obiekty budowlane w Budapeszcie" i wybierasz to z listy, klikasz zapisz i przeładowujesz stronę na pl.wiki. Szybciej można z menu "dodaj linki wersji językowych" na pl.wiki wpisując nazwę obcojęzycznej kategorii z podaniem wersji językowej. Ale jak to co przed chwilą ci nie przeszkadza to możesz nie szukać tego w menu. ~malarz pl PISZ 20:09, 27 maj 2023 (CEST)[odpowiedz]
  • to chyba kod witryny = "pl", a odnośnik to "Kategoria:Obiekty budowlane w Budapeszcie". Dlaczego masz taki interfejs to nie wiem, musisz pytać kogoś siedzącego więcej na WD. Może masz jakieś javascripty wyłączone. ~malarz pl PISZ 10:04, 28 maj 2023 (CEST)[odpowiedz]

Witaj! Czy masz coś przeciwko zgłoszeniu powyższego hasła do DA? Pzdr. 17:22, 29 maj 2023 (CEST)

Hasło zgłoszone, sorki za zwłokę. Kobrabones (dyskusja) 21:45, 12 cze 2023 (CEST)[odpowiedz]

Kachowska Elektrownia Wodna / Zbiornik Kachowski

[edytuj kod]

Tak rozległa i szczegółowa rozbudowa sekcji dot. zniszczenia Kachowskiej Elektrowni Wodnej jak i szczegóły dot. opadania wody w zbiorniku to treści dla Wikinews a nie encyklopedii. To wbrew zasadom WP:NIEŁAD. — smyru 17:42, 10 cze 2023 (CEST)[odpowiedz]

  • Zgodnie z uwagą z twojego profilu odpisuję na swojej stronie dyskusji. No więc co do wody, to może faktycznie przesadziłem. Usunę ten fragment. Natomiast umyślne zniszczenie kilkukilometrowej długości zapory to rzecz bez precedensu w XXI wieku toteż wymaga dokładnego opisania - tym bardziej że baza dostępnych źródeł temu sprzyja. Jeżeliby się ktoś zdecydował zrobić polski odpowiednik tego artykułu, to nie ma sprawy, skrócę sekcję o zniszczeniu zapory z hasła o elektrowni - np. do takiego stanu, jak ta, notabene mojego autorstwa, w haśle Dniepr. Natomiast jeśli osobne hasło o zniszczeniu nie powstanie, to ja będę się upierał, że sekcja powinna być taka a nie inna. Albowiem nadmiar, owszem, szkodzi, ale na pewno nie wiedzy. Dalkentis (dyskusja) 17:59, 10 cze 2023 (CEST)[odpowiedz]
    Dziękuję. Zgadzamy się co do oceny tego i skali wydarzenia. Natomiast co do zniszczenia zapory, sęk w tym, że na razie niewiele wiemy i „źródła” prasowe podają w gruncie rzeczy spekulacje i domniemania co do sposobu zniszczenia. Tutaj znajduje się na przykład oficjalne, cokolwiek powściągliwe stanowisko Białego Domu na ten temat. Jedynie norweskie doniesienia sejsmologiczne o wstrząsie na poziomie 2 stopni w tej okolicy są jakoś miarodajne. To moja osobista opinia, ale jestem zdania, że w encyklopedii aktualność artykułu w kontekście bieżących wydarzeń, jest mniej ważna niż jego wiarygodność. — smyru 19:23, 10 cze 2023 (CEST)[odpowiedz]
  • Czyli, że według ciebie wypowiedzi przedstawicieli najwyższych władz państwowych Ukrainy i przedsiębiorstwa zarządzającego zaporą nie mają znaczenia? Dalkentis (dyskusja) 19:48, 10 cze 2023 (CEST)[odpowiedz]
    Nie, od ich wzmiankowania są media a nie encyklopedia. Jeśli uznamy, że należy je przytaczać, wówczas szybko staniemy się miejscem walki politycznej czy agitacji. Fakty, fakty i jeszcze raz fakty, nie słowa. — smyru 19:53, 10 cze 2023 (CEST)[odpowiedz]
  • To jak według ciebie powinna wyglądać ta sekcja dotycząca zniszczenia zapory? Nie powinna zawierać żadnej z informacji dotyczących stanowiska władz ukraińskich? Powinna zawierać informację o tych norweskich doniesieniach sejsmologicznych? Dalkentis (dyskusja) 20:00, 10 cze 2023 (CEST)[odpowiedz]
    IMHO: co zostało zniszczone, kto kontrolował zniszczony fragment (armia rosyjska, ale potrzebne źródło), informacja o fali wykrytej przez NOSAR → co wskazuje czas zdarzenia, wzmianka o strukturze zapory zaprojektowanej do zarwania (tu nie mam dobrego źródła), prawo międzynarodowe (ale może na końcu). Zrezygnowałbym z info o tym, ile osób ewakuowano w ciągu godz., bo to zdezaktualizowana informacja i niewiele wnosi. Nie wymieniałbym autora szacunków potrzeb ewakuacji – „wg władz ukraińskich ewakuacji wymagać będzie…”. — smyru 20:16, 10 cze 2023 (CEST)[odpowiedz]
  • No @Smyru, przekształciłem tę sekcję. Sprawdź, proszę, czy w takiej postaci jest do przyjęcia. Dalkentis (dyskusja) 21:05, 10 cze 2023 (CEST)[odpowiedz]
    Coś tam dorzuciłem i skróciłem, bo fragment o wstrząsie wybrzmiał mi dwuznacznie, jakby był zarejestrowany 600 km od Kachowki w sensie, że miał miejsce tak daleko. Skądinąd IMHO nie ma wątpliwości, że to rosyjskie działanie biorąc pod uwagę okoliczności. — smyru 22:04, 10 cze 2023 (CEST)[odpowiedz]

Podziękowanie - Várkert Bazár

[edytuj kod]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:07, 22 cze 2023 (CEST)[odpowiedz]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:34, 29 cze 2023 (CEST)[odpowiedz]

Nazwę uczelni podałem w jęz. angielskim nie dlatego, że jest używana w Niemczech/Prusach czy w Polsce lecz by była bardziej czytelna wśród czytelników Wiki władającymi innymi językami. Pozdrawiam, MZM (dyskusja) 16:11, 30 cze 2023 (CEST)[odpowiedz]

Odp:Pytanie o Wikidane

[edytuj kod]
Odp:Pytanie o Wikidane

Zrobione. Szoltys [Re: ] 20:20, 3 lip 2023 (CEST)[odpowiedz]

Ad:Rap metal

[edytuj kod]
Ad:Rap metal

Cześć. Miejsce pod przenoszoną stronę zrobione. Pamiętaj proszę by po przeniesieniu posprzątać linkujące (tj. żeby nie linkowały do redirecta, a bezpośrednio do własciwego artykułu). Miłego wieczoru! Pawel Niemczuk (dyskusja) 19:39, 14 lip 2023 (CEST)[odpowiedz]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 08:03, 15 lip 2023 (CEST)[odpowiedz]

Ad:Sinéad O’Connor

[edytuj kod]

Dlaczego usunąłeś wprowadzone przez mnie zmiany? Proszę, przywróć je. SpiderMum (dyskusja) 18:41, 27 lip 2023 (CEST)[odpowiedz]

Należy też poprawić przypis <ref name=mds>{{cytuj stronę | url = https://prnt.sc/ZKNr8ogp4w0s | tytuł = My daughter Sinead | autor = | opublikowany = prnt.sc | praca = | data = | język = en | data dostępu = 2023-07-27}}</ref>. Tutaj można powoływać się na artykuł w gazecie (tytuł artykułu, tytuł czasopisma, autor, data i miejsce wydania, wydawca, numer strony itd. Pomoc:Przypisy) a nie na serwis do przechowywania plików (już pomijam, że to zdjęcie to chyba NPA) i powinno to wynikać z opisu źródła. SpiderMum (dyskusja) 19:28, 27 lip 2023 (CEST)[odpowiedz]
Dodając informacje do artykułu, Ty odpowiadasz za ich za ich weryfikowalność (cytat: „Obowiązek wykazania weryfikowalności informacji spoczywa na użytkowniku, który ją dodaje.”, więcej w : Wikipedia:Weryfikowalność#Odpowiedzialność_za_podawanie_źródeł) . Poza tym, na wspomnianej przez Ciebie en wiki ten przypis nie jest sformatowany tak niedbale. SpiderMum (dyskusja) 20:47, 27 lip 2023 (CEST)[odpowiedz]
Ad. „nie wiem o co ci chodzi z jakimś usunięciem”. Chodzi o edycje, w której anulowałeś moją pracę włożoną w formatowanie przypisów (głownie tytuły przypisów ale tez np. informacje o datach publikacji oraz o co najmniej jednym autorze). SpiderMum (dyskusja) 20:52, 27 lip 2023 (CEST)[odpowiedz]
Cóż, jeśli faktycznie nie widzisz co zmieniłeś w podlinkowanej wyżej edycji, odłóżmy to na bok. Podtrzymuję natomiast prośbę o poprawę przypisu. Biorąc pod uwagę Twoje duże doświadczeniem edytorskie, zakładam, że nie powinieneś mieć z tym problemu. SpiderMum (dyskusja)

Rekord Guinnessa może być nasz! Dołącz do uczestników wyjątkowego edytonu!

[edytuj kod]

Dzień dobry!

Zapraszam Ciebie bardzo serdecznie do wyjątkowego uczczenia 22 urodzin Polskiej Wikipedii! 26 września rozpocznie się w Warszawie 100-godzinny edyton, którego celem jest pobicie rekordu Guinnessa w długości edytowania. Na stronie Wikipedia:Rekord Guinnessa 2023 przedstawiliśmy szczegóły wydarzenia. Jeśli masz ochotę dołączyć, choćby na kilka godzin, to świetnie! Teraz zbieramy deklaracje TUTAJ.

Zapewniamy nocleg, wyżywienie, dyplom uczestnictwa oraz upominki, możemy również pomóc w organizacji podróży. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące organizacji tego wydarzenia, chętnie odpowiem. Pozdrawiam, Gdarin dyskusja, 20:56, 21 sie 2023 (CEST)[odpowiedz]

Świąteczna akcja edycyjna 2023

[edytuj kod]

Drogi Dalkentisie. Z przyjemnością zapraszam Cię do udziału w tegorocznej Świątecznej akcji edycyjnej. Zostań elfem Świętego Mikołaja i zgarniaj nagrody! 🎅🎄 SpiderMum (dyskusja) 15:54, 3 gru 2023 (CET)[odpowiedz]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:11, 21 lut 2024 (CET)[odpowiedz]

Czy masz coś przeciwko zgłoszeniu powyższego hasła do DA? Pzdr. Kobrabones (dyskusja) 18:12, 22 mar 2024 (CET)[odpowiedz]

Hasło zgłoszone :) Kobrabones (dyskusja) 00:07, 2 kwi 2024 (CEST)[odpowiedz]

Odp:Julija Nawalna

[edytuj kod]
Odp:Julija Nawalna

Hej, kolejny raz zgłaszasz jakoś dziwnie (ręcznie?) artykuł do CzyWiesza, przez co nie tworzy się podstrona ze zgłoszeniem, tylko wklejasz je całe do propozycji (zob. jak wygląda to w przypadku innych zgłoszeń, gdzie na stronie z propozycjami jest tylko inkludowana podstrona ze zgłoszeniem). Używaj proszę gadżetu. Pozdrawiam, AramilFeraxa (Napisz do mnie!) 10:17, 25 mar 2024 (CET)[odpowiedz]

W dalszym ciągu się tam znajduje:) Narzędzia -> Zgłoś artykuł do CzyWiesz. AramilFeraxa (Napisz do mnie!) 17:43, 25 mar 2024 (CET)[odpowiedz]
Upewnij się, że masz włączony w preferencjach. AramilFeraxa (Napisz do mnie!) 17:43, 25 mar 2024 (CET)[odpowiedz]

Podziękowanie - Julija Nawalna

[edytuj kod]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Jamnik z Tarnowa Napisz coś 06:08, 16 kwi 2024 (CEST)[odpowiedz]

Gwiazdka za (Nie)znane Kobiety Wikipedii 2024

[edytuj kod]
Gwiazdka za (Nie)znane Kobiety Wikipedii 2024

Bardzo miło nam znów widzieć Twoje edycje w konkursie (Nie)znane Kobiety Wikipedii To dzięki Tobie obecne i przyszłe pokolenia będą miały dostęp do różnorodnej i równościowej wiedzy w Wikipedii. Mamy nadzieję, że spotkamy się znów w przyszłym roku. Przyjmij tę Gwiazdkę na pamiątkę udziału w tegorocznej edycji!

Damian Kujawa (WMPL) (dyskusja) 11:37, 23 kwi 2024 (CEST)[odpowiedz]

R. Fico

[edytuj kod]

Wstrzymają się proszę z dalszymi przenosinami. Nie jest to jednoznaczne. Elfhelm (dyskusja) 19:47, 16 maj 2024 (CEST)[odpowiedz]

  • Jest sporo argumentów za odmianą "słowiańską" (aczkolwiek nie ta porada z UŁ, która słabo wyjaśnia). Szerzej jest tu. Solluna powołał się na źródło z poradni językowej UWroc [16]. Ta porada wskazuje na odmianę zachodnią, nie słowiańską. Natomiast być może wynika to z pochodzenia nazwiska (nazwisko może mieć konotacje włoskie). Wolałbym więc uzyskać jednoznaczną opinię jakiejś poradni językowej w tej kwestii (na razie jedyna, czyli UWroc, podaje odmianę => Fica). Elfhelm (dyskusja) 19:51, 16 maj 2024 (CEST)[odpowiedz]

Podziękowanie - O.J. Simpson

[edytuj kod]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Jamnik z Tarnowa Napisz coś 06:13, 20 maj 2024 (CEST)[odpowiedz]

Zrobione. Dla mnie najłatwiej łączyć z poziomu pl wiki. Klikasz "Dodaj link" przy "języki" po lewej stronie, wybierasz 1 interwiki, wklejasz tamtejszą nazwę i już (ale, jak widzę, to działa na skórce monobook; z poziomu vectora nie widzę, jak to zrobić). Można też inaczej -> po przejściu na Wikidane (w tym wypadku [17]) - dodać ręcznie przy "Wikipedia" (edytuj -> pl -> wkleić hasło -> zapisz). Pozdrowienia, Elfhelm (dyskusja) 18:45, 20 cze 2024 (CEST)[odpowiedz]